تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام امریه وزارت علوم

ثبت نام امریه وزارت علوم 1400

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
ثبت نام امریه وزارت علوم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

ثبت نام امریه وزارت علوم 1400 برای مشمولینی که علاقه مند سپری کردن دوران خدمت به عنوان کارمند در این سازمان هستند، آغاز شد. افرادی که دارای شرایط لازم بوده و در یکی از رشته های مورد نیاز امریه وزارت علوم فارغ التحصیل شده اند، می توانند در یکی از مراکز تحت نظارت این وزارت در فعالیت های علمی به عنوان کارمند وظیفه خدمت نمایند. در ادامه به زمان، شرایط و لیست رشته های مورد نیاز امریه وزارت علوم  می پردازیم.

 

 

برای دریافت اطلاعات درباره چگونگی ثبت نام امریه وزارت علوم 1400 – مهم ترین مدارک و شرایط لازم جهت اخذ امریه و جدیدترین تغییرات قوانین سربازی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مراحل ثبت نام امریه وزارت علوم 1400

 

مراحل ثبت نام امریه وزارت علوم 1400

مراحل ثبت نام امریه وزارت علوم 1400

 

وزارت علوم هر ساله طی فراخوانی آمادگی خود را جهت به کارگیری مشمولان اعزام خدمت تحت عنوان امریه اعلام می کند. این وزارت خانه تا سال 99 حدود شش بار فراخوان داده است و تاریخ ثبت نام امریه وزارت علوم 1400 هم به زودی اعلام خواهد شد. گفتنی است که متقاضیان بایستی در زمان مقرر وارد سامانه جذب امریه این سازمان شده و مدارک خود را بارگذاری کنند.

البته این نام نویسی به منزله قبولی نهایی نیست و گام اول جهت درخواست تلقی می شود. بعد از این مرحله چنانچه تحصیلات متقاضی با رشته های مورد نیاز امریه وزارت علوم همخوانی، و از شرایط لازم برخوردار باشد، برای گزینش و بررسی نهایی به صورت حضوری فراخوانده می شود. به طور کلی شرایط امریه وزارت علوم همچون شرایط و مراحل اخذ امریه سازمان صدا و سیما به دو عمومی و اختصاصی تقسیم می شود. 

یک مورد دیگر که در سایر ارگان ها کمتر دیده می شود، امریه هیات علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری است که از افراد دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد واجد شرایط دعوت به همکاری می کند. چنانچه قصد دارید اخذ امریه در این سازمان را دارید، برای اطلاع کامل از زمان، شرایط و لیست رشته های مورد نیاز امریه وزارت علوم و همچنین بالا بردن احتمال پذیرش، می توانید با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

زمان، شرایط و لیست رشته های مورد نیاز

 

زمان، شرایط و لیست رشته های مورد نیاز

زمان، شرایط و لیست رشته های مورد نیاز

 

مکان انجام وظیفه افرادی که در وزارت علوم و فناوری امریه می گیرند، در دانشگاه ها، پژهشگاه ها و مراکز آموزش عالی است و در حوزه پروژه های تحقیقاتی فعالیت خواهند داشت. یکی از اهداف مهم این وزارت خانه ایجاد عدالت در میان افراد مستعد و توانا می باشد. البته مانند اغلب ارگان های دیگر، سهمیه های پذیرش محدود است و متقاضیان بومی در اولویت خواهند و حتی کار کردن مشمول خارج از محل سکونت ممنوع می باشد.

به همین دلیل توصیه می شود که برای ثبت نام امریه وزارت علوم در سازمان های استاد محل اقامت خود درخواست دهید. البته ممکن است در شهر مورد نظر تقاضایی نباشد و یا متقاضی خود درخواست دهد که در جایی دیگر مشغول به کار شود. در چنین شرایطی با اخذ تعهد کتبی و اعلام نیاز موسسه مبدا، احتمالا با درخواست وی موافقت خواهد شد. گفتنی است در اینگونه مواقع همه هزینه های تامین مسکن و خوراک بر عهده خود فرد می باشد.

همچنین اگر تعداد متقاضیانی که از شرایط امریه وزارت علوم برخوردارند بیش از حد سهمیه ارائه شده باشد، شیوه پذیرش به صورت اولویت بندی خواهد بود. ملاک های برتری نیز داشتن تخصص های خاص، معدل بالا و نمره خوب در مرحله مصاحبه است.

 

شرایط عمومی امریه وزارت علوم

 1. دارای اعتقادات دینی باشد.
 2. اطاعت از ولایت فقیه و رهبری
 3. عدم سوء پیشینه، نداشتن فساد اخلاقی 
 4. نداشتن هیچگونه ارتباطی با سازمان ها و گروه های ضد انقلابی یا غیر قانونی
 5. نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و هر گونه موارد اینگونه
 6. نداشتن هیچگونه غیبت در خدمت سربازی
 7. نداشتن سابقه قبلی در خدمت
 8. اگر مشمولی به طور همزمان در دو سازمان درخواست امریه دهد، هر دو تقاضا ملغی خواهد شد.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام امریه وزارت علوم

 1. متقاضیان باید دارای مدرک کارشاسی ارشد یا دکترا باشند.
 2. حداقل معدل برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی 15 و دکتری 16 می باشند.
 3. متقاضی بایستی حداقل 6 ماه به عنوان دستیار در آزمایشگاه سابقه داشته و یا در راه اندازی و اجرای یک پروژه اجتماعی یا صنعتی کمک کرده باشد. البته تاییدیه مرکز آموزشی، پژوهشگاه و دانشگاه الزامی مورد نظر است.
 4. در یکی از رشته های مورد نیاز امریه وزارت علوم تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده باشد.
 5. برگه خدمت مشمول متقاضی بایستی فاقد هر گونه سابقه امریه و همچنین غیبت باشد
 6. بومی سازمانی باشد که برای آن درخواست امریه داده شود.
 7. تنها در زمان ثبت نام امریه وزارت علوم اعلام شده از سوی وزارت اقدام نماید. در غیر اینصورت ثبت نام ملغی است.
 8. دارای همسر یا فرزند باشد. به افراد مجرد امریه وزارت علوم و ارتباطات داده نمی شود. 
 9. در بسیج شش ماه سابقه فعالیت داشته باشد.
 10. جزء خانواده های ایثارگران اعم از شهید، مفقودالاثر، جانباز و آزاده باشد.
 11. جزء ایتام محسوب شود.
 12. متقاضیان نخبه و دارای امتیازات علمی و پژوهشی در اولویت هستند. 
 13. حفظ چند جزء یا تمام قرآن کریم و یا جزء قاریان برتر بودن امتیاز محسوب می گردد.
 14. در برگه اعزام آن ها قید گردیده باشد، معاف از رزم.

 

 

قوانین مربوط به پذیرش بعد از ثبت نام امریه وزارت علوم

 

قوانین مربوط به پذیرش بعد از ثبت نام امریه وزارت علوم

قوانین مربوط به پذیرش بعد از ثبت نام امریه وزارت علوم

 

طبق قوانین امریه خدمت سربازی چنانچه با درخواست متقاضی موافقت شود، دوره آموزشی دو ماهه خود را بایستی در یکی از مراکز ستاد نیروهای مسلح گذارنده و سپس بعد از اتمام این دوره به موسسه، دانشگاه و یا پژوهشگاه مورد نظر منتقل گردد. همچنین، کارمندان مرخصی و یا تغییر در انجام وظیفه باید تحت نظارت و اطلاع نیروهای مسلح صورت گیرد و هیچ کدام از ادارات پذیرنده امریه نمی توانند در این امر به طور مستقل تصمیم گیری نمایند.

ادارت و موسسات پذیرنده نمی توانند سرباز را در وظایف و مسئولیت هایی خارج از آنچه نظام وظیفه تعیین کرده است، به کار گیرند. در غیر اینصورت، چنانچه از این قوانین تبعیت نشود، فرد سرباز به مراکز ستاد نیروهای مسلح بازگردانده می شود. اگر کارمند وظیفه ایی در حین خدمت خود، از انجام وظایف سر باز دهد و یا ارتباط خود را با اداره یا موسسه پذیرنده قطع نماید، مراتب باید در اسرع وقت به اطلاع ستاد نیروهای مسلح برسد.

هیچ ارگانی نمی تواند با کارکنان امریه، قرداد مالی یا پیمانکاری ببندد. البته میزان حقوق و مزایای این سربازان بر اساس قوانین تصویب و ابلاغ شده از سوی ستاد نیروهای مسلح تعیین و پرداخت میشود. همچنین اگر در ابتدا یا حین خدمت مشخص شود که کارمند وظیفه با یک یا چند تن از کارکنان شاغل در وزارت خانه خویشاوندی و ارتباط سببی یا نسبی دارد، امریه او لغو خواهد شد و مراتب به مسئولان ذیربط اطلاع داده می شود.

 

 

مدارک مورد در هنگام ثبت نام امریه وزارت علوم

همانطور که در ابتدا گفته شد، درگاه ثبت نام متقاضیان واجد شرایط امریه وزارت علوم سامانه این وزارت به آدرس amriye.msrt.ir می باشد. در مراحل ابتدایی فرد بایستی فرمی که حاوی نام و نام خانوادگی، ایمیل و رمز عبور است را پر نماید. سپس نوبت به تکمیل فرم اصلی ثبت نام می شود که شامل چند بخش اطلاعات فردی، افراد تحت کفالت، تاریخچه تحصیلی، لیست مهارت ها_سوابق همکاری در پروژه های تحقیقاتی و در نهایت فابل های مورد نیاز است.

البته فیلدهای هر کدام از بخش ها مجزا می باشد و در صورت پر کردن همه موارد، با فشار بر گزینه ثبت به مرحله بعدی می روید. دقت کنید که اطلاعات را به درستی و با دقت وارد نمایید تا بعدا دچار مشکل نشوید. نتایج اولیه حدودا یک هفته بعد اعلام می گردد و در صورت تایید اطلاعات و مدارک نوبت به مراجعه حضوری و گذراندن مصاحبه و گزینش می شود. تمامی این مراحل برای امریه هیات علمی وزارت علوم نیز صدق می کند.

در مشاوره امریه سربازی  سوالات بسیار زیادی پیرامون ثبت نام امریه وزارت علوم از ما پرسیده می شود. مواردی همچون میزان حقوق، لیست رشته های مورد نیاز امریه وزارت علوم، موقعیت های کاری و موارد از این دست که یافتن پاسخ های آنان برای دوستان مشمول گرامی چندان آسان نیست. شما نیز می توانید در صورت علاقه مندی به اخذ امریه وزارت علوم و فناوری می توانید راهنمایی های دقیق را از همکاران ما کسب نمایید.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به زمان، شرایط و لیست رشته های مورد نیاز برای ثبت نام امریه وزارت علوم 1400 پرداختیم و مراحل را گام به گام توضیح دادیم. چنانچه در مورد رشته های مورد نیاز امریه وزارت علوم ، شرایط پذیرش و مسئولیت های اختصاص یافته نیازمند اطلاعات کاملی هستید و یا می خواهید برای دریافت امریه هیات علمی وزارت علوم اقدام کنید، از طریق شماره های مندرج در دفترچه در همه روزهای هفته با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

 

مطالب مرتبط

شرایط و نحوه ثبت نام امریه آموزش و پروش

ثبت نام امریه دانش بنیان به چه نحوی است؟

شرایط ثبت نام امریه قرارگاه خاتم الانبیا چیست؟

اضافه خدمت سربازان فراری

ثبت نام امریه وزارت علوم 1400

 

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

روند ثبت نام امریه وزارت علوم 1400 چگونه است؟

مرحله ابتدایی ثبت نام از طریق سامانه این وزارت و اینترنتی می باشد. در صورت پذیرش نهایی از متقاضی برای مصاحبه و تکمیل مدارک دعوت به عمل می آید.

 

شرایط امریه وزارت علوم چیست؟

شرایط امریه وزارت علوم به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شود. برای اطلاع از زمان، شرایط و لیست رشته های مورد نیاز می توانید از طریق شماره های مندرج در جدول با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید .

 

امریه هیات علمی وزارت علوم چیست؟

متقاضیان باید در یکی از رشته های مورد نیاز امریه وزارت علوم مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا داشته و مدارک لازم را به این وزارت ارئه دهد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور