ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تک ماده در امتحان نهایی + شرایط و تعداد مجاز 1403

تک ماده دوازدهم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تک ماده دوازدهم یکی از روش‌های موفق به کسب نمره قبولی در امتحانات نوبت دوم خرداد ماه است. براساس قانون جدید تک ماده دوازدهم دانش‌آموزانی که در یک یا چند درس موفق به کسب نمره قبولی نشده‌اند، اجازه می‌دهد تا با شرکت در آزمون‌های مجدد و یا انجام پروژه‌های خاص، نمره قبولی را کسب کرده و به سال تحصیلی بعدی ارتقا یابند. هدف از تک ماده دوازدهم، فراهم آوردن فرصتی برای دانش‌آموزان جهت جبران نمرات پایین و جلوگیری از تکرار سال تحصیلی است.

تک ماده دوازدهم چیست؟

برای دستیابی به پایه تحصیلی بالاتر، تمامی دانش آموزان باید در امتحانات شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند. اما برخی از دانش آموزان ممکن است برای دلایلی نتوانند حداقل نمره لازم را در یک یا چند درس نظری به دست آورند.

در این حالت، قانون جدید تک ماده دوازدهم  به دانش آموز اجازه می دهد که بدون شرکت مجدد در امتحانات، با داشتن معدل بالاتر از 10، درس موردنظر را قبول کنند و فارغ التحصیل شوند. مهم است بدانید که این قانون فقط برای دروس نظری قابل استفاده است و دروس مهارتی و کارورزی شامل آن نمی شوند.

 

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

حداکثر چند درس را می توان با استفاده از قانون تبصره و تک ماده نمره قبولی گرفت؟

برای یک دانش‌آموز موفق در کسب وضعیت قبولی در دروس یک پایه، ضروری است که در امتحانات خود نمره‌ی مورد نظر را کسب نماید. حد نصاب قبولی در هر درس برابر با 10 و در دروس شایستگی‌های فنی و غیرفنی رشته فنی حرفه‌ای برابر با 12 است.

در رشته کاردانش، تعیین حد نصاب قبولی در استاندارد مهارت در حوزه نظری و عملی، مسئولیت دستگاه متولی استاندارد مهارت است و به این ترتیب امکان تغییرات سالانه در این مورد وجود دارد.

طبق قانون جدید تک ماده دوازدهم، هر دانش آموز می‌تواند پس از اعلام نتایج امتحانات نهایی، حداکثر در ۲ درس نهایی و در ۲ درس غیرنهایی از این تبصره استفاده کند و نمره قبولی را دریافت نماید. به عبارت دیگر، در صورتی که یک دانش آموز چهار درس با نمره زیر ۱۰ و بالای ۷ داشته باشد و معدل کل او نیز بیش از ۱۰ باشد، می‌تواند بدون شرکت مجدد در امتحانات، فارغ التحصیل شود.

نحوه محاسبه نمره قبولی دانش آموزان پایه دوازدهم

در دوره تحصیلی، دانش آموزان با انواع وضعیت های تحصیلی، نمرات مختلف را دریافت می کنند. برای قبولی یا عدم قبولی، دانش آموز باید نمره قبولی در هر بخش را کسب کند. نمرات سالانه، تابستانی و غیرحضوری انواع نمراتی هستند که برای دانش آموزان محاسبه می‌شود. در ادامه، روش‌ محاسبه نمره سالیانه را شرح خواهیم داد.

نحوه محاسبه نمره سالیانه

با توجه به اینکه دوره دوم متوسطه مهم‌ترین دوره می‌باشد که در آن تمام دانش‌آموزان دهم، یازدهم و دوازدهم همواره تلاش می‌کنند برای کنکور سراسری نمره خوبی را بگیرند. اگر آن‌ها در این پایه‌های متوسطه در امتحان درس مورد نظر خود نمره کمتر از 7 بگیرند، در این صورت می‌توانند از تک‌ماده استفاده کنند.

به صورت کلی آن‌ها می‌توانند در 2 درس نهایی و 2 درس غیر نهایی از تک‌ماده استفاده کنند. اما قبول شدن یا قبول نشدن دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه بر اساس نمره سالانه آن‌ها تعیین می‌شود. مثلا ممکن است دانش‌آموزی در امتحان کتبی خود نمره 7 یا کمتر از آن گرفته باشد. ولی در نمره سالانه خود قبول شده باشد. معمولاً نمره سالانه به روش زیر محاسبه می‌شود:

8 ÷[{(نمره مستمر نوبت اول × 1) + (نمره برگه نوبت اول × 2 )} + {(نمره مستمر نوبت دوم × 1) + (نمره برگه نوبت دوم × 4)}] = نمره سالانه

دانش‌آموزانی که موفق به کسب نمره قبولی در امتحانات نهایی نشوند، دچار مردودی در امتحان نهایی دوازدهم می‌شوند. این دانش‌آموزان می‌توانند در امتحانات نوبت‌های بعدی شرکت کرده و نمره قبولی را کسب نمایند. دانش‌آموزانی که در یک یا چند درس نمره کسب نکرده‌اند یا دچار تجدید شدن در امتحانات نهایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ شده‌اند، می‌بایست به مدرسه مراجعه و در امتحانات نهایی ثبت‌نام و شرکت نمایند.

البته ضریب محاسبه نمره سالانه برای رشته‌های مختلف متفاوت است. لذا شما برای به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد محاسبه نمره سالانه دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

 

کال تو اکشن تماس

شرایط تک ماده در امتحان نهایی

بیشتر موارد عنوان‌ شده‌ در شرایط تک ماده در امتحان نهایی به این معناست که دانش‌آموزی که در همه واحد‌های درسی دوره متوسطه دوم رشته مربوطه نمره قبولی کسب کرده و معدل فرد کمتر از ۱۰ نباشد، فارغ التحصیل شناخته می‌شود. برای راهنمایی بهتر دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم، در ادامه شرایط تک ماده در امتحان نهایی و همچنین شرایط تبصره متوسطه دوم بررسی و بیان‌ شده‌ است.

دانش‌آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای که حدنصاب قبولی آن‌ها کسب نمره ۱۲ است و همچنین استاندارد مهارت و کارورزی در شاخه کاردانش مشمول استفاده از این تبصره تک ماده نمی‌شوند.

شرایط تبصره در امتحانات نهایی: اگر آخرین نمره درس دانش‌آموزی از مجموع درس‌های دوره دوم متوسطه حداکثر در چهار عنوان درسی نمره ۷ و بیشتر با معدل حداقل ۱۰ داشته باشد، با توجه به قانون جدید تک ماده دوازدهم، فارغ التحصیل شناخته می‌شود.

در صورت درخواست کتبی اولیای دانش آموز، استفاده از شرایط تک ماده در امتحان نهایی که در بالا ذکر‌ شده‌ برای نوبت دوم مجاز است. اما اگر نمره دانش آموز در دروس مربوطه کمتر از نمره امتحانات نهایی خرداد باشد، نمره خرداد ماه فرد در کارنامه ثبت خواهد شد.

معدل کل نیز با ضرب نمرات درس‌ها در تعداد واحدهای آن‌ها محاسبه می‌شود و تاثیر تک ماده در معدل بسیار زیاد است. اگر واحدهای درسی بیشتر از حد مجاز باشد، نمره‌های مازاد نیز در کارنامه و سوابق تحصیلی ثبت خواهد شد.

شرایط قبولی در درس های نهایی پایه دوازدهم
حالت های مختلف نمره سالانه نمره برگه امتحانی وضعیت
1 10 و بالاتر 7 و بالاتر قبول
2 10 و بالاتر کمتر از 7 استفاده از تبصره و تک ماده
3 بین 7 تا 10 هر نمره ای استفاده از تبصره و تک ماده
4 کمتر از 7 کمتر از 7 مردود

یکی از پرسش‌هایی که برای بسیاری از دانش‌آموزان اهمیت دارد این است که در صورت تکرار، چه اتفاقی می‌افتد؟ و یا چند درس را می‌توان به صورت تک ماده در نظر گرفت؟ برای پاسخ به این سوال باید ذکر کرد که دانش‌آموزانی که در دروس بیشتر نمره پایینی گرفته‌اند، می‌توانند تا ۴ درس (۲ درس نهایی و ۲ درس غیرنهایی) را با توجه به شرایط تک ماده دوازدهم و شرایط تبصره دوازدهم قبول کنند، اما برای گذراندن سایر دروس باید دوباره در آزمون شرکت کنند.

 

شرایط قبولی دانش آموزان پایه دوازدهم

 

دانش آموزانی که مایل به استفاده از تبصره و تک ماده نیستند، باید چکار کنند؟

باتوجه به آیین‌نامه ارزشیابی دوره دوم متوسطه، دانش‌آموزی که تمایل دارد از قانون جدید تک ماده دوازدهم استفاده نکند، می‌تواند با همراهی والدین به مدرسه مورد نظر مراجعه کرده و درخواست کتبی ارائه کند تا در امتحانات شهریور ماه شرکت کند. پس از تایید درخواست از سوی مدرسه،برنامه امتحان نهایی شهریور ماه به دانش آموزان ارائه می‌‎شود.در صورت قبول شدن در امتحانات نهایی، دانش‌آموزان پایه دوازدهم و سایر پایه‌های مقطع متوسطه دوم موفق به گذراندن درس می‌شوند.

در صورت عدم قبولی، دانش‌آموز می‌تواند در نوبت‌های بعدی شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کند. همچنین دانش‌آموزان با دارا بودن شرایط می‌توانند از قوانین مربوطه در پایه دوازدهم بهره ببرند. در صورت کسب نمره بالاتر در ماه شهریور نسبت به خرداد، نمره شهریور جایگزین می‌شود و دانش‌آموز از این مزیت بهره می‌برد.

اما در صورت نمره کمتر، نمره قبلی در سیستم ثبت شده به عنوان نمره نهایی محسوب می‌شود. اگر شما تمایل به تک ماده ندارید و دوست دارید در امتحانات خرداد موفق به قبولی شوید می‌توانید با راز موفقیت در امتحانات نهایی مانند برنامه‌ریزی، هدفمندی و …آشنا شوید و یا با مشاورین متخصص ایران تحصیل در ارتباط باشید و موفقیت خود را تضمین نمایید.

برای دانلود pdf مقاله تک ماده دوازدهم کلیک کنید.

 

4.2/5 - (23 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط قبولی در پایه دوازدهم دوره متوسطه دوم  شامل چه مواردی است؟

قبولی در پایه دوازدهم دوره متوسطه دوم، به شرایط مختلفی در دروس نهایی و غیر نهایی بستگی دارد که در این مقاله به‌طور کامل توضیح داده‌ شده‌ است.

شرایط استفاده از تک ماده در پایه دوازدهم شامل چه مواردی است؟

برای استفاده از تبصره تک ماده، دانش‌آموز باید در چهار عنوان درسی حداقل نمره ۷ و میانگین نمرات حداقل ۱۰ را کسب کند که جزئیات آن در متن مقاله بررسی‌شده‌است.

آیا دانش‌آموز می‌تواند از تبصره تک ماده در دوره متوسطه دوم استفاده نکند؟

بله، در این صورت دانش‌آموز می‌تواند همراه با والدین خود به مدرسه محل تحصیل مراجعه و درخواست کتبی خود را ارائه دهد تا در امتحانات شهریور ماه شرکت کند.

نظرات

623 دیدگاه دربارهٔ «تک ماده در امتحان نهایی + شرایط و تعداد مجاز 1403»

 1. Avatar photo ناشناس گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من پایه هشتم هستم اگه نمره سالانه رو شده باشم ۹.۵ و امتحان رو هم شده‌باشد ۳.۷۵میتونم تک ماده کنم؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان را دارید جهت اطلاع از نحوه درج کردن تک ماده به مدرسه به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم طهماسبی داخلی ۱۰۸در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند.

 2. Avatar photo امیر گفت:

  سلام
  بعد از امتحان شهریور یا تک ماده امکان ترمیم نمره در خرداد وجود داره؟!؟!

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   یگی از شروط ترمیم معدل شرکت در امتحانات نهایی خرداد ماه است.
   برای اطلاع از شرایط ترمیم با کارشناس مربوطه سرکارخانم مرادیان داخلی 112 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 3. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام من دهم تجربی هستم
  امتحاناتم نهایی بوده و دو درسو بخاطر فوت پدر بزرگم نتونستم خوب بخونم و افتادم نمرات سالانه ام ۲۰ هست در هر دو خود سایت اون نمره های کم رو تبصره میکنه ؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما باید به مدرسه خود جهت تبصره اطلاع دهید در غیر این صورت بصورت خودکار ثبت نمیوشدجهت اطلاع از نحوه درخواست شما به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم طهماسبی داخلی ۱۰۸در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 4. Avatar photo .... گفت:

  سلام من پایه نهم هستم و یک نمره برای قبولی ریاضی کم دارم میتونم از تک ماده استفاده کنم؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان را ارید مگر قبل از این از تک ماده استفاده نکرده باشید جهت اطلاع از نحوه درخواست شما به مدرسه برای تک ماده به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم طهماسبی داخلی ۱۰۸در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 5. Avatar photo .... گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید واسه دوازدهم میگن شرایط تک ماده امسال عوض شده یعنی ۴ تا تک ماده میتونیم کنیم ۳ تاش تخصصی و ۱ عمومی برای رشته انسانی این درسته؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان را دارید

 6. Avatar photo A گفت:

  سلام برای تک ماده میشه مثلا ۴ درس تخصصی رو تک ماده زد؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله طبق قانون جدید تا 4 درس رو اجازه ی تک ماده خواهید داشت.

   1. Avatar photo امیر گفت:

    سلام وقت برای درس های فیزیک دوازدهم
    زیست دوازدهم
    شیمی دوازدهم
    ریاضی دوازدهم
    همه باهم میتونم تک ماده کنم؟

    1. Avatar photo ranjbar گفت:

     سلام وقت بخیر
     خیر تنها ۲ درس را تمکان تک ماده دارید ان معدل های سالانه و برگه شما هم ملاک میباشد جهت اطلاع از دردس هایی که امکان تک ماده دارید و نحوه درخواست شما به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم طهماسبی داخلی ۱۰۸ در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 7. Avatar photo محمد مهدی گفت:

  سلام من اگر دهم امسال دوتا درس رو تک ماده کنم (هردو نهایی) ، سال یازدهم و دوازدهم بازم میتونم چیزی رو تک ماده کنم ، اگه میتونم چه درسایی و چنتا؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان را ندارید مجدد از تک ماده درز مقطع بعدی استفاده کنید

 8. Avatar photo Hani گفت:

  سلام اگر در پایه یازدهم ۳درس نهایی رو افتاده باشیم میتوان برای هر ۳درس از تک ماده استفاده کرد؟؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله این امکان وجود دارد اما بستگی به نمرات سالانه و نمره ی کتبی شما در همان درسها دارد.

 9. Avatar photo حسین گفت:

  سلام دو تا از یازدهم مونده که پاس کنم ولی میخوام تک مادش کنم
  الان که دوازدهم چند تا میتونم تک ماده کنم

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت لخیر
   شما در کل ۲ تا از دروس هارا مجاز هستسد که تک ماده کنید و هم‌جنین برای تک ماده باید دارای شرایطی باشید تا مجاز به تک ماده داشته باشید به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش اقای محمدی داخلی ۱۰۱ در ساعات ۱۷ الی ۲۳روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 10. Avatar photo Amir گفت:

  سلام من کلاس دوازدهم هستم تمام امتحاناتم رو بانمره بالای ۱۵ قبول شدم فقط زبان رو با نمره ۱ آوردم نمره کلاسی تمام درس هام هم بالای ۱۵ هست میتونم از تک ماده یا تبصره استفاده کنم

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام اگر نمره برگه 7 تا 10 باشه و نمره سالانه تون بالای 10 میتونید از تک ماده استفاده کنید

 11. Avatar photo د گفت:

  سلام وقت بخیر
  اگر نمره سالانه بالای ده باشد و نمره کتبی خرداد ماه دوازدهم نهایی زیر هفت باشد امکان تک ماده و تبصره وجود دارد؟

 12. Avatar photo رها گفت:

  سلام من کلاس هشتمم و تمام درس هامو با نمره ۱۵ به بالا پاس کردم ترم اول معدل ۱۷ دارم اما ترم دوم ریاضی رو افتادم و زیر پنج شدم چیکار باید کنم که پاس بشم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما شهریور ماه مجدد ازمون میدهید

 13. Avatar photo M گفت:

  سلام من پایه هفتم هستم امتحان دی ماهم رو جمع کل ۱۲ شدم
  و الان احتما یکی دوتا از امتحان هارو بیوفتم میتونم تک ماده بزنم
  ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   تک ماده برای امتحانات پایانی میباشد

   1. Avatar photo امیر گفت:

    سلام من دوازدهم هستم و میخواستم بدونم که چند درس نهایی رو میشه امسال تک ماده کرد ؟

    1. Avatar photo moshaver3 گفت:

     سلام وقت بخیر
     طبق آیین نامه297 با دو تا موفقت میشه ولی به نمرات شما بستگی داره که در کامنت ذکر نکردین و به علت اینکه اماکن ذکر این مطالب در کامنت امکان پذیر نیست می تونید
     با کارشناس ارشد واحد کنکور سراسری سرکار خانم همامی داخلی 102 از ساعت11 صبح تا 8 شب در روز های شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و کد شهر و بدون صفر با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 14. Avatar photo اااااا گفت:

  سلام
  ۴ تا دهم
  ۶ تا یاردهم
  افتادم پیگیری نکردم
  الان دوازدهمم تکلیف چیه
  راه حل برای گرفتن دیپلم چیه

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   تمامی دروس افتاده را باید امتحان داده و نمره قبولی کسب کنید.

 15. Avatar photo Negar گفت:

  سلام، برای پایه یازدهم، اگه نمره برگمون کمتر از ۷ باشه ولی نمره سلانه بالای ۱۰ ، قبول میشیم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   شرط استفاده از تک ماده دارا بودن نمره سالانه 10 می باشد.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سامانه ثبت نام برگه حمایت تحصیلی اتباع 1403 - نوبت دهی تمدید

  سامانه ثبت نام برگه حمایت تحصیلی اتباع 1403 – نوبت دهی تمدید

  از جمله مدارکی که برای ثبت نام دانش آموزان اتباع و مهاجران در مدارس نیاز است، مدارک شناسایی و مدارک مرتبط با اقامت دانش آموزان است. دانش آموزانی که دارای اقامت هستند، با مراجعه به مدارس، می‌توانند روند ثبت نام...
 • حداقل معدل لازم برای رشته انسانی نهم به دهم

  حداقل معدل لازم برای رشته انسانی نهم به دهم ۱۴۰۳ + راهنما

  کسب معدل لازم برای رشته انسانی اهمیت زیادی برای دانش آموزان متقاضی آن دارد چراکه سرنوشت‌سازترین تصمیم‌گیری در مسیر تحصیلی و شغلی در آینده آن‌ها به شمار می‌آید. بسیاری از رشته‌های پرطرفدار مانند حقوق، حسابداری، روانشناسی و مدیریت از این...
 • نقش کلاس آمادگی تیزهوشان در افزایش شانس قبولی آزمون

    یکی از وظایف مهم کادر آموزشی مدارس، ارزیابی دانش‌آموزان ازنظر علمی و گزینش آن تعدادی است که جزو دانش‌آموز تیزهوش و مستعد شناخته می‌شوند. این دانش‌آموزان به دلیل توانایی ذهنی بالا و قدرت یادگیری قوی که دارند، می‌توانند با...
 • بهترین آموزشگاه کنکور در کشور

  کنکور یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر دانش آموزی است؛ بنابراین باتوجه‌به رقابت زیاد بین داوطلبان و اهمیت این آزمون در آینده شغلی آن‌ها، پیشنهاد ما شرکت در دوره‌های آموزشی بهترین آموزشگاه کنکور کشور (آکادمی مسگرینو) است که توسط مهندس...
تماس با مشاور