ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ مشخص شد. داوطلبانی که قصد انتخاب رشته محل های با آزمون و بدون آزمون کاردانی به کارشناسی را دارند، می توانند در موعدهای مقرر شده نسبت به ثبت نام و درج اولویت های خود در فرم مربوطه اقدام نمایند. گفتنی است که برای انجام این فرایند بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. همچنین این سازمان مهلت هایی را جهت ویرایش و ثبت نام مجدد برای متقاضیان جامانده تعیین کرده که در ادامه با ارائه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپیوسته از آن ها مطلع خواهیم شد.

علاوه بر این، چنانچه متقاضیان گرامی برای انتخاب رشته این دوره نیازمند دریافت مشاوره بوده و یا مایلند تا از جدیدترین اخبار دریافت کارت وورد به جلسه و کارنامه مطلع شوند، از طریق ارتباط با کارشناسان و مشاوران ما می توانند به این هدف دست یابند. 

 

 

به منظور آگاهی از زمان و روش انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

زمان انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

 

 

راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپیوسته

 

ثبت نام و پذیرش در کاردانی به کارشناسی ناپیوسته اندکی با مقاطع دیگر متفاوت است. به نحوی که نام نویسی و انتخاب رشته در یک زمان اتفاق می افتد. بدین ترتیب، چه داوطلبانی که قصد شرکت در رشته محل های با آزمون کاردانی به کارشناسی را دارند، و چه علاقه مندان به پذیرش رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، می بایست همزمان فرم تقاضانامه نام نویسی و انتخاب رشته را تکمیل کنند.

اما اگر به طور اختصاصی در مورد راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپیوسته و زمان آن کنجکاو هستید، باید بگوییم که تاریخ اولیه این کار در تاریخ 23 الی 30 خرداد بود. با این وجود، سازمان سنجش مهلت های تمدید دیگری را نیز جهت رفاه حال افرادی که در این فرایند جا مانده اند نیز تعیین کرد. به نحوی که متقاضیان تا 4 نیز فرصت ثبت نام و انتخاب رشته داشتند. 

 

 

به منظور اطلاع از تاریخ دقیق ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی وارد لینک قرمز شوید

 

 

مهلت انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی به کارشناسی

مطابق با جدول زمانبندی که سازمان سنجش معرفی نموده، مهلت 4 روزه از تاریخ 19 الی 22 مرداد برای ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی در نظر گرفته است.

داوطلبانی که قصد شرکت در این دوره را دارند، بایستی با توجه به میزان معدل خود در هر کدام از رشته هایی که می خواهند انتخاب رشته کنند. گفتنی است که غیر از گروه پزشکی که بر اساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپیوسته تنها از طریق کنکور قابل پذیرش می باشد، برای سایر رشته ها مرتبط بودن یا نبودن مدرک کاردانی ملاک نیست.

البته این متقاضیان همزمان با تاریخ انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی یعنی 23 الی 30 خرداد نیز اجازه ثبت نام داشتند و بازه زمانی دوم که ذکر شد به منظور نام نویسی جاماندگان بود.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه مشاهده نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

اصلاحیه رشته محل های جدید آزمون کاردانی به کارشناسی

تا بحال سازمان سنجش در چهار نوبت فرصت انتخاب رشته مجدد را در اختیار داوطلبان قرار داده است. در هر کدام از این اطلاعیه ها رشته های خاصی در گروه های مختلفی اعلام شده و متقاضیان بسته به شرایط خود رشته های معرفی شده را وارد نمایند.

آخرین یعنی سری چهارم یعنی اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپیوسته در تاریخ 18 مرداد سال جاری صادر گردید. بر این اساس مقرر شد تا تمام داوطلبان اعم از رشته های با آزمون و بدون آزمون کاردانی به کارشناسی که قبلا در مهلت اولیه فرم ثبت نام را تکمیل کرده و کد رهگیری دریافت نموده اند، علاوه بر رشته هایی ک در دفترچه راهنما وجود دارد، در صورت تمایل رشته های جدید را نیز وارد کنند.

البته توصیه می شود که این متقاضیان قبل از انتخاب رشته مجدد کنکور کاردانی به کارشناسی حتما دفترچه را با دقت مطالعه کرده و از شرایط لازم برای قبولی مطلع شوید. علاوه بر این، اگر هر کدام از داوطلبان نیازمند ویرایش در رشته های انتخابی خود هستند، مجاز خواهند بود تا حداکثر در تاریخ 22 مرداد اصلاحیه ها را انجام دهند.

 

 

اگر می خواهید از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مطلع شوید، وارد لینک قرمز شوید

 

 

راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپیوسته

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی کاملا به صورت اینترنتی بوده و تنها کافی است که با مراجعه سایت سازمان سنجش و رعایت یکی سری شرایط، مراحل خواسته شده را طی نموده و تکمیل کنند. متقاضیان توجه داشته باشند که حتما قبل از هر گونه اقدامی برای وارد کردن اطلاعات و لیست رشته محل های آزمون کاردانی به کارشناسی دفترچه راهنما را مطالعه کرده و پی از اینکه اطمینان کامل را کسب کردید، یک بار اولویت های خود را در پیش نویس انتهای دفترچه بنویسید و سپس در سامانه درج کنید. برای این منظور لازم است که مراحل زیر را انجام دهید.

 

 • وارد کردن آدرس سازمان سنجش به نشانی org. ورود به بخش کاردانی به کارشناسی که در منوی سمت راست قرار دارد.
 • کلیک بر روی لینک فعال ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی و مطالعه دقیق ضوابط
 • پرداخت هزینه لازم جهت خرید کارت اعتباری
 • وارد کردن اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام و درج حداکثر 50 اولویت
 • بررسی مجدد و تایید اطلاعات
 • دریافت کد رهگیری و شماره پرونده. این کد را تا زمان پذیرش نهایی نزد خود نگه دارید.

 

 

برای آگاهی از زمان صدور کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی به کارشناسی لینک قرمز را لمس کنید

 

 

شرایط عمومی انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی

برای ثبت نام و انتخاب کد رشته محل های آزمون کاردانی به کارشناسی برخورداری از یک سری شرایط عمومی و اختصاصی الزامی است. شرایط عمومی به شرح زیر می باشند.

 • معتقد بودن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی
 • التزام  عملی به احکام جمهوری اسلامی و پایبندی به نظام
 • نداشتن دشمنی با  جمهوری اسلامی ایران و یا ارتباط با گروهک ها و یا فرقه های ضد نظام. چنانچه داوطلب قبلاً با نظام جمهوری اسلامی مخالفت داشته است بایستی تغییر عقیده او مورد تایید قرار گیرد.
 •  عدم عضویت در ساواک، فراماسونری و اعقاب آن
 • نداشتن سابقه اخلاقی یا کیفری که خلاف شئون تحصیلی و یا شغلی باشد
 •  داشتن  سلامت کامل جسمی و مرتبط با رشته انتخابی
 •  نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

 

 

جهت آشنایی با لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی وارد لینک قرمز شوید

 

 

شرایط اختصاصی انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی

 

 

رشته محل های آزمون کاردانی به کارشناسی

 

 • داشتن مدرک کاردانی مورد تایید شوراي عالي انقلاب فرهنگي، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي باشد. دانشجویانی که دوره کاردانی به تحصیل می باشد، لازم است که نهایتاً مدرک خود را  تا تاریخ ۳۱ شهریور دریافت کنند. این افراد می توانند در هنگام انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی رشته محل های نیمسال اول و دوم را در فرم تقاضانامه وارد کنند. اما اگر تاریخ فارغ التحصیلی بعد از از ۳۱ شهریور و تا ۳۰ اسفند باشد تنها انتخاب رشته محل نیمسال دوم مجاز خواهد بود.

 

 • متقاضیانی که که در یکی از رشته های گروه علوم پزشکی پذیرفته می شوند ملزم به انجام تعهدات قانونی متناسب با نوع سهمیه قبولی خود می باشند.

 

 • دارندگان مدرک کاردانی گروه علوم پزشکی برای پذیرش در رشته های کارشناسی ناپیوسته مشمول سه سهمیه 30 درصد و  70 درصد نیستند. مگر اینکه در رشته کارشناسی ناپیوسته قبول گردند که قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان را شامل می شود. 

 

 • چنانچه معدل کاردانی داوطلب کمتر از ۴ درصد باشد، در صورت پذیرش در رشته مقطع کارشناسی ناپیوسته ملزم به گذراندن واحد جبرانی نخواهند بود. در غیر این صورت بایستی ۲۴ واحد جبرانی را بگذرانند.

 

 • متقاضیانی که در یکی از رشته های کارشناسی پیوسته گروه علوم پزشکی فارغ‌التحصیل شده و مدرک کاردانی مرتبط درج شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپیوسته را اخذ نموده اند، مجاز به تحصیل در کارشناسی ناپیوسته گروه علوم پزشکی می باشند. برای این منظور شرایط پیش رو ضروری است: 1- عدم تعهد خدمت به ارگان یا دستگاههای اجرایی. 2- استفاده نکردن از تعهدات سهمیه بومی و یا زنی مناطق محروم. 3- عدم ممنوعیت تحصیل با تایید سازمان وظیفه عمومی نيروي انتظامي

 

 

 • تنها دارندگان مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته مجاز به شرکت در مقطع کارشناسی ناپیوسته هستند. بر این اساس داوطلبان دارای مدرک تحصیلی یا بالاتر از کاردانی نمی توانند در این آزمون شرکت نمایند.

 

 • آن دسته از افرادی که مدرک معادل کاردانی را دارند، در صورت برخورداری از شرایط ” آيين نامه شركت دارندگان مدارك معادل و غيررسمي در آزمون هاي ورودي مقاطع بالاتر” حق انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی را دارند.

 

 • افرادی که دارای مدرک معادل يا گواهي اتمام مقطع كارداني رشته  هاي گروه پزشكي شاغل، دولتی یا خصوصی هستند و سابقه  کار رسمی، پیمانی، یا قراردادی حداقل ۵ سال را دارند، امکان ثبت نام در آزمون كارشناسي ناپيوسته رشته هاي گروهعلوم پزشكي را خواهند داشت.

 

 • معدل متقاضی نباید کمتر از ۱۲ باشد. 

 

 

به منظور آشنایی با زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی به لینک مربوطه رجوع نمایید 

 

 

هزینه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

از آنجا که ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی با هم و در یک زمان صورت می گیرد، هزینه های پرداختی نیز مشترک می باشد.

در حقیقت این هزینه را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد. مورد اول که برای همه داوطلبان اجباری است مربوط به خرید کارت جهت در سریال ۱۲ رقمی نام‌نویسی و انتخاب رشته می ‌شود. در آزمون سال جاری میزان این وجه  ۶۸ هزار تومان بود. علاوه بر این اگر متقاضی تمایل به استفاده از خدمات ارسال پیام کوتاه باشد، بعد از  کلیک بر روی منوی مربوطه  ۶۸ هزار تومان را واریز کنند.

 یکی دیگر از مبالغ مورد نیاز برای انتخاب رشته محل های آزمون کاردانی به کارشناسی به  دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی اختصاص دارد. علاقه مندان به شرکت در آزمون این گونه بسته ها نیز لازم است مبلغ ۱۳ هزار تومان را جهت خرید کارت اعتباری  پرداخت کنند.  

 

 

برای دریافت دفترچه کاردانی ناپیوسته بدون آزمون آزاد بر روی لینک کلیک کنید

 

 

لیست رشته محل های آزمون کاردانی به کارشناسی

رشته محل های آزمون کاردانی به کارشناسی شامل رشته های با آزمون و بدون آزمون می باشد. در جداول زیر، لیست این رشته ها را به تفکیک مشاهده می نمایید.

 

رشته های آزمون کارشناسی ناپیوسته
 

تكنولوژی اتاق عمل

 

بهداشت عمومی

 

تكنولوژی پرتوشناسی

 

علوم آزمايشگاهی

 

مامايی

 

فوريت‌های پزشكی پيش‌ بيمارستانی

 

 

رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته

 

مهندسی بهداشت محیط

 

ساخت پروتزهای دندانی

 

مهندسی بهداشت حرفه ای

 

مدارک پزشکی

 

صنایع چوب و کاغذ – سازه های چوبی

 

ساخت و تولید

 

ایمنی صنعتی و محیط کار

 

صنایع شیمیایی

 

برق

 

نقشه برداری

 

مهندسی آبیاری

 

مهندسی منابع طبیعی – محیط زیست

 

پرورش طیور

 

پرورش گاو و گاو میش

 

تولیدات دامی

 

تولیدات گیاهی

 

چوب شناسی و صنایع چوب

 

علوم و صنایع غذایی

 

گیاه پزشکی

 

ماشین های کشاورزی

 

مرتع و آبخیزداری

 

بازیافت

 

آمار

 

علوم انتظامی

 

علم اطلاعات و دانش شناسی

 

مدیریت

 

حقوق قضایی – علوم ثبتی

 

صنایع دستی

 

نوازندگی ساز ایرانی

 

 

طراحی پوشاک

مرمت و احیای بناهای تاریخی

 

علوم آزمایشگاهی دامپزشکی – بهداشت مواد غذایی

 

بهداشت مواد غذایی با منشاء دامی

 

 

 

اگر می خواهید از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مطلع شوید، وارد لینک قرمز شوید

 

 

مشاوره انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی

با توجه به اینکه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی یکی از حساس ترین مراحل برای متقاضیان به شمار می رود، بهتر دیدیم تا چند نکته را یاد آوریم شویم. نخست آنکه برای انتخاب هر کدام از رشته محل ها، فاکتورهایی همچون علاقه و استعداد را دست کم نگیرید. اگر به رشته خود علاقه ایی نداشته باشید، پس از پذیرش احتمال پشیمانی زیاد بوده و به عبارتی وقت و هزینه شما تلف خواهد شد.

نکته دیگر آنکه، حتما از رشته یا رشته های مورد نظر شناخت کافی را بدست آورید و موقعیت تحصیلی دانشگاه را نیز مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین، هر چه ظرفیت پذیرش بالاتر باشد، احتمال قبولی نیز بیشتر می باشد. البته اگر با یک مشاور متخصص مشورت داشته باشید، مطمئنا به دلیل آشنایی با تکنیک های انجام این کار می تواند بهترین انتخاب ها را برایتان در فرم وارد کند.

 

 

به منظور آشنایی با هزینه انصراف از دانشگاه آزاد کاردانی، کارشناسی و ارشد لینک قرمز را لمس کنید

 

 

نکات پایانی در مورد انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته

 • ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی در رشته های گروه علوم پزشکی به شرطی است که با رشته فارغ التحصیلی فرد متناسب باشد.
 • شرکت در مجموعه های فنی مهندسی، علوم پایه، منابع طبیعی و کشاورزی، علوم انسانی، هنر، دامپزشکی لزوما نیازی به تناسب رشته فارغ التحصیلی کاردانی و رشته کارشناسی ناپیوسته ندارد.
 • هر داوطلب می تواند نهایتا 50 رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد کند.
 • حتما شرایط مربوط به تعیین نظام وظیفه، استفاده از سهمیه، قانون شرکت متقاضیان غیز ایرانی را در دفترچه مطالعه کنید.
 • قبل از ثبت نام و انتخاب رشته، مدارک لازم را جمع آوری کرده و آن ها را در کنار خود داشته باشید.
 • در وارد کردن اطلاعات خود نهایت دقت را داشته باشید، چرا که در صورت وجود هر گونه مغایرات با فرد برخورد خواهد شد.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه مشاهده نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی تاریخ و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی پرداختیم و دیدم که لیست رشته های موجود در دفترچه امسال کدامند.

اگر همچنان بعد از خواندن این مطلب به دنبال راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپیوسته هستید و یا در مورد هر کدام از مراحل ثبت نام تا دریافت نتیجه با سوال یا ابهامی مواجه شدید، همکاران ما با آمادگی کامل و آشنایی با قوانین مربوطه، در خدمت شما دوستان گرامی هستند. بدین منظور، می توانید از ساعت 8 صبح الی 12 شب در همه روزهای هفته از طریق شماره های درج شده در جدول زیر با ما در ارتباط باشید.

 

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور و بدون کنکور کاردانی به کارشناسی و اطلاع از زمان اعلام نتایج از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

شرایط ورود به دانشگاه آزاد بدون کنکور – کاردانی و کارشناسی

شهریه کارشناسی بدون کنکور آزاد – کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی سال جاری چه زمانی بود؟

تاریخ اولیه این کار در تاریخ 23 الی 30 خرداد بود. با این وجود، سازمان سنجش مهلت های تمدید دیگری را نیز معرفی کرد.

چگونه یک انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته موفق و صحیح داشته باشیم؟

چنانچه نیازمند دریافت راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپیوسته هستید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

رشته محل های آزمون کاردانی به کارشناسی کدامند؟

در این مقاله می توانید لیست رشته های با آزمون و بدون آزمون کاردانی به کارشناسی را مطالعه فرمایید.

آیا ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته همزمان هستند؟

بله. متقاضیان بایستی در یک زمان برای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی اقدام کنند. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)