ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1403 + مراحل و شرایط | ایران تحصیل

ثبت نام مدارس نمونه دولتی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هر ساله ثبت نام مدارس نمونه دولتی در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم از دانش آموزان باهوش و با استعداد از طریق سایت ثبت نام نمونه دولتی صورت می گیرد. گرچه در سال های اخیر، پذیرش آن ها از طریق آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده و بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود. دانش آموزان گرامی باید جهت ثبت نام نمونه دولتی دهم 1403-1404 از طریق سامانه my.medu.ir اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که پذیرش در مدارس نمونه دولتی از پذیرش در مدارس تیزهوشان راحت تر است. این موضوع به دلیل این است که ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی بیشتر از ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان است. لذا دانش آموزانی که تلاش کنند، حتما در آزمون موفق می شوند و این هدف برای آن ها دست یافتنی خواهد بود ضمنا جهت دریافت نمونه سوالات آزمون نمونه دولتی و مشاوره قبولی می توانید از سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی ایران تحصیل با شماره 9099075307 بهره مند شوید و موفقیت خود را تضمین کنید.

ثبت نام سراسری مدارس نمونه دولتی 1403-1404

ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1403 همانند سال های گذشته به صورت هماهنگ و از طریق سامانه my.medu.ir انجام می شود. ثبت نام این آزمون در سال گذشته از اواسط فروردین ماه آغاز گردید و تا 10 روز تمدید شد.

اولیای گرامی قبل از هر گونه اقدامی در راستای خرید کارت ثبت نام و یا تکمیل مراحل نسبت به مطالعه شیوه نامه و شرایط ثبت نام اقدام نمایند و یا از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پیش شماره از سراسر کشور با شماره 9099075307 تماس حاصل نمایند. شایان ذکر است ثبت نام این دوره مدارس نمونه دولتی طبق سنوات گذشته به صورت هماهنگ برگزار خواهد شد.

هیچگونه پذیرشی به صورت حضوری انجام نخواهد شد لذا داوطلبان گرامی می توانند پس از آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی و زمان نام نویسی در آزمون مدارس نمونه دولتی از طریق مطالعه دفترچه ثبت نام به سامانه ثبت نام نمونه دولتی گلستان مراجعه کرده و فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. ضمنا دانش آموزان گرامی باید کارت حضور در جلسه آزمون نمونه دولتی را دریافت کرده و در آزمون شرکت کنند.

لازم به ذکر است نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مطابق سنوات گذشته حدودا پس گذشت 3 هفته از برگزاری آزمون روی سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی قابل مشاهده خواهد بود ضمنا لازم به ذکر است ثبت نام دانش آموزان در مدارس با توجه به آدرس مدارس نمونه دولتی و محل سکونت داوطلب صورت خواهد گرفت.

بنر کال تو اکشن

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1403-1404

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی به صورت هماهنگ در استان ها اعلام می شود. مدارس تیزهوشان برای هر پایه تحصیلی با توجه به زمان بندی ثبت نام آزمون تیزهوشان دانش آموزان را در پایه های مختلف تحصیلی ثبت نام می نماید. مدارس نمونه  نیز، همانند سایر مدارس دیگر ابتدا زمان بندی برای هر پایه در نظر دارند و بر اساس آن، ثبت نام را برای کلیه داوطلبان به انجام خواهند رسانید.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی باید به صورت اینترنتی است و از طریق سامانه my.medu.ir صورت می پذیرد. لذا داوطلبان در صورتی خواهند توانست در ثبت نام این مدارس شرکت کنند که سامانه امکان ثبت نام را در اختیار آنان قرار دهد. پس از اتمام مهلت ثبت نام، سامانه به صورت خودکار بسته خواهد شد و لذا امکان ثبت نام برای هیچ یک از دانش آموزان پس از آن وجود نخواهد داشت.

در سال جاری تاریخ آغاز ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی از تاریخ سه شنبه 15 فروردین 1402 اعلام شد و مهلت ثبت نام در 25 فروردین 1402 پایان یافت. در حال حاضر زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1403- 1404 اعلام نشده است. به محض انتشار تاریخ نام نویسی، از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

در زمان ثبت نام نمونه دولتی دفترچه ثبت نام در اختیار کلیه داوطلبان از طریق سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان قرار داده خواهد شد. لذا آن دسته از داوطلبانی که مایل به شرکت در این آزمون می باشند، لازم است ابتدا به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای آزمون پرداخته و پس از آن نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارسال مدارک در سامانه مورد نظر اقدام کنند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

زمان ثبت نام نمونه دولتی پایه دهم 1403-1404

ثبت نام برای کلیه داوطلبان و دانش آموزان پایه نهم تحصیلی در مقطع دبیرستان به صورت الکترونیکی و با استفاده از سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان صورت خواهد پذیرفت. لذا کلیه داوطلبان لازم است در زمان ثبت نام نمونه دولتی دهم به سامانه  my.medu.ir مراجعه نمایند. متقاضیان توجه داشته باشند که ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی برای این مقطع در سال های اخیر در یک روز صورت خواهد پذیرفت. 

زمان ثبت نام نمونه دولتی در سال های اخیر با تغییراتی همراه بوده است و همین مسئله موجب شده تا دانش آموزان برای ثبت نام دچار مشکلاتی شوند. در سال 1402 تاریخ ثبت نام این پایه، در تاریخ 15 فروردین ماه تا 25 فروردین ماه بود و دانش آموزان 10 روز فرصت داشتند تا مراحل نام نویسی آزمون را تکمیل کنند. در حال حاضر زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه دهم 1403 اعلام نشده است. با توجه به برخی از تغییراتی که در رابطه با زمانبندی آزمون تیزهوشان صورت گرفته، جابه جایی های ممکن است در زمان ثبت نام این آزمون ملاحظه گردد. 

🔔 اطلاعیه 🔔

برای اطلاع از زمان ثبت نام نمونه دولتی دهم 1403-1404 می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل در ارتباط باشید. 

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه هفتم 1403-1404

تغییرات ایجاد شده در رابطه با زمان ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم در سال های اخیر، موجب حذف این آزمون گردیده است. به طوری که در سال های گذشته ما شاهد عدم برگزاری این آزمون بوده ایم و این مدارس به شکل های دیگری در حال فعالیت می باشند. چنانچه قوانین جدید تغییر یابند، ثبت نام برای دانش آموزان همانند سال های گذشته به صورت اینترنتی از طریق سایت my.medu.ir خواهد بود.

شکل تغییر یافته مدارس تیزهوشان پایه دوم متوسطه به صورت مدارس هیئت امنایی می باشد. به همین دلیل این مدارس دیگر آزمون ورودی نخواهند داشت و ثبت نام آنان به صورت حضوری و در مدارس مربوطه صورت خواهد پذیرفت. لذا دانش آموزان واجد پذیرش در این مدارس خواهند توانست در این آزمون پذیرفته شوند.

 

📌 جهت دریافت نمونه سوالات نمونه دولتی و اطلاع از مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

زمان ثبت نام نمونه دولتی هفتم، همزمان با ثبت نام سایر مدارس صورت خواهد پذیرفت. لذا کلیه دانش آموزان عزیز می توانند به مدارس محل تحصیل خود جهت ثبت نام مراجعه نمایند. شرایط معدلی در نظر گرفته شده برای این دانش آموزان نیز کمتر از این شرایط ثبت نام نمونه دولتی نخواهد بود. لذا دانش آموزان عزیز لازم است نسبت به اطلاع از این شرایط اقدامات لازم را انجام دهند.

مراحل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1403-1404

مراحل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1402

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی هر ساله به صورت استانی برگزار می گردد و روند ثبت نام هر استان مختلف می باشد. اما یک سری مراحل سراسری برای تمامی استان ها وجود دارد که کلیه دانش آموزان برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به مقطع دهم باید آن ها را طی نمایند. این مراحل به صورت زیر می باشد:

🔶  ابتدا دانش آموز پایه نهم باید به سامانه  my.medu.ir خود مراجعه نماید.

🔶 سپس کد ملی و رمز خود را وارد نماید و وارد حساب کاربری خود شود.

🔶 پس از ورود به بخش ناحیه کاربری باید تمامی اطلاعات خواسته شده را با دقت و صحیح وارد نماید. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

نام نام خانوادگی نام و کد دبیرستان
کد ملی منطقه و استان محل تحصیل سهیه دانش آموزی

🔶 پس از تکمیل تمامی اطلاعات خواسته شده باید اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام کنند. هزینه شرکت در آزمون سال تحصیلی سال گذشته برابر 250/000 ریال معادل بیست و پنج هزار تومان بود.

🔶 در نهایت پس از پرداخت هزینه رسید و شماره پیگیری را دریافت کرده و نزد خود نگه دارند.

🔶 همچنین شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از مامی مراحل ثبت نام و همچنین جدیدترین اطلاعیه های آموزش پرورش دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی را از روی سامانه آموزش پرورش استان محل زندگی خود دانلود کرده و مطالعه نمایید. همچنین می توانید این دفترچه ر از مشاورین ایران تحصیل درخواست و تحویل نماید.

برای دریافت مشاوره و اطلاع از راه قبولی در آزمون نمونه دولتی روی لینک بزنید.

مراحل ثبت نام آزمون نمونه دولتی

مراحل ویرایش ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1403-1404

اگر دانش آموزان در زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی اطلاعات خود را به اشتباه وارد نمایند، اجازه ورود به آزمون داده نخواهد شد و حتی در صورت پذیرفته شدن در آزمون اجازه تحصیل به آن ها داده نخواهد شد. به همین دلیل آموزش و پرورش فرصت مجددی برای افرادی که اطلاعات خود را به درستی وارد نکرده است قرار داده است. دانش آموزان بر اساس اطلاعیه های آموزش پرورش استان خود باید در زمان مشخص شده برای ویرایش اقدام نمایند.

افراد در سه مرحله می توانند اطلاعات اشتباه خود را ویرایش نمایند:

📑 در بازه زمان نام نویسی اگر اطلاعات خود را اشتباه وارد نمودید می توانید در فرصت باقی مانده آن ها را اصلاح نمایید. از این رو به شما پیشنهاد می دهیم در روزهای اول ثبت نام مراحل ثبت نام خود را تکمیل کرده تا در صورتی که نیاز به ویرایش داشته باشید فرصت وجود داشته باشد.

📑 در زمانی که آموزش و پرورش مهلت ویرایش اطلاعات می دهد، می توانید برای ویرایش اقدام نمایید.

📑 آخرین زمان، در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نیز فرصت ویرایش اطلاعات خود را خواهید داشت.

برای اقدام به ویرایش ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی باید مراحل زیر را طی نمایید:

🔵 برای ویرایش اطلاعات باید ابتدا وارد سایت ثبت نام نمونه دولتی استانی محل زندگی خود شده و بر روی ویرایش اطلاعات ثبت نام کلیک نمایید.

🔵 سپس کد ملی و رمز عبور خود را وارد کرده و وارد ناحیه کاربری خود شوید.

🔵 سپس اطلاعات مورد نظر خود را ویرایش نمایید و در نهایت گزینه ثبت در سایت ثبت نام نمونه دولتی  را کلیک نمایید.

🔵 کد پیگیری ثبت نام خود را مشاهده و آن را یادداشت نمایید.

🔵 اگر به هر دلیلی رمز عبور خود را فراموش کرده باشید باید به صورت حضوری به مراکز آموزش پرورش استان محل زندگی خود مراجعه کرده و رمز جدید را دریافت نمایید.

📌 برای اطلاع از ثبت نام مدارس تیزهوشان بر روی لینک کلیک کنید.

سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم 1403-1404

سایت ثبت نام نمونه دولتی پایه نهم به دهم به شرح زیر است:

💻 سایت ثبت نام نمونه دولتی پایه نهم به دهم 💻 
استان آدرس سایت ثبت نام نمونه دولتی
آذربایجان شرقی namatest.ir
آذربایجان غربی snj.awaedu.ir
اردبیل my.medu.ir
اصفهان sanjesh.isfedu.ir
البرز azmoon.albmedu.ir
ایلام ilam.natije.ir
بوشهر buedu.ir
تهران azmoon.tehranedu.ir
تهران (شهرستان ها) sanjesh.teo.ir
چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir
خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir
خراسان رضوی nemone.razavi.medu.ir
خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir
خوزستان azmoon.khouzedu.ir
زنجان sabtenam.zanjanedu.ir
سمنان iranschl.ir
سیستان و بلوچستان 78.38.114.105
فارس sanjesh.farsedu.ir
قزوین nemooneh.qazvinedu.ir
قم qom.natije.ir
کردستان 10.249.7.204
کرمان sanjesh.kermanedu.ir
کرمانشاه azmoonkedu.ir
کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir
گلستان nemooneh.goledu.ir
گیلان sanjesh.giledu.ir
لرستان lorestan.natije.ir
مازندران 217.219.172.53
مرکزی markazi.natije.ir
هرمزگان 10.187.50.22
همدان hamedan.natije.ir
یزد result.yazdedu.ir

سایت ثبت نام نمونه دولتی

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1403-1404

پذیرش در مدارس نمونه دولتی همه ساله از طریق آزمون ورودی انجام می شود، آزمون مدارس نمونه دولتی تقریبا کمی راحتتر از مدارس سمپاد خواهد بود. اما با این حال باز هم تلاش بسیاری را می طلبد که در این آزمون موفق شوید.

به اطلاع کلیه داوطلبان می رسانیم که ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی نیز دارای شرایط خاصی می باشد به صورتی که داوطلبان محترم که قصد ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی را دارند، باید حتما تابع شرایط پذیرش مدارس نمونه دولتی مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی را داشته باشند. در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در مدارس نمونه دولتی در پایه های مختلف را بیان خواهیم کرد. 

سوال داری؟

شرایط عمومی ثبت نام مدارس دولتی 1403-1404

کلیه دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون نمونه دولتی را دارند باید تابعیت رسمی ایران را داشته باشند.

ثبت نام نمونه دولتی صرفا در محدوده محل سکونت هر دانش آموز (ترجیحا) اجرا خواهد شد.

پذیرش دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی بر اساس تاثیر معدل (50%) و تاثیر آزمون (50%) خواهد بود.

قانون پذیرش برای دانش آموزان دوقلو به صورتی است که اگر یکی از آن ها در مدارس نمونه دولتی قبول شوند قل دیگر در صورت کسب حداقل 80% امتیاز قبولی آخرین دانش آموز که در آن مقطع قبول شده می تواند جهت ثبت نام نمونه دولتی پذیرش شود.

در صورتی که دانش آموزانی که قبولی وی قطعی شده در موعد مقرر به واحد نمونه دولتی قبولی خود مراجعه ننمایند ثبت نام وی ملغی و یک نفر از لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی جایگزین وی خواهد شد.

همه داوطلبان باید طبق نتیجه آزمون های هدایت تحصیلی خود، انتخاب رشته نمایند. 

📌 برای آشنایی و نحوه ثبت نام سامانه Pada.medu.ir کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1403-1404

شرایط اختصاصی ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم و نهم به شرح زیر است:

شرایط اختصاصی ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم
☑️ داشتن تابعیت ایرانی 
☑️ دانش آموز داوطلب باید خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر خوب در دروس نیم سال اول و یا نیم سال دوم پایه ششم خود داشته باشد.
شرایط اختصاصی ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه نهم
☑️ در پایه نهم خود حداقل معدل 17 را داشته باشد.
☑️ تابعیت ایرانی داشته و در پایه نهم مشغول به تحصیل باشد
☑️ اگر از افراد کوچ رو هستند می توانند در هر منطقه ای از استان ثبت نام نمایند.
☑️ اگر امکان ثبت نام در دو مدرسه در ناحیه خود را داشته باشد می تواند بر اساس اولویت های خود یکی از آن ها را ثبت نام نماید.
☑️ رقابت بر سر رشته های هنرستان بدون در نظر گرفتن منطقه یا ناحیه  صورت می گیرد.
☑️ مبلغ پرداخت شده برای ثبت نام قابل بازگشت نخواهد بود و باید قبل از ثبت نام دفترچه را با دقت مطالعه نمایید.

شرایط اختصاصی ثبت نام

ثبت نام دانش آموزان در مناطقی که مدارس نمونه دولتی ندارند چگونه خواهد بود؟

به اطلاع می رساند آن دسته از دانش آموزانی که در مناطقی سکونت دارند که منطقه دارای مدرسه نمونه دولتی نمی باشد می بایست پیرو جدول مندرج در شیوه نامه ثبت نام نسبت به انتخاب مدرسه جایگزین اقدام نمایند شایان ذکر است در غیر این صورت حتی اگر دانش آموز در آزمون پذیرفته شود پذیرش وی کان لم یکن تلقی خواهد شد و دانش آموز حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت. شایان ذکر است مطابق دفترچه ثبت نام ثبت نام دانش آموزان مناطق زیر در مدارسی خواهد بود که در جلوی مناطق ذکر گردیده:

دانش آموزان منطقه 3 (پسرانه) = دبیرستان امام موسی صدر واقع در منطقه یک شهرداری

دانش آموزان پسر منطقه 11 = دبیرستان نمونه دولتی جاودان واقع در منطقه شش شهرداری

دانش آموزان منطقه 13 (پسر) = دبیرستان دکتر حسابی منطقه 14 تهران

 

🔔 اطلاعیه 🔔

ملاک پذیرش در آزمون مطابق آخرین اطلاعیه آموزش و پرورش 50% تاثیر آزمون و 50% تاثیر معدل کتبی ترم دوم پایه نهم (در صورتی که بالای 17 باشد) خواهد بود.

سهمیه های دانش آموزان خاص در آزمون مدارس نمونه دولتی 1403-1404

پیرو آغاز ثبت نام مدارس نمونه دولتی و انتشار دفترچه ثبت نام در سایت ثبت نام نمونه دولتی به اطلاع آن دسته از دانش آموزان که عضو خانواده معظم شهدا و ایثارگران هستند می رسانیم که در این دوره از پذیرش مدارس نمونه دولتی نیز سهمیه 10 % به ترتیب اولویت به شرح زیر به این عزیزان اختصاص داده شده است.

ضمناً کلیه داوطلبانی که قصد استفاده از سهمیه های 10 % جهت پذیرش را دارند می بایست تا موعد ثبت نام اقدام به دریافت کد احراز هویت از بنیاد نمایند تا در موعد ثبت نام با مشکلی مواجه نشوند.

سهمیه های دانش آموزان خاص در آزمون مدارس نمونه دولتی

اولویت اول جهت استفاده از سهمیه شاهد : فرزندان شاهد
اولویت دوم سهمیه شاهد برای فرزندان جانبازان بالای 50% و دانش آموزانی که پدرشان بالای 3 سال اسارت داشته است.
اولویت سوم استفاده از این سهمیه در ثبت نام نمونه دولتی با فرزندان جانبازان 25 تا 49% و فرزندان آزادگان بالای 6 ماه اسارت خواهد بود.
اولویت چهارم : استفاده از سهمیه شاهد برای قبولی در مدارس نمونه دولتی با فرزند جانباز زیر 25 درصد و آزاده زیر 6 ماه اسارت خواهد بود.

 

تبصره: ثبت نام نمونه دولتی در صورتی برای داوطلبان خانواده های شاهد و ایثارگران با اعمال سهمیه خواهد بود که دانش آموز متقاضی حداقل 70% نمره آخرین دانش آموزی که در آزمون شرکت کرده را کسب نماید اعمال سهمیه در پذیرش آنها تاثیر نخواهد داشت ضمنا تمامی سهمیه های مربوط به ثبت نام آزمون نمونه دولتی در صورتی که در کارنامه آزمون نمونه دولتی دانش آموزان درج نشده باشد، هیچ تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

📌 جهت ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان و اطلاع از دریافت لیست مدارس نمونه دولتی برروی لینک قرمز کلیک نمایید.

سهمیه های دانش آموزان خاص در آزمون مدارس

منابع و سوالات آزمون ورودی نمونه دولتی 1403-1404

به اطلاع کلیه داوطلبان می رسانیم که اطلاع از منابع آزمون نمونه دولتی برای شرکت در آزمون و موفقیت در آن الزامی خواهد بود که بدین منظور مرکز مشاوره ایران تحصیل آماده ارائه بهترین منابع قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی می باشد.

توصیه می کنیم دانش آموزان و اولیا گرامی قبل از زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی با مرکز ایران تحصیل تماس حاصل نمایید و موفقیت خود را با اطلاعات دقیق در مورد سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی تضمین نمایید ضمنا تماس برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مرکز مشاوره ایران تحصیل از سراسر کشور با تلفن ثابت امکان پذیر خواهد بود، شماره تماس های مشاوره 9099075307 پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب خواهد بود شایان ذکر است توضیح کوچکی در مورد سوالات آزمون نمونه دولتی می دهیم که امیدوارم مفید واقع شود :

بهترین منابع برای آزمون مدارس نمونه دولتی کتب درسی دانش آموزان است ولی چون سطح تدریس آن متفاوت است کتب آموزشی یا کمک آموزشی بیشتر می تواند در موفقیت در آزمون تاثیر گذار باشد.
توجه فرمایید 80% محتوای سوالات آزمون ورودی از محتوای کتب آموزشی پایه نهم خواهد بود و 20% مربوط به سال های پیش .

آن دسته از دانش آموزانی که از اقلیت های مذهبی می باشند می بایست به سوالات مربوط به ادیان خود پاسخ دهند.

ضمنا سوالات پیام های آسمان آزمون نمونه دولتی به صورتی مطرح می شود که تمام دانش آموزان مذاهب شیعه و اهل تسنن پاسخ دهند.

 

منابع آزمون ورودی نمونه دولتی ضریب منابع تعداد سوالات آزمون هر منبع محدوده  سوالات آزمون
زبان انگلیسی 1 7 پایان درس 4 (صفحه 79)
مطالعات اجتماعی (جغرافیا، تاریخ و مدنی) 1 10 پایان درس 19 (صفحه 132)
زبان عربی 1 8 پایان درس 8 (صفحه 90)
آموزش قرآن و پیام های آسمانی 2 10 قرآن تا پایان درس 8 (صفحه 93) و پیام های آسمانی تا پایان درس 9 (صفحه 108)
فارسی 2 15 پایان درس 14 (صفحه 110)
علوم تجربی 2 25 پایان درس 12 (صفحه 132)
ریاضی 3 25 پایان درس 6 (صفحه 112)

 

نحوه امتیاز بندی سوالات در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1403-1404

دانش آموزان عزیز توجه داشته باشند هر پاسخ صحیح در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم دارای 3 امتیاز مثبت و هر پاسخ اشتباه دارای یک امتیاز منفی خواهد بود لذا از پاسخ به سوالاتی که پاسخ آن را نمی دانید، پرهیز کنید.

شایان ذکر است سوالاتی که دارای پاسخ نباشد بدون امتیاز مثبت یا منفی محاسبه خواهند شد و سوالاتی که دو گزینه مختلف را انتخاب کنید حتی اگر یکی از گزینه ها به عنوان گزینه صحیح باشد به صورت امتیاز منفی محاسبه می شود.

📌 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام مدارس نمونه دولتی تهران وارد شوید.

نکاتی مهم قبل از ثبت نام آزمون

نکاتی مهم ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1403

🔶 در صورتی که ظرفیت مدارس نمونه دولتی مذکور پس از ثبت نام دانش آموزانی که اسامی آن ها در اسامی قبول شدگان نمونه دولتی پذیرفته شده تکمیل نگردد مدارس نمونه دولتی از دانش آموزانی که اسامی آنان که در لیست ذخیره می باشد ظرفیت را تکمیل می کنند.

🔶 برای پذیرش در هنرستان های نمونه دولتی باید موافقت نامه ای تنظیم گردد فی ما بین دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت و این که باید از ظرفیت کلاس ها مطلع شوند.

🔶 آن دسته از داوطلبان ثبت نام مدرسه نمونه دولتی فنی حرفه ای که در آزمون مدارس نمونه دولتی در هنرستان مشخصی قبول شده باشند حق ثبت نام حضوری در واحد دیگری نخواهند داشت و صرفا می توانند در همان هنرستان تحصیل کنند لذا توصیه اکید داریم داوطلبان محترم در انتخاب مدارس دبیرستان و هنرستان دقت لازم را به عمل آورند.

🔶 با توجه به سطح بالا تدریس در مدارس نمونه دولتی، برگزاری کلاس های تقویتی یکی از اصول شیوه نامه آموزشی مدارس نمونه دولتی می باشد و همه دانش آموزانی که در این مدارس قبول کنند ملزم به شرکت در کلاس های فوق برنامه مدارس نمونه دولتی می باشند و موظفند نسبت به پرداخت شهریه مدارس نمونه دولتی اقدام کنند.

📌 برای اطلاع از ثبت نام مدارس غیر حضوری کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا ثبت نام مدارس نمونه دولتی به صورت کامل و مفصل برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم.سپس به شرح کامل مراحل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی و شرایط ثبت نام آن پرداختیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص زمان ثبت نام نمونه دولتی و یا  سایت ثبت نام نمونه دولتی داشتید، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل با شماره 9099075307 در میان بگذارید.

📥 جهت دانلود پی دی اف مقاله ثبت نام مدارس نمونه دولتی کلیک کنید. 

 

4.4/5 - (18 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی چگونه می باشد؟

 داوطلبان می بایست با مراجعه به سامانه آموزش پرورش محل زندگی خود، مراحل ثبت نام خود را انجام دهند که در این مقاله می توانید نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی  را مشاهده نمایید.

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی چه زمانی است؟

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی از 15 فروردین 1402 آغاز می شود. مهلت ثبت نام 25 فروردین 1402 می باشد.

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی چه زمانی خواهد بود؟

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی تیر ماه خواهد بود. جهت اطلاعات دقیق تر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

113 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1403 + مراحل و شرایط | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo شیوا گفت:

  اگربرای مثال در یک استان در جنوب ایران ساکن باشیم میتوانیم در مدارس نمونه دولتی تهران شرکت کنیم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله باید انتقالی بگیرین

 2. Avatar photo یلدا محمد زاده شاهوردی گفت:

  ببخشید اینکه میگن اولویت اول و دوم یعنی چی؟
  وقتی من مدرسه ای که اولویت اولم بوده رو قبول نشدم ولی رتبه ی مورد نیاز مدرسه دوم رو آوردم نمیتونم برم ثبت نام کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که در الویت دوم پذیرش شده باشید امکان ورود وجود دارد.

 3. Avatar photo آرش گفت:

  سلام خسته نباشید
  چه زمانی نتایج آزمون نمونه دولتی اعلام میشه؟
  خیلی دیر شده

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   هنوز تاریخ دقیقیو اعلام نکردن
   احتمالا تا اواسط مرداد ماه نتایج بیایند.

 4. Avatar photo سلام گفت:

  سلام ببخشید ، سال پیش نمره آخرین فرد قبولی چقدر بوده؟ لطفا دقیق بگسد ممنون

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   دوست عزیز باید اشاره کنید کدام استان هستید.

 5. Avatar photo آناهیتا گفت:

  سلام خسته نباشید

  من اهل شهر بروجرد در استان لرستان هستم
  معدل نهم من ۲۰ هست
  معدل هشتم و هفتم ۱۹/۹۸

  من امروز آزمون دادم برای رشته تجربی نمونه دولتی

  قرآن :۱۵

  ریاضی :۵

  علوم :۱۰

  ادبیات :۱۰

  اجتماعی :۱۴

  عربی:۱۵

  زبان :۱۰

  پاسخ های صحیح من هستند

  با توجه به درس ریاضی که از ۱۵ ، پنج تا زدم احتمال قبولی دارم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   قبولی مدارس به ظرفیت پذیرش،میانگین درصدهای داوطلبان و… بستگی دارد.با توجه به درصدها احتمال قبولی دارید.

 6. Avatar photo سارا گفت:

  سلام
  معدل کلم 19/68 هست تست هم کار میکنم به طور کلی از 100 سال 50 تا درست میزنم
  امکان داره قبول شم
  یزد هستم و مدرسه که میخوام قبولم شم 30 نفر بیشتر نمی پذیرن
  و متقاضی زیاد هم هست

  1. Avatar photo مشاور جوادی گفت:

   بدون در نظر گرفتن وضعیت سایر داوطلبین نمیتوان نظر قطعی داد. ولی احتمالش بالاست.

 7. Avatar photo ماهان گفت:

  سلام ببخشید من دانش آموز پایه نهم هستم. در اردبیل.
  وناحیه مدرسه ام هم ۱ هست(دولتی هست مدرسه ام)
  من در ثبت نام گزینه ی ناحیه ۲ رو زدم.
  آیا. راسته که همه ی کسایی که توی ناحیه۲ قبول شدن رو بر میدارن و بعد از ناحیه ۱ شروع میشه؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 8. Avatar photo H گفت:

  سلام
  من نهمم یکی از درسها رو 11 شدم ولی بقیه اش نمره هام اوکیه
  امکانش هست که نتونم تو آزمون شرکت کنم !؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   به معدل شما و درسی که نمره شما پایین شده دارد چون ضریب آن درس مهم میباشد

 9. Avatar photo H گفت:

  رشتمم تجربی هست

 10. Avatar photo H گفت:

  سلام وقت بخیر
  اگه بتونم همه درسا رو هفتاد تا هشتاد درصد بزنم ، ریاضی پنجاه باشه امکان قبولی تو نمونه دولتی کرمانشاه ناحیه دو هست؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   با توجه به درصدهای شما امکان قبولی وجود دارد.

 11. Avatar photo امیرمحمد گفت:

  سلام
  اگه معدل کتبی نوبت دوم نهمم بالای ۱۷ باشه
  آزمونو قبول شم
  یک درسو حد نصابشو نیارم شهریور امتحان مجدد تعیین رشته بدم
  میتونم نمونه ثبت نام کنم با اینکع معدل کتبیم بالای ۱۷ شده آزمونم قبول شدم؟؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   احتمال این مورد پایین میباشد چون مدرسه بعد از هدایت تحصیلی اولیه اقدام به جذب انجام میدهد

   1. Avatar photo امیرمحمد گفت:

    پس دولتی عادی و غیرانتفاعی میتونم برم دیگه آره؟

    1. Avatar photo rezai گفت:

     سلام وقت بخیر . جذب فقط از رشته نظری انجام میشود

 12. Avatar photo خلقتی گفت:

  خسته نباشید. مدرسه نمونه دولتی با تیزهوشان جدان؟ نمیشه تو جفتش ثبت نام کرد هرکدوم قبول شد همونو رفت؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای ورودی پایه دهم جداگانه انجام می شود.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام تیزهوشان

  ثبت نام مدارس تیزهوشان 1402 + ورود سایت سمپاد my.medu.ir

  ثبت نام مدارس تیزهوشان در سامانه my.medu.ir به منظور ورود دانش‌آموزان پایه ششم به هفتم و نهم به دهم، هرساله در فروردین ماه انجام میگیرد. دانش‌آموزان و والدین برای نامنویسی باید منتظر انتشار دستورالعمل مربوطه از سوی سازمان ملی پرورش...
 • منابع آزمون تیزهوشان

  منابع آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲-۱۴۰۳ + 3 منبع طلایی قبولی | ایران تحصیل

  آزمون ورودی به مدارس تیزهوشان هر ساله در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود و متقاضیان می تواننددر صورت قبولی اقدام به ثبت نام در این مدارس نمایند؛ لازم به ذکر است که ثبت...
 • شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سمپاد

  شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان 1403-1404 | azmoon.medu.ir

  شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان 1403 اعلام شد. دانش آموزان و اولیا گرامی جهت بررسی شرایط ثبت نام در مدارس استعدادهای درخشان سمپاد به درگاه ثبت نام تیزهوشان پادا مراجعه نموده و از شرایط و ضوابط مدارس تیزهوشان اطلاع یابند....
 • روش های تست زنی تیزهوشان

  روش های تست زنی تیزهوشان

  برای قبولی در آزمون تیزهوشان باید به دو نکته توجه کنید. شما باید در گام اول تمامی مطالب کتاب را به صورت دقیق مطالعه نمایید. در مرحله بعد باید تمامی فنون و روش های تست زنی تیزهوشان را به خوبی...
تماس با مشاور