ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98

ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98 برای ترم مهر و بهمن آغاز شد ، پیرو اطلاعیه شماره یازده سامانه سنجش کشور از امروز کلیه متقاضیان محترمی که جهت ثبت نام کنکور 98 اقدام نموده و در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور 98 یا پس از مشاهده نتایج نهایی کنکور 98 موفق به قبولی در رشته مورد نظر خود نشده اند می توانند از امروز برای بار دیگر شانس خود را برای قبدلی در برخی رشته های اعلام شده در دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور 98 برای ورودی ترم مهر و بهمن دانشگاه ها امتحان نمایند.

 

جهت اطلاع از ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98 ترم مهر و بهمن و زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98

پیرو اطلاعیه سازمان سنجش، ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98 پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در مهرماه 98 آغاز می‌گردد. دانشگاه‌های سراسری طبق بودجه بندی در هر سال ظرفیت پذیرش دانشجو در انتخاب رشته کنکور را مشخص می‌نماید. برای اطلاع از میزان ظرفیت پذیرش در رشته‌های مختلف در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری که پس از نتایج اولیه کنکور منتشر می‌گردد داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دانلود دفترچه ، در رشته محل‌های مورد نظر داوطلب دست به انتخاب بزنید.

هر یک از داوطلبانی که مایل به تحصیل در رشته های هر از دانشگاه هایی که پذیرش سوابق تحصیلی دارند می توانند ذر هر یک از ترم های مهر و بهمن اقدام به ثبت نام نمایند. با توجه به نقش سوایق تحصیلی در این رابطه لازم است شما واجد شرایط معدلی عیین شده باشید تمامی مصوبات تعیین شده در این رابطه در ادامه .

چنانچه میزان ظرفیت پیش بینی شده در دانشگاه‌های سراسری تکمیل نگردد، این تعداد در زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری طبق بودجه و برنامه ریزی دانشگاه‌ها اعلام می‌گردد. داوطلبانی می‌توانند در ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98 شرکت نمایند که دارای شرایط ثبت نام باشند. متقاضیان شرکت در ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98 منحصراً از طریقسامانه ایران تحصیلمی توانند جهت ثبت نام اقدام نمایند و همچنین با شماره‌های 9099072952 و در صورت شلوغی خطوط با شماره 9099072952 ( استان تهران) جهت ثبت نام تماس حاصل نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 

در هر کدام از دانشگاه هایی که مایل به ثبت نام باشید، می توانیداز ظریق سامانه های مورد نظر و با استفاده از هر یک از لینک های قرار داده شده ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. در ادامه به تمامی شرایط ثبت نام در هر یک از دانشگاه ها و واحدهای آن خواهیم پرداخت.

هر یک از داوطلبانی که مایل به ثبت نام در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می باشند، لازم است تنها در همان سامانه اقدام به ثبت نام نمایند. همچنین دانلود دفترچه برخی از دانشگاه ها به صورت جداگانه و در برخی دیگر به صورت همزمان با سایر دانشگاه ها منتشر می شود.

نکته مهم : با توجه به اینکه نحوه پذیرش در هر یم از دانشگاه ها به صورت جداگانه صورت می پذیرد و به همین دلیل نمی توان در زمان های دیگری اثدام به ثبت نام نمایید. به همین دلیل ابتدا از تمامی شرایط مورد نظر با استفاده از دفترچه راهنما اطلاع یابید و پس از آن در هر یک از رشته ها اقدام نمایید.

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

با توجه به اینکه ثبت نام برای هر یک از داوطلبان در هر دانشگاهی در دو ترم مهر و بهمن صورت می پذیرد، لذا برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور ترم مهر می توانید همزمان با سایر رشته های با آزمون اقدام نمایید.

زمان ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی برای داوطلبان ترم بهمن نیز در اواخر بهمن ماه یم باشد. بنابراین برای رشته های مورد نیاز در هر یک از دانشگاه ها لازم است در اواخر بهمن ماه اقدام نمایید. متقاضیان توجه داشته باشند که مهلت ثبت نام محدود می باشد و به همین دلیل اقدام به موقع نمایند.

با توجه به اینکه هر یک از دانشگاه ها در ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی می توانند همزمان با ثبت نام کنکور اقدام نمایند، لذا دانش آموزان پیاه دوازدهم پس از اتمام امتحانات نهایی می توانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

نحوه پذیرش رشته های بدون کنکور

اقداماتی که داوطلبان برای پذیرش در هر یک از دانشگاه ها باید داشته باشند به شرحی که در ادامه خواهد آمد می باشد. پس از انتشار اطلاعیه ای مبنی بر آغاز ثبت نام دانشگاه ها ، ابدا برای دانلود دفترچه انتخاب رشته اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را فراهم نموده و سایت سازمان سنجش قرار دهید. پس از انجام مرحله مورد نظر لازم است اقدام به انتخاب رشته نمایید. انتخاب رشته برای هر یک از داوطلبان با استفاده از رشته های دفترچه امکان پذیر است.

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با داوطلبانی که امکان پذیرفته شدن داشته باشند، با آنها تماس گرفته خواهد شد. همچنی در صورتی که داوطلبان شرایط پذیرفته شدن را نداشته باشند نیز با آنها تماس گرفته خواهد شد.

در گام بعدی دانشگاه ها به برسی رشته هایی که امکان پذیرش برای داوطلبان وجود دارد خواهند پرداخت . همچنین در زمان نهایی تصمیمات مبنی بر انتخاب داوطلبان تنها برای یک کد رشته محل اخذ خواهد گردید.

در صورت پذیرش نهایی ثبت نام شما قطعی خواهد شد و لذا لازم است برای ثبت نام و همچنین تعهد کتبی مبنی بر علاقه مندی برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر اقدام نمایید.

قوانین پذیرش ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

با توجه به ایتکه سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به ثبت نام تمامی داوطلبان می نماید ، این سازمان در واقع تمامی اطلاعات ثبت نامی هر یک از داوطلبان را ذخیره نموده و در اختیار تمامی دانشگاه ها قرار خواهد داد.

برای پیذرش هر یک از داوطلبان با استفاده از معدل داوطلبان که از کمترین به بیشترین صورت می پذیرد . همچنین در این رابطه آنچه حائر اهمیت خواهد بود، رشته های داوطلبان به همراه طرفیت هر یک از رشته های آنان می باشد.

داوطلبانی که در هر یم از رشته های مورد علاقه خود پذیرفته نشده اندف می توانند درمزان مقرر بت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند. همچنین لازم به ذکر است که در صورتی به اعتراض آنان رسیدگی خواهد شد که از شرایط لازم برخوردار باشند.

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در صورتی مجاز به مصاحبه با داوطلبان خواهند بود که در رشته هایی ثبت نام نموده باشند که دارای شرایط خاص باشند. در غیر این صورت دانشگاه های مورد نظر تخلف نموده اند و باید پاسخگو باشند.

کتقاضیان در بین تمامی انتخاب های خود تنها امکان ثبت نام از بین یکی از دانشگاه ها و رشته های مذکور را خواهند داشت. به همین دلیل تنها آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط استعداد درخشان می باشند، می توانند در این رابطه اقدام ننمایند.

شرایط پذیرش در دانشگاه بدون سوابق تحصیلی

  • آن دسته از داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید می باشند در صورتی که مدرک خود را تا پایان شهریور ماه اخذ نمایند، می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند. همچنین داراندگان مدرگ دیپلم نظام قدیم نیز می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.
  • همچنین برای آن دسته از داوطلبانی که دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش دارند نیز در صورتی که دارای مدرک کاردانی باشند، امکان  ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی را خواهند داشت.
  • دارندگان
کانال اطلاع رسانی ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98
کانال اطلاع رسانی ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98

جهت اطلاع از ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98 و مشاوره تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

2 نظر برای «قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب