انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 طبق روال هر ساله سازمان سنجش پس از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 و همچنین پس از انتشار کارنامه کنکور کارشناسی ارشد 97 انجام میگیرد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 پس از انتشار کارنامه کنکور کارشناسی ارشد 97 برای دانشجویانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند یا رتبه قبولی کنکور کارشناسی ارشد 97 انجام می شود. و یا میتوان گفت دانشجویانی که در آذر ماه 97 نسبت به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 اقدام کرده و کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 97 را دریافت کرده اند میتوانند با در نظر گرفتن کارنامه کنکور کارشناسی ارشد 97 میتوانند نسبت بهانتاخب رشته کارشناسی ارشد 97 – سراسری و آزاد اقدام کنند.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 بصورت کاملا الکترونیکی خواهد بود. ضمنا به کلیه داوطلبان ثبت نام آزمون و انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 توصیه می شود پس از ثبت نام و قبل از انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 نسبت به ویرایش معدل کارشناسی ارشد 97 اقدام کنند.

انتشار کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 97 در خرداد ماه انجام خواهد شد که بلافاصله پس از آن انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 آغاز خواهد شد. داوطلبان با  توجه به مجاز بودن خود می تواند انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را انجام دهند. داوطلبانی که در آذر ماه 96 دفترچه انتخاب رشته را خریداری کرده و طبق آن درخواست شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 97 را دارند می توانند در خرداد 97 پس از مطلع شدن از وضعیت خود، امتخاب رشته را انجام دهند.

 

اطلاعیه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97
انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

با انتخابی صحیح و آگاهانه موفقیتتان را تضمین کنید.

برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 – اطلاع از منابع آزمون کارشناسی ارشد 97لیست رشته های کارشناسی ارشد 97 – مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97  – اطلاع از لیست رشته های و محل آن ها – مشاوره شغلی رشته ها – اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته و … با مرکز مشاوره سازمان – ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور با شماره : 9099072952 زمان پاسخگویی ۸ صبح تا ۱ شب.

 

محتویات کارنامه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

 

در اینجا به موضوعات درج شده در کارنامه منتشر شده در خرداد 97 می پردازیم. اهمیت مفاهیم کارنامه کنکور ارشد به این دلیل است که طبق این مفاهیم، انتخابهای بهتری را خواهیم داشت.

این کارنامه حاوی اطلاعات فردی، اطلاعات رشته امتحانی اول و اطلاعات رشته امتحانی دوم وجود دارد. داوطلبان علاقمند می توانند همزمان 2 رشته امتحانی را برای کنکور ارشد 97 انتخاب کنند.

در این کارنامه اطلاعات مربوط به دانشگاه آزاد و سراسری با هم درج خواهد شد به این دلیل که کنکور ارشد برای دانشگاه سراسری و آزاد همزمان برگزار می شود و در این کارنامه می توانید نمره کل، رتبه و وضعیت مجاز بودن خود را برای انتخاب رشته 97 بیابید.

در پایین این کارنامه کدی درج خواهد شد که شما برای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اسلامی به آن نیاز خواهید داشت.

 

نحوه صحیح انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

در خرداد 97 همزمان با انتشار کارنامه آزمون ارشد 97 ، فرم انتخاب رشته نیز در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت که در این فرم امکان انتخاب 100 رشته محل را خواهند داشت. داوطلبانی که در 2 رشته امتحانی در کنکور ارشد 97 شرکت کرده اند باید انتخاب های مربوط به هر دو رشته امتحانی را در همین فرم انتخاب رشته جای دهند. در انتخاب رشته 97 برای نتیجه گیری بهتر 4 فاکتور را در نظر بگیرید: علاقه، مسافت، شهریه،کیفیت. طبق این 4 فاکتور و اولویت های خود انتخاب رشته را انجام دهید. این 4 فاکتور مهم تعیین کننده بررسی نرم افزار انتخاب رشته ارشد 97 است. در هر الویت در صورتی که ظرفیت آن رشته محل توسط داوطلبانی که رتیه بالاتری نسبت به شما داشته اند، تکمیل نشده باشد، آن انتخاب به عنوان قبولی شما درج خواهد شد و در غیر اینصورت بقیه الویتها ها نیز بررسی خواهد شد. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد و  امکان تصحیح فرم انتخاب رشته پس از ارسال، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 – تکمیل ظرفیت

در مهرماه 97 امکان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 97  مهیا خواهد شد و داوطلبان می توانند فرصتی دوباره برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشند. حتی افرادی که در خرداد ماه مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 یا شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 را دارا نبوده اند در مهر 97 می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 97 شرکت کنند حتی اگر رتبه قبولی کنکور کارشناسی ارشد 97 را بدست نیاورده باشند. در واقع تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 97 با فرم اولیه منتشر شده در خرداد ماه تفاوت خاصی نخواهد داشت و افراد طبق اولویت های خود و 4 فاکتور مهم علاقه،مسافت،شهریه و کیفیت می توانند انتخاب رشته را انجام دهند. پس از تکمیل این مرحله و اعلام نتایج، داوطلبان می توانند در مهرماه و یا نیمه دوم سال، تکمیل ظرفیت خود را در مقطع کارشناسی ارشد آغاز کنند.

توصیه مرکز مشاوره سازمان – ایران تحصیل:

با انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 ، داوطلبان به دنبال راهکارهایی برای انتخاب بهترین رشته محل برای خود هستند که  با توجه به منابع زیاد انتخاب رشته ممکن است سردرگمی برای داوطلبان عزیز ایجاد شود. خوشبختانه این نوید را می دهیم که کارشناسان  حرفه ای ما بهترین راهنمایی و مشاوره را برای شما با توجه به علایق و درخواست های شما خواهند داشت لذا با یک تماس با مرکز مشاوره سازمان میتوانید اهداف خود هدفمند دنبال کنید.

 

 

با انتخابی صحیح و آگاهانه موفقیتتان را تضمین کنید.

برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 – مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 – اطلاع از لیست رشته های و محل آن ها – مشاوره شغلی رشته ها – اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته و … با مرکز مشاوره سازمان – ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور با شماره : 9099072952 زمان پاسخگویی ۸ صبح تا ۱ شب.

مطالب مفید :

ثبت نام رشته ی پرستاری بدون کنکور

شرایط دکتری بدون آزمون

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97

منابع آزمون کارشناسی ارشد 97

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97

ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97

لیست رشته های کنکور کارشناسی ارشد 97

رتبه قبولی در کنکور کارشناسی ارشد 97

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

سهمیه های کنکور ارشد 97

تکنیک های تست زنی کنکور

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 97

دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *