تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت

ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت 1401 + زمان و نحوه ثبت‌نام | ایران تحصیل

ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت 1401 اعلام شد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان و نحوه ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت به همراه راهنمای تصویری مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ما را همراهی کنید.

معمولاً ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت یکی از آزمون‌های پرطرفدار کشور است که افراد زیادی تمایل دارند با شرکت در این آزمون در وزارت بهداشت استخدام شوند. حال ممکن است برخی از آن‌ها سوالات و مشکلاتی را در مورد زمان و مراحل ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت داشته باشند. به همین دلیل یک راهنمای تصویری مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت می‌تواند راه‌حل خوبی برای برطرف کردن این مشکلات باشد.

در همین راستا قصد داریم در مورد زمان ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت، تمام شرایط ثبت‌نام آزمون و مراحل آن برای داوطلبان عزیز در زیر صحبت کنیم. به طوری که آن‌ها با اطلاع از این شرایط بتوانند به راحتی در آزمون استخدامی وزارت بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی شرکت کنند.

 

منظور از آزمون استخدام وزارت بهداشت چیست؟

هر ساله وزارت بهداشت برای جذب نیروی انسانی خود در گروه‌های شغلی مختلف آزمون سراسری برگزار می‌کند. به طوری که تمام داوطلبان می‌توانند با آگاهی از شرایط و ضوابط آن در این آزمون شرکت کنند. از آنجا که آزمون استخدامی وزارت بهداشت قواعد و قوانین خاصی دارد. لذا تمام داوطلبان باید آن را رعایت کرده و در زمان مقرر در آزمون شرکت کنند.

 

 

جهت اطلاع از رشته های استخدامی وزارت بهداشت کلیک کنید.

 

 

زمان نام نویسی در آزمون وزارت بهداشت

زمان نام نویسی در آزمون وزارت بهداشت

 

در این آزمون تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی و دیگر ارگان‌های وابسته به این وزارت خانه نیروهای انسانی مورد نیاز خود را جذب می‌کنند. سازمان سنجش و آموزش کشور نیز مسئول ثبت‌ نام و برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت است. بنابراین تمام داوطلبان ثبت‌ نام آزمون استخدام وزارت بهداشت باید دفترچه راهنمای آن را دانلود کرده و با دقت مطالعه کنند تا با رعایت تمام قوانین آن در آزمون نام‌نویسی کنند. آن‌ها بعد از قبولی در آزمون کتبی باید در مصاحبه علمی شرکت کنند تا پس از تایید آن‌ها در ارگان‌های مختلف وزارت بهداشت استخدام شوند.

 

محدوده زمان ثبت‌ نام آزمون استخدام وزارت بهداشت 1401

اولین چیزی که شما باید برای ثبت‌ نام آزمون استخدام وزارت بهداشت در نظر بگیرید این است که زمان ثبت‌ نام آن کی است و مهلت آن چقدر می‌باشد تا بتوانید به سازمان سنجش مراجعه کرده و دفترچه راهنمای ثبت‌ نام را دریافت کنید. سپس با مطالعه دقیق شرایط و ضوابط آن در آزمون استخدامی وزارت بهداشت ثبت‌نام کنید.

معمولاً هر ساله زمان ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت در نیمه دی ماه آغاز شده و تا 5 روز ادامه دارد. بنابراین شما در این زمان می‌توانید منتظر شروع ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت و درمان کشور باشید. البته برای دریافت اطلاعات دقیق در این خصوص می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

هم‌چنین به یاد داشته باشید که آزمون استخدامی نیروی انسانی قراردادی دانشگاه‌های علوم پزشکی معمولاً در نیمه مرداد ماه آغاز می‌شود. بنابراین شما برای شرکت در آزمون آن‌ها می‌توانید در نیمه مرداد ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

 

برای منابع آزمون استخدامی وزارت بهداشت روی لینک آبی کلیک کنید.

 

نحوه ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401

کلیه داوطلبانی که قصد دارند در زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت اقدام کنند باید ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام آن را به دقت مطالعه کرده و طبق مراحل آن ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. در حال حاضر مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت به صورت زیر است:

 

نام نویسی در آزمون استخدامی

نام نویسی در آزمون استخدامی

 

 • وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوند.
 • گزینه سایر آزمون‌های استخدامی را انتخاب کنند.
 • گزینه آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت را انتخاب کنند.
 • برای ورود به صفحه نام‌نویسی آزمون باید گزینه خرید کارت اعتباری را انتخاب کرده تا به صفحه پرداخت الکترونیکی هدایت شوند.
 • تمام داوطلبان برای ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید مبلغی را به عنوان هزینه ثبت‌نام پرداخت کنند تا شماره سریال نام‌نویسی را دریافت کرده و جهت تکمیل ثبت‌نام خود ذخیره کنند.
 • بعد از دریافت شماره سریال نام‌نویسی وارد صفحه ثبت‌ نام شوند تا عکس و تمام اطلاعات لازم جهت ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت را بارگذاری و تکمیل کنند.
 • در صورت درستی تمام اطلاعات ثبت‌نامی، آن‌ها را تایید نهایی کرده و کد رهگیری و شماره پرونده خود را دریافت کنند.

 

 

برای دانلود دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت روی لینک کلیک کنید.

 

 

راهنمای تصویری مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401

شما برای ثبت‌نام در آزمون استخدام وزارت بهداشت باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • عبارت سازمان سنجش یا sanjesh.org را در گوگل جستجو کنید.
 • اولین گزینه نمایش داده شده تحت عنوان سازمان سنجش و آموزش کشور را انتخاب کنید.
 • وارد سایت سازمان سنجش شده و گزینه سایر آزمون‌های استخدامی را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

 

راهنمای جامع نام نویسی در وزارت بهداشت

راهنمای جامع نام نویسی در وزارت بهداشت

 

 • گزینه ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت را انتخاب کنید.
 • برای ورود به صفحه اصلی باید کارت اعتباری را خریداری کرده و مبلغی را به عنوان هزینه ثبت‌نام پرداخت کنید.

 

 

برای ویرایش ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت کلیک کنید.

 

 

راهنمای تصویری نام نویسی در آزمون وزارت بهداشت

راهنمای تصویری نام نویسی در آزمون وزارت بهداشت

 

 • حالا به صفحه اصلی باز گردید و با کمک شماره سریال و کد امنیتی درج شده در سایت وارد سامانه ثبت نام شوید.

 

راهنمای تصویری مراحل نام نویسی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

راهنمای تصویری مراحل نام نویسی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

 

 • حالا با خواندن تمام مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی دکمه تایید و ادامه را بزنید تا وارد مرحله بعد شوید.

 

 

جهت دریافت نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی روی لینک کلیک کنید.

 

 

مراحل نام نویسی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

مراحل نام نویسی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

 

 • در این مرحله باید تمام فرم‌های نام‌نویسی را تکمیل و در نهایت تایید کنید تا شماره پرونده و کد رهگیری خود را دریافت کنید.

تمام مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت به صورت تصویری در بالا می‌باشد. حال اگر شما به توضیحات بیشتری در این خصوص داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

 

جهت اطلاع از منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش روی لینک رنگی کلیک کنید.

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد ثبت‌ نام آزمون استخدام وزارت بهداشت، زمان ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ، نحوه ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ، مراحل ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت ، راهنمای تصویری مراحل ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، راهنمای تصویری مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401، راهنمای تصویری مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت و درمان، رشته‌های مورد نیاز در استخدامی وزارت بهداشت، سامانه ثبت‌ نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت و مشکلات ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

شرایط ثبت‌ نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1401

کلیه داوطلبانی که قصد دارند در آزمون استخدامی وزارت بهداشت شرکت کنند باید شرایط کافی داشته باشند تا در آزمون استخدامی آن شرکت کنند. این شرایط به صورت زیر می‌باشند:

 • داوطلبان باید تابع کشور جمهوری اسلامی ایران باشند.
 • تمام داوطلبان مرد باید کارت پایان خدمت یا معافیت داشته باشند.
 • داوطلبان باید جزو نیروهای باز خرید شده یا باز نشسته دستگاه‌های اجرایی نباشند.
 • با مدارک تحصیلی معادل‌سازی شده نمی‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
 • دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد باید حداقل 20 الی 40 سال سن داشته باشند. اما دارندگان مدرک دکترا و بالاتر می‌توانند حداکثر 45 ساله باشند.
 • تمام داوطلبان قانون خدمات پزشکی و پیراپزشکی باید گواهی پایان دوره یا معافیت طرح نیروی انسانی اجباری را دریافت کرده باشند.
 • تمام داوطلبان مشمول قانون خدمت پزشکی و پیراپزشکی در صورت قبولی در آزمون استخدامی باید گواهی انصراف از طرح نیروی انسانی دانشگاه محل تحصیل خود ارائه دهند.
 • کلیه داوطلبانی که قصد دارند در رشته‌های فوریت پزشکی شرکت کنند باید حداقل 165 سانتی‌متر قد و شاخص توده بدنی (BMI) بین 30 الی 19 داشته باشند. هم‌چنین آن‌ها باید دارنده گواهینامه رانندگی با آمبولانس (پایه 2) باشند.

 

 

جهت دریافت شرایط استخدام وزارت بهداشت روی لینک کلیک کنید.

 

 

مراحل ثبت‌نام تصویری آزمون وزارت بهداشت

مراحل ثبت‌نام تصویری آزمون وزارت بهداشت

 

 • تمام داوطلبان حیطه نگهبان باید حداقل 175 سانتی‌متر قد و توده بدنی 5 تا 27 داشته باشند. همچنین آن‌ها باید بین 22 الی 30 سال سن داشته باشند.
 • داوطلبان باید شرایط احراز رشته و مقاطع تحصیلی کد رشته‌ها را رعایت کنند.
 • داوطلبان توسط مراجع قضایی و سازمان‌های ذی‌صلاح از شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی ممنوع نشده باشند.
 • به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران متعهد باشند.
 • به مواد مخدر و دخانیات اعتیاد نداشته باشند.
 • شرایط جسمی، روانی و توانایی انجام کار مورد نظر را طبق شورای طب کار و کمیسیون پزشکی موسسه داشته باشند.
 • سابقه محکومیت جزایی موثر نداشته باشند.
 • مدرک تحصیلی معادل در رشته مورد نظر آن‌ها مطابق دستورات دفترچه ثبت‌نام باشند.
 • توسط واحدهای تابع وزارت بهداشت محرومیت دائم از خدمت یا اخراج از کار نشده باشند.

هر کدام از داوطلبان ثبت‌ نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید کلیه این شرایط را رعایت کنند، در غیر این صورت اگر در آزمون استخدامی قبول شدند، روند پذیرش آن‌ها لغو خواهد شد. بنابراین شما علاوه بر داشتن شرایط بالا تمام دستورات موجود در دفترچه راهنما را رعایت کنید.

 

 

جهت دانلود این مقاله روی لینک قرمز کلیک کنید.

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا در ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت می‌توان از سهمیه ایثارگران و خانواده شهید استفاده کرد؟

بله، شما در صورت داشتن شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران، خانواده شهید، معلولین و غیره می‌توانید از آن استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

اگر در زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت مدارک داوطلبان ناقص باشد، آنگاه آیا مدارک آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

خیر، اگر در صورتی که ثبت‌نام شما ناقص باشد، آنگاه مدارک شما برای شرکت در آزمون استخدامی بررسی نخواهد شد. بنابراین شما باید در فرصت دیگری در آزمون استخدامی وزارت بهداشت ثبت‌نام کنید.

آیا نحوه ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت تاثیر زیادی در انتخاب کد رشته دارد؟

بله، متقاضیان باید به هنگام ثبت‌نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید به نام شغل، محل خدمت، جنسیت داوطلب، ظرفیت پذیرش و کد شرایط احراز توجه کنند تا بعداً به مشکل برخورد نکنند.

آیا بعد از آنکه هزینه نام‌نویسی را در مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت پرداخت کردیم، در صورت پشیمانی مبلغ واریز شده پس داده می‌شود؟

خیر، هزینه نام‌نویسی بعد از واریز دوباره به داوطلب مسترد نمی‌گردد. بنابراین شما قبل از نام‌نویسی در آزمون وزارت بهداشت بهتر است کلیه شرایط آن را به دقت مطالعه کنید. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور