ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید ۱۴۰۲ + رشته متناظر

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید ۱۴۰۲، چنانچه پس از دریافت دیپلم خود، بنا به هر دلیلی علاقه مند به اخذ مدرک دیپلم در رشته ای دیگری می باشد، می توانید با استفاده از موارد و شرایط ذکر شده در این مقاله اقدام نمایید. با ایران تحصیل همراه باشید.

با توجه به ماده 79 آیین نامه آموزشی دوره متوسطه شیوه نیم سالی واحدی، (بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور) داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم می باشند، می توانند به روش های زیر اقدام نمایند.

در صورت علاقه با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش شهرستان خود و یا منطقه و ناحیه تحصیل می توانید جهت دریافت دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر در شاخه های نظری یا کاردانش، به صورت داوطلب آزاد، برای دریافت دیپلم مجدد اقدام نمایید.

 

جهت اطلاع از بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید ۱۴۰۲ + رشته متناظر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید ۱۴۰۲

درصورت درخواست برای دیپلم مجدد ( دریافت معدل کتبی دیپلم ) در رشته غیرمتناظر نظام جدید آموزشی، فارغ التحصیلان نظام‌های قدیم شش ساله، چهارساله، ترمی-واحدی و سالی-واحدی، می بایست در آزمون تمامی دروس پایه دوازدهم شرکت کنند.

شرایط دریافت دیپلم مجدد ۱۴۰۲

بنابر گفته های مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ( سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل ) با توجه به تمدید نظام آموزشی (1+3) در سال تحصیلی جاری (۱۴۰۲ – ۱۴۰۲) دانش‌آموزان مذکور در صورت تمایل می‌توانند دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر در نظام سالی واحدی نیز دریافت کنند. در گذشته نیز امکان دریافت دیپلم دوم فراهم بوده است اما از آنجا که سال گذشته اولین سال استقرار پایه دوازدهم بود، دستورالعمل دریافت دیپلم مجدد تغییر کرده است، دانش آموزانی که قصد دارند در سال ۱۴۰۲ – 1402 کنکور بدهند، می‌دانند که دو شیوه سنجش برای نظام جدید و نظام قدیم وجود دارد و حتی دانش آموزی که در نظام قدیم درس خوانده باشد می‌تواند پایه دوزادهم را بگذراند و کنکور نظام جدید بدهد.

برای اطلاع از اینکه نظام سالی واحدی چیست؟ روی لینک کلیک کنید.

دیپلم مجدد در همان رشته

در آغاز مهرماه و در راستای اجرای تبصره «۱» بند «د» از بخش سایر موارد بخشنامه یازدهم خرداد ماه سال ۹۹ موضوع «شیوه نامه تطبیق کارنامه های دوره های مختلف تحصیلی با دروس دوره های اول و دوم متوسطه نظام جدید آموزشی» ابلاغ شد. تبصره «۳» بند «۲» مصوبه بیست و هشتمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، در نوزدهم خرداد ماه امسال موضوع «نحوه ادامه تحصیل طلاب حوزه های علمیه در ساختار جدید آموزشی»، فرآیند تطبیق کارنامه های تحصیلی دانش آموزان نظام های مختلف آموزشی و طلاب حوزه های علمیه با دروس دوره دوم آموزش متوسطه در ساختار نظام جدید آموزشی جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ شد.

جهت اطلاع از برنامه امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۲ برروی لینک قرمز کلیک نمایید.

در مقدمه این شیوه نامه آمده است: در اجرای تبصره ۱، بند «د» از بخش سایر موارد بخشنامه شماره ۳۸۱۳۰ تاریخ ۱۱ خرداد ۹۸ با موضوع شیوه نامه تطبیق کارنامه های دوره های مختلف تحصیلی با دروس دوره های اول و دوم متوسطه نظام جدید آموزشی، و تبصره ۳ بند ۲ مصوبه بیست و هشتمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مورخ ۱۹ خرداد۹۹ با موضوع «نحوه ادامه تحصیل طلاب حوزه های علمیه در ساختار جدید آموزشی»، فرآیند تطبیق کارنامه های تحصیلی دانش آموزان نظام های مختلف آموزشی و طلاب حوزه های علمیه با دروس دوره دوم آموزش متوسطه در ساختار نظام جدید آموزشی به شرح ذیل، اجرا می شود:

الف) تشکیل کارگروه در سطح ادارات آموزش وپرورش شهرستان / منطقه / ناحیه
به منظور بررسی صحت اسناد و مدارک ارائه شده از سوی متقاضیان تطبیق و تأیید آن، کار گروهی متشکل از مدیر آموزش و پرورش شهرستان، منطقه یا ناحیه (رئیس کارگروه)، مسئول سنجش و ارزشیابی تحصیلی به عنوان تنظیم کننده تطیق (دیر کارگروه)، مسئول آموزش دوره های تحصیلی مربوط (عضو)، مسئول حراست منطقه (عضو) و یکی از مدیران شاغل رسمی مدارس بزرگسالان به انتخابرئیس منطقه (عضو) تشکیل می شود.
ب) تطبیق کارنامه های دوره های مختلف تحصیلی با دروس دوره های اول و دوم متوسطه نظام جدید آموزشی
۱) متقاضی تطبیق و ادامه تحصیل در نظام جدید آموزشی، باید ضمن مراجعه به اداره آموزش و پرورش آخرین منطقه محل تحصیل، در خواست کتبی خود را به همراه مدارک تحصیلی نظام آموزشی پیشین، به کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی ارائه دهد.
۲) مسئول سنجش و ارزشیابی تحصیلی باید در خواست کتبی و مدارک هویتی (تصاویر شناسنامه و کارت ملی) و تحصیلی (تصویر استعلام سوابق تحصیلی دانش آموزان انتقالی نظام های قدیم، تصویر تأییدشده ریز نمرات دستنویس دبیر، تصاویر دفاتر آمار و امتحانات و نمون برگ ۲۵۷ امتحانات نهایی متقاضی تطبیق، که پس از مهر و امضای مدیر مدرسه از طریق اتوماسیون اداری به کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی منطقه ارسال می شود) را جهت بررسی و تأیید نهایی به کار گروه ارائه دهد.

 

دیپلم مجدد نظام جدید
دیپلم مجدد نظام جدید

کار گروه مربوط پس از بررسی و تأیید، اسناد و مدارک هویتی و تحصیلی متقاضی را مهر و امضا کند و جهت بارگذاری در سامانه امین، و انجام فرآیند تطبیق به کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی ( راهنمای سامانه امین آموزش پرورش ) عودت دهد.
٣) کارشناس سنجش و ارزشیابی تحصیلی، مدارک متقاضی را پس از بررسی و تأیید اعضای کار گروه، متناسب با نوع کارنامه و نظام آموزشی متقاضی در سامانه امین بارگذاری و پس از انجام عملیات تطبیق»، کارنامه تطبیق را در دو نسخه چاپ و پس از تأیید، مهر و امضا یک نسخه از آن را جهت ثبت نام و ادامه تحصیل به متقاضی تحویل دهد و نسخه دوم را همراه صورتجلسه مربوط صحافی و در کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی منطقه بایگانی کند.

۴) متقاضی برای ادامه تحصیل به یکی از مدارس بزرگسالان، ایثارگران یا آموزش از راه دور مراجعه کند و با ارائه کارنامه تطبیق و مدارک قبلی خود، برابر آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه شیوه نیمسال – واحدی مصوب دوازدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، ثبت نام و ادامه تحصیل دهد.
۵) کارنامه های تحصیلی دوره آموزش ابتدایی و دوره اول آموزش متوسطه تا زمان فراهم شدن شرایط انجام تطبیق به صورت سیستمی، در آخرین محل اخذ مدارک تحصیلی متقاضی، به شیوه دستی تطبیق داده می شود و متقاضیان می توانند مطابق آیین نامه های ارزشیابی تحصیلی – تربیتی دوره مربوط، پس از انجام فرآیند تطبیق در یکی از مدارس بزرگسالان، ایثارگران یا آموزش از راه دور یا به صورت داوطلب آزاد ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

۶) فرآیند اجرایی اخذ دیپلم مجدد در رشته غیر متناظر، مشابه فرآیند فوق است؛ لذا متقاضیان اخذ دیپلم مجدد می توانند مطابق ماده ۷۹ آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه، شیوه نیم سالی – واحدی، بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور، مصوب دوازدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مورخ ۱۳۹۶ صرفا به شیوه داوطلب آزاد، در مدارس بزرگسالان دولتی ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

نحوه ادامه تحصیل طلاب در نظام جدید

ج) نحوه ادامه تحصیل طلاب حوزه های علمیه در ساختار نظام جدید آموزشی
طلاب حوزه های علمیه که با مدرک قبولی پایان دوره راهنمایی تحصیلی یا پایان دوره اول آموزش متوسطه، در حوزه های علمیه تحصیل کرده اند، می توانند مطابق مصوبه بیست و هشتمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مورخ ۱۳۹۹ پس از تطبیق کارنامه های تحصیلی خود با دروس دوره دوم متوسطه نظام جدید آموزشی، ادامه تحصیل دهند.
طلاب حوزه های علمیه متقاضی تطبیق باید در خواست کتبی خود را به همراه مدارک تحصیلی حوزوی و معرفی نامه کتبی از مراجع ذی صلاح (جامعه الزهرا (س)؛ مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان) به کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره آموزش و پرورش شهرستان، منطقه با ناحیه ای که مایل به ادامه تحصیل در آن هستند، ارائه و به شرح ذیل ادامه تحصیل نمایند:
۱) طلاب حوزه های علمیه که حداقل سه پایه تحصیلی را در حوزه های علمیه با موفقیت گذرانده باشند، می توانند در پایه دوازدهم، یکی از رشته های ادبیات و علوم انسانی، یا علوم و معارف اسلامی، مطابق آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه شیوه نیم سالی – واحدی، (بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور)، مصوب دوازدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مورخ ۱۳۹۶ ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

جهت اطلاع از زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

تذکر
معدل کل این دسته از متقاضیان بر اساس نمرات دروس نهایی و غیر نهایی پایه دوازدهم محاسبه می شود.

۲) طلاب حوزه های علمیه که کمتر از سه پایه تحصیلی در حوزه های علمیه تحصیل کرده باشند، می توانند دروس حوزوی گذرانده شده خود را بر اساس جدول تطبیق دروس حوزوی با دروس نظام جدید آموزشی (جدول پیوست) موضوع نامه شماره ۶۴۶۱ مورخ ۱۳۹۶مرداد ماه ۹۹ سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، با دروس نظام جدید آموزشی تطبیق دهند و مطابق آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه شیوه نیم سالی – واحدی (بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور)، مصوب دوازدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مورخ ۱۳۹۶ با ارائه کارنامه تطبیق در یکی از رشته های تحصیلی دوره دوم آموزش متوسطه در شاخه نظری یا شاخه کاردانش، ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

تذکر
گذراندن تمامی دروس شایستگی های فنی و غیر فنی رشته های مهارتی شاخه کاردانش برای طلاب متقاضی ادامه تحصیل در این شاخه تحصیلی، الزامی است.

د) هزینه انجام امور تطبیق
متقاضی تطبیق باید هزینه انجام امور تطبیق را برابر تعرفه ای که از سوی شورای آموزش و پرورش استان تعیین شده است، پرداخت کند.

دیپلم مجدد در رشته متناظر

دیپلمه‌های نظام قدیم و یا آن ها که درخواست دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر ( شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی ) دارند بر اساس آیین نامه مدارس بزرگسالان می‌توانند با مراجعه به مدارس بزرگسالان در امتحانات پایه دوازدهم رشته مربوطه شرکت کنند، البته اگر دروس مشترکی وجود داشته باشد طبق بخشنامه اعلامی، امکان تطبیق آن ها وجود دارد. در متن بخشنامه ارسالی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، ضمن ارسال کارنامه‌های تطبیق متقاضیان اخذ دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر نظام جدید آموزشی(۳-۳-۳-۳) آماده است که « کارنامه قبولی پایه دوازدهم متقاضیان اخذ دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر شاخه کاردانش، معادل دروس عمومی، انتخابی، اختیاری، شایستگی پایه و کارورزی از آنان پذیرفته می‌شود و این افراد باید نسبت به ارائه گواهینامه دروس مهارتی (شایستگی های فنی) و گذراندن دروس شایستگی‌های غیرفنی رشته موردنظر و نیز دروس تعلیمات دینی ۳ (دینی،‌اخلاق و قرآن ۳) و (عربی، زبان، قرآن۳) در یکی از رشته‌های مهارتی شاخه کاردانش، اقدام کرده و در صورت کسب نصاب قبولی، «دیپلم با معدل در رشته‌های مهارتی» دریافت کنند».

فارغ‌التحصیلان نظام جدید آموزشی (ساختار ۳-۳-۳-۳) ، چنانچه متقاضی اخذ دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر با دیپلم قبلی خود باشند،‌ الزامی به انتخاب مجدد درس یا دروسی که قبلا نمره قبولی در آن کسب کرده‌اند، ندارند و در صورت تمایل، نمرات این دروس از آنان پذیرفته شده و کارنامه تحصیلی جدید آنها ثبت خواهد شد.

در این مقاله سعی بر آن شده است تا بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید ۱۴۰۲ + رشته متناظر را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید ۱۴۰۲ + رشته متناظر برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید ۱۴۰۲ + رشته متناظر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

3/5 - (22 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

2,297 دیدگاه دربارهٔ «بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید ۱۴۰۲ + رشته متناظر»

 1. Avatar photo علیرضا گفت:

  سلام عرض ادب من دیپلم فنی گرفتم بعد یک سال معافیت تحصیلی بهم تعلق گرفته آیا میتونم برای گرفتن دیپلم تجربی اقدام کنم ؟
  مشکلی با سربازی نیست ؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی دوره غیبت سربازی نباشید می توانید برای دریاقت مدرک دیپلم مجدد اقدام نمایید

 2. Avatar photo سمانه گفت:

  سلام من درسال ۸۳ دیپلم فنی حرفه ای رشته کامپیوتر دارم میشه بهم بگید من میتونم کنکور شرکت کنم در رشته زبان انگلیسی خیلی برام مهمه چون علاقه خاصی به زبان دارم

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام خیر چون دیپلم شما یازده ساله هست نمیتونید کنکور سراسری شرکت کنید

 3. Avatar photo Ahmadreza گفت:

  سلام خسته نباشید من دیپلم کامپیوتر نظام قدیم دارم میتونم دیپلم تجربی بگیرم؟
  هنوز بنا به دلایلی سربازی نرفتم!

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام اگر قصد تطبیق دیپلم رو دارید باید پایان خدمت داشته باشید

 4. Avatar photo ستاره گفت:

  سلام من دیپلم ریاضی به تجربی تطبیق دادم حالا موقع ثبت نام کنکور تجربی برای تاثیر نمره در کنکور برای اطلاعات دیپلم فرقی نداره کدوم دیپلمو بزنم و مربوط به سوابقه. ؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر اطلاعات مربوط به دیپلم تجربی مه تطبیق داده شده است را وارد نمایید

 5. Avatar photo فربیا گفت:

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم من دیپلم فنی حرفه ای نظام جدیددارم امسال تو خرداد دبپلم تجربی رو میگیرم توثبت نام کنکور1403دیپلم تجربی زوبزنم یا فنی

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   دیپلم فنی

 6. Avatar photo محمدعلی گفت:

  سلام بنده فارغ التحصیل رشته تجربی سال ۱۴۰۱ رفتم تطبیق دادم برگه بم دادن برای رشته انسانی دیپلم مجدد خب الان تصمیم گرفتم رو تجربی بمونم الان چکار کنم ایا دیپلم تجربی حذف شده یا هنوز دارمش من تو مدرسه ثبت نام نکردم برا تطبیق فقط رفتم اداره مدارک دادم وبعداز دوماه برگه تطبیق بم دادن الان نظرم عوض شد ایا دیپلمم رو دارم باسوابقش یانه؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   دیپلم قبلی شما معتبر میباشد

 7. Avatar photo صدف گفت:

  سلام من دیپلم نظام جدید دارم تو رشته تجربی میتونم درخواست دیپلم مجدد در همین رشته تجربی رو بدم؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر از معدل خود راضی نیستید و قصد اخذ مجدد دیپلم دارید بهتر است از ترمیم معدل استفاده کنید.

   1. Avatar photo صدف گفت:

    سلام نمره ای که تویه ترمیم معدل میگیریم ثبت میشه تویه دیپلم یعنی بجای معدل قبلی قرار میگیره؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     معدل جدید شما صرفا در نتیجه کنکور شما اعمال می‌شود.

 8. Avatar photo نگین گفت:

  من درخواست دیپلم مجدد دادم شهریور دوتا از درس ها رو نمره پایین گرفتم الان موندم چیکار کنم میگن تا دیپلم نگیری نمیشه ترمیم بدی اشتباه کردم تطبیق نزدم الان باید بقیه رو امتحان بدم تا بتونم ترمیم کنم اینم مشکل اینه برای دی آماد نیستم میترسم امتحان بدم بیافتم(دیپلم نظام جدید ریاضی بودم الان تجربی رو میخواستم)
  الان میتونم درخواستی رو کنسل کنم دوباره درخواست بدم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر طبق قانون ابتدا باید دیپلم بگیرید بعدا میتونید مجدد درخواست ترمیم معدل بدهید و نمرات پایین خود را اصلاح کنید

 9. Avatar photo نگین گفت:

  میشه درخواست دیپلم مجدد رو کنسل کرد دوباره درخواست داد؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر بله میتونید عنوان درخواست دیپلم خود را تغییر میدهید

 10. Avatar photo نوید موسایی گفت:

  سلام من دیپلم مجدد میگیرم واسه ثبت نام کنکور معدل یازدهم میخواد چند بزنم چطور بزنم ؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   یه معدل تقریبی ثبت کنید

 11. Avatar photo احسان گفت:

  سلام من دارای دیپلم قدیم هستم و درخواست دیپلم نظام جدید داده ام و باید سال دوازدهم رو دوباره امتحان بدهم و تمامی مراحل رو انجام دادم و در مدرسه بزرگسالان باید ثبت نام کنم ولی برای دیپلم مجدد نیاز به امتحان نوبت اول هم هست یا کافی است نوبت دوم رو امتحان دهم ؟؟ و با ندادن امتحانات نوبت اول آیا تاثیری در نمره نهایی دارد ممنون میشم راهنمایی کنین !؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما هم باید نوبت اول ونوبت دوم را امتحانات را پاس کنید

 12. Avatar photo مانی گفت:

  سلام
  دیپلم‌مجدد ها در ثبتنام کنکور چه معدلی وارد کنند؟آیا اشتباه وارد کند قبولی وی لغو نمیشه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   همان معدلی که در دیپلم لحاظ شده و اگر ندارید حتما از مدرستون بگیرید و دقیق وارد کنید اگر بالاتر بزنید به معنای تخلف محسوب میشود و همین طور قبل از کنکور امکان ویرایش را هم دارید

 13. Avatar photo ملکه گفت:

  سلام وقت بخیر من دیپلم تجربی رو‌سال ۸۸گرفتم ولی نتونستم پیش دانشگاهی رو بخونم الان میخوام ادامه تحصیل بدم چکار کنم البته من ۷سال در طلبه بودم و فارغ‌التحصیل شدم

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر این موضوع بستگی به علاقه ی شما به تخصیل در مقطع کاردانی دارد یا مارشناسی و رشته ی تحصیلی مورد علاقه ی شما تیز باید برسی شود برای دریافت اطلاعات جامع با ما تماس بفرمایید

 14. Avatar photo ابراهیم گفت:

  سلام. من دیپلم ریاضی سال 88 دارم و پیش دانشگاهی هم 89 گرفتم. برای دیپلم مجدد در تجربی آیا نیازه تمام دروس دوازدهم را دوباره امتحان بدم یا فقط تخصصی ها(مث زیست، زمین که با ریاضی مشترک نیستن) را باید ازمون بدم؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   واحد های درسی چک می شود در صورت تغییر تطبیق می خورد

 15. Avatar photo حامد سعیدی گفت:

  سلام خسته نباشید من میخواستم کنکور انسانی بدم و دیپلم تجربی دارم والان ام برای دیپلم مجدد انسانی شرکت کردم و نمی‌دونم چرا تو این برگه ای بهم دادن درس دینی و عربی وریاضی که نمره خوبی آوردم رو برام تطبیق ندان واقعا دلیل اش چیه مگه دینی مشترک نیست

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمال می ورد علت تطبیق نزدن تغییر سال فارغ التحصیلی تان باشد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی

  اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی 1402 + سایت ثبت و پیگیری

  نحوه اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی مشخص شده است. افرادی که در المپیادهای علمی دانش آموزی هر ساله در رشته های ادبیات، ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، نجوم، سلول های بنیادی و پزشکی و جغرافیا شرکت می کنند،...
 • اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی

  اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی 1403 + زمان و نحوه مشاهده

  داوطلبانی که در المپیاد دانش‌آموزی شرکت نموده‌اند، می‌توانند جهت مطلع شدن از اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی سال ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به پایگاه اینترنتی باشگاه دانش‌پژوهان جوان به نشانی ysc.ru.ac.ir مراجعه فرمایند. نظر به اینکه المپیادهای علمی دانش‌آموزی در سه...
 • پشتیبانی سامانه مای مدیو

  پشتیبانی سامانه مای مدیو + شماره تماس پاسخگو راهنما و سوالات my.medu.ir

  پشتیبانی سامانه مای مدیو با هدف خدمت‌رسانی به کاربرانی از جمله دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیا راه‌اندازی شده است. چون خیلی از افراد بعد از مراجعه به این سایت شاید به پشتیبانی مای مدیو نیاز پیدا نمایند. شما در حین ورود...
 • امتحانات مدرسه بزرگسالان چگونه است

  امتحانات مدرسه بزرگسالان چگونه است؟ + نمره قبولی 1402

  امتحانات مدرسه بزرگسالان همزمان با سایر پایه‌ها انجام می‌شود. با این‌حال، این امتحان شرایط و قوانین خاصی دارد که باید حتما دانش‌آموزان همه آنها را رعایت کنند. در غیر این صورت، نتیجه امتحان آنها مردود اعلام خواهد شد. ما در...
تماس با مشاور