ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۸
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون استخدامی وزارت بهداشت یکی از آزمون‌های پرطرفدار کشور است که افراد زیادی تمایل دارند با شرکت در این آزمون در وزارت بهداشت استخدام شوند. زمان ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت ۱۴۰۲ هر ساله توسط سازمان سنجش کشور اعلام می شود. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت می توانید در زمان مقرر شده به این سامانه مراجعه کنید. ممکن است برخی از افراد در مورد زمان و مراحل ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ سوالات و مشکلاتی داشته باشند. به همین دلیل یک راهنمای خوب در این مورد برای داوطلبان بسیار خوب است.

شما جهت برطرف کردن مشکلات و سوالات خود در قبال ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ می توانید با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل نمایید تا از اخبار لحظه به لحظه استخدام وزارت بهداشت اطلاع داشته باشید.

منظور از آزمون استخدام وزارت بهداشت چیست؟

هر ساله وزارت بهداشت برای جذب نیروی انسانی خود در گروه‌های شغلی مختلف آزمون سراسری برگزار می‌کند. به طوری که تمام داوطلبان می‌توانند با آگاهی از شرایط و ضوابط آن در این آزمون شرکت کنند. از آنجا که آزمون استخدامی وزارت بهداشت قواعد و قوانین خاصی دارد. لذا تمام داوطلبان باید آن را رعایت کرده و در زمان مقرر در آزمون شرکت کنند.

جهت اطلاع از رشته های استخدامی وزارت بهداشت کلیک کنید.

در این آزمون تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی و دیگر ارگان‌های وابسته به این وزارت خانه نیروهای انسانی مورد نیاز خود را جذب می‌کنند. سازمان سنجش و آموزش کشور نیز مسئول ثبت‌ نام و برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت است، بنابراین تمام داوطلبان ثبت‌ نام آزمون استخدام وزارت بهداشت باید دفترچه راهنمای آن را دانلود کرده و با دقت مطالعه کنند تا با رعایت تمام قوانین در آزمون نام‌نویسی کنند. آن‌ها بعد از قبولی در آزمون کتبی باید در مصاحبه علمی شرکت کنند تا پس از تایید آن‌ها در ارگان‌های مختلف وزارت بهداشت استخدام شوند.

برای کسب اطلاع از شرایط و زمان ویرایش ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت روی لینک مربوطه کلیک کنید.

محدوده زمان ثبت‌ نام آزمون استخدام وزارت بهداشت ۱۴۰۲

اولین چیزی که شما باید برای ثبت‌ نام آزمون استخدام وزارت بهداشت در نظر بگیرید این است که زمان ثبت‌ نام آن کی است و مهلت آن چقدر می‌باشد تا بتوانید به سازمان سنجش مراجعه کرده و دفترچه راهنمای ثبت‌ نام را دریافت کنید. سپس با مطالعه دقیق شرایط و ضوابط آن در آزمون استخدامی وزارت بهداشت ثبت‌نام کنید.

معمولاً هر ساله زمان ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت در نیمه دی ماه آغاز شده و تا 5 روز ادامه دارد، بنابراین شما در این زمان می‌توانید منتظر شروع ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت و درمان کشور باشید. البته برای دریافت اطلاعات دقیق و اطلاع از اخبار لحظه به لحظه استخدام وزارت بهداشت می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل به شماره تماس 9099075307 صحبت کنید.

هم‌چنین به یاد داشته باشید که آزمون استخدامی نیروی انسانی قراردادی دانشگاه‌های علوم پزشکی معمولاً در نیمه مرداد ماه آغاز می‌شود، بنابراین شما برای شرکت در آزمون آن‌ها می‌توانید در نیمه مرداد ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

📣 اطلاعیه 📣

در حال حاضر تاریخ دقیق ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ منتشر نشده است، اما طبق اطلاعاتی که به دست آمده است این آزمون در اسفند ماه ۱۴۰۲ یا اردیبهشت ماه 1402 برگزار خواهد شد.

محدوده زمان ثبت‌ نام آزمون استخدام وزارت بهداشت

برای اطلاع از  منابع آزمون استخدامی وزارت بهداشت کلیک کنید.

نحوه ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

نحوه ثبت نام آزمون استخدام وزارت بهداشت

کلیه داوطلبانی که قصد دارند در زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت اقدام کنند باید ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام آن را به دقت مطالعه کرده و طبق مراحل آن ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. در حال حاضر مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت به صورت زیر است:

👈 وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوند.

👈 گزینه سایر آزمون‌های استخدامی را انتخاب کنند.

👈 گزینه آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت را انتخاب کنند.

👈 برای ورود به صفحه نام‌نویسی آزمون باید گزینه خرید کارت اعتباری را انتخاب کرده تا به صفحه پرداخت الکترونیکی هدایت شوند.

👈 تمام داوطلبان برای ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید مبلغی را به عنوان هزینه ثبت‌نام پرداخت کنند تا شماره سریال نام‌نویسی را دریافت کرده و جهت تکمیل ثبت‌نام خود ذخیره کنند.

👈 بعد از دریافت شماره سریال نام‌نویسی وارد صفحه ثبت‌ نام شوند تا عکس و تمام اطلاعات لازم جهت ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت را بارگذاری و تکمیل کنند.

👈 در صورت درستی تمام اطلاعات ثبت‌نامی، آن‌ها را تایید نهایی کرده و کد رهگیری و شماره پرونده خود را دریافت کنند.

برای دانلود دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت روی لینک کلیک کنید.

راهنمای تصویری مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

نحوه ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت به صورت زیر می باشد:

✔️ عبارت سازمان سنجش یا sanjesh.org را در گوگل جستجو کنید.

✔️ اولین گزینه نمایش داده شده تحت عنوان سازمان سنجش و آموزش کشور را انتخاب کنید.

✔️ وارد سایت سازمان سنجش شده و گزینه سایر آزمون‌های استخدامی را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

راهنمای تصویری مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت

✔️ گزینه ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت را انتخاب کنید.

✔️ برای ورود به صفحه اصلی باید کارت اعتباری را خریداری کرده و مبلغی را به عنوان هزینه ثبت‌نام پرداخت کنید.

خرید کارت اعتباری در ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت

✔️ حالا به صفحه اصلی باز گردید و با کمک شماره سریال و کد امنیتی درج شده در سایت وارد سامانه ثبت نام شوید.

مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت

✔️ حالا با خواندن تمام مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی دکمه تایید و ادامه را بزنید تا وارد مرحله بعد شوید.

آموزش تصویری مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت

✔️ در این مرحله باید تمام فرم‌های نام‌نویسی را تکمیل و در نهایت تایید کنید تا شماره پرونده و کد رهگیری خود را دریافت کنید.

تمام مراحل ثبت نام آزمون استخدام وزارت بهداشت به صورت تصویری در بالا است. اگر شما به توضیحات بیشتری در این خصوص داشته باشید می‌توانید با شماره تلفن 9099075307 در ارتباط باشید تا کارشناسان ما اخبار لحظه به لحظه استخدام وزارت بهداشت را در اختیار شما قرار دهند.

جهت اطلاع از منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش روی لینک رنگی کلیک کنید.

شرایط ثبت‌ نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

کلیه داوطلبانی که قصد دارند در آزمون استخدامی وزارت بهداشت شرکت کنند باید شرایط کافی داشته باشند تا در آزمون استخدامی آن شرکت کنند. این شرایط به صورت زیر هستند:

داوطلبان باید تابع کشور جمهوری اسلامی ایران باشند.

تمام داوطلبان مرد باید کارت پایان خدمت یا معافیت داشته باشند.

داوطلبان باید جزو نیروهای باز خرید شده یا باز نشسته دستگاه‌های اجرایی نباشند.

با مدارک تحصیلی معادل‌سازی شده نمی‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد باید حداقل 20 الی 40 سال سن داشته باشند، اما دارندگان مدرک دکترا و بالاتر می‌توانند حداکثر 45 ساله باشند.

تمام داوطلبان قانون خدمات پزشکی و پیراپزشکی باید گواهی پایان دوره یا معافیت طرح نیروی انسانی اجباری را دریافت کرده باشند.

تمام داوطلبان مشمول قانون خدمت پزشکی و پیراپزشکی در صورت قبولی در آزمون استخدامی باید گواهی انصراف از طرح نیروی انسانی دانشگاه محل تحصیل خود را ارائه دهند.

کلیه داوطلبانی که قصد دارند در رشته‌های فوریت پزشکی شرکت کنند باید حداقل 165 سانتی‌متر قد و شاخص توده بدنی (BMI) بین 30 الی 19 داشته باشند. هم‌چنین آن‌ها باید دارنده گواهینامه رانندگی با آمبولانس (پایه 2) باشند.

جهت دریافت شرایط استخدام وزارت بهداشت روی لینک کلیک کنید.

تمام داوطلبان حیطه نگهبان باید حداقل 175 سانتی‌متر قد و توده بدنی 5 تا 27 داشته باشند. همچنین آن‌ها باید بین 22 الی 30 سال سن داشته باشند.

داوطلبان باید شرایط احراز رشته و مقاطع تحصیلی کد رشته‌ها را رعایت کنند.

داوطلبان توسط مراجع قضایی و سازمان‌های ذی‌صلاح از شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی ممنوع نشده باشند.

به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران متعهد باشند.

به مواد مخدر و دخانیات اعتیاد نداشته باشند.

شرایط جسمی، روانی و توانایی انجام کار مورد نظر را طبق شورای طب کار و کمیسیون پزشکی موسسه داشته باشند.

سابقه محکومیت جزایی موثر نداشته باشند.

مدرک تحصیلی معادل در رشته مورد نظر آن‌ها مطابق دستورات دفترچه ثبت‌نام باشند.

توسط واحدهای تابع وزارت بهداشت محرومیت دائم از خدمت یا اخراج از کار نشده باشند.

هر کدام از داوطلبان ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید کلیه این شرایط را رعایت کنند، در غیر این صورت اگر در آزمون استخدامی قبول شدند، روند پذیرش آن‌ها لغو خواهد شد، بنابراین شما علاوه بر داشتن شرایط بالا تمام دستورات موجود در دفترچه راهنما را رعایت کنید.

شرایط ثبت‌ نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت

برای ورود به سایت ثبت درخواست نقل و انتقالات وزارت بهداشت روی transmission.behdasht.gov.ir کلیک نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

با توجه به این که هنوز دفترچه راهنمای آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ مشخص نشده است، لذا نمی توان در مورد  مدارک اصلی آن اظهار نظر کرد، اما با توجه به این که مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت هر ساله یکسان است. به همین دلیل به مدارکی که در دفترچه سال های گذشته ذکر شده است، اشاره می کنیم. این مدارک به شکل زیر هستند.

👈 عکس 4*3 داوطلب

👈 اطلاعات فردی و شناسنامه ای

👈 وضعیت ایثارگری، جانبازی و ….

👈 اطلاعات تحصیلی مانند معدل، رشته، تاریخ فارغ التحصیلی، نام دانشگاه و غیره

👈 اطلاعات شغلی

 

اخبار پیرامون  آزمون استخدام وزارت بهداشت

📌 استخدام ۱۰۰ هزار نیروی انسانی در وزارت بهداشت تا پایان سال ۱۴۰۲

معاون پرستاری وزارت بهداشت اعلام کرد در حال حاضر درخواست استخدام ۱۰۰ هزار نیروی انسانی در وزارت بهداشت را در همه گروه های سلامتی اعلام کردیم، اما ممکن است مجوزهایی که از سوی سازمان امور استخدامی کشور صادر شد کمتر از این رقم باشد. این آزمون طبق پیش بینی های انجام شده در اسفند ماه ۱۴۰۲ یا در اردیبهشت ماه 1402 برگزار شود.

📌 نتایج اولیه آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۴۰۲ منتشر شد

نتایج اولیه ثبت‌نام آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی تهران، زابل، سمنان، ایرانشهر، اراک، علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، ارومیه، بجنورد، بیرجند، البرز و سازمان انتقال خون ایران سال ۱۴۰۲ منتشر شده است. کلیه داوطلبانی که در آزمون شرکت کردند می توانند با مراجعه به سازمان سنجش نتیجه اولیه آزمون استخدامی خود را مشاهده کنند.

📝 خلاصه مطلب

ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت یکی از آزمون‌های پرطرفدار کشور است که افراد زیادی تمایل دارند در این آزمون شرکت و در وزارت بهداشت استخدام شوند. حال ممکن است برخی از آن‌ها سوالات و مشکلاتی را در مورد زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت و یا نحوه ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت داشته باشند. به همین دلیل در این موارد به صورت مفصل صحبت کردیم و راهنمای تصویری مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت را به صورت کامل برای شما عزیزان بیان کریم. حال اگر  سوالی در  زمینه مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت داشته باشید یا به کمک نیاز دارید، کافی است با شماره تلفن 9099075307 تماس گرفته تا از اخبار لحظه به لحظه استخدام وزارت بهداشت اطلاع یابید.

جهت دانلود پی دی اف این مقاله روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا در ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت می‌توان از سهمیه ایثارگران و خانواده شهید استفاده کرد؟

بله، شما در صورت داشتن شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران، خانواده شهید، معلولین و غیره می‌توانید از آن استفاده کنید. 

اگر در زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ مدارک داوطلبان ناقص باشد، آنگاه آیا مدارک آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

خیر، اگر در صورتی که ثبت‌نام شما ناقص باشد، آنگاه مدارک شما برای شرکت در آزمون استخدامی بررسی نخواهد شد. 

آیا نحوه ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت تاثیر زیادی در انتخاب کد رشته دارد؟

بله، متقاضیان باید به هنگام ثبت‌نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید به نام شغل، محل خدمت، جنسیت داوطلب، ظرفیت پذیرش و کد شرایط احراز توجه کنند تا بعداً به مشکل برخورد نکنند.

نظرات

8 دیدگاه دربارهٔ «ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت ۱۴۰۲»

 1. Avatar photo دلی گفت:

  سلام
  ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت شروع شده؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   تا آخر خرداد ماه دفترچه منتشر می شود.

 2. Avatar photo علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  زمان ثبت نام آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش کی هست؟
  ممنون میشم بفرمایید

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام از طریق سایت sanjesh.org پیگیری بفرمایید

 3. Avatar photo جواد گفت:

  سلام وققتون بخیر. آیا کسانی که هنوز دارن طرح می گذراند نیز می تونن در آزمون استخدامی وزارت بهداشت شرکت کنن یا این که باید طرحشون هم تموم بشه؟ آیا استثنی ای در این مورد وجود داره؟ میشه راهنمایی کنید.

  1. Avatar photo مشاور فتح اللهی گفت:

   سلام وقت بخیر موقع ثبت نام آزمون استخدامی نباید هیچگونه تعهد خدمتی داشته باشید

 4. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر داخل متنتون عنوان کردید کسانی که مدارکشون معادل سازی شده نمی تونن در آزمون استخدامی وزارت بهداشت شرکت کنن. آیا این قانون شامل دیپلم هم میشه یا نه؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   مدارک معادل سازی شده شرایط جذب در آزمون های استخدامی وزارت بهداشت را نخواهند داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور