ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ترمیم معدل چیست؟ زمان، منابع و شرایط بخشنامه 1403

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴۸۹
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
ترمیم معدل چیست؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای ثبت نام در آزمون ترمیم معدل کنکور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ترمیم معدل یکی از راه هایی است که به دانش آموزانی که نمرات پایین در امتحانات نهایی کسب کرده اند، فرصت جبران اشتباهات را می‌دهد. متقاضیان ترمیم معدل باید در تاریخ اعلامی در این آزمون شرکت کرده و در روز مقرر شده در جلسه آزمون حضور یابند. فراموش نکنید که شرکت در این آزمون برای دانش آموزان دیپلمی و پیش دانشگاهی دارای شرایط و مقررات خاصی است که باید با علم بر این مسائل برای شرکت در آزمون ثبت نام کرد. اگر نمی دانید که شرایط ترمیم معدل چیست؟ تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در این مقاله به صورت کامل شرایط ترمیم معدل پیش دانشگاهی و دیپلم را بررسی خواهیم کرد.

 

ثبت نام طرح ترمیم معدل

برخی از داوطلبانی که معدل آن ها بالا نیست ممکن است این گونه تصور کنند که هیچ راه حلی برای جبران معدل گذشته خود ندارند. در صورتی که می‌توانند بعد از دریافت معدل دیپلم با کد ملی، اقدام به ترمیم معدل نمایند.

برای ثبت نام در طرح ترمیم معدل باید ابتدا به آموزش پرورش منطقه محل سکونت خود مراجعه کرده و سپس مدارک مورد نیاز را تحویل دهید. همچنین می‌توانید جدید ترین اخبار و اطلاعیه ها را از طریق سامانه آموزش و پرورش منطقه محل زندگی خود به دست آورید و یا با مراجعه به مدرسه محل تحصیل از نحوه ثبت نام و شرایط ترمیم معدل پیش دانشگاهی و دیپلم کسب اطلاع کنید.

 

تماس با مشاوران

تماس با مشاوران

 

🔸 ترمیم معدل چیست؟  آیا تمامی داوطلبان می‌توانند از این طرح استفاده کنند؟ شرایط ترمیم معدل پیش دانشگاهی و دیپلم چیست؟ خوشبختانه، برای تمامی دانش آموزان و فارغ التحصیلانی که مدرک خود را پس از سال 84 دریافت کرده اند، امکان بهره مندی از ترمیم معدل و شرکت در آزمون وجود دارد. قطعاً با مشاهده کارنامه رتبه های برتر کنکور متوجه معدل بالای آنان می‌شوید که با استفاده از پرداخت هزینه ترمیم معدل برای کنکور، خواهید توانست از این طرح استفاده کنید.

 

 اطلاعیه: نمراتی که داوطلبین در ترمیم معدل به دست می‌آورند تنها بر روی سوابق تحصیلی آن ها تاثیر گذار است و بر روی معدل کل دیپلم تاثیری نخواهد گذاشت.

شرایط ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی برای کنکور 1403

یکی از سوالات پر تکراری که داوطلبان از مشاورین ایران تحصیل در رابطه با ترمیم معدل می‌پرسند، به موضوع شرایط ترمیم دیپلم و پیش دانشگاهی برای کنکور بر می گردد. در این رابطه باید بگوییم خوشبختانه برای شما هیچ گونه محدودیتی برای مشخص نمودن نمرات پایین قرار داده نشده است.

کلیه داوطلبانی که معدل دیپلم آنان پایین تر از نمره 20 است، می‌توانند نسبت به ترمیم معدل و ثبت نام در آزمون های مد نظر اقدام کنند.

جهت اطلاع از غیبت در امتحان‌ ترمیم معدل کلیک کنید.

برخی از دانش آموزان پس از دریافت پاسخ ترمیم معدل چیست؟ سؤال بعدی که ممکن است داشته باشند مربوط به محدودیت درس برای ترمیم  است که در این زمینه می‌توانیم به اطلاع این دسته از داوطلبان برسانیم که خوشبختانه هیچ گونه محدودیتی برای درس های مورد نیاز ترمیم وجود ندارد. بنابراین، در سامانه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور می‌توانید معدل و نمرات جدید خود را وارد کنید. داوطلبین مجاز به شرکت در طرح ترمیم معدل در خرداد هستند. شرایط ترمیم دیپلم برای کنکور 1403 به شرح زیر می باشد:

شرایط ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی برای کنکور سراسری
داوطلبین که قصد ترمیم نمرات خود را دارند می‌بایست در یکی از دوره های امتحانات نهایی خرداد، دی  یا شهریور شرکت کنند و نمی‌توانند هر یک از امتحان های خود را در دوره های مختلف امتحان دهند.
اگر فردی قصد شرکت در طرح ترمیم معدل را داشته باشد می‌تواند در امتحانات نهایی شرکت کرده و برای او در تعداد دروس، محدودیتی وجود ندارد.
افرادی که دارای دیپلم نظام قدیم می باشند می‌توانند هم دروس نهایی سال سوم خود را و هم دروس نهایی دوره پیش دانشگاهی خود را ترمیم کنند.
نمراتی که در ترمیم نمرات به دست خواهد آمد فقط بر روی سوابق تحصیلی تاثیر می‌گذارد و بر روی معدل دیپلم تاثیر ندارد و معدل دیپلم را تغییر نخواهد داد.
اگر در زمان ترمیم، نمره کمتری از نمره خود به دست آورید، نمره قبلی یعنی نمره بالاتر برای شما لحاظ خواهد شد.
برای شرکت در آزمون ترمیم نمرات باید به ازای هر امتحان مبلغی را پرداخت کنید. این مبلغ در هر سال و با توجه به منطقه زندگی هر فرد متفاوت می‌کند.
برای افرادی که دارای دیپلم نظام جدید و قدیم هستند دو دسته سوال طراحی خواهد شد.
اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید می بایست حتما مدرک دیپلم خود را گرفته باشید و اگر هنوز دانش آموز می باشید نمی توانید در طرح ترمیم نمرات شرکت کنید.
تنها افرادی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد گرفته باشند مجاز به ترمیم نمره است.
هر فردی که معدل کمتر از 20 دارد می تواند در این طرح شرکت کند و هر فرد تنها یک بار مجاز به این کار است.
اگر قصد ترمیم نمرات خود را دارید باید 30 الی 45 روز قبل از آغاز امتحانات نهایی با مراجعه به مدارس بزرگسالان منطقه محل تحصیل خود ثبت نام کنید.

 

 

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

هزینه ترمیم نمرات در معدل برای کنکور 1403

پس از اینکه به پاسخ سوال ترمیم معدل چیست؟ دست یافتید، سوال بعدی ممکن است این باشد که هزینه ترمیم نمرات برای کنکور به چه میزانی است؟ هزینه سال گذشته برای ترمیم نمرات در نظر گرفته شده بود مبلغ 20 هزار تومن برای هر درس است. آن دسته از داوطلبانی که از ثبت نام کنکور جامانده اند نیز می‌توانند در زمان ثبت نام مجدد کنکور اقدام به ثبت نام کنند.

داوطلبان و دانش آموزان عزیز توجه داشته باشند که هزینه ترمیم نمرات برای کنکور برای هر درس است و نه هر واحد. با توجه به ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی، برای کلیه داوطلبان ، لازم است در زمان مقرر اقدام به ثبت و دریافت کد سوابق تحصیلی کنند.

برای اطلاع از اعلام نتایج ترمیم معدل کلیک کنید.

مهلت ثبت نام در آزمون ترمیم نمرات 1403

در رابطه با مهلت ثبت نام ترمیم نمرات نیز همانند زمان برگزاری امتحانات اصلی که در مدارس برگزار می‌گردند، داوطلبان و دانش آموزان مهلت شرکت و ثبت نام در آزمون ترمیم نمرات را خواهند داشت. هر یک از دانش آموزانی که مایل به ثبت نام در این طرح هستند می‌توانند در خرداد ماه و ماه نسبت به ثبت نام و استفاده از طرح مورد نظر اقدام کنند و هر فرد تنها یک بار می‌تواند از این طرح استفاده نماید.

ثبت نام ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی کنکور 1403، از 21  اردیبهشت  1403 ماه آغاز شده است.

برای ورود به سایت کلیک کنید.

 

مهلت ثبت نام ترمیم معدل

نحوه مشاهده کارنامه ترمیم نمرات 1403

پس از ثبت نام در طرح ترمیم نمرات و شرکت در آزمون های آن، افراد می‌توانند نتایج خود را به دو صورت حضوری یا اینترنتی مشاهده کنند.  در روش حضوری دانش آموز باید به مدرسه خود مراجعه کرده و از مدیر مدرسه درخواست کارنامه ترمیم نمرات خود را بکند. مدیر مدرسه با مراجعه به سامانه کارنامه فرد را دریافت کرده و به دانش آموز تحویل می‌دهد.

در روش غیر حضوری اما به این صورت است که دانش آموز ابتدا باید به پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی my.medu.ir مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی و اطلاعات خود، کارنامه خود را دریافت کند.

برای مشاهده نمونه سوالات آزمون ترمیم معدل کلیک کنید.

بخشنامه ترمیم معدل 1403

بخشنامه ترمیم نمرات از طرف اداره آموزش و پرورش صادر می‌شود و کلیه دانش آموزان موظف به اجرای تمامی بندهای این بخشنامه خواهند بود. برخی از سنوات و مفاد این بخشنامه را در قسمت ترمیم معدل چیست به خدمت شما دانش آموزان عزیز رسانیدم و توضیحاتی را ارائه کردیم که در رابطه با سایر بخش های آن شامل مواردی همچون عدم محدودیت برای انتخاب دروس مورد نظر توسط فارغ التحصیلان است.

محل ثبت نام برای کلیه دانش آموزان و فارغ التحصیلان ، مدارس بزرگسالان آن هم مدارس دولتی است. با توجه به امکان شرکت و فرصت یک باره برای ترمیم نمرات، توصیه می‌کنیم چنانچه مایل به شرکت در این طرح هستید، بهتر است خود را برای کسب نمره خوب و عالی آماده کنید.

حتما بخوانید: چند بار می‌توان ترمیم معدل کرد؟

مدارک مورد نیاز ترمیم معدل 1403

برای شرکت در طرح ترمیم نمرات، دانش‌آموزان و والدین آن‌ها باید مدارکی را تهیه و به اداره آموزش و پرورش ارائه دهند. این مدارک نقش بسیار مهمی در فرایند بررسی و تایید درخواست ترمیم نمرات ایفا می‌کنند. در این بخش به معرفی و توضیح مهم‌ترین مدارک مورد نیاز می‌پردازیم تا شما به‌خوبی با الزامات این طرح آشنا شوید و بتوانید به بهترین شکل ممکن اقدام کنید. اولین و شاید مهم‌ترین مدرک، کارنامه رسمی سال تحصیلی گذشته است. این کارنامه باید به‌طور کامل نمرات تمامی دروس را در بر داشته باشد و به‌طور رسمی از سوی مدرسه تایید‌ شده‌ باشد. بدون این کارنامه، امکان بررسی درخواست وجود ندارد. برخی دیگر از مدارک مورد نیاز ترمیم به شرح زیر است:

 • اصل شناسنامه فرد متقاضی
 • اصل کارت ملی هوشمند
 • ارائه مدرک دیپلم الزامی است
 • ارائه ریز نمرات دیپلم
 • رسید هزینه شرکت در طرح ترمیم دیپلم

مدارک مورد نیاز ترمیم معدل

جدیدترین اخبار پیرامون ترمیم نمرات

فرصت ویرایش نمرات کنکوری‌ها از ۲۱ اردیبهشت آغاز شد.

امکان ویرایش دروس انتخابی برای ایجاد و ترمیم سابقه تحصیلی در سال جاری از ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ فعال می‌شود. متقاضیان ترمیم نمره و ایجاد سابقه تحصیلی که داوطلب کنکور سراسری ۱۴۰۳ هستند، می‌توانند از طریق سامانه سنجش به نشانی اینترنتی my.sanjesh.org اقدام به انتخاب دروس موردنظر جهت ترمیم و ایجاد سابقه تحصیلی کنند.

 


 

برای دانلود PDF ترمیم معدل چیست؟ کلیک کنید.
3.9/5 - (20 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای ثبت نام در آزمون ترمیم معدل کنکور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ترمیم معدل چیست؟

ترمیم معدل فرصتی دوباره برای داوطلبان آزمون سراسری است که امکان افزایش نمره و به دنبال آن معدل را برای آن ها فراهم می کند. در مقاله فوق می توانید شرایط ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی را مشاهده کنید.

شرایط شرکت در طرح ترمیم معدل چیست؟

شرکت در ترمیم معدل تحت شرایطی برای فرد انجام می شود. برای اطلاع از این شرایط با مشاوران ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل کنید.

منابع مورد مطالعه برای ترمیم معدل چیست؟

منابع مورد مطالعه برای شرکت در ترمیم معدل همان کتب درسی شما هستند.

نظرات

489 دیدگاه دربارهٔ «ترمیم معدل چیست؟ زمان، منابع و شرایط بخشنامه 1403»

 1. Avatar photo مائده گفت:

  سلام خیته نباشید
  من هنرستانی ام و امسال مشاورمون گفته برای اینکه تو کنکور هنرمون ۵۰ درصد درس عمومی تاثیر داشته باشه
  باید خرداد ماه برم یه مدرسه دیگ امتحان نهای ترمیم معدل ثبت نام کنم امتحان بدم

  به جز امتحانای خودم ک تو هنرستان تو خراد ماه میدم باید برم مدریه دیگ امتحان نهای بدم

  میخاستم بدونم امتحان نهای ک من مییدم برا سوابقم ک میخام برا کنکورم تاثیر داشته باسه

  ربطی ب امتحان مدرسم ک هنرستانی ام نداره
  مثلا اگ نهایی کم بشم یه وقت نمره نهای نره برای کارنامه هنرستانم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   برای داشتن سوابق تحصیلی در کنکور حتما باید امتحانات نهایی و سراسری را شرکت کنید.

 2. Avatar photo هما ابوالفتحی گفت:

  سلام من مدرک پیش دانشگاهی م رو سال ۹۰ گرفتم شرایط ثبت نام کنکور برای من چطوره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   میتوانید نسبت به ترمیم سوابق تحصیلی خود اقدام نمایید.

 3. Avatar photo محدثه گفت:

  سلام من امسال برای اولین بار میخوام ترمیم معدل کنم وچندتا سوال داشتم ..1باتوجه به اینکه گفته شده یکبار این حق دارم از ترازی که ترمیم معدل برام ایجاد میکنه میتونم در کنکور سال های اینده هم استفاده کنم یاخیر..2 اگر ثبت نام کنم ولی در امتحان غایب بشم (همه ی درسها یا چند درس انتخاب شده ) سال اینده میتونم برای ترمیم درس های غیبت کرده اقدام کنم یا خیر

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر خیر برای همین امسال است و در صورت غیبت فرصت خود را سوزانده اید

 4. Avatar photo مریم گفت:

  سلام ترمیم باید در همون منطقه ای انجام بشه که دیپلم گرفتیم ؟ آخه من مهاجرت کردم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   خیر

 5. Avatar photo محمدی گفت:

  سلام من امسال میخوام ترمیم کنم سال بعد دوباره کنکور شرکت کنم اگر امسال نمرات ترمیم بالا باشه سال بعد همین نمرات بالا ترمیم و در نظر میگیرن برای کنکور

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   بله

 6. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید.من سال ۹۷فارغ‌التحصیل شدم چند تا از نمره هام ۲۰ بوده آیا لازمه که اونا رو هم ترمیم کنم؟ چون شنیدم نمره ۲۰ سال ۹۷ ترازش با نمره ۲۰ امسال فرق میکنه یعنی امسال تراز بیشتری میده حقیقت داره؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بله تراز نمرات فرق میکند در صورتی که مایل هستید شرکت کنید

 7. Avatar photo خاکپور گفت:

  سلام بنده فارغ‌التحصیل انسانی هستم و قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۴ تجربی رو دارم امسال میتونم دروس یازدهم تجربی رو ایجاد سابقه کنم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورت فعال شدن سامانه سوابق می توانید ثبت نام کنید

 8. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

  سلام وقتتون بخیر نمره ی بالاتر را برایذ درستان میگزارند

 9. Avatar photo Rti گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
  من میخواستم ترمیم معدل تجربی شرکت کنم ولی یکم میترسم چون آمادگی ندارم میخواستم بدونم اگه امسال ترمیم شرکت کنیم و معدلمون بازم پایین بود سال بعدم میشه ترمیم معدل داد یا نه و اینکه میگن معدل یازدهمی که اونموقع گرفتیم حساب نمیشه این درسته؟؟؟ باید یازدهمم ترمیم بدیم یا همون معدل خودمون حسابه
  لطفا راهنمایی کنید خیلی بلاتکلیفم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

  2. Avatar photo پارسا گفت:

   سلام وقتتون بخیر سوالی داشتم میخواستم ترمیم معدل شرکت کنم و میخام بدونم که اگه نمره جدیدم از قبلی پایین تر شد نمره بالاتر رو بعنوان نمره جدید تو کارنامه ام ثبت میکنن؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

   1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

    سلام وقتتون بخیر بله در صورتی که نمره ی دریافتی شما از نمره ی در کارنامه پایین تر باشد لحاظ نمیشود

 10. Avatar photo maryam گفت:

  سلام
  من من رشته م تحربیه و فارغ التحصیل نشدم ( چون درس پاس نشده دارم)
  چون شرایطم اینطوریه نیمتونم ترمیم شرکت کنم؟؟ اگ میتونم پس دروسی که پاس نشدن چی میشن؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   تنها شرط ترمیم معدل زدن بعد از فارقالتحصیلی میباشد

 11. Avatar photo . گفت:

  سلام خسته نباشید
  دانش آموزانی که در حال تحصیل هستند ( یعنی دوازدهم )
  میتونن ترمیم معدل شرکت کنن؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما بعد از فارقالتحصیلی این امکان را دارید ترمیم معدل شرکت کنید

 12. Avatar photo محمد عباسی گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، من توی هنرستان فنی و حرفه ای درس میخونم و امسال کنکور سراسری ریاضی ثبت نام کردم ، میخوام همراه با بچهای ریاضی ازمون نهایی بدم ، کجا باید برم ثبت نام کنم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   از طریق سامانه مای مدیو ثبت نام نمایید

 13. Avatar photo گفت:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید🌹 ببخشید یه سوال داشتم خدمتتون ممنون میشم لطف کنید راهنماییم کنید❤️ بنده 1401 دیپلم گرفتم، و 1402 هم ترمیم کردم، امسال هم میتونم برای آخرین بار ترمیم کنم(در کل یکبار حق ترمیم دارم)، ولی متاسفانه بنده اصلا آمادگی ندارم برای نهایی 1403 ترمیم انجام بدم و میخوام سال بعد یعنی 1404 ترمیم کنم، – آیا میتونم 1404 ترمیم کنم و از این فرصت باقی مانده ام استفاده کنم؟؟ – و اینکه 1404 باید یازدهم رو ایجاد سابقه کنم؟ میتونم هر دو رو هم 12م و هم 11م رو با هم ترمیم کنم سال بعد؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر اگر رشته نظری نخوندین بله
   بله میشه ترمیم کرد

 14. Avatar photo MOHAMAD گفت:

  سلام وقت بخیر من پایه دهم رشته انسانی هستم میخوام تغییر رشته بدم تجربی ولی امتحان تغییر رشته نهایی نیست در کنکور تاثیر ندارن من الان این نمره های دهم تجربی رو میتونم برای کنکور ۱۴۰۵ دوباره به صورت نهایی بدم و ایجاد سابقه کنم یا در سوابق تحصیلی صفر میشن این چهار تا؟ لطفا راهنماییم کنید

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله اگر دهم نهایی شود رد سال 1405

 15. Avatar photo علی اصغر سرخوش گفت:

  سلام، ببخشید یک سوالی داشتم، مدیر ما بهمون گفته:(اگه شما در ترمیم معدل، هر نمره ای بگیرید،20٪ از آن نمره کم خواهد شد)آیا این حرف درسته؟!

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر درست نبیست

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • ثبت نام کنکور کارآگاهی

  ثبت نام کنکور کارآگاهی 1403| مراحل، زمان و محل برگزاری

  کسانی که به شغل کارآگاهی علاقه دارند می‌توانند در زمان ثبت نام کنکور کارآگاهی برای شرکت در این آزمون اقدام کنند. این رشته، یکی از شغل‌های حساس کشور است که در آن تنها افراد خاصی می‌توانند استخدام شوند. شما برای...
 • دریافت کد 12 رقمی ایثارگری

  دریافت کد 12 رقمی ایثارگری + راهنما استعلام و مشاهده Isaar.ir

  دریافت کد 12 رقمی ایثارگری ارتش، سپاه، بنیاد شهید و نیروی انتظامی یکی از موضوعاتی است که برای داوطلبان کنکور اهمیت بسزایی دارد. بهره مندی از سهمیه‌ها به خصوص سهمیه ایثارگران می‌تواند در ارتقاء رتبه داوطلبان موثر باشد. شورای عالی...
 • سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  کد سوابق تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی کشور به نشانی my.medu.ir در دسترس کاربران است. در سال های گذشته داوطلبان باید جهت مشاهده کد سوابق تحصیلی به سامانه dipcode.medu.ir یا سایت sahat.medu.ir مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر داوطلبان...
تماس با مشاور