تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ترمیم معدل دیپلم

ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور 1401 + راهنما جامع

ترمیم معدل دیپلم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

ترمیم معدل دیپلم برای کنکور 1401 چگونه است؟ دانش‌آموزانی که قصد دارند معدل پیش دانشگاهی خود را ترمیم کنند چه کار باید کنند؟ آیا تمام دارندگان دیپلم نظام جدید و نظام قدیم می‌توانند از ترمیم معدل دوازدهم استفاده کنند؟ آخرین تغییرات ترمیم معدل دیپلم برای کنکور 1401 چیست؟

معمولاً کسانی که قصد دارند در کنکور سراسری شرکت کنند با سوال‌های متعددی جهت ارتقاء رتبه خود مواجه می‌شوند. از آنجا که سوابق تحصیلی تاثیر زیادی در رتبه کنکور 1401 دارد. لذا معدل آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که رتبه داوطلبان را بالا ببرد. حال دانش‌آموزانی که در امتحانات نهایی دوره دوازدهم نمره خوبی گرفتند می‌توانند با شرکت در کنکور رتبه خوبی بگیرند. اما آن دسته از دانش‌آموزانی که به دلایل مختلف نتوانستند نمره خوبی در امتحانات نهایی بگیرند نیز می‌توانند طی فرصتی دوباره معدل خود را ترمیم کنند که برای این کار باید اطلاعات کافی در مورد شرایط و مزایای ترمیم معدل دیپلم برای کنکور 1401 کسب کنند.

 

شما جهت ترمیم معدل چیست؟ روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور 1401، ترمیم معدل دیپلم، ترمیم معدل برای کنکور 1401، ترمیم معدل پیش دانشگاهی، ترمیم معدل دوازدهم، ارتقا معدل دیپلم نظام جدید، ارتقا معدل دیپلم نظام قدیم، ارتقا معدل دیپلم برای خارج از کشور، ترمیم معدل دیپلم چگونه است، بهبود معدل دیپلم برای مهاجرت، ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان، بهبود معدل دیپلم برای استخدام، ارتقا معدل دیپلم فنی حرفه‌ای، امکان ارتقا معدل دیپلم، بهبود معدل دیپلم برای رشته‌های بدون کنکور، ارتقا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی، ثبت‌نام برای ترمیم معدل دیپلم، شرایط بهبود معدل دیپلم نظام جدید، طرح بهبود معدل دیپلم چیست، چگونه معدل دیپلم خود را ترمیم کنیم، دستورالعمل بهبود معدل دیپلم، روش بهبود معدل دیپلم، زمان امتحانات ارتقا معدل دیپلم، ارتقا معدل دیپلم سازمان سنجش، طرح بهبود معدل دیپلم و بهبود معدل کتبی دیپلم با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

ترمیم معدل برای کنکور 1401

ترمیم معدل برای کنکور 1401

 

شرایط شرکت در ترمیم معدل دیپلم نظام جدید و نظام قدیم

تمام فارغ‌التحصیلان دوره دوم متوسطه برای شرکت در کنکور 1401 شرایط خاصی باید داشته باشند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

آن‌ها باید مدرک دیپلم خود را از سال 1384 به بعد و مدرک پیش دانشگاهی را نیز از سال 1391 به بعد گرفته باشند.

این افراد در صورتی که در امتحانات نهایی نمره خوبی نگرفتند می‌توانند دوباره در امتحانات نهایی دروس انتخابی خود شرکت کنند تا با بهبود معدل بتوانند سوابق تحصیلی خود را تقویت کنند. در صورتی که اگر داوطلبان کنکور سراسری با شرکت در طرح ارتقا معدل نمره خوبی را به دست نیاورند، آنگاه نمره قبلی آن‌ها در سوابق تحصیلی داوطلبان ذکر خواهد شد.

خوب است بدانید که بهبود معدل تنها روی کنکور سراسری تاثیر دارد و نمراتی که در آن به دست می‌آوردند در کارنامه کتبی داوطلبان ذکر نمی‌شود. لذا به یاد داشته باشید که نمره ارتقا معدل شما تنها روی کنکور سراسری تاثیر دارد و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. حال اگر داوطلبان در مورد شرایط شرکت در ترمیم معدل برای کنکور 1401 دچار مشکلاتی شده باشند می‌توانند جهت حل کردن آن‌ها با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنند.

 

شما جهت ثبت نام ترمیم معدل کنکور و تاثیر 60 درصدی معدل در کنکورروی لینک کلیک کنید.

 

زمان ثبت‌نام ترمیم معدل برای کنکور 1401

یکی از مهم‌ترین مواردی که شما جهت ترمیم معدل پیش دانشگاهی باید در نظر بگیرید زمان ثبت‌نام در ترمیم معدل دوازدهم یا دوره پیش دانشگاهی است. معمولا زمان ثبت‌نام در ترمیم معدل یک ماه قبل از شروع امتحانات نهایی آغاز می‌شود. لذا شما در زمان مقرر شده جهت ثبت‌نام در این طرح اقدام کنید. با توجه به اینکه واحدهای درسی دارندگان دیپلم نظام قدیم منسوخ شده است. بنابراین آن‌ها برای شرکت در امتحان ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم چه منابعی را مطالعه کنند؟ کارشناسان ایران تحصیل می‌توانند در مورد منابع امتحانی دارندگان دیپلم نظام قدیم و جدید آن‌ها را بیشتر راهنمایی کنند.

 

ترمیم معدل پیش دانشگاهی

ترمیم معدل پیش دانشگاهی

 

هزینه ثبت‌نام جهت ترمیم معدل دوازدهم و پیش دانشگاهی چقدر است؟

دانش‌آموزانی که قصد دارند در ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم و نظام جدید شرکت کنند باید هزینه‌ای را پرداخت کنند. این هزینه‌ها با توجه به تعداد درس‌های انتخابی آن‌ها متفاوت خواهد بود. لذا شما پس از ثبت‌نام در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل باید این هزینه را به ازای تعداد دروس انتخابی خود پرداخت کنید. خوب است بدانید که هیچ‌گونه محدودیتی در انتخاب تعداد دروس جهت شرکت در آزمون ترمیم معدل وجود ندارد. ولی دقت کنید که شما تنها یکبار می‌توانید در طرح ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم و نظام جدید شرکت کنید.

محل برگزاری آزمون ترمیم معدل در مدارس دولتی بزرگسالان است که در آن امتحانات به صورت حضوری در سه نوبت امتحانات نهایی خرداد، شهریور و دی ماه برگزار می‌شود. حالا ممکن است با توجه به موارد ذکر شده در بالا برای شما سوال پیش بیاید که آیا دارندگان دیپلم کاردانش و فنی حرفه‌ای نیز می‌توانند در طرح بهبود معدل شرکت کنند؟ آیا ترمیم معدل برای کنکور 1401 شامل مردودی‌ها نیز می‌باشد؟ شما جهت به دست آوردن پاسخ سوالات خود و سوال‌های دیگر می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

شما جهت دریافت معدل کتبی دیپلم روی لینک کلیک کنید.

 

ترمیم معدل دیپلم نظام جدید چگونه است؟

قانون ترمیم معدل برای اولین بار در سال 1394 تصویب و قطعی شد. لذا تمام کسانی که قصد دارند از این قانون استفاده کنند باید معدل دیپلم آن‌ها کمتر از 20 باشد. ترمیم معدل تاثیر زیادی در سوابق تحصیلی داوطلبان جهت شرکت در کنکور دارد. خوب است بدانید که تاثیر سوابق تحصیلی بر روی کنکور سراسری بین 5 الی 30 درصد است. لذا اگر معدل شما خوب باشد آنگاه می‌توانید رتبه خوبی را به دست بیاورید. حال طبق آخرین گزارشات دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش کشور تمام کسانی که قصد دارند از ترمیم معدل دیپلم نظام جدید استفاده کنند می‌توانند به وزارت آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کرده و درخواست شرکت در بهبود معدل دیپلم نظام جدید را ارائه دهند.

شما جهت کد سوابق دیپلم چیست؟ و تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور روی لینک کلیک کنید.

 

ترمیم معدل دوازدهم

ترمیم معدل دوازدهم

 

ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم چگونه است؟

تمام شرایط و قوانینی که برای بهبود معدل دیپلم نظام جدید مطرح شده است برای دارندگان دیپلم نظام قدیم نیز جاری می‌باشد. بنابراین هیچگونه تفاوتی میان دارندگان دیپلم نظام جدید و نظام قدیم وجود ندارد. حال تمام کسانی که قصد دارند ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم را انجام دهند باید به اداره آموزش و پرورش منطقه مراجعه کرده و نسبت به ثبت‌نام و درخواست شرکت در طرح ارتقا معدل دیپلم نظام قدیم را ارائه دهند. اما در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا محدودیت‌های زیادی جهت رفت و آمد ایجاد شده است. به همین دلیل آن‌ها می‌توانند به صورت آنلاین به سایت آموزش و پرورش ارتقا معدل مراجعه کرده و درخواست خود را به صورت اینترنتی مطرح کنند. ولی دقت کنند که شرکت در آزمون به صورت حضوری در مدرسه بزرگسالان محلی است که در آن دیپلم خود را گرفته‌اند.

 

شما جهت کنکور 1400 چگونه برگزار می شود؟ روی لینک کلیک کنید.

 

تاثیر معدل در کنکور 1401 چند درصد است؟

معمولاً مصوبات شورای سنجش و پذیرش کشور تاثیر بهبود معدل و سوابق تحصیلی را برای کنکوری‌ها به سه دسته 5 درصد، 25 درصد و 30 درصد در نظر گرفته است که در زیر به هر کدام از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • تمام فارغ‌التحصیلان گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را در سال‌های 1398 یا 1399 گرفته‌اند. همچنین امتحانات پایه دوازدهم آن‌ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده باشند، میزان تاثیر سوابق تحصیلی آن‌ها حداکثر 30 درصد در کنکور سراسری می‌باشد.
 • تمام فارغ‌التحصیلان در سه گروه آزمایشی (ریاضی، تجربی و انسانی) و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 تا 1397 نظام آموزشی قبلی گرفته‌اند. همچنین امتحانات یک یا چند تا از دروس آن‌ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده باشند، آنگاه سوابق تحصیلی آن‌ها حداکثر 25 درصد در کنکور سراسری تاثیر دارد.
 • تمام داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر خود را از سال 1390-1391 گرفته‌ باشند. همچنین یک یا چند مورد از امتحانات دروس آن‌ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده باشند، آنگاه تاثیر سوابق تحصیلی آن‌ها در کنکور سراسری 5 درصد است.

 

شما جهت تاثیر معدل در کنکور و اعلام نتایج کنکور روی لینک کلیک کنید.

 

ترمیم معدل دیپلم نظام جدید

ترمیم معدل دیپلم نظام جدید

 

جهت دریافت مشاوره در مورد ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور 1401، ترمیم معدل دیپلم، ترمیم معدل برای کنکور 1401، ترمیم معدل پیش دانشگاهی، ترمیم معدل دوازدهم، ترمیم معدل دیپلم نظام جدید، ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم، بهبود معدل دیپلم برای خارج از کشور، بهبود معدل دیپلم چگونه است، بهبود معدل دیپلم مجدد، بهبود معدل یا دیپلم مجدد، آیین‌نامه ترمیم معدل دیپلم، هزینه ترمیم معدل دیپلم، سایت آموزش و پرورش ارتقا معدل دیپلم، ارتقا معدل دیپلم برای مهاجرت، ارتقا معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان، بهبود معدل دیپلم برای استخدام، بهبود معدل دیپلم فنی حرفه‌ای، امکان ارتقا معدل دیپلم، ارتقا معدل دیپلم برای رشته‌های بدون کنکور، بهبود معدل دیپلم و پیش دانشگاهی، ثبت‌نام برای بهبود معدل دیپلم، شرایط ارتقا معدل دیپلم نظام جدید، طرح ارتقا معدل دیپلم چیست، چگونه معدل دیپلم خود را بهبود دهیم، دستورالعمل ارتقا معدل دیپلم، روش ارتقا معدل دیپلم، زمان امتحانات بهبود معدل دیپلم، بهبود معدل دیپلم سازمان سنجش، طرح ارتقا معدل دیپلم و ارتقا معدل کتبی دیپلم با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

بخشنامه ترمیم معدل برای کنکور 1401

طبق بخشنامه ترمیم معدل برای کنکور 1401 شرایط زیر در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • تمام متقاضیان شرکت در طرح ترمیم معدل می‌توانند در نوبت امتحانات نهایی خرداد، دی و شهریور ماه شرکت کنند. آن‌ها نمی‌توانند یکی از دروس خود را در دی‌ماه و دیگری را در خرداد ماه امتحان دهند.
 • تمام متقاضیان شرکت در امتحانات ترمیم معدل پیش دانشگاهی و پایه دوازدهم باید حداقل 30 الی 45 روز قبل از شروع امتحانات ثبت‌نام کنند. برای این کار می‌توانند به مدارس بزرگسالان منطقه خود مراجعه کرده یا از سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل آن‌ها را پیگیری کنند.

 

شما جهت لیست مدارک لازم برای ترمیم معدل کنکور و موارد ممنوعیت شرکت در کنکور روی لینک کلیک کنید.

 

ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم

ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم

 

 • تمام افرادی که نمره آن‌ها کمتر از 20 باشد می‌توانند در طرح ترمیم معدل دیپلم شرکت کنند.
 • همه افراد تنها یک بار می‌توانند در طرح ترمیم معدل امتحانات نهایی شرکت کنند.
 • تمام کسانی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد گرفتند می‌توانند در طرح بهبود معدل شرکت کنند.
 • هیچ ‌گونه محدودیتی در تعداد و نوع دروس جهت شرکت در ترمیم معدل وجود ندارد. ولی این که امتحانات نوبت دوم آن‌ها به صورت نهایی برگزار شده باشد.
 • تمام دارندگان دیپلم نظام قدیم علاوه بر دروس نهایی سال سوم دبیرستان می‌توانند تمام دروسی که به صورت نهایی در دوره پیش دانشگاهی برگزار شد را نیز ترمیم کنند.
 • تنها کسانی که مدرک دیپلم دارند می‌توانند از طرح ترمیم ‌معدل استفاده کنند. لذا دانش آموزان دوره دهم، یازدهم و حتی دوازدهم که هنوز مدرک دیپلم نگرفتند نمی‌توانند در امتحانات نهایی بهبود معدل شرکت کنند.
 • بهبود معدل هیچگونه تاثیری روی مدرک دیپلم شما ندارد بلکه تنها تاثیر آن روی کنکور و رتبه دانشگاهی می‌باشد.
 • در صورتی که داوطلبان پس از شرکت در بهبود معدل دیپلم، نمره آن‌ها کمتر از نمره کارنامه باشد، آنگاه نمره قبلی آن جهت سوابق تحصیلی در نظر گرفته می‌شود.
 • شرکت در امتحانات ترمیم معدل دوازدهم و پیش دانشگاهی هزینه دارد. این هزینه هر سال بر اساس نوساناتی تغییر می‌کند. لذا شما جهت دریافت آخرین تغییرات آن در کنکور 1401 می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.
 • تمام سوالات ترمیم معدل برای کنکور 1401 به صورت نظام جدید و نظام قدیم طراحی می‌شوند.

 

با توجه به اینکه مسئله حذف کنکور در سال‌های اخیر با جدیت دنبال می‌شود. لذا پس از حذف آن‌ها پذیرش با سوابق تحصیلی و معدل کل انجام می‌گیرد. بنابراین نتایج این آزمون‌های نهایی بسیار مهم و باارزش هستند که شما باید نمره خوبی را در آن‌ها بگیرید. لذا جهت دریافت مشاوره در مورد نحوه برنامه‌ریزی و پذیرش با سوابق تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی، آزاد و غیره می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید. البته خوب است بدانید که سال جاری بیش از 85 درصد ظرفیت دانشگاه‌های سراسری و آزاد از طریق پذیرش با سوابق تحصیلی انجام شده است که این رقم در آینده افزایش خواهد یافت.

 

بهبود معدل دیپلم

بهبود معدل دیپلم

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت 1401

امکان ترمیم معدل دانشجویان دکتری 1401

شرط معدل در دانشگاه علمی کاربردی

برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه

ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور 1401

سهمیه معدل کل دیپلم در کنکور چه قدر است؟

معمولاً معدل کل دیپلم و سوابق تحصیلی بین 5، 25 و 30 درصد تاثیر مثبت روی کنکور سراسری دارند. بنابراین اگر شما از معدل پایین برخوردار باشید بهتر است آن را ترمیم کنید.

آیا برای قبولی در رشته‌های بدون کنکور می‌توانیم از سوابق تحصیلی استفاده کنیم؟

بله، شما در صورتی که قصد داشته باشید در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه‌های کشور قبول شوید تنها ملاک شما سوابق تحصیلی و معدل مدرک دیپلم خواهد بود. بنابراین نمرات شما باید قوی باشند تا در جای خوبی قبول شوید. حال شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

آیا ترمیم معدل دیپلم برای تحصیل در خارج از کشور نیز موثر است؟

بله، معمولاً دانشگاه‌های خارجی دانشجویان خود را بر اساس معدل پایه‌های مختلف به خصوص پایه دوازدهم و پیش دانشگاهی و رتبه آن‌ها در کنکور سراسری قبول می‌کنند. بنابراین اگر معدل و رتبه کنکور شما عالی باشد، آنگاه می‌توانید به راحتی در دانشگاه‌های خارج از کشور مشغول به تحصیل شوید.

آیا می‌توان از ترمیم معدل برای کنکور 1401 در پایه‌های دهم و یازدهم نیز استفاده کرد؟

خیر، با توجه به اینکه در دوره دهم و یازدهم متوسطه امتحانات به صورت نهایی برگزار نمی‌شوند. لذا آن‌ها نمی‌توانند ترمیم معدل برای کنکور 1401 استفاده کنند.

آیا دارندگان دیپلم منطقه 3 می‌توانند جهت ترمیم معدل پیش دانشگاهی و دوازدهم در منطقه 1 یا 2 شرکت کنند؟

خیر، تمام کسانی که دیپلم منطقه 3 را دریافت کرده‌اند جهت ترمیم معدل دوازدهم و پیش دانشگاهی تنها می‌توانند در منطقه خودشان امتحان دهند.

آیا برای ترمیم معدل دیپلم نظام جدید و نظام قدیم می‌توانیم تمام دروس را انتخاب کنیم؟

بله، شما برای ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم و نظام جدید تمام درس‌هایی که امتحانات آن‌ها به صورت نهایی برگزار شده‌اند را جهت ترمیم معدل انتخاب و امتحان دهید.

مدارک لازم جهت شرکت در آزمون ترمیم معدل دیپلم چیست؟

شما برای شرکت در آزمون ترمیم معدل دیپلم نظام قدیم و نظام جدید باید مدرک دیپلم، ریزنمرات، هزینه ثبت‌نام و کپی شناسنامه را به مراکز ثبت‌نام آن به صورت حضوری یا آنلاین ارائه دهید.

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور