ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳
ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی در سال 1403 براساس آیین‌نامه پذیرش بدون کنکور استعداد‌های درخشان در مقطع ارشد، پذیرای دانشجویان و داوطلبان سایر دانشگاه‌ها است. دانشگاه علوم قضایی در لیست یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور قرار دارد که هر سال هم از طریق باکنکور و هم از طریق بدون کنکور دانشجو پذیرش می‌کند.

هدف اصلی این دانشگاه تربیت افرادی کارآمد و عادل برای حضور در دادگاه‌های مختلف کشور است. داوطلبان رشته‌های تجربی، انسانی و ریاضی می‌توانند برای ثبت نام کارشناسی ارشد علوم قضایی بدون کنکور، مدارک خود را آماده کرده و در صورتی که جز واجدین شرایط بودند جهت شرکت در مصاحبه نهایی آماده شوند.

شرایط ثبت ‌نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403

👈 متقاضیان ورود به دانشگاه علوم قضایی آزاد، باید ابتدا از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام بدون کنکور آگاه شوند و بعد برای نام نویسی، مراحل لازم را طی کنند. شرایط ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی، معمولا در سایت رسمی این دانشگاه به آدرس ujsas.ac.ir اعلام می‌شود. در حال حاضر شرایط ثبت‌ نام علوم قضایی بدون کنکور در سال جاری، شامل موارد زیر است:

✅ دانشجویان برای ورود به دانشگاه علوم قضایی، باید بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی که فقط یک‌بار امکان‎‌پذیر است، ثبت‌نام کنند. (دانش‌آموختگان 01/07/1403 به بعد می‌توانید برای ثبت نام اقدام کنید.)

✅ دانشجویان باید مقطع کارشناسی پیوسته خود را در یکی از دانشگاه‌های دولتی؛ به عنوان مثال دانشگاه‌ امام صادق، شهید مطهری، مفیدقم و علوم اسلامی رضوی گذارنده و فارغ‌التحصیل شده باشند.

✅ متقاضیان باید دانش‌آموخته یا دانشجوی کارشناسی حقوق یا رشته‌های مرتبط باشند.

✅ دانشجویان و دانش‌آموختگان باید جز 20 درصد برتر دانشجویان هم‌ رشته و هم‌ ورودی خود باشند. در صورتی که داوطلبان دوره کارشناسی خود را در 6 نیمسال تحصیلی گذرانده‌اند، لازم است 20 درصد دانشجویان هم‌ رشته و غیر هم‌ورودی خود باشند.

✅ متقاضیان باید علاوه بر تحقیق درباره دانشگاه‌های علوم قضایی، از بهترین دانشگاه های حقوق ایران نیز با خبر باشند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی

زمان ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403

آن دسته از داوطلبانی که قصد ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی را دارند، قبل از هر چیز باید اطلاعات لازم را در ارتباط با تاریخ ثبت نام به دست آورند.  مهلت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی برای نیمسال دوم تحصیلی در خرداد و تیر ماه است. در صورتی که اطلاعیه جدیدی در این‌باره اعلام گردد، اطلاعات این بخش به‌روزرسانی می‌شود.

گفتنی است که زمان ثبت نام کارشناسی ارشد علوم قضایی بدون کنکور دانشگاه آزاد نامشخص است؛ چراکه در حال حاضر نام نویسی در دانشگاه علوم قضایی برای مقطع ارشد بدون کنکور برداشته شده و متقاضیان تنها می‌توانند از طریق کنکور سراسری وارد این رشته شوند. البته ممکن است مثل سال‌های گذشته برای تکمیل ظرفیت، ثبت نام بدون کنکور ارشد قضایی آغاز شود.

برای مطالعه سهمیه معلولین در کنکور روی این لینک کلیک کنید.

مراحل ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403

متقاضیان ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی، با مراجعه به سایت ujsas.ac.ir می‌توانند نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک خود اقدام نمایند. پس از بررسی مدارک در صورت قبولی، از متقاضیان واجد شرایط برای شرکت در مصاحبه علمی دعوت به عمل خواهد آمد. مصاحبه علمی معمولا در تیر ماه هرسال برگزار می‌شود. اسامی قبول‌شدگان نهایی بعد از انجام مصاحبه علمی و گزینش، از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

داوطلبان واجد شرایط می‌توانند از اسفند ماه 1402 تا اردیبهشت ماه 1403 با مراجعه به سایت دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری به نشانی ujsas.ac.ir  ثبت نام کنند و مدارک خود را در سامانه بارگذاری نمایند. البته پیش از ثبت‌نام، داوطلبان نسبت به ایجاد پروفایل کاربری و تکمیل فرم ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهند.

در صورتی که داوطلب در سامانه عضویت نداشته باشد، نمی‌تواند مراحل بعدی را برای ثبت‌نام کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های علوم قضایی بدون کنکور طی کند. پس از ارسال مدارک و تکمیل فرم ثبت‌نام، نوبت بررسی مدارک متقاضی است. در صورت نقص یا مغایرت مدارک هویتی و تحصیلی داوطلب با شرایط پذیرش، به داوطلب برای ارسال دوباره مدارک یا رد فرد به دلیل نقص مدارک، اطلاع داده خواهد شد.

بعد از آنکه مدارک متقاضی و کامل شهاهنگ با شرایط اعلام شده از سوی دانشگاه قضایی بود، از داوطلبان واجد شرایط و مورد تایید مرکز علمی فرهنگی، برای شرکت در مصاحبه علمی دعوت به عمل خواهد آمد. معمولا زمان مصاحبه از طریق سایت ujsas.ac.ir و یا به صورت پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود تا در تاریخ مقرر شده برای مصاحبه حضور داشته باشند.

در مصاحبه علمی که در سال‌های پیش در تیر ماه بوده است؛ توانایی فرد، انگیزه، تعهد و هدف داوطلب با رشته تحصیلی مورد سنجش قرار می‌گیرد تا در صورت تایید به گزینش نهایی راه پیدا کنند. پس از انجام مصاحبه علمی، داوطلبان واجد شرایط باید در مرحله گزینش، درباره فعالیت‌ها، اهداف، تعهدات اخلاقی و متناسب با شغل قضایی توضیح دهند تا در صورت قبولی در لیست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در سامانه ujsas.ac.ir قرار بگیرند.

مراحل ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی

مدارک ثبت‌ نام کارشناسی ارشد علوم قضایی بدون کنکور 1403

👈 واجدین شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد علوم قضایی بدون کنکور بهتر است پیش از ثبت نام، دفترچه نام نویسی را دانلود کنند و یا از طریق اطلاعیه‌های ujsas.ac.ir مدارک لازم برای ثبت نام را جمع آوری نمایند. به دلیل ضروری بودن مدارک برای ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403 لیست مدارک مورد نیاز را در این بخش آورده‌ایم:

✔️ فرم ثبت نام

✔️ گواهی موقت یا دانشنامه کارشناسی

✔️ عکس پرسنلی

✔️ اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه

✔️ مدرک یا گواهی رتبه‌های برتر المپیاد علمی-دانشجویی حقوق

✔️ معرفی نامه از اساتید

✔️ ارائه ریز نمرات

✔️ مستندات پژوهشی و اجرایی

مهارت‌‌های لازم برای ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی

👈 دانشجویانی که قصد ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی را دارند، باید مهارت‌های زیر را دارا باشند:

⚫️ تسلط کافی به ادیبات و زبان فارسی

⚫️ داشتن توانایی استدلال و منطق بالا

⚫️ برقراری ارتباط و فن بیان خوب در صحبت

⚫️ برخورداری از خلاقیت و اعتماد به نفس بالا

⚫️ قدرت نویسندگی و نگارش متون فارسی

⚫️ درک آسان مفاهیم ریاضی و منطق

⚫️ تسلط بر علوم فلسفی، روانشناسی و جامعه شناسی

⚫️ در دادگاه‌های ایران، قضاوت براساس دین اسلام و احکام مرتبط به آن است. به این ترتیب دانشجویان و داوطلبان باید به فقه اسلامی تسلط کافی داشته باشند تا هنگام تایید حکم، بتوانند مشغول به فعالیت شوند. همچنین داوطلبان بایستی سوالات مصاحبه علمی قضاوت را مطالعه نمایند تا با آمادگی بیشتر برای مصاحبه و گزینش بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی ثبت نام کنند.

مهارت‌های لازم برای ثبت نام دانشگاه علوم قضایی

برای آشنایی با اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد کلیک کنید.

مصاحبه ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403

👈 پذیرش در مصاحبه بدون کنکور دانشگاه علوم قضایی، دارای شرایط خاصی است. به طوری که کلیه داوطلبان بایستی در مصاحبه عمومی و علمی شرکت کنند. متقاضیان برای اینکه بتوانند در این مصاحبه پذیرفته شوند، باید به نکات زیر توجه داشته باشند:

✔️ داشتن اصل و تصویر کلیه مدارک مربوطه در زمان مصاحبه حضوری الزامی است.

✔️ تنها پذیرفته شدگان رشته علوم قضایی با داشتن شرایط ( کسب معدل 16 به بالا و موفقیت در گزینش و غیره ) می‌توانند بورسیه شوند.

✔️ ثبت نام قطعی بعد از مصاجبه علمی، منوط به تایید دبیرخانه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

سوالات مصاحبه کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی از سه بخش مصاحبه سیاسی عقیدتی، روانشناسی و سوالات قضایی تشکیل می‌شود. سوالات عقبدتی مربوط به مذهب و اطلاعات اولیه درباره نهادهای حکومتی است. سوالات بخش قضایی به حیطه این رشته مرتبط می‌شود. در ضمن داوطلب و خانواده متقاضی نباید سابقه کیفری داشته باشند. سوالات روانشناسی به عنوان آخرین بخش مصاحبه است که از لحاظ منطقی و احساسی، داوطلب مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

ظرفیت پذیرش دانشگاه علوم قضایی 1403

👈 نبود امکانات باعث شده که دانشگاه‌های علوم قضایی معدودی در تهران و سایر شهرهای دیگر باشد. دانشگاه‌های دولتی، ظرفیت کمی برای این رشته دارند و متقاضیان اندکی نیز در کنکور قبول شده و وارد این رشته می‌شوند. به همین خاطر بازار کار در این رشته مناسب است و افراد می‌توانند به راحتی مشغول به فعالیت در این رشته شوند.

👈 به این ترتیب هرسال متقاضیان زیادی می‌خواهند از این رشته فارغ التحصیل شوند؛ اما نکته‌ای که در این بین وجود دارد این است که مدرک فارغ‌التحصیلی ارشد دانشگاه دولتی علوم قضایی معتبرتر از دانشگاه آزاد است. به همین خاطر بیشتر داوطلبان در تلاش هستند در این دانشگاه ثبت نام کنند تا آینده شغلی تضمین شده‌ای داشته باشند.

بورسیه دانشگاه علوم قضایی 1403

👈 در صورتی که قصد دارید در ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی بورسیه شوید، باید به تذکرات زیر توجه داشته باشید:

🔵 برای ارتقای سطح بینش اعتقادی، باید داوطلبان بورسیه برنامه دروس حوزوی و طرح مطالعه آثار شهید مطهری (بینش مطهر) را با موفقیت در دانشگاه بگذارنند.

🔵 دانشجویان در طول دوره تحصیلی متعهد به شرکت در برنامه‌های فرهنگی، کارورزی، دروس حوزوی و کارگاه‌های مهارت افزایی هستند. چراکه فعالیت فرهنگی در قالب کارنامه دانشجویان ارزیابی خواهد شد.

🔵 برنامه‌‍‌های فرهنگی، بینش مطهر، دروس حوزوی و کارآموزی ترجیحا در نوبت صبح و سایر برنامه‌ها در نوبت عصر ارائه خواهد شد.

🔵 مدت استفاده از بورسیه تحصیلی 6 نیمسال است.

🔵 فارغ‌التحصیلان بورسیه چنانچه بتوانند معدل 16 را کسب نمایند برای تصدی منصب قضاء حذب، انتخاب خواهند شد.

🔵 در صورت انصراف دانشجو، انتقال، اخراج و یا عدم کسب نمره معدل 16 یا از دست دادن شرایط و صلاحیت‌های عمومی و علمی؛ دانشجو موظف است تمام  هزینه‌های تحصیلی و مقرری دریافتی را مطابق با تعهد محضری و به تشخیص دانشگاه و قوه قضایی بازپرداخت نماید.

بورسیه دانشگاه علوم قضایی

رشته‌ های ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403

👈 پیش از ثبت نام باید با لیست رشته‌های ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی آشنا شوید. رشته‌های ارشد علوم قضایی بدون کنکور، به شرح زیر است:

✔️ رشته علوم قضایی (10 نفر مرد – بورسیه قوه قضایی)

✔️ حقوق خصوصی (1 نفر مرد – غیربورسیه)

✔️ حقوق جزا و جرم شناسی (1 نفر مرد – غیربورسیه)

✔️ حقوق خانواده (1 نفر مرد – غیربورسیه)

✔️ حقوق عمومی (1 نفر مرد – غیربورسیه)

✔️ حقوق بین‌الملل (1 نفر مرد – غیربورسیه)

دانشجویان می‌‎توانند براساس علاقه، تمایل و اولویت خود رشته‌های مورد نظرشان را در کاربرگ وبسایت ثبت نام جذب اختصاصی قضات وارد نماید. بعد از اعلام نتایج، داوطلبان قبول شده می‌توانند برای ثبت نام نهایی و ورود به این دانشگاه مراحل لازم را که از طریق آموزش دانشکده اعلام می‌شود، طی کنند.

خلاصه مقاله ثبت ‌نام بدون کنکور  ارشد دانشگاه علوم قضایی

داوطلبانی که قصد ثبت‌ نام بدون کنکور ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403 را دارند، باید قبل از هر چیز اطلاعات لازم را در ارتباط با زمان نام نویسی بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی کسب کنند. البته اطلاع از شرایط، مهارت‌ها، طرفیت و مراحل ثبت نام برای داوطلبان رشته‌های دانشگاه قضایی، ضروری است.

توجه داشته باشید که ثبت نام در مقطع ارشد دانشگاه علوم قضایی به سادگی نیست؛ زیرا فارغ‌التحصیلان این دانشگاه باید برای منصب قضاء تربیت شوند. به این ترتیب بهتر است درباره هر کدام از توانایی‌های لازم و وظایف کاری رشته علوم قضایی به خوبی تحقیق کنید.

برای دانلودفایل pdf ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه قضایی کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403 چه تاریخی است؟

زمان ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403 مزابق با هر سال در خرداد یا تیر ماه خواهد بود.

شرایط ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی 1403 چیست؟

شرایط اصلی ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی، فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های دولتی است.

رشته‌‌های ارشد بدون آزمون دانشگاه علوم قضایی کدام است؟ 

رشته‌های کارشناسی ارشد بدون آزمون علوم قضایی شامل حقوق خانواده، حقوق جزا، حقوق عمومی و... است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اعتراض به نمرات در سایت هم آوا

  راهنما جامع اعتراض به نمرات در سایت هم آوا – ایران تحصیل

  یکی از بحث‌انگیزترین سوال های دانشجویان علمی کاربردی نحوه اعتراض به نمرات در سایت هم آوا می‌باشد. به طوری که آن‌ها قصد دارند بدانند چگونه به نمرات دریافتی خود در آزمون‌های پایان ترم اعتراض کنند تا استادان در نمرات آن‌ها...
 • عواقب مشروط شدن در دانشگاه

  عواقب مشروط شدن در دانشگاه 1403 {دولتی، آزاد و پیام نور}

  از عواقب مشروط شدن در دانشگاه در سال 1403 شامل محدودیت در انتخاب واحد نیمسال تحصیلی بعد است. به این ترتیب طبق قانون در همه دانشگاه‌های سراسری، آزاد، پیام نور و علمی کاربردی کشور اگر معدل کل پایان‌ ترم یک...
 • اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

  اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳ + زمان و نحوه مشاهده

  نتایج آزمون لیسانس به پزشکی دو هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. رشته پزشکی پر متقاضی‌ترین رشته گروه آزمایشی علوم تجربی است؛ سالانه دانشجویان زیادی برای قبولی در دانشگاه‌های سراسری پذیرای ورود به این رشته هستند؛ اما تنها تعداد...
 • سایت گلستان دانشگاه پیام نور

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور + ورود به سامانه

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir با هدف مکانیزه کردن فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجویان، خدمات غیرحضوری و اینترنتی متعددی را فراهم آورده است. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند با ورود به سامانه آموزشی پیام نور از خدماتی...
تماس با مشاور