بورسیه تحصیلی رایگان

بورسیه تحصیلی چیست؟ و چگونه می توان بورسیه تحصیلی رایگان گرفت؟ این سؤالات از جمله سؤالاتی است که برای شمار زیادی از افراد خواستار دریافت بورسیه تحصیلی رایگان مطرح می شود. باید این موضوع را قبول کرد که در حال حاضر رقابت شدیدی در بین دانشجویان دارای شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان برای گرفتن بورسیه تحصیلی وجود دارد. 

 

نکته بسیار مهمی که در اینجا باید مطرح کنیم این است که شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان چیست؟ سؤال دیگری که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید این است که آیا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی با رتبه کنکور وجود دارد یا خیر؟ در این نوشته، سعی داریم کلیه این سؤالات در رابطه با بورسیه تحصیلی رایگان را پاسخ بدهیم.

 

 

برای آشنایی با شرایط ضروری اخذ ویزای کانادا از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان

 

 

انواع بورسیه تحصیلی رایگان را می شناسید؟

آیا می دانستید که بورسیه تحصیل رایگان در چند دسته تقسیم بندی می شود؟ بله درست شنیدید. در این قسمت به ذکر انواع بورسیه رایگان برای شما می پردازیم.

 

 

دقت داشته باشید که دریافت بورس تحصیلی برای تمامی کشورها تحت شرایطی خاص صورت می گیرد

1. کمک هزینه ای که در قبال انجام فعالیت های دانشگاهی به طور سالیانه یا ماهانه به فرد دانشجو داده می شود.

این نوع از فاند را معمولاً دانشجویان مقطع دکتری و بالاتر دریافت می کنند. در حقیقت، این قبیل از دانشجویان مانند یک شخص شاغل در دانشکده کار می کنند و مثل مابقی مسئولین و پرسنل دانشگاه به صورت ماهیانه حقوق می گیرند.

باید اشاره کنیم که بنا به عناوین شغلی این افراد به آن ها TA یا RA می گویند.

 

 

2. کمک هزینه هایی که یا بازپرداختشان در بلند مدت صورت می گیرد و یا کلاً بازپرداختی برای آن ها در نظر گرفته نشده است.

این کمک هزینه ها که به طور معمول فرد دانشجو فعالیت کاری در قبال آن ها انجام نمی دهد به اشکال گوناگونی به وی پرداخت می شود.

این مبالغ معمولاً در قالب وام های تحصیلی و با بازپرداخت بلندمدت یا کوتاه مدت برای افراد واریز می گردد.

البته این کمک هزینه ها خود به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که برای آشنایی با هر یک از آن ها می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

3. کمک هزینه های مختص بانوان

این بورسیه تحصیلی رایگان به بانوان اختصاص دارد و برای تشویق و ترغیب آن ها به داشتن تحصیلات بالای دانشگاهی پرداخت می شود.

بعلاوه، اشخاص دارای بیماری های خاص یا معلولیت نیز امکان استفاده از این نوع بورسیه تحصیلی رایگان را دارند.

 

 

4. کمک هزینه های مختص دانشجویان با توانایی و مهارت های خاص

این نوع بورسیه تحصیلی که تحت عنوان professionals شناخته می شود به افرادی تعلق می گیرد که ویژگی، مهارت و یا توانایی به خصوصی داشته باشند.

به طور مثال، افراد ورزشکار دارای افتخارات بین المللی امکان استفاده از این نوع بورسیه تحصیلی رایگان را دارند.

 

 

 

بورسیه تحصیلی چیست؟

 

 

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان چیست؟

آیا می دانید شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان و تحصیل در خارج از کشور چیست؟ از جمله شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان می توان به داشتن مدرک زبان، معتبر بودن دانشگاه مبدأ، داشتن توصیه نامه و همین طور ثبت اختراع اشاره کرد.

البته توجه داشته باشید که ممکن است سن فرد نیز از جمله شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان در نظر گرفته شود. فراموش نکنید که اطلاع از شرایط دقیق دریافت این بورسیه ها برای هر فردی الزامی است. 

در صورت نیاز به اطلاع از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در انواع دانشگاه های کشورهای مختلف دنیا با مشاورانی خبره در این حوزه مشورت کنید. 

مشاورانی که بتوانند اطلاعات کاملی را در رابطه با شرایط اخذ انواع بورسیه های تحصیلی در اختیار شما داوطلبان و دانشجویان عزیز قرار دهند. 

 

 

بورسیه تحصیلی چیست؟

شاید این سؤال در ذهن شما هم ایجاد شده باشد که بورس تحصیلی چیست؟ در پاسخ باید عرض کنیم که منظور از بورسیه تحصیلی کمک هزینه ای است که به وسیله کشور مقصد جهت ادامه تحصیل شما در انواع مقاطع تحصیلی در نظر گرفته می شود.

به این ترتیب، شما می توانید بدون داشتن تعهد خدمت به آن کشور از خدمات ارائه شده توسط مراکز علمی و دانشگاهی بهره مند شوید و به تحصیل عالیه آن هم در بهترین و شناخته شده ترین دانشگاه ها بپردازید.

باید عرض کنیم که، فاند یا همان بورسیه رایگان معمولاً به دانشجویان تحصیلات تکمیلی یعنی مقاطع ارشد و دکتری تعلق می گیرد.

البته دقت کنید که براساس رشته انتخابی تان شرایط دریافت بورسیه رایگان متفاوت است.

 

 

دریافت بورسیه تحصیلی با رتبه کنکور راست یا دروغ؟

آیا چیزی در مورد دریافت بورسیه تحصیلی با رتبه کنکور شنیده اید؟ آیا به نظرتان این خبر حقیقت دارد؟ یعنی هر کدام از رتبه برترهای کنکور می توانند اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی با رتبه کنکور نمایند؟ آیا در طی سال های گذشته کسی از این امتیاز استفاده کرده است؟ 

اگر این خبر صحت داشته باشد که نور علی نور است. یعنی فرد با توجه به رتبه عالی که در کنکور کسب کرده است می تواند به تحصیل در یکی زا بهترین دانشگاه های دنیا و مهم تر از همه رشته ای بپردازد که از هر نظر عالی است.

رشته ای که هم فرد به آن علاقمند است و هم بازار کار بسیار خوبی در کشور محل تحصیل وی دارد. دیگر از این بهتر چه می تواند باشد؟ این فرصتی است که در صورت حقیقت داشتن نصیب هر کسی نمی شود.

برای اطلاع از جزئیات و موثق یا غیرموثق بودن این موضوع با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

 

 

برای آشنایی با شرایط ضروری اخذ ویزای کانادا از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

بورسیه تحصیلی هندوستان 2020

مشاوره تحصیل در خارج از کشور

رشته های بدون کنکور خارج از کشور

تحصیل پزشکی بدون کنکور درخارج

بورسیه تحصیلی آلمان 2020

آیا برای دریافت بورسیه تحصیلی رایگان به مدارکی نیاز است؟

بله.جهت اطلاع از مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی رایگان با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان چیست؟ 

از جمله شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان می توان به داشتن مدرک زبان، فارغ التحصیلی از دانشگاه معتبر در ایران و موارد مهم دیگر اشاره کرد.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی با کنکور برای من وجود دارد؟ 

برای دریافت پاسخ این سؤال با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

بورسیه تحصیلی چیست؟ 

بورسیه تحصیلی امتیازی است که به وسیله آن امکان ادامه تحصیل رایگان برای فرد ممتاز و برجسته در دانشگاهی خارجی فراهم می شود.

جدیدترین مطالب