ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

بازیابی رمز عبور و نام کاربری آموزشیار

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۸ شهریور ۱۴۰۱
بازیابی رمز عبور و نام کاربری آموزشیار 
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا می دانید که برای بازیابی رمز عبور و نام کاربری سامانه آموزشیار چه اقداماتی لازم است و به کجا باید مراجعه نمود؟  با معرفی و  راه اندازی سامانه آموزشیار، بستری برای دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی فراهم گشت تا بتوانند بسیاری از اموری که پیش از این به صورت حضوری انجام میشد، توسط سامانه آموزشیار و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند و از امکانات این سایت بهره مند شوند. گاها پس از  انجام مراحل ثبت نام، دانشجویان به دلایل مختلف رمز عبور خود را فراموش میکنند. افرادی که فراموشی رمز عبور آموزشیار برایشان پیش آمده، می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها از طریق ورود به سایت آموزشیار جهت بازیابی اقدام کنند. در ادامه پاسخ کامل و جامعی به پرسش “نام کاربری آموزشیار فراموش کرده ام چه باید کرد؟” داده شده است. برای اطلاع از مراحل بازیابی رمز عبور و نام کاربری سامانه آموزشیار به طور گام به گام، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

 

 

 

بازیابی رمز عبور و نام کاربری آموزشیار 

نام کاربری آموزشیار

 

 

دانشگاه آزاد در سال های اخیر با ایجاد سامانه های گوناگون، انجام بسیاری از امور تحصیلی و آموزشی را برای دانشجویان تسهیل بخشیده. در این میان سامانه آموزشیار که یک نظام هوشمند و یکپارچه داده محسوب می شود، این امکان را فراهم آورده است تا دانشجویان بدون نیاز حضوری به دانشگاه یا سازمان های مربوطه، اموری همچون انتخاب ‌واحد، پرداخت شهریه، صدور گواهی‌های موردنیاز دانشجویان، انتقالی دانشجویان و … را از طریق ورود به این سایت به انجام برسانند.

اما همانطور که می دانید، برای ورود اطلاعاتی همچون نام کاربری، کلمه عبور لازم است. نام کاربری و کلمه عبور دانشجویان ورودی سال 1399 و پس از آن به ترتیب شماره دانشجویی و کد ملی آنهاست، اما پس از یک بار ورود به سامانه لازم است جهت افزایش امنیت پنل کاربری اقدام به ثبت رمز عبور جدید نمایید. حال امکان دارد که برخی از دانشجویان به دلایل مختلفی رمز عبور خود را فراموش کرده و نتوانند وارد پرتال شخصی خود شوند. لازم به ذکر است که در صورت فراموشی رمز عبور آموزشیار نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نیست و در کمترین زمان ممکن، از طریق سامانه آموزشیار میتوانید اقدام به بازیابی رمز عبور و نام کاربری آموزشیار نمایید. در ادامه مراحل بازیابی رمز عبور به طور گام به گام توضیح داده خواهد شد.

 

 

جهت راهنمای گام به گام دریافت شماره دانشجویی سامانه آموزشیار وارد لینک قرمز شوید

 

 

نحوه بازیابی رمز عبور و نام کاربری آموزشیار

در صورت فراموشی رمز عبور آموزشیار خود میتوانی با در کمترین زمان، و با استفاده از صفحه اصلی سایت آموزشیار، اقدام به تغییر رمز عبور اموزشیار خود نمایید. در ادامه مراحل بازیابی رمز عبور و نام کاربری آموزشیار به طور خلاصه  آمده است.

  ✔️ ورود به سایت آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir

  ✔️ ورود به بخش فراموشی رمز عبور و درج اطلاعات خواسته شده نظیر شماره تلفن همراه و نام کاربری

  ✔️ دریافت رمز عبور موقت

  ✔️ درج رمز عبور جدید

 

راهنمای تصویری تغییر رمز عبور آموزشیار

در صورت فراموشی رمز عبور آموزشیار با طی کردن مراحل زیر میتوانید رمز عبور خود را بازیابی کنید و مجددا وارد پنل کاربری خود شوید. 

 

 • آدرس سامانه آموزشیار به آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir را در مرورگر خود جستجو کنید.
 • بر روی گزینه دانشجو که در صفحه اصلی قرار دارد کلیک نمایید.

 

ورود به آموزشیار

 

 • در این گام  عبارت “فراموشی/ باز شدن قفل رمز عبور” انتخاب نمایید.

 

نحوه بازیابی رمز آموزشیار

 

 • در این صفحه، پس از درج نام کاربری، شماره موبایل(منظور از شماره موبایل همان شماره موبایلی است که برای فعالسازی از آن استفاده کرده اید و در سیستم آموزشیار ثبت شده است.) و کد تصویر، بر روی عبارت تایید کلیک نمایید.

 

 • سپس عبور موقت برای شماره ثبت شده ارسال می شود و سپس با ورود اطلاعات نام کاربری و رمزعبور موقت دریافت شده و جایگذاری کد تصویر و با انتخاب دکمه “ورود به سیستم” می توانید وارد مرحله ی بعدی شوید.

 

ریست کردن رمز آموزشیار

 

 • در این مرحله کد آیگپ را وارد نموده و از طریق جایگذاری کد تصویر و دکمه تایید به صفحه تنظیم رمز عبور جدید هدایت می شوید.

 

بازیابی رمز عبور آموزشیار

 

 • در این صفحه اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و با انتخاب دکمه “تایید” در صورتی که امنیت رمز وارد شده رعایت شده باشد(منظور از رمز عبور کنونی همان رمز موقت دریافت شده از طریق پیامک می باشد.)،رمز عبور جدید شما ثبت می گردد و پیام “تغییرات با موفقیت اعمال شد” نمایش داده می شود و با انتخاب دکمه ی “ورود” به صفحه ی اصلی سیستم هدایت می شوید.

 

 

رمز عبور آموزشیار را فراموش کرده ام

 

 

 

به منظور آشنایی با نحوه ارتباط با پشتیبانی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

 

نام کاربری آموزشیار فراموش کرده ام

 

همانطور که گفته شد، اینکه دانشجویان بگویند نام کاربری آموزشیار فراموش کرده ام، چندان اتفاق نمی افتد. چرا که با داشتن کارت دانشجویی و مدارک دیگر، حتی در صورت فراموشی به راحتی می توان آن را مجددا دریافت نمود. اما ممکن است ساخت نام کاربری یا همان شماره دانشجویی برای دانشجویان جدیدالورود سوال برانگیز باشد. به همین دلیل لازم دانستیم نحوه بازیابی نام کاربری و کلمه عبور سامانه آموزشیار را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

 

 • ابتدا وارد سایت آموزشیار شده و بر روی گزینه “پذیرفته شدگان ورودی جدید” کلیک نمایید.

 

 • حال لازم است کد ملی را وارد و بر روی گزینه ” ورود ” کلیک نمایید.

 

 • در صفحه بعد، لیست رشته هایی که در آن ها پذیرفته شده اید را به همراه شماره موقت دانشجویی در مقابل آن قابل مشاهده خواهد بود. با کلیک بر روی منوی “ورود به آموزشیار” وارد سامانه می شوید.

 

 • با تیک موافقت و کلیک بر روی تایید مطالب ورود به آموزشیار، وارد مراحل اصلی ساخت نام کاربری و کلمه عبور سامانه آموزشیار خواهید شد.

 

 • نام کاربری و کلمه عبور سامانه آموزشیار برای دانشجویان جدیدالورود همان شماره دانشجویی موقت 14 رقمی است که در زمان نام نویسی به آن ها نمایش داده میشود.

 

 • با پر کردن اطلاعات فردی که در سامانه ذکر شده است، می توانید وارد سیستم اصلی شوید.

 

 

 • جهت ساخت نام کاربری بایستی کد محل قبولی قبل از شماره دانشجویی و edu@ بعد از آن ذکر شود. کلمه عبور نیز همان کد واحد قبولی و شماره دانشجویی می باشد. دقت داشته باشید که از این پس دیگر نیاز به اضافه کردن edu@ نمی باشد.

 

 

چگونه از فراموشی رمز عبور آموزشیار جلوگیری کنیم؟

گرچه بازیابی رمز عبور و نام کاربری آموزشیار کار چندان دشواری نیست، اما بر اساس یک مثل قدیمی ” پیشگیری بهتر از درمان است ” و اگر اقدامات مناسبی انجام شود دیگر نیازی به بازیابی نخواهد بود.

بهتر است از رمز عبوری استفاده کنید که آن را به راحتی به خاطر بیاورید و یا رمز عبور خود را در جایی یادداشت کنید تا در صورت فراموشی، به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. رمزهای طولانی، و یا پیچیده باعث می شود که به زودی آن را فراموش کنید. از سوی دیگر، برای حفظ امنیت پنل کاربری خود، از ثبت رمزهای ساده نیز جلوگیری نمایید.

اما در صورت لزوم و جهت بازیابی رمز عبور و نام کاربری آموزشیار، به یاد داشته باشید که حتما زبان کیبورد خود را به خصوص در هنگام مراجعه با گوشی تلفن همراه، به زبان انگلیسی برگردانید. همچنین، رمز جدید شما می بایست از حروف و اعداد تشکیل شده باشد.

 

به منظور آشنایی بانحوه ورود به سامانه وادانا،  vadamp.iauec.ac.ir وارد لینک قرمز شوید.

 

اخبار پیرامون سامانه آموزشیار

فرآیند انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد با رونمایی از نسخه جدید سامانه آموزشیار آغاز شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، ایمان عطارزاده مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه فرایند انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از شنبه ۱۲ شهریور براساس جدول زمان‌بندی انتخاب واحد استانی آغاز شده است، گفت: همزمان با این فرایند، نسخه جدید سایت آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir  و نسخه آزمایشی سامانه جدید آموزشیار نیز رونمایی و در اختیار تمام دانشجویان قرار گرفت. وی افزود: اجرای آزمایشی نسخه جدید سامانه آموزشیار در مرحله اول در استان تهران برنامه ریزی شده است و به مرور برای سایر استان‌ها نیز فعال می شود.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا به سوال “نام کاربری آموزشیار فراموش کرده ام، چه باید کرد؟” پاسخ کامل و جامعی ارائه دهیم تا دانشجویان در صورت فراموشی رمز عبور آموزشیار بتوانند اقدام به بازیابی آن نمایند. با توجه به نوپا بودن سامانه آموزشیار اغلب دانشجویان از نحوه دقیق عملکرد این سایت آگاهی کافی را ندارند. در مقاله فوق به طور گام به گام مراحل بازیابی رمز عبور و نام کاربری آموزشیار توضیح داده شده است. علاوه بر این، در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر، میتوانید از طریق شماره های مندرج، با کارشناسان آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای دانلود پی دی اف کامل مطالب این صفحه، کلیک کنید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای بازیابی نام کاربری و کلمه عبور سامانه آموزشیار به کجا باید مراجعه کرد؟

در مواقع فراموشی رمز عبور آموزشیار نیازی به مراجعه به دانشگاه نیست و از طریق وب سایت آموزشیار به راحتی می توان جهت بازیابی آن اقدام نمود.

در هنگام فراموشی رمز عبور آموزشیار چه مدارکی جهت ریست کردن رمز نیاز است؟

دانشجویان می بایست با ورود به بخش رمز عبور را فراموش کرده ام، شماره دانشجویی و شماره تلفن خود را وارد کنند.

نام کاربری سامانه دانشجویی چگونه ساخته می شود؟

در این مقاله می توانید همه اطلاعات لازم در مورد نام کاربری و کلمه عبور سامانه آموزشیار را کسب نمایید.

نظرات

 1. محمد
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۸

  سلام.وقت بخیر
  بنده دانشوی ترم آخر رشته روانشناسی بالینی مقطع ارشد هستم
  برای گرفتن وقت دفاع اول باید با امور مالی تسویه کنم
  ولی امروز هرکاری کردم که وارد سیستم آموزشیار بشم ارور میزد ومیگفت رمز اشتباه است
  واسه همین میزدم فراموشی رمز عبور و..
  و مینوشت رمز موقت رای شما ارسال شد
  ولی برا گوشیم اس ام اسش نمیومد
  هرچی ام سرچ کردم راه حلش نیومد
  اینکه چرا پیامک رمز موقت برام ارسال نمیشه؟
  بااینکه شماره ای که واردمیکنم دقیقاشماره ای هست که تو سامانه ثبتش کردم؟
  خاهشمندم پاسخ منو بدین چون اگه تافردا نتونم تسوبه کنم دفاعم میفته ترم بعد
  و واقعا سخته پبرام یک ترم دیگه هزینه کنم و خوابگاهم ندارم
  ممنون میشم پاسخ بدین واقعا

  • مشاور محمدی
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت به خیر
   تلفن همراه و اینترنت خود را بررسی کنید.در صورت عدم دریافت کد ورود با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 2. زهره
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۱

  سلام وقت بخیر من هم نام کاربری رو فراموش کردم هم رمز عبورم رو الان برا پرداخت شهریه باید چکار کنم؟

  • tahmasebi
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام دوست عزیز،نام کاربری یا کد ملی است و یا شماره دانشجویی برای بازیابی رمز عبور هم فراموشی رمز عبور رو انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور