ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان {27 سوال} + تفسیر نتایج

تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان یکی از ابزارهای پرکاربرد برای ارزیابی علائم افسردگی در کودکان و نوجوانان است. این تست در واقع یک ابزار غربالگری منحصر به فرد به شمار می‌آید و برای شناسایی موارد منفی بسیار دقیق عمل می‌کند. با انجام این تست شما می‌توانید علائم افسردگی را در کودک یا نوجوان در ۵ شاخص ارزیابی کرده و چنانچه این علائم در فرزند شما وجود داشته باشد، می‌توانید هرچه زودتر به این موضوع رسیدگی کنید.

اما توجه داشته باشید که علائم و دلایل افسردگی در هر کودک با دیگری فرق دارد. تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل یکی از سرویس‌های ویژه‌ای است که از طریق آن می‌توانید برای غربالگری منحصر به فرد کودکان و نوجوانان خود  اقدام کنید. چنانچه در ارتباط با نحوه دریافت این پکیج نیازمند دریافت راهنمایی هستید، کافی است با همکاران ما در مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی نمایند.

معرفی تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل

تست افسردگی کودکان و نوجوانان یکی از ابزارهای مفید برای تشخیص به موقع وجود افسردگی در کودکان و نوجوانان است و از طریق تشخیص به موقع آن می‌توانیم به آینده فرزندمان کمک کنیم. این تست از نظر تشخیص علائم افسردگی بسیار قابل اتکا و معتبر است و ۵ علامت ویژه افسردگی را در کودکان و نوجوانان بررسی می‌کند.

از طریق این تست شما می‌توانید به تشخیص موارد منفی در کودک یا نوجوان خود کمک کرده و ارزیابی مناسبی از وضعیت وی داشته باشید. در مجموع تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل در موارد زیر به کار می‌رود:

 •  خودشناسی و درک بهتر و موثرتر مشکلات فردی
 •  انجام غربال گری در مشاوره کودک و نوجوان
 • انجام غربال گری اولیه در مراکز روانپزشکی
 • کاربرد در مشاوره تحصیلی
 •  استفاده در پژوهش ها و مطالعات علمی

اغلب کودکان و نوجوانان افسرده در زمان‌های مختلف علائم متفاوتی دارند. اگرچه ممکن است برخی از کودکان و نوجوانان در محیط‌های ساختار یافته به عملکرد خود ادامه دهند، اما اکثر بچه‌هایی که دارای افسردگی هستند، دچار تغییر چشمگیر فعالیت‌های اجتماعی، از دست دادن علاقه به مدرسه و عملکرد ضعیف دانشگاهی یا تغییر در ظاهر خواهند شد.

افسردگی در افرادی که بین ۱۲ تا ۱۸ سال دارند شایع‌تر است. کودکان خردسال نیز می‌توانند افکار خودکشی داشته باشند و همین امر باعث اضطراب، عصبانیت و ناراحتی این افراد می‌شود. از این رو درمان افسردگی زمان بر و در بعضی مواقع مستلزم آزمون و خطا است و وضعیت هیچ کودکی در این زمینه یکسان نیست.

یکی از مهمترین مراحل ارزیابی اولیه افراد مبتلا به افسردگی انجام تست و تشخیص به هنگام است. برای این کار می‌توانید از تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل استفاده کنید. در واقع این تست به شما کمک می‌کند تا سطح و میزان بیماری را بسنجید. چنانچه در این تست کودک و نوجوان شما نمره بالایی داشته باشد، مشاوره بهترین گزینه برای این دسته از کودکان است که با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

برای کودکان و نوجوانانی که در سن بزرگسالی قرار دارند، درمان شناختی رفتاری می‌تواند مؤثر باشد. برای کودکان بسیار خردسال نیز بازی درمانی گزینه مناسبی است. پس از انجام تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل می‌توانید از این راهکارها بهره ببرید.

برای دریافت مشاوره کنکور تجربی بر روی لینک کلیک کنید.

معرفی تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل

اهمیت تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل

از آنجا که افسردگی یکی از بیماری‌هایی است که به صورت یک بیماری روانی با احساس مداوم تحریک پذیری، غم و اندوه، از دست دادن علاقه به فعالیت‌ها، احساس ناامیدی و بی‌ارزشی همراه است، تشخیص به موقع و قرار دادن راهکارهای مؤثر به کودک و نوجوان می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

یکی از مهمترین راه‌ها قبل از ارائه راه‌هایی مثل دارو یا روان درمانی، انجام تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان برای تشخیص به موقع این اختلال است. شما با کمک انجام تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل که براساس آخرین متدهای روانشناسی و آموزش روز دنیا طراحی شده است، می‌توانید برای ارزیابی علائم افسردگی در فرزند خود اقدام کنید.

از مهمترین دلایل ضرورت انجام تست افسردگی این است که پس از تشخیص به موقع و در صورت داشتن نمره بالا در این آزمون شما می‌توانید اقدامات بعدی را برای درمان کودک و نوجوان خود داشته باشید. معمولاً از مهمترین راهکارهایی که پس از انجام این تست ارائه می‌شود این است که با. سنجش سطح و میزان بیماری راهکارهایی برای کودکان خردسال و نوجوانان ارائه می‌شود.

از بهترین راهکارهای ارائه شده پس از انجام این تست بازی درمانی کودکان خردسال و برای کودکان و نوجوانانی که در سن بالاتر هستند، درمان شناختی رفتاری (CBT) بهترین گزینه است. بنابراین شما والدین یا مراکز آموزشی که قصد تهیه تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل را دارید،  می‌توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 با همکاران ما در مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را در ارتباط با نحوه دریافت این سرویس در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

جهت دریافت مشاوره کنکور آنلاین ایران تحصیل وارد لینک مربوطه شوید.

اهمیت تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل

تفسیر تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل

تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل یکی از بهترین تست‌ها برای تشخیص به موقع افسردگی و موارد منفی در فرزند شما است. هر سؤال این تست دارای ۳ عبارت می‌باشد. در این آزمون از افراد درخواست می‌شود که پاسخی را انتخاب کنند که به بهترین وجه احساسات آنها را در دو هفته گذشته توصیف و تفسیر می‌کند.

در آزمون آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل ۵ شاخص وجود دارد که مولفه‌های مختلف افسردگی از طریق آن بررسی می‌شود. زمانی که وارد فرایند شروع آزمون می‌شوید، ۲۷ سؤال مطرح می‌شود که شما باید از میان سه گزینه ارائه شده یکی از گزینه‌هایی که مد نظر شما می‌باشد را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه مورد نظر باید به سوال‌های بعدی جواب بدهید و در آخر نیز پس از اتمام آزمون نتیجه و تفسیر آن در اختیار شما قرار می‌گیرد و نمره‌ای به شما ارائه خواهد شد.

گام اول تفسیر تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل

پس از اینکه تفسیر آنلاین افسردگی کودکان و نوجوان آماده شود، نمرات فرد در یک نگاه که مربوط به عزت نفس منفی، احساس عدم لذت، مشکلات بین فردی، احساس بیهودگی و خلق افسرده است ارائه می‌شود و به هر کدام از این بخش‌ها نمره‌ای تعلق می‌گیرد.

بخش اول: عزت نفس منفی

این بخش “باور کودک یا نوجوان به این موضوع که در هیچ کاری به اندازه کافی خوب نیست” را نشان می دهد. پس از اینکه فرد آزمون را انجام دهد، نمره این قسمت نیز مشخص می شود.

بخش دوم: آنهدونیا یا عدم لذت

این بخش آزمون مربوط به سنجش “ناتوانی یا کاهش توانایی در تجربه شادی و لذت بردن از زندگی” شخص است. نمره ای که کودک یا نوجوان در این بخش کسب می کند، تعیین کننده سطح شادی و لذت وی از زندگی یا انجام فعالیت های مختلف است.

بخش سوم: ناکارآمدی یا احساس بیهودگی

این قسمت نشان دهنده “فقدان انگیزه یا ناتوانی فرد در انجام وظایف” است. چنانچه در این بخش نمره بالایی کسب کرده باشد، بیانگر وجود احساس ناکارآمدی در شخص است.

بخش چهارم: مشکلات بین فردی

چنانچه فرد نمره بالایی در بخش مشکلات بین فردی کسب کند، نشان دهنده وجود “مشکل در ایجاد و حفظ روابط نزدیک با دیگران و اطرافیان” است و پس از انجام این تست می توان راهکارهای مفیدی به والدین ارائه داد.

بخش پنجم: خلق و خوی افسرده

این بخش از آزمون آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل نشان دهنده میزان “تحریک پذیری یا دید منفی و بدبینانه به زندگی” است و چنانچه شخص نمره بالایی در این بخش داشته باشد، باید برای رفع این مشکل از طریق روان درمانی و مشاوره اقدام کرد.

گام دوم تفسیر تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل

در پایان آزمون، نمره کلی به افراد ارائه می‌شود که تفسیر آن بسیار کمک کننده است. چنانچه فرد مبتلا به افسردگی یا در آستانه ابتلا به افسردگی باشد یا شرایط طبیعی داشته باشد، بخش مورد نظر به صورت زرد رنگ نمایش داده ‌شود.

مثلاً اگر کودک یا نوجوان در آزمون نمره ۲۴ کسب کرده باشد که کمی بالاتر از محدوده نرمال و طبیعی است، بر اساس این نمره به نظر می‌آید که فرد در آستانه ابتلا به افسردگی باشد. باید توجه داشته باشند که گرچه این میزان به حد نگران کننده‌ای نیست، ولی برای افزایش شادی روانی کودک و نوجوان خود باید اقدامات لازم را انجام دهید. چشم پوشی از این وضعیت می‌تواند به افسردگی در آینده منجر شود.

گام سوم تفسیر تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل

جهت دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور وارد لینک شوید.

مزایای تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل

والدینی که به دنبال تهیه تست افسردگی کودکان و نوجوانان هستند، می‌توانند ارزیابی مناسبی از سطح عزت نفس کودکان یا مشکلات بین فردی یا خلق و خوی کودک یا نوجوان خود داشته باشند. هر چقدر که والدین بتوانند زودتر از طریق ابزارهای تشخیصی پیگیر وضعیت افسردگی کودکان و نوجوانان خود باشند، راحت‌تر می‌توانند برای درمان آن اقدام کنند.

از مهمترین مزایایی که انجام تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل دارد، کمک به خودشناسی و درک بهتر مشکلات فردی کودک و نوجوان است. از آنجا که پس از انجام این آزمون و کسب نمره کل شما می‌توانید مشاورها و راهکارهای مناسبی را برای درمان کودک خود اتخاذ کنید، با انجام این تست می‌توانید غربالگری مناسبی در دریافت مشاوره کودک و نوجوان داشته باشید.

تست کودکان و بزرگسالان ایران تحصیل برای مشاوره‌های تحصیلی و همچنین پژوهش‌ها و مطالعات علمی بسیار می‌تواند کمک کننده باشد، چرا که براساس نتایجی که از طریق این آزمون به دست می‌آید می‌توان ارزیابی مناسبی از وضعیت کودکان و نوجوانان ارائه داد.

با استفاده از نتایج حاصل از خروجی داده‌ها برنامه منظمی ارائه خواهد شد و مطابق با آن شما می‌توانید به حل مشکلات مربوط به خلق و خوی کودکان و نوجوانان خود کمک کنید.

اجرای تست افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل بسیار با اهمیت است و بسیاری از مراکز آموزشی و تربیتی از این ابزار برای ارزیابی وضعیت کودکان و نوجوانان استفاده می‌کنند. چنانچه شما عزیزان به دنبال دریافت و انجام تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل هستید، کافی است با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا مشاوران مجرب و خبره ما در این زمینه شما را یاری کنند.

مزایای تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل

برای دریافت مشاوره تلفنی مقطع دکتری بر روی لینک کلیک نمایید.

خلاصه مطالب

اجرای تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل یکی از بهترین ابزارها برای تخمین و اندازه‌گیری میزان افسردگی و نوسانات خلق و خوی کودکان و نوجوانان است. والدین از طریق انجام این تست می‌توانند ارزیابی دقیقی از وضعیت کودکان خود داشته باشند و در سریع‌ترین زمان ممکن در صورت بروز هرگونه علائم وی را در مسیر درستی قرار داده و آینده کودک و نوجوان خود را تغییر دهند. بعلاوه اگر کودک شما در زمینه های مربوط به اعتماد به نفس، مشکلات روابط میان فردی و یادگیری دچار مشکل باشد، از طریق این آزمون می‌توانید برای رفع آن اقدام کنید. در آزمون افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل، تفسیر مربوط به بخش‌های عزت نفس منفی، احساس عدم لذت، مشکلات بین فردی، احساس بیهودگی و خلق افسرده ارائه می‌شود و امتیازاتی به کودک و نوجوان شما تعلق می‌گیرد.

در این شرایط چنانچه نقاط ضعفی در این زمینه وجود داشته باشد، راهکارهای موثری ارائه خواهد شد. چنانچه شما والدین عزیز نیازمند اجرای تست افسردگی آنلاین کودکان و نوجوان ایران تحصیل هستید، می‌توانید پکیج اختصاصی و ویژه این مجموعه را دریافت کنید. آکادمی ایران تحصیل با ارائه بهترین ابزارها مربوط به تشخیص افسردگی می‌تواند تخمین و ارزیابی مناسبی از وضعیت فرزند شما ارائه کند. برای دریافت این سرویس ویژه کافی است از طریق شماره 9099075307 با همکاران ما در ارتباط باشید تا به بهترین شکل شما را راهنمایی کرده و شما را در جریان خدمات متنوع این مجموعه قرار دهند.

برای دریافت فایل pdf مقاله تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان کلیک نمایید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اهمیت استفاده از تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل چیست؟

شما از طریق این آزمون می‌توانید ارزیابی درستی از وضعیت خلق و خوی کودک و نوجوان خود داشته و در اسرع وقت برای رفع آن اقدام کنید.

تفسیر تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوان ایران تحصیل در چه بخش‌هایی ارائه می‌شود؟

این تست در ۵ بخش عزت نفس منفی، احساس عدم لذت، مشکلات بین فردی، احساس افسرده نمراتی را به فرزند شما ارائه می‌کند.

برای دریافت پکیج تست آنلاین افسردگی کودکان و نوجوانان ایران تحصیل چه باید کرد؟

برای دریافت این پکیج کافی است با مشاوران مجرب ما در این مجموعه تماس بگیرید تا به بهترین شکل شما را یاری کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • آزمون صلاحیت بالینی

  زمان برگزاری آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی و دندانپزشکی 1403

  آزمون صلاحیت بالینی، یک آزمون برای ارزیابی توانایی بالینی فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی بعد از کارورزی می باشد. این آزمون، یکی از مراحل مهم و اصلی برای ورود به حرفه پزشکی به حساب می آید. هدف از آموزش بالینی در دوره...
 • ثبت نام آزمون msrt

  ثبت نام آزمون msrt سال 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  داوطلبانی که قصد شرکت و ثبت نام آزمون msrt دارند، باید ابتدا به سایت سجاد که نشانی آن portal.saorg.ir مراجعه نمایید. سپس با نام‌نویسی در این سایت، اجازه ورود و ثبت نام آزمون msrt را پیدا کرده و مراحل لازم...
 • کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش

  دریافت کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش + مشاهده sanjesh.org

  قبل از اینکه در مورد مشاهده کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش توضیح دهیم، ابتدا باید بگوییم که آزمون آزمایشی سنجش چیست؟ امروزه به دلیل رقابت سنگینی که در کنکور سراسری وجود دارد، برخی از موسسات، آزمون های آزمایشی مختلفی براساس...
 • ثبت نام آزمون وکالت

  ثبت نام آزمون وکالت 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  ثبت نام آزمون وکالت توسط دو نهاد قوه قضاییه و دادگستری به صورت مجزا بر گزار می‌گردد و افرادی که قصد گرفتن پروانه وکالت دارند باید در این آزمون‌ها شرکت نمایند. طبق اطلاعیه جدید، متقاضیان ثبت نام در آزمون وکالت...
تماس با مشاور