تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا از قوانین جدید در مورد پذیرش دکتری خبر دارید و می دانید که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ یا اینکه برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ؟ این ها سوالاتی است که برای اغلب متقاضیانی که مرحله مصاحبه دکتری را در پیش دارند، مطرح می شود. برخی از عزیزان متقاضی می خواهند بدانند که در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه چه باید کرد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این موارد را دریابیم.

اگر می خواهید از مرحله مصاحبه به خوبی و با قدرت عبور کنید، به سوالات رایج دسترسی داشته باشید، یک یا چند مقاله معتبر علمی را عرضه نمایید، کارشناسان و مشاوران ایران تحصیل را در کنار خود احساس کنید. تیم خبره ایران تحصیل که تجربه و اطلاعات بالایی در زمینه قبولی دکتری دارد، از طریق شماره های درج شده در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 1 شب آماده ارائه هر گونه راهنمایی به شما عزیزان است.

 

 

اگر می خواهید بدانید که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ و مشاوره قبولی دریافت کنید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟

 

نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری

 

در موفقیت و بالا رفتن نمره مصاحبه دکتری عوامل زیادی می تواند دخیل باشد. یکی از مهم ترین این عوامل که نشان دهنده میزان فعالیت و سطح دانش شما در رشته تحصیلی تان است، به مقالاتی که نوشته اید مربوط می شود. اما سوال مهم برای بسیاری از داوطلبان در این زمینه است که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟

قبل از اینکه بخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم باید ببینیم که اصلا مقالات مورد قبول برای ارائه در این مصاحبه کدام ها هستند و سپس بررسی کنیم  که برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ؟

به طور کلی مقاله های که برای مصاحبه اعتبار دارند، به چند دسته علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی، ISI ،ISC ،Scopus و مقالات همایشی تقسیم بندی می شوند. میزان تاثیر و امتنیازات هر کدام از این دو نوع با دیگری متفاوت است. در ادامه به طور دقیق با انواع مقاله و امتیاز آن ها آشنا می شویم

 

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد وارد لینک مربوطه شوید

 

 

جدول امتیازبندی تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟

اینکه صرفا در رزومه خود یک یا چند مقاله داشته باشید نمی تواند تضمین کننده بالا رفتن نمره مصاحبه باشد. به طور کلی سهم سوابق پژوهشی در مصاحبه دکتری 40 امتیاز است. اگر بخواهیم بدانیم که کدام مقالات امتیاز بیشتری دارند و تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ باید گفت که برتری امتیاز مقالات به ترتیب از ISI، ISC، علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی، همایش بین‌المللی و همایش ملی می باشد.

اما در جدول امتیاز بندی که به تاثیر مقالات ها و دیگر فعالیت های پژوهشی مربوط می شود می توان به طور دقیق به شرح زیر است.

 

 

حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی نوع فعالیت

 

 

۲۲ امتیاز

 

برگزیدگی داخلی تا ۳ و خارجی تا ۷ امتیاز برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر۳-۱

 

– هر مقاله تا ۷ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء  

۱-۱ مقالات علمی – پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی

 

گواهی ثبت اختراع بین المللی تا ۷ و داخلی تا ۵ امتیاز  

گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران۲-۱

 

۴ امتیاز خارجی تا ۲ و داخلی ۱ امتیاز مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی)

 

۶ امتیاز هر مقاله تا ۲ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء مقالات علمی – ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی

 

۴ امتیاز تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

 

۴ امتیاز عالی تا ۴ و بسیار خوب تا ۲ امتیاز کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

 

 

 

جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

چگونه یک مقاله قوی داشته باشیم 

زمانی که صحبت از این می شد که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ نه تنها به تاثیر مستقیم آن، بلکه باید تاثیر غیر مستقیمش را در نظر داشت. نظر اساتیدی که وظیفه مصاحبه را بر عهده دارد، 30 درصد از 100 نمره مصاحبه را به خود اختصاص می دهد که این رقم کوچکی نیست.

نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری می تواند به این اساتید القا کند که متقاضی در کارهای علمی پژوهشی چندان فرد کوشایی نیست و باعث تاثیر منفی در دید آن ها شود. حال داشتن یک رزومه قوی و مقاله های متعدد نشان دهنده آن است که شما در رشته خود فرد مستعد و تلاشگری هستید و قادرید تا نظر اساتید را به خود جلب کنید. در زیر به چند خصوصیت از مقاله های خوب را ذکر می کنیم.

 

 • از یک موضوع جدید، مهم و جذاب استفاده کنید و نوشتن موضوعات تکراری و قدیمی بپرهیزید
 • نحوه نگارش و ساختار اصلی یک مقاله را به صورت حرفه ایی رعایت نمایید
 • منابعی که به آن ها ارجاع می دهید ترجیحا جدید و، معتبر و مهم باشند
 • هر چه سطح نشریه یا همایشی که مقاله را به آن می فرستید بالاتر باشد، امتیاز بیشتر خواهد بود
 • به چکیده مقاله یا مقاله هایتان اهمیت زیادی بدهید و با دقت بالا بنویسید، چرا که اولین و مهم ترین بخش یک مقاله است
 • چنانچه به یک منبع ارجاعات زیادی می دهید، حتما متن را به نحوی بنویسید که مشخص باشد کدام ایده از شما و کدام یک از منبع است
 • مراقب سرقت های ادبی سهوی و عمدی باشید
 • اسامی اعضای هیئت علم و اساتیدی که با شما در نوشتن مقاله کمک کرده اند مهم است.

 

 

جهت آشنایی با نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ؟

 

برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است

 

نمی توان عدد یا تعداد مشخصی را برای مقالات مورد مصاحبه دکتری اعلام کرد، چرا که معیار معینی در این باره وجود ندارد. چه بسا حتی با نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری نیز بتوان نمره خوبی را کسب نمود. اما این یک حالت با احتمال پایین است و نباید این ریسک بزرگ را قبول کرد.

در جداول بالا دیدیم که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ و متوجه شدیم که سهم مقالات، حتی از کتب هم بیشتر است. مسلما هر چه تعداد مقالات بالاتر رود، احتمال بالا رفتن نمره نیز بلاتر خواهد بود. البته کیفیت نیز فاکتوری اساسی است. ممکن است ترازوی یک مقاله ISI شما نسبت به چند مقاله پیش پا افتاده سنگینی کند. همچنین، مقالات همایشی امتیاز کمتری را به خود اختصاص می دهند.

یک عامل تاثیر گذار دیگر در اینکه برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است ، به سطح دانشگاهی که قرار است در آن پذیرش شوید بستگی دارد. به طور معمول در دانشگاه های درجه یک رقابت سنگین تری حاکم است و داوطلبان تعداد مقالات معتبر بیشتری دارند.

 

 

برای تکمیل اطلاعات خود در رابطه با دکتری بدون کنکور 1400 کلیک کنید.

 

 

تاثیر نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری

یکی از سوالات متداوالی که به همراه اینکه تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ پرسیده می شود، این است که آیا نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری می تواند باعث رد شدن متقاضی شود یا خیر؟ اول از هر چیز توصیه ما این است که اگر هیچ مقاله ایی را در رزومه خود ندارید، حتما دست به کار شوید، چرا که ضرورت آن غیر قابل اجتناب است.

اما یک روش خوب برای چنین مواقعی، استخراج مقاله از پایان نامه است. این کار نسبت به نوشتن یک مقاله از صفر کار راحت تری است و زمان کمتری نیز را می برد. برای انجام این کار بهتر اس که از یک مشاور حرفه ایی و خبره کمک بگیرید تا آن را به مجله ایی سابمیت نمایید.

البته یک نکته را نیز در مورد اینکه برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است، نباید فراموش کرد. برخی از رشته های تحصیلی به طور ذاتی نوشتن مقاله در آن ها چندان رایج نیست و یا کار بسیار دشواری می باشد. در چنین مواردی، قطعا اوضاع می تواند کمی متفاوت باشد

 

برای آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

تاثیر کدام مقاله در مصاحبه بیشتر است؟

اگر بخواهیم 100 نمره مصاحبه را تقسیم بندی کنیم، می توان گفت که 40 نمره آن به سوابق پژوهشی، 30 نمره سوابق آموزشی و 30 نمره نظر و ارزیابی اساتید داور اختصاص دارد. ما در جدول بالا نشان دادیم که در جدول امتیاز بندی فعالیت های پژوهشی که کلا 40 نمره می باشد، تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟

سهم مقالات و کتبدر این میان تقریبا 21 نمره می باشد. اما از میان مقالات علمی پژوهشی، کنفرانسی، علمی ترویجی، ISI، ISC، SCOPUS  و  PubMedنیز یک سری اولویت ها وجود دارد. یعنی هر کدام از این انواع دارای امتیاز بیشتری نسب به بقیه است. در زیر این امتیازات را ذکر کرده ایم.

 

نوع مقاله حداکثر امتیاز 

 

مقاله ISI 5 تا 6 نمره
مقاله ISC 4 تا 5 نمره
مقاله Scopus  6 تا 7 نمره 
مقاله همایشی کنفرانسی  4 امتیاز
کتاب   4 امتیاز

 

 

برای اطلاع از نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید

 

 

تفاوت انواع مقاله های علمی

اگر چه همه مقالات علمی ماهیت ارتقای دانش را در خود دارند، اما مطمئنا نمی توان همه آن ها را با یک مسیر مشخص انجام داد. متاسفانه برخی از دانشجویان تنها می پرسند که با نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری چه می شود؟ و یا برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است و بدون آگاهی از تفاوت های موجود میان مقالات مختلفف گاهی سراغ یک مقاله که دارای ارزش علمی پایین است می روند.

از سوی دیگر، سابمیت و داوری بعضی از مقالات زمانبر تر و سخت تر از سایرین است و اگر دیر دست به کار شویم، نمی توانیم آن را بموقع برای روز مصاحبه برسانیم. به همین دلیل در ادامه به بررسی انواع مقاله پرداختیم.

 

 

برای اطلاع از دانشگاه های بین المللی بدون کنکور ایران بر روی لینک کلیک کنید

 

 

مقاله علمی پژوهشی

مقاله های علمی پژوهشی به دنبال دستیابی به یک نتیجه جدید و تازه در علم است و نویسنده در این مقالات به استدلال می پردازد. از آنجا که در چنین مقالاتی راه حل های نوین به دست آمده و در در مجلات و نشریه های معتبر چاپ می گردند دارای امتیاز خوبی هستند. همچنین به دلیل آنکه انتشار این نتایج می تواند پیامد مفیدی را در علوم مربوطه به همراه داشته باشد، نشان دهنده کنجکاوی و تسلط نویسنده آن می باشند.

 

 

مقالات Scopus

اگر دانشجو بتواند مقاله خود را در مجلات با کیفیت و معتبر به چاپ برساند، امتیاز آن چد برابر می شود. مجلات تخصصی Scopus از جمله این نشریات هستند که البته مستلزم هزینه زیاد نیز هستند.

در این پایگاه بیش از پنج هزار ناشر، اسناد و مقالات خود را منتشر کرده اند. چنانچه می خواهید بدانید که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ بهتر است که یک مقاله خود را در یک منبع معتبر منتشر کنید و امتیاز خوبی بهره مند شوید، اسکوپوس یک گزینه  بسیار عالی است. یکی از جوانب مثبت این پایگاه آن است که فرد می تواند از طریق بانک های اطلاعاتی آن متوجه شود که به موضوع و مقاله وی چند بار ارجاع داده شده است و این به پژوهشگر درارزیابی کیفیت مقاله کمک نماید.

 

 

برای اطلاع از زمان انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

تاثیر مقاله ISI در مصاحبه دکتری

موسسه ISI که مخفف Institute for Scientific Information می باشد، در دنیای چاپ و نشر دست آوردهای علمی بسیار شناخته شده است. تمامی مقالات این موسسه به زبان انگلیسی می باشند و از این رو، آشنایی و تسلط به این زبان ضروری است. اگر متقاضی بتواند مقاله خود را در آی اس آی منتشر کند، از یک امتیاز خوب بهره مند شوند.

البته باید توجه داشته باشید که همه مجلات ISI از اعتبار یکسانی برخوردار نیستند و ممکن است بری نسبت به سایرین امتیاز بیشتری دارد. ایمپکت فاکتور یا ضریب تاثیر یک مجله با تعداد ارجاعاتی که مقالات دیگر به مقالات چاپ شده در این مجله داده اند، بستگی دارد. هر چه ارجاعات بیشتر باشد، اعتبار بالاتر می رود.

اگر می خواهید یک مقاله ISI بنویسید بایستی نکات بسیاری را مد نظر داشته و رعایت نمایید. همچنین انتخاب و شناسایی مجله مورد نظر هم از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. به دلیل آنکه رسیدن به چنین هدفی چندان هم آسان نیست، می توانید مشاوره های لازم را مشاوران خبره ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

برای ورود به سامانه ثبت نام دکتری غیر انتفاعی کلیک کنید.

 

مقاله های ISC

پایگاه استنادی علوم جهانی با نام (Islamic World Science Citation Center ) یکی دیگر از منایع مهم چاپ مقالات علمی است. این سامانه اطلاع رسانی به رتبه بندی دانشگاه های ایران و جهان می پردازد. در این پایگاه، مجلات علمی کشورهای اسلامی مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند.

موسسه ISI آمریکا و Scopus هلند به ترتیب مقام اول و دوم، و پایگاه ISC دارای مقام سوم در جهان می باشد.

 

 

مقاله علمی ترویجی

همانطور که از نام آن بر می آید، هدف اصلی مقاله های علمی ترویجی، ترویج یک موضوع علمی خاص و به نوعی خلاصه سازی منابع علمی مربوط به آن است. نویسنده در این مقاله همه نتایج مطالعات پیشین را گردآوری و در یک ساختار جدید عرضه می کند. این مقالات می توانند به ارزیابی، تفسیر و بحث د رمورد مباحث مورد نظر بپردازد. در بین مقاله علمی ترویجی، مقاله های تحلیلی از امتیاز و ارزش بیشتری برخوردارند.

 

 

مقالات کنفرانسی

اگر قصدارید بدانید تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ بد نیست به مقالات کنفرانسی هم بیندیشید. در این نوع مقالات، یک بازه زمانی خاص در نظر گرفته می شود و نویسنده به طور شفاهی با صاحب نظران حاضر در کنفرانس به بحث و تبادل نظر می پردازد. اگر مقاله از ارزش علمی بالایی برخوردار باشد، در زورنال ها و یا کتاب خانه های دیجیتالی منتشر خواهد شد. البته ممکن است که در برخی ا زموارد نیز کنفرانس ها یک هزینه خاص برای چاپ دریافت و آن را بعد از دو ماه منتشر نمایند.

 

 

به منظور آشنایی با گرایش های روانشناسی مقطع دکتری وارد لینک قرمز شوید

 

 

8 نکته مهم از تجربه قبولی در مصاحبه دکتری

حال که متوجه شدیم تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ چگونه است، بد نیست 8 چند نکته مهم کلی را که از تجربیات افراد پذیرفته شده در مصاحبه به دست آمده را مرور کنیم.

 

1.داشتن یک رزومه قوی را جهت بالا بردن نمره مصاحبه فراموش نکنید. فراموش نکنید که شما با ارائه مقالات، پژوهش ها و دست آوردهای علمی نشان می دهید که در مورد رشته خود دغدغه مند هستید و همین باعث ایجاد دید مثبتی نبست به شما می شود.

 

2. توصیه می شود که حتما سطح زبان انگلیسی خود را بالا ببرید. اما اگر هم مدرک معتبری در این زمینه ندارید به خود استرس راه ندهید و سعی کنید روی نقاط دیگر خود مانور دهید.

 

3. نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری گرچه می تواند چندان خوب نباشد، اما به معنای رد مطلق نیست. سعی کنید رزومه های دیگری که توجه اساتید را جلب می کندف تهیه نمایید.

 

4. به کتاب، مقاله یا ترجمه هایی که کرده اید تسلط داشته باشید. در آنجا اساتید حتما از شما درباره کارهایتان سوال خواهند پرسید و اگر پاسخ هاش شما حاکی از عدم اشراف به آن ها باشد، دید منفی ایجاد خواهد شد.

 

5. هر کدام از داوران به طور معمول در مورد رشته تحصیل شما را به چالش می کشند. سعی کنید در مورد سایقه علمی آن ها تحقیق کنید تا در هنگام مصاحبه غافلگیر نشوید.

 

6. مقایسه با رقبا خوب است اما زیاده روی در آن اعتماد به نفس شما را پایین می آورد. همچنین، انرژی های منفی احتمالی اطرافیان را نادیده بگیرید و به توانایی های خود ایمان داشته باشید.

 

7. زمان زیادی را در هنگام مصاحبه برای تلف کردن ندارید. بهتر است از این مدت نهایت استفاده را بکنید و هر آنچه را که در چنته دارید به نمایش بگذارید. برای بالا بردن اعتماد بنفس خود نیز حتما تمرین داشته باشید.

 

8. شیوه صحبت کردن شما یک مولفه بسیار مهم است. برخی از متقاضیان با وجود داشتن رزومه بسیار قوی، به دلیل آنکه از بیان خوبی برخوردار نیستند، در جلب نظر اساتید ناموفقند.

 

 

اگر می خواهید سوالات مصاحبه دکتری را درذیافت نمایید، لینک مربوطه را انتخاب کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله دیدیم که تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ و در صورت نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری چه راهکارهایی را می توان به کار برد.

به دلیل بالا بودن فضای رقابت و حساسیت های موجود در هنگام مصاحبه دکتری، کسب مشاوره در مورد تمامی مراحل اعم از نام نویسی برای آزمون تا قبولی در مصاحبه را به ما بسپارید.

 

 

چنانچه به دنبال این هستید که تاثیر مقاله های مختلف در مصاحبه دکتری چگونه است؟ و با نوشتن و چاپ مقالات در کوتاهترین زمان آشنا شوید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

دکتری بدون آزمون پیام نور

سربازی با مدرک دکتری

منابع آزمون دکتری وزارت بهداشت

دکتری بدون آزمون آزاد

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟

5/5 - (1 امتیاز)

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟

برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه، به این مقاله مراجعه فرمایید.

برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است؟

نمی توان تعداد مشخصی  را برای مقاله های مصاحبه دکتری در نظر گرفت. هر چقدر تعداد و اعتبار بیشتر باشد، نمره بیشتر خواهد بود.

چگونه یک رزومه قوی برای دکتری داشته باشیم؟

برای کسب مشاوره گردآوری یک رزومه قوی و نحوه نوشتن مقالات معتبر در مجلات داخلی و خارجی از مشاوران ایران تحصیلی راهنمایی بگیرید.

آیا نداشتن مصاحبه در دکتری باعث رد شدن در آن می شود؟

بستگی به دیگر فعالیت های علمی و رزومه داوطلب دارد.

تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چگونه است؟ | 8 نکته مهم از تجربه قبولی
برای مصاحبه دکتری چند مقاله لازم است
نداشتن مقاله در مصاحبه دکتری

1800

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مینا
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام ارشد روانشناسی تربیتی دارم می تونم دکترای روانشناسی عمومی شرکت کنم در
  بدون آزمون دانشگاه پیام نور

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام منتظر اراِیه دفترچه بدون کنکور باشید

 2. hadi
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام . این شماره تلفن فقط بوق اشغال میخوره
  چطوری باهاتون در ارتباط باشم؟

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام هادی
   شماره 9099072952
   با تلفن ثابت بدون پیش شماره وارد کنید میگیره

ایران تحصیل
تماس با مشاور