ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

توجه به تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم از جمله تاثیر نمرات هفتم و هشتم در انتخاب رشته و تاثیر نمرات نوبت اول در انتخاب رشته و نمرات نوبت دوم موارد مهمی است که هر دانش آموز پایه نهم باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد. در واقع، بدون توجه به تاثیر نمره کل در انتخاب رشته از جمله تاثیر نمرات هفتم و هشتم در انتخاب رشته و تاثیر نمرات نوبت اول در انتخاب رشته نمی توان دست به انتخاب رشته زد. البته از این موضوع غافل نشوید که تاثیر نمرات هفتم و هشتم در انتخاب رشته و همین طور تاثیر نمرات نوبت اول در انتخاب رشته نهم با ضرایب متفاوتی محاسبه می شوند.

 

در این نوشته، قصد ارائه اطلاعاتی را در رابطه با تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم برای شما دوستان و عزیزان همیشه همراه داریم. امیدواریم با مطالعه نوشته حاضر اطلاعات خوبی را در رابطه با تاثیر نمرات نوبت اول در انتخاب رشته و همین طور نوبت دوم و تاثیر نمرات هفتم و هشتم در انتخاب رشته به دست آورید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه تاثیر نمرات در انتخاب رشته سایت همگام از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تاثیر نمره کل در انتخاب رشته

 

 

برای اطلاع ازنحوه زمان و شرایط انتخاب رشته در رشته علوم تجربی پایه نهمبر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چرا باید از تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم اطلاع داشته باشیم؟

تاثیر نمرات هفتم و هشتم در انتخاب رشته و یا تاثیر نمرات نوبت اول در انتخاب رشته دوران دبیرستان و نمرات نوبت دوم یکی از آن موارد بسیار مهمی است که هر فرد دانش آموز باید در زمان انتخاب رشته مورد توجه قرار دهد.

یکی از شرایط لازم برای انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی به حد نصاب رسیدن نمرات فرد دانش آموز است.

اگر فرد حد نصاب نمرات را در انواع دروس از جمله درس های علوم تجربی، ریاضیات و سایر درس ها را برای ورود به رشته مورد نظرش بدست نیاورده باشد به هیچ وجه امکان ورود به رشته مورد نظرش را ندارد و امتیاز لازم را برای انتخاب و وارد شدن به رشته ای خاص را بدست نمی آورد. برای مشاوره انتخاب رشته نهم روی لینک کلیک کنید.

اینجاست که چاره ای به جز انتخاب رشته ای دیگر برای ادامه تحصیل در دوران دبیرستان برای فرد باقی نمی ماند.

از این رو، در صورتی که به رشته تحصیلی خاص از جمله ریاضی فیزیک علاقه دارید نهایت تلاش خود را برای کسب نمرات لازم جهت ورود به رشته مورد نظر به خرج دهید.

 

 

قبل از اقدام به انتخاب رشته از تاثیر نمره در دروس مختلف در انتخاب رشته نهم مطلع شوید

 

 

 

در رابطه با تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم چه می دانید؟

در رابطه با تاثیر نمره در انتخاب رشته پایه نهم تحصیلی باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که تاثیر نمرات هفتم و هشتم در انتخاب رشته و با تاثیر نمرات نوبت اول در انتخاب رشته و همین طور نوبت دوم با یکدیگر متفاوت هستند.

در واقع، ضرایب دروس ارائه شده در پایه هفتم و هشتم با ضرایب دروس نوبت اول و دوم پایه نهم با یکدیگر فرق دارد.

به بیان دیگر، تمامی دانش آموزان مایل به ادامه تحصیل در هر کدام از رشته های تحصیلی ارائه شده در مدارس الزاماً باید حداقل میانگین نمره را در دروس اختصاصی پایه هشتم و هفتم تحصیلی را با ضریبی برابر با یک و دروس پایه نهم تحصیلی را با ضریبی برابر با سه بدست آورند.

 

 

تاثیر نمرات نوبت اول در انتخاب رشته

 

 

چگونه می توان از نحوه تاثیر نمره کل در انتخاب رشته نهم مطلع شد؟

اطلاع از تاثیر نمره کل در انتخاب رشته از جمله موارد بسیار مهمی است که هر کدام از افراد دانش آموز در زمان انتخاب رشته باید به آن توجه لازم را مبذول دارند.

در واقع، هرچه نمره کل هر فرد در زمان ورود به رشته های تحصیلی مقطع دبیرستان و در پایه نهم تحصیلی بیشتر باشد شانس وی برای ورود به رشته تحصیلی مورد نظرش بیشتر است.

اینجاست که باید عرض کنیم که تاثیر نمره کل در انتخاب رشته برای هر یک از رشته های تحصیلی ارائه شده در دوران دبیرستان یکسان است.

در مورد کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با تاثیر نمره کل در انتخاب رشته باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که اگر به دنبال آشنایی بیشتر با تاثیر نمره کل در انتخاب رشته هستید می توانید در این زمینه از کمک مشاورانی خبره در حوزه تحصیلی استفاده کنید.

 

 

اگر می خواهید بدانید به درد چه رشته ای می خورید بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

 

چکار کنم تا به رشته مورد علاقه خود برسم و حد نصاب نمره را بدست آورم؟

تحصیل در رشته مورد علاقه در مدرسه و در پایه نهم به دهم از جمله آرزوهای هر کدام از دانش آموزان و افراد واجد شرایط انتخاب رشته به شمار می آید.

اما بسیاری از دانش آموزان از بابت کسب نمره قبولی و پذیرش در این رشته های دانشگاهی نگرانی و استرس زیادی دارند و مدام به این موضوع فکر می کنند که نکند حد نصاب نمره را برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه شان بدست نیاورند.

همان طور که در جریان هستید به جز بحث نظر مشاور و معلم و موارد دیگر که اثری اساسی در کسب امتیاز لازم برای دانش آموزان دارند کسب نمره قبولی و حد نصاب نمره در هر یک از رشته های تحصیلی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما این که چگونه می توان حد نصاب نمره را در صورت ضعیف بودن در دروس بدست آورد خود داستانی جداست.

ببینید عزیزان اول این که هیچ وقت این جمله کار نشد ندارد را فراموش نکنید. این جمله از آن دست جملاتی است که اعتماد بنفس عجیبی به انسان می دهد.

پس همواره این جمله را با خود تکرار کنید و از طرف دیگر مهم اراده و پشتکار برای مطالعه ای جدی و هدفمند داشته باشید.

مطالعه ای با برنامه ریزی که شما را روز به روز به هدفتان نزدیک تر کند.

در واقع، شما باید کاملاً اصولی و با برنامه پیش بروید و هرگز فراموش نکنید که خدا همراه شماست.

مطالعه بدون برنامه ریزی درست مانند آب در هاون کوبیدن است و به جای پیشرفت موجب پسرفت شما می شود.

اما اگر با اصول و ضوابط لازم برای برنامه ریزی آشنایی ندارید اصلاً نگران نباشید.

مشاوران تحصیلی خبره می توانند در این زمینه و برای رسیدن به پیشرفت و مؤفقیت همراه و همقدم شما دوستان عزیز باشند.

اگر در جستجوی داشتن بهترین و دقیق ترین برنامه ریزی برای کسب نمرات لازم جهت ورود به رشته مورد علاقه و تقویت درس های ضعیف خود را دارید می توانید حساب ویژه ای روی مشاوران ایران تحصیل باز کنید.

مشاورانی که می توانند شما را در این امر تا حد توان یاری کنند و تا زمان رسیدن به نتیجه دلخواه یعنی کسب بهترین نمره در دروس مختلف تخصصی مورد نیاز برای ورود به رشته تحصیلی مورد نظر همراه و همقدم شما باشند.

مطمئن باشید که اگر به مو به موی راهنمایی ها و مشاوره های این عزیزان توجه کنید مؤفقیت در دستان شماست.

مؤفقیتی که با تلاش و کوشش، درس خواندن زیاد و توجه به راهنمایی های مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل بدست آورده اید.

فقط کافیست با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا بدین ترتیب پیشرفت درسی خود را در دروس مختلف مورد نیاز برای انتخاب رشته های مختلف تحصیلی دبیرستان ببینید. 

 

 

برای آشنایی با تاثیر نمرات سال هفتم و هشتم تحصیلی در انتخاب رشته نهم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سایت همگام انتخاب رشته نهم

اولویت بندی انتخاب رشته نهم

نکات مهم در انتخاب رشته نهم

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم

3/5 - (43 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم چقدر است؟ 

برای اطلاع از تاثیر نمرات هفتم و هشتم در انتخاب رشته و تاثیر نمرات نوبت اول در انتخاب رشته با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

تاثیر نمره کل در انتخاب رشته نهم چقدر است؟

تاثیر نمره کل در انتخاب رشته نهم برابر با 100 است.

چگونه می توانم از تاثیر نمرات نوبت اول در انتخاب رشته مطلع شوم؟ 

برای اطلاع از نحوه تاثیر نمرات نوبت اول در انتخاب رشته با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

998 دیدگاه دربارهٔ «تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم»

 1. Avatar photo سحر گفت:

  سلام من نمره هفتم و هشتم خیلی خوب نشده اما نهم رو چسبیدن بهش و معدلم ۱۹ شد میشه برم انسانی

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم بر اساس نمرات دروس تخصصی،آزمون رغبت سنجی،نظر مدیر و والدین و … انجام می شود.تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم بسیار زیاد است.
   مشاور مربوطه در این زمینه سرکار خانم طهماسبی داخلی 108 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 پاسخگوی شما می باشد.

 2. Avatar photo زینب گفت:

  سلام من
  کلاس هفتم ریاضی شدم ۱۱/۵ هشتم هم ریاضی شدم ۱۱
  کلاس هفتم علوم شدم ۱۴ و کلاس هشتم شد ۱۷/۵
  آیا اگه کلاس نهم ریاضی بالای ۱۶ یا ۱۷ بگیرم میتونم برم تجربی

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس نمرات دروس تخصصی،آزمون رغبت سنجی،نظر مدیر و … انجام میشود.تاثیر نمره نهم در انتخاب رشته بیشتر است.
   مشاور مربوطه در این زمینه سرکار خانم طهماسبی داخلی 108 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 پاسخگوی شما می باشد.

 3. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام ببخشید من نمره پایانی هفتمم ریاضی شد ۱۱ علوم هم شد ۱۱ هشتم هم ریاضی شد ۸ علومم شد ۱۶٫۵ شد اما امسال ریاضیم اگر ۱۸٫۵یا ۱۹یاشه میتونم برم ریاضی و بگید که حد نصاب میانگین امسال با چه فرمولی هست

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   علاوه بر نمرات پایه نهم نمرات هفتم و هشتم شما هم‌ملاک میباشد و احتمال قبولی شما برای رشته ریاضی پایین‌میباشد به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم رنجبر داخلی ۱۱۰ در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 4. Avatar photo امیرحسین گفت:

  سلام میخواستم بدونم ایا نمرات نوبت اول و دوم هشتم برای انتخاب رشته و ثبت نام در تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم تاثیر گزاره؟؟
  و کدوم درس ها تاثیر می‌گذاره ؟؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   در ثبت نام آزمون تیزهوشان معدل هشتم و ترم اول نهم تاثیرگذار است.در هدایت تحصیلی با توجه به رشته مدنظر نمرات مربوط به همان رشته حائز اهمیت است.
   برای دریافت مشاوره و آشنایی یا شرایط آزمون تیزهوشان با کارشناس مربوطه سرکار خانم طهماسبی داخلی 108 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلقن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 5. Avatar photo M گفت:

  سلام
  لطفا جواب بدید
  کلاس نهم هستم اجتماعی نوبت اول ۱۶ گرفتم پایانی و نوبت دوم ۸ داخل ورقه
  بعد میتونم رشته انسانی رو بیارم

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای انتخاب رشته انسانی هم نمره اجتماعی و هم ادبیات و زبان عربی شما ملاک میباشد و معدل کل شما و هر کدام از دروس حداقل نمره قبولی دارند جهت اطلاع از نمرات قابل قبول و برسی تخصصی تر نسبت به شرایط ویژه خودتان این امکان را دارید با شماره 9099075307 تماس بگیرید و با مشاور انتخاب رشته خانم رنجبر صحبت بفرمایید تا راهنماییتان کنند

 6. Avatar photo ستارع گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ریاضی هفتم۹هشتم۷نهم۱۶ و علوم هفتم۱۱.۷۵هشتم۱۴نهم۱۷.۷۵ میتونم برم تجربی؟؟؟؟لطفا بگید؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اجبار نداره دست خودتونه

 7. Avatar photo _ گفت:

  سلام خسته نباشید
  من پایه نهم هستم همه درس ها برای خرداد ۲۰ شدم تا الآن ولی عربی ۱۸ الی ۱۸/۵
  معدل ترم اولم ۱۹/۹۳ مابقی پایه ها هم بالای ۱۹/۵
  شرایط ورود به رشته تجربی رو دارم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نمره هدایت تحصیلی و سایر موراد هم امتیاز داشته باشید تقریبا شانس ورود به رشته تجربی را دارید

 8. Avatar photo آرمان گفت:

  سلام خسته نباشید من در هفتم ریاضی ۱۷ و علوم ۲۰ با معدل ۱۹.۶۱ در هشتم ریاضی ۲۰ و علوم ۱۸ با معدل ۱۹.۶۷ در نهم هم ریاضی ۱۷ و علوم هم احتمالا ۱۴ یا ۱۵ یا ۱۳ آیا امکانش هست که رشته تجربی رو الف بیارم؟ریاضی چطور؟ واقعا ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر باتوجه به نمرات کسب شده شرایط خوبی دارید اما ورود به رشته مد نظر شما حتما باید دارای امتیازات دیگری نیز باشید به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم محمدی داخلی۱۰۷ در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ در روز های شنبه الی پنج شنبه با شماره 9099075307 بدون پیش شماره و صفر از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 9. Avatar photo محمد گفت:

  سلام
  ببخشید
  من الان هشتم هستم
  و معدل کل هفتمم ۱۹/56 شد و
  هشتمم هم 18/5 شد
  میخواستم بدونم اگه نهم معدلم بالای 19 بشه شانس انتخاب ریاضی یا تجربی رو دارم؟
  مدرسه نمونه دولتی

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شانس انتخاب رشته ریاضی را دارا هستید

 10. Avatar photo £££ گفت:

  سلام وقت بخیر، ببخشید من پایه نهم هستم
  ریاضی هفتم و هشتم رو شدم ۱۸
  در پایان نهم هم فکر کنم بشم ۱۶،۱۷
  میخواستم ببینم در رشته ریاضی الف رو کسب میکنم یا ب

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام احتمال زیاد الف باشی ولی بستگی به بقیه دانش آموزان منطقه تون هم داره که اونا چند شده باشند

   1. Avatar photo محیا گفت:

    سلام نمره ریاضیم داخل هفتم 14 و در هشتم 18.5 است اگر نهم رو از 16تا 17 بشه میتونم با اولویت الف انتخاب رشته کنم؟

    1. Avatar photo ranjbar گفت:

     سلام وقت بخیر
     برای چه رشته ای مدنظر شماست و همچنین برای انتخاب رشته نهم هرذ رشته نمرات مخصوص به رشته را باید داشته باشیدبه منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد خانم امینی داخلی 106 در ساعات8.30 الی 17.30 روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره انتخاب رشته نهم

  مشاوره انتخاب رشته نهم 1403 – راهنما اولویت و نکات مهم

  دریافت مشاوره انتخاب رشته نهم می تواند در موفقیت تحصیلی شما تاثیر بسزایی داشته باشد. از آنجا که انتخاب رشته یکی از تصمیمات مهمی است که دانش آموزان در طی فرایند تحصیل اخذ می کنند. در مشاوره انتخاب رشته نهم...
 • تکمیل فرم هدایت تحصیلی

  تکمیل فرم هدایت تحصیلی 1403 + نحوه دریافت و نمونه پر شده!

   نحوه و زمان تکمیل فرم هدایت تحصیلی مشخص شد. کلیه دانش آموزان و متقاضیان ورود به رشته های مختلف تحصیلی از جمله رشته های نظری، کارودانش و فنی حرفه ای الزاماً باید در زمان تعیین شده نسبت به تکمیل فرم...
 • معرفی رشته های تحصیلی

  معرفی رشته های تحصیلی و شغل های پردرآمد + اپدیت 1403

  معرفی رشته های تحصیلی از جمله اقدامات مهمی است که هر فرد مشاور تحصیلی در جلسات مشاوره با دانش آموز و داوطلب کنکور باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد. معرفی رشته ها و شغل ها توسط مشاور می...
 • دستیاری دندانپزشکی

  رشته های دستیاری دندانپزشکی + لیست جدید 1403

  دستیاری دندانپزشکی، به صورت کلی باید گفت هر دندانپزشکی برای اینکه به کار خود سرعت ببخشد به افرادی فعال در این حوزه نیاز دارد که مهارت لازم را برای کمک کردن در امور دندان پزشکی داشته باشند.  باید افزود که Dentist...
تماس با مشاور