ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور چندسالی است که بسیاری از متقاضیان تحصیلات دانشگاهی را به هدف خود رسانده است پذیرش بدون کنکور در دانشگاه شرایط و ضوابط مختص به خود را دارد که در مقایسه با ثبت نام در دانشگاه با کنکور بسیار ساده تر است و تقریبا می توان گفت تمامی کسانی که دارای یک مدرک پایه با شند می توانند جهت ثبت نام دانشگاه بدون کنکور اقدام کنند.

پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه های کشور هر ساله دوبار در موعد ثبت نام مهر و بهمن انجام می گیرد که هر دانشگاه مطابق شرایط و ضوابط خود اقدام به جذب دانشجو می کند ، از جمله دانشگاه های بدون کنکور برای ثبت نام داوطلبان دانشگاه های آزاد – علمی کاربردی – پیام نور و غیرانتفاعی می باشند که در تمامی مقاطع به صورت بدون کنکور نسبت به جذب دانشجو اقدام می کنند.

زمان ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور از چه زمانی آغاز می گردد؟

بهترین دانشگاه های بدون کنکور کدامند؟

کدام یک از دانشگاه های بدون کنکور شهریه پایین تری را دریافت می نمایند؟

 

 

جهت انجام ثبت نام دانشگاه بدون کنکور 98 با سامانه ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور ایران تحصیل تماس حاصل نمایید جهت ارتباط با کارشناسان با شماره های زیر ارتباط برقرار کنید

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

سامانه ثبت نام دانشگاه بدون کنکور 98

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های مختلفی صورت می پذیرد. خوشبختانه با توجه به سامانه ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور در هر یک از واحدهای دانشگاهی، با توجه به شرایط مختلفی در نظر گرفته شده مطابق با آئین نامه ها امکان پذیر شده است. امکان ادامه تحصثیل در سال های گذشته با توجه به مانع بزرگ کنکور، بسیار برای متقاضیان دشوار کرده بود. اما خوشبختانه این مانع با دانشگاه های بدون کنکور برطرف شده است.

با توجه به ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ، هر طالبی علمی می تواند برای ورود به رشته و دانشگاه مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهد . در واقع دانشگاه بدون کنکور 98 آنقدر راه را برای داوطلبان و متقاضیان فراهم و هموار نموده است که جای هیچ عذر و بهانه ای برای ادامه تحصیل باقی نگذاشته است و این در حالی است که همه دانشگاه ها در تمامی رشته ها برای داوطلبان امکان قبولی را قرار داده اند.

در ادامه در رابطه با ثبت نام دانشگاه بدون کنکور که در سراسر کشور وجود دارد توضیحات کاملی را ارائه خواهیم نمود. بنابراین قبل از ثبت نام در هر یک از دانشگاه ها بهتر است ابتدا از تمامی این شرایط به خوبی آگاه شوید و با توجه به علاقه و رغبت خود، اقدام به ثبت نام نمایید. شایان ذکر است که ثبت نام برای هر یک از دانشگاه ها در زمان متفاوتی صورت خواهد پذیرفت.

 

 

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور 98 به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه های هر دانشگاه به صورت جداگانه، صورت خواهد پذیرفت.

 

 

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه در تمامی رشته ها

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه در رشته های مختلفی صورت می پذیرد. رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ، امکان ادامه تحصیل بدون کنکور را در دانشگاه های دولتی برای شما عزیزان فراهم می نماید. دفترچه راهنمای انتخاب رشته در دو زمان برای تمامی رشته ها منتشر می شود. پذیرش در هر یک از این رشته ها با توجه به سوابق تحصیلی داوطلبان صورت خواهد پذیرفت.

تفاوتی که بین ثبت نام دانشگاه بدون کنکور 98 با ثبت نام کنکور سراسری وجود دارد، در رابطه با نحوه ثبت نام و انتخاب رشته این دانشگاه ها می باشد. دانشگاه های سراسری ابتدا داوطلبان را ثبت نام می نماید و پس از آن، در صورتی که بتوانند در کارنامه کنکور سراسری رتبه مناسبی را اخذ نمایند، خواهند توانست در انتخاب رشته های با آزمون انتخاب رشته نمایند.

در رابطه با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه در سامانه ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور شما همزمان با ثبت نام می توانید انتخاب رشته نمایید. تفاوت دیگری که در رابطه با دانشگاه های با آزمون و بدون آزمون وجود دارد، به موضوع تعداد واحدهای انتخابی برای هر یک از دوطلبان باز می گردد. همچنین برای انتخاب رشته های با آزمون تنها یکبار امکان انتخاب رشته وجود دارد اما برای رشته های بدون آزمون در هر سال دو بار امکان انتخاب رشته را خواهند داشت.

 

 

نحوه ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور

 

سامانه ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. به عنوان مثال برای دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد، ثبت نام تنها در سامانه دانشگاه آزاد امکان پذیر خواهد بود. همچنین دفترچه  انتخاب رشته و ثبت نام دانشگاه در رشته های مختلف با استفاده از همین سامانه صورت خواهد پذیرفت.

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور و دانشگاه علمی کاربردی، در دو ترم مهر و ترم بهمن صورت خواهد پذیرفت. ثبت نام پیام نور بدون کنکور نیز، در دو ترم مهر و بهمن صورت خواهد پذیرفت. دفترچه راهنمای ثبت نام پیام نور ، در سامانه سنجش و آموزش کشور منتشر خواهد گردید. دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز ، دفترچه راهنما و ثبت نام را به صورت همزمان منتشر خواهند نمود که ثبت نام آن با استفاده از سامانه سنجش را ممکن می سازد.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان نیز با توجه به سامانه ثبت نام صورت خواهد پذیرفت. دانشگاه پردیس خودگردان، میزان هزینه بالاتری را نسبت به سایر دانشگاه ها دریافت می نماید. دانشگاه آزاد و دانشگاه پردیس هزینه دانشگاه خود را از دانشجویان اخذ می نماید. به همین دلیل میزان شهریه بالاتری را نسب به سایر دانشگاه ها دریافت می نماید.

 

 

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه در مقاطع مختلف

 

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه
ثبت نام بدون آزمون دانشگاه

 

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه برای تمامی دانشگاه های کشور به صورت الکترونیک می باشد. کلیه داوطلبان لازم است برای هر یک از گروه های آزمایشی مورد علاقه خود، هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند. کارت اعتباری و دریافت شماره سریال برای تمامی دانشگاه های بدون کنکور الزامی می باشد.

همانطور که ذکر گردید،جهت ثبت نام دانشگاه بدون کنکور لازم است کارت اعتباری را به صورت الکترونیک و با توجه به هزینه مندرج در سامانه ثبت نام و همچنین با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب شماره سریال مورد نظر را دریافت نمایید. ثبت نام در هر یک از دانشگاه ها زمانی به اتمام رسیده است که داوطلبان کد رهگیری را دریافت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ر رابطه با ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ، انجام ثبت نام در سامانه ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید متخصصین ما همه روزه ، حتی در ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا متخصصین ما خدمات لازم را به شما عزیزان ارائه نمایند..

 

بهترین دانشگاه بدون کنکور کدام دانشگاه ها می باشد؟

دانشگاه های مختلف ، امکانات و رشته های مختلفی دارند و در هر یک از آنان سطح علمی متفاوتی برخوردارند. به همین دلیل در برخی از دانشگاه ها ممکن است نوعی دانشگاه بسیار قوی تر و بهتر از سایرین باشد. به عنوان مثال ، برای رشته هایی که با کار عملی همراه می باشند، دانشگاه های علمی کاربردی از شرایط بهتری نسبت به سایر دانشگاه ها برخوردار می باشند. بنابراین نسبت به رشته ای که انتخاب می کنید هر یک از دانشگاه ها از معایب و مزایایی برخوردار خواهند بود.

شهریه کدام یکی از دانشگاه ها از میزان بالاتری برخوردار می باشد؟

دانشگاه های پردیس خودگردان از بالاترین میزان شهریه برخوردار می باشند . اما با توجه به سطح علمی بالا و همچنین امکانات این دانشگاه ، ممکن است این میزان هزینه را بسیار پایین بدانید. در رابطه با دانشگاه های نوبت دوم شبانه نیز، می توان گفت هزینه ای معادل دانشگاه های آزاد دارند. به همین دلیل ادامه تحصیل در این دانشگاه ها، ممکن است آنچنان تفاوتی با سایر دانشگاه ها نداشته باشند.

آیا رشته های بدون آزمون شامل رشته های پر متقاضی می شود؟

خوشبختانه در سال های اخیر برای سهولت کار داوطلبان و متقاضیان عزیز رشته های پرطرفدار در هر یک از گروه های آزمایشی به رشته های بدون آزمون اضافه شده است. برخی از دانشگاه ها داوطلبان متقاضی را در تنها در مقطع کاردانی و برخی دیگر نیز در مقطع کارشناسی پذیرش می نمایند و مقطع تحصیلی هر یک از دانشگاه ها بسته به موقعیت و شرایط تعیین شده آنان خواهد داشت.

دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها چه زمانی متشر می گردد؟

تعداد انتخاب های مجاز برای ثبت نام دانشگاه های بدون آزمون چه تعداد می باشد؟

شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های بدون آزمون چیست؟

آیا می توان در دانشگاه های بدون کنکور انتقالی یا مهمانی گرفت؟

حداقل معدل لازم برای رشته های بدون آزمون چند است؟

میزان تاثیر معدل برای رشته های بدون آزمون چند درصد می باشد؟

ظرفیت پذیرش در رشته های پزشکی بدون کنکور چند نفر است؟

بهترین رشته علوم انسانی چیست؟

بهترین رشته و پردآمد ترین رشته علوم ریاضی چیست؟

میزان شهریه رشته های تجربی به صورت شهریه ثابت و متغیر چه میزانی است؟

 

برای دریافت پاسخ سوالات خود و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط

لیست رتبه بندی موسسات غیرانتفاعی

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

سامانه ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *