تکمیل ظرفیت ارشد
تکمیل ظرفیت ارشد

تکمیل ظرفیت ارشد چه زمانی آغاز می‌شود؟ کدام دسته از داوطلبین می‌توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت نمایند؟ شرایط ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد چیست؟ رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد شامل چه رشته‌هایی می‌باشد؟ این سؤالات سوالاتی است که داوطلبین از مشاورین ایران تحصیل می‌پرسند. در این مقاله قصد داریم در مورد تکمیل ظرفیت ارشد 98 – 97 و تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد بهمن اطلاعات لازم و کافی را به شما داوطلبین عزیز ارائه دهیم. برای داوطلبینی که بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی ارشد شده‌اند، تکمیل ظرفیت معنا و مفهوم خاصی برای این دسته از داوطلبین نخواهد داشت. اما داوطلبینی که در کنکور سراسری ارشد ثبت‌نام نموده‌اند، پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ارشد، داوطلبین اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد می‌نمایند. اما دسته‌ای از داوطلبین نیز بنا به دلایل مختلفی که در ادامه برای شما عرض خواهیم کرد، در تکمیل ظرفیت شرکت نموده و ثبت‌نام می‌نمایند و از بین کد رشته محل‌های موجود انتخاب رشته می‌نمایند.

جهت اطلاع از تکمیل ظرفیت ارشد 98 – 97 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد می‌توان دوروی سکه را مشخص نمود. یک روی سکه دانشگاه‌ها می‌باشند و روی دیگر آن داوطلبین کنکور می‌باشند. علت گرایش دانشگاه‌ها به اعلام تکمیل ظرفیت و پذیرش رشته محل‌ها از طریق تکمیل ظرفیت، تکمیل نشده ظرفیتی است که در زمان انتخاب رشته پس از اعلام نتایج و صدور کارنامه در دفترچه انتخاب رشته مقررشده است می‌باشد. به همین دلیل دانشگاه‌های موردنظر برای تکمیل کردن ظرفیت خود در رشته‌های مختلف از این طریق اقدام به جذب دانشجو می‌نمایند. روی دیگر این سکه داوطلبین کنکوری است که موفق به پذیرش در رشته‌های انتخابی خود نشده‌اند و یا اینکه از رشته پذیرفته‌شده خود احساس رضایت نمی‌نمایند به همین دلیل می‌توانند شانس خود را برای قبولی یک بار دیگر امتحان نمایند.

زمان ثبت‌نام تکمیل ظرفیت ارشد 98 – 97

زمانی که نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد اعلام می‌شوند، دانشگاه‌ها و مؤسساتی که هنوز ظرفیت پذیرش آن‌ها تکمیل نشده است، ظرفیت موردنیاز و رشته‌های مورد نظر خود را از طریق تکمیل ظرفیت اعلام می‌نمایند. زمان ثبت‌نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد معمولاً دو هفته و یا یک ماه پس از اعلام نتایج آغاز می‌شود. معمولاً اواخر شهریورماه ثبت‌نام آغاز و حدود یک هفته به طول می‌انجامد. داوطلبان برای ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت ارشد 98 – 97 ابتدا بایستی به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نموده و پس از آن دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت را دانلود نمایند. چنانچه می‌خواهید از زمان دقیق تکمیل ظرفیت آگاهی یابید، با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد

کلیه داوطلبینی که در آزمون سراسری کارشناسی ارشد ثبت‌نام نموده‌اند و حتی داوطلبینی که موفق به کسب رتبه مجاز در کنکور سراسری ارشد نشده‌اند نیز می‌توانند در تکمیل ظرفیت رشته‌های روزانه ثبت‌نام نمایند. تنها شرط شرکت شما درثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد، حضور در جلسه آزمون و صدور کارنامه می‌باشد. داوطلبینی که موفق به پذیرش در رشته‌های انتخابی خود نشده‌اند نیز می‌توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند. همچنین داوطلبینی که در رشته محل‌های انتخابی خود پذیرفته‌شده‌اند ولی علاقه‌ای به رشته خود ندارند، می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت‌نام نمایند. این نکته را حتماً دقت ویژه‌ای داشته باشید که چنانچه در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته‌شده باشید، رشته پذیرفته‌شده کنکوری شما که مشغول به تحصیل در آن می‌باشد، لغو خواهد گردید. این نکته موجب حساسیت مسئله می‌شود و بهتر است با دقت در این مورد تصمیم‌گیری نمایید.

برای مشاهده و دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد روی عبارت کلیک کنید .

 

نحوه ثبت‌نام تکمیل ظرفیت

در زمان ثبت‌نام تکمیل ظرفیت نیازی به پرداخت هزینه نیست و صرفاً با مراجعه به سایت سازمان سنجش و واردکردن اطلاعات کارنامه خود می‌توانید ثبت‌نام نمایید. ثبت‌نام مانند سال‌های گذشته به‌صورت اینترنتی می‌باشد. پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته می‌توانید لیست رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد بهمن را ملاحظه نمایید. چنانچه اطلاعات ثبت‌نامی خود را فراموش نموده‌اید و یا دسترسی به این اطلاعات ثبت نام ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد ندارید، می‌توانید این موضوع را با مشاورین ایران تحصیل در میان بگذارید.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

شما به هر دلیلی نتوانسته‌اید به رشته موردعلاقه و یا دانشگاه مورد نظر خود وارد شوید. و این تنها فرصتی است که برای شما وجود دارد. یک انتخاب رشته درست و اصولی تنها راه نجات شما خواهد. پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته بر اساس علاقه و اولیت های خود رشته‌ها و دانشگاه‌های مورد نظر خود را انتخاب نموده و یادداشت نمایید. در مرحله تکمیل ظرفیت شما تعداد 20 رشته محل را می‌توانید انتخاب نمایید. بهتر است انتخاب‌های اولیه شما شامل رشته‌هایی باشند که شما به آن‌ها علاقه‌مند هستید و همچنین خوش‌بینانه‌تر می‌توانید به پذیرش آن‌ها فکر کنید. 

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت

دانشگاه‌های مختلف برای دو نوبت مهر و بهمن‌ماه دانشجویان پذیرفته شده در تکمیل ظرفیت را ثبت‌نام می‌نمایند. نتایج تکمیل ظرفیت معمولاً اواسط مهرماه توسط سایت سازمان سنجش اعلام می‌گردد. اما اگر می‌خواهید از زمان دقیق آن اطلاع یابید، در کانال سروش ما عضو شوید تا ما زمان دقیق را برای شما در کانال قرار دهیم. در صورت پذیرفته شدن در رشته‌های تکمیل ظرفیت حتماً شرایط دانشگاه و رشته پذیرفته شده خود را به‌دقت مطالعه نمایید. زیرا برخی از دانشگاه‌ها در مهرماه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان را انجام می‌دهند و برخی دیگر نیز در زمان بهمن‌ماه. دقت شما در این مرحله بسیار مهم است. ضمن اینکه در صورت پذیرفته شدن بایستی در رشته قبلی خود انصراف داده و تصفیه نمایید.

جهت اطلاع از تکمیل ظرفیت ارشد 98 – 97 و رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال اطلاع رسانی تکمیل ظرفیت ارشد
کانال اطلاع رسانی تکمیل ظرفیت ارشد

مطالب مرتبط :

ثبت نام تکمیل ظرفیت آزاد

ثبت نام کنکور ارشد 98

ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد 98-99

تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 98-99

شهریه ارشد دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کنکور ارشد 98-99

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.