تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه 2023

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307
تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

 

 

جهت اطلاع از شرایط تحصیل دانشگاه پزشکی استانبول – هزینه تحصیل در این کشور و اطلاع از مراحل اقدام جهت پذیرش بدون کنکور در رشته پزشکی و دیگر رشته ها در کشور ترکیه با مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

چرا تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه ؟

قبولی در پزشکی بدون نیاز به شرکت در کنکور محقق شد. تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه یکی از مواردی است که شما را به آرزوی دور و دراز و دیرینه خود یعنی پزشکی کمک می نماید. تحصیل پزشکی در ترکیه 2019 با شرایطی همراه است که با توجه به این شرایط امکان ادامه تحصیل برای داوطلبان فراهم می گردد. این مقاله از سایت ایران تحصیل را به صورت اختصاصی به موضوع تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه اختصاص داده ایم تا اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه مزایایی دارد که به موجب آن شما بدون نیاز به تحمل استرس کنکور و همچنین شرایط سخت آن می توانید نسبت به ادامه تحصیل در آن اقدام نمایید. خوشبختانه دانشگاه ترکیه مورد تائید وزارت بهداشت می باشد و به همین هیچ گونه منعی برای کار  دانشجویان فراغ التحصیل وجود نخواهد داشت. با ادامه با ما همراه باشید تا به ارائه اطلاعات بیشتری در رابطه با تحصیل پزشکی در ترکیه 2019 بپردازیم.

 

هزینه و شهریه در نظر گرفته شده برای تحصیل در رشته پزشکی به چه میزان است؟

آیا برای ادامه تحصیل در این دانشگاه نیاز به ویزا خواهیم داشت؟

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه ترکیه چیست؟

ثبت نام دانشگاه پزشکی استانبول از چه زمانی آغاز می شود؟

 

 

 

مزیت تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

 

همانطور که ذکر گردید، امکان تحصیل در رشته پزشکی ترکیه وجود خواهد داشت. اما این امکان برای دو دانشگاه مدنظر قرار داده شده است. دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی دو نوع از دانشگاه هایی هستند که داوطلبان به نسبت انتخاب خود می توانند پذیرش بدون کنکور داشته باشند و در رشته پزشکی و دندانپزشکی بدون نیاز به عبور از کنکور ادامه تحصیل دهند.

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه در دانشگاه های دولتی مزیت هایی دارد . به عنوان مثال چنانچه یکی از دغدغه های شما شهریه پزشکی بدون کنکور 98 می باشد، می توانید بدون نیاز به پرداخت شهریه فراوان نسبت به ادامه تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایید. در واقع هزینه این دانشگاه ها به حدی پایین است که می توان آن را در زمره دانشگاه های رایگان محصوب نمود.

نوع دیگری از پذیرش پزشکی بدون کنکور در ترکیه برای داوطلبانی است که در دانشگاه های خصوصی مشغول به تحصیل می باشد. در واقع این دانشگاه ها با توجه به شرایط راحت تری که دارند، امکان ادامه تحصیل را برای داوطلبان فراهم می نمایند بدون اینکه نیاز به تلاش بسیار زیاد برای قبولی باشند و یا اینکه نگران ظرفیت پذیرش در رشته های مورد انتخابی خود باشند.

 

 

 

 

 

امکان ادامه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه با توجه به شرط معدل و همچنین با دارا بودن مدرک زبان امکان پذیر می باشد.

 

 

 

 

 

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون SAT کلیک نمایید

 

 

شرایط تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه 2023

 

شرایط تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

شرایط تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

 

شرایط تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه همانطور که ذکر گردید با توجه به نوع دانشگاهی که انتخاب می نمایید می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال چنانچه انتخاب شما دانشگاه های خصوصی باشد، می تواند بر اساس شرط معدل و همچنین ثبت نام پزشکی بدون کنکور و همچنین ارائه مدرک زبان خود نسبت به ادامه تحصیل در این مدارس اقدام نمایید.

با توجه به اینکه تحصیل پزشکی در ترکیه 2019 به زبان فارسی نخواهد بود، لذا داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه می باشند، حتما لام است یکی از مدارک آن ترکی استنباولی و یا زبان انگلیسی را داشته باشند تا بتوانند نسبت به ادامه تحصیل اقدام نمایند. زیرا یکی از ملاک های بسیار مهم این دانشگاه برای پذیرش داوطلبان ارائه مدرک زبان و گزینش بر اساس همین مدرک خواهد بود.

به طور کلی می توان گفت تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج با توجه به شرایطی امکان پذیر خواهد بود به عنوان مثال برای قبولی در دانشگاه های دولتی ترکیه در رشته پزشکی هر یک از داوطلبان لازم است در آزمون SAT پذیرفته شوند و همچنین نمرات آنان از نمرات بالایی برخوردار باشد به همین دلیل در هر نوع پذیرشی که باشد، لازم است از شرایط معدلی لازم برای قبولی برخوردار باشید.

 

 

جهت اطلاع از مراحل دریافت ارز دانشجویی کلیک کنید

 

 

شرایط پزشکی بدون کنکور ترکیه در دانشگاه پزشکی استانبول

یکی از موارد بسیار مهمی که برای ادامه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه حتما باید مد نظر قرار دهید، موضوع تائید و یا عدم تائید دانشگاه محل تحصیل شما برای وزارت بهداشت ایران می باشد. به عنوان مثال یکی از دانشگاه های مورد تائید ایران دانشگاه پزشکی استانبول می باشد این دانشگاه با توجه به سابقه درخشان خود توانسته است تائیده ایران را برای ادامه تحصیل داوطلبان فراهم نماید.

دانشگاه استانبول یکی از بهترین دانشگاه ها در ترکیه می باشد که به دو زبان انگلیسی و ترکی دانشجویان خود را آموزش می دهد. به همین دلیل است که یکی از شرایط مورد نظر برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه را می توان قبولی دریافت مدرک زبان دانست. امکانات و سطح علمی این دانشگاه بسیار بالا می باشد همین مسئله موجب شده است مهاجرت های زیادی را بری ادامه تحصیل به این دانشگاه ها داشته باشیم.

برای ادامه تحصیل پزشکی در ترکیه 2019 شما نیازمند مدارکی همچون : ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان ترکی یا انگلیسی، مدرک زبان ترکی ( تومر )، پاسپورت معتبر، عکس پاسپورتی، شناسنامه ، گواهی تمکن مالی، تکمیل فرم درخواست پذیرش و پرداخت هزینه پذیرش می باشد. بنابراین قبل از ثبت نام برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه بهتر است مدارک مورد نظر را تهیه نمایید.

 

 

برای اطلاع از تحصیل در ترکیه – شرایط تحصیل در ترکیه کلیک کنید.

 

 

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه 2023

 

تحصیل پزشکی در ترکیه 2019

تحصیل پزشکی در ترکیه 2019

 

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه از موارد مهم و کاربردی است که در تصمیم گیری برای کشور مقصد دانشجویان بسیار تاثیر گزار می باشد ضمنا هزینه تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه از تمامی کشور های دیگر کمتر می باشد و همچنین دانشجویانی که این کشور را برای تحصیل در رشته پزشکی انتخاب می کنند از آفر های خاص تحصیل در ترکیه استفاده می کنند که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت.

تحصیل پزشکی در ترکیه 2023 می تواند شرایط متفاوتی را داشته باشد. که در این مقاله تلاش نمودیم تا به برخی از آنان اشاره نماییم. اما آنچه علاوه بر شرایط پذیرش لازم است از آن مطلع شوید، در رابطه با شهریه این دانشگاه می باشد. به عنوان مثال شهریه تحصیل در دنشگاه های استانبول هر ساله در حال تغییر و افزایش می باشد. به همین دلیل اطلاع دقیق از شرایط در نظر گرفته شده برای ثبت نام امری لازم و ضروری می باشد.

لازم به ذکر است که داوطلبان توجه نمایند تنها فراغ التحصیلان دیپلم تجربی و همچنین دیپلم ریاضی خواهند توانست نسبت به ادامه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه  اقدام نمایند بنابراین ملاک های متفاوت برای پذیرش در نظر گرفته شده است. همچنین دارا بدن مدرک تافل و آیلتس به تنهایی برای قبولی کفایت نخواهد کرد . کسب نمره لازم در این زمینه از امور بسیار مهم می باشد.

برای انجام ثبت نام تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه  و کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در رابطه با تحصیل پزشکی در ترکیه 2019 با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید مشاورین ما همه روزه حتی ایام تعطیل ،آماده ارائه خدمات به شما عزیان خواهند بود. کافی است با شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) تماس بگیرید.

 

 

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه چه تفاوتی با هزینه تحصیل در ایران دارد؟

قطعا میزان هزینه ها از جمله اموری است که نگرانی داوطلبان و متقاضیان ورود به این دانشگاه و رشته ها را ایجاد می نماید که در این زمینه باید بگوییم خوشبختانه به دلیل هزینه پایینی که برای این دانشگاه وجود دارد، تقریبا میزان این هزینه ها یکسان می باشد. علاوه بر آن برای دانشجویان ترکیه تخفیف ها و سهمیه هایی در نظر گرفته می شود که می توان به تخفیف های 50 درصدی حمل و نقل برای دانشویان اشاره نمود. همچنین از دیگر مزایای این دانشگاه نیز می توان به رایگان بودن درمان برای دانشجویانی که نیازمند خدمات درمانی می باشند نیز اشاره کرد.

تعداد سال های تحصیل دوره های پزشکی ، پیراپزشکی و دندانپزشکی ترکیه چند سال می باشد؟

طول دوره پزشکی ترکیه برای دانشجویان این دانشگاه 6 سال می باشد و همچنین برای دوره دندانپزشکی نیز 5 سال مدت زمان تحصیل در نظر گرفته شده است. رشته دارو سازی نیز با 5 سال مدت زمان تحصیل همراه خواهد بود. در رابطه با شروع ترم در این دانشگاه نیز آنچنان تفاوتی با سایر دانشگاه های ایران نخواهد داشت. ترم تحصیلی از مهر ماه آغاز می گردد  و حدودا تا دی ماه ادامه خواهد داشت. ترم دوم نیز از اواخر بهمن ماه آغاز و تا تیرماه ادامه خواهد یافت.

برای پذیرش در آزمون ورود به دانشگاه ترکیه چه منابعی را لازم است مطالعه نماییم؟

آیا ارز دانشجویی به این دانشگاه تعلق خواهد گرفت؟

آیا تمامی دانشگاه های ترکیه مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات ایران می باشند؟

چنانچه پس از تحصیل مایل به کار در ترکیه باشیم آیا راهی برای این مورد وجود خواهد داشت؟

سطح امکانات دانشگاه های ترکیه نسبت به سایر دانشگاه ها چگونه است؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرح شده می توانید با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط

هزینه ثبت نام آزمون SAT

جزوه تضمینی آزمون زبان ept

منابع آزمون ورودی دانشگاه رضوی

منابع آزمون ept

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه 2019

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

 1. معصومه حبیبی
  ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱

  تحصیل پزشکی در ترکیه به دلیل هزینه بالای دانشگاه و صرف عمر بچه ها حتما بابدددر دانشگاه معتبر باشد تا از طرفی هم در ایران و هم در ترکیه مدارک دارای اعتبار باشند ،برخی از دانشگاهها با اخذ شهریه بالا با یورو و یا دلار مدارک‌بی اعتبار می دهند که حتی در ترکیه هم بیمارستانهای معتبر اجازه کار به انها نمی دهند به همین دلیل لطفا حتما با کنکور وارد این رشته شوید تا زحمات و‌عمر شما تلف نشود

 2. مهرداد استکی
  ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۶

  با سلام
  بهترین های دانشگاه ترکیه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی چه دانشگاه های هستند. وهزینه تحصیل جقدر می باشد؟

  • مشاور ارشد
   ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام وقت بخیر
   برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه و اطلاع از هزینه ها به دلیل متعییر بودن شهریه هر دانشگاه جواب دقیق نمیشه داد لطفا تماس بگیرید

 3. mobina
  ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۸

  خسته نباشيد
  ببخشيد اگه کسي بخواد از ايران به ترکيه براي درس بره و همين موضوع پزشکي بدون کنکور شرايط محل سکونت چجوريه؟اينو خود دانشگاه در نظر ميگيره يا نه به عهده خود دانشجوعه؟

  • dr-naqizade
   ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۳۳

   سلام مبینا خانم
   هزینه سکونت تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه بستگی به دانشگاهی که قبول میشین داره

ایران تحصیل
تماس با مشاور