انتخاب رشته مجازی کنکور 1400

امکان استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور 1400 برای داوطلبان عزیزی که امسال قصد شرکت و انتخاب رشته در کنکور را دارند فراهم شد. این عزیزان می توانند تنها از طریق ورود به سامانه انتخاب رشته کنکور مجازی از رشته هایی که احتمال قبولی در آن را دارند به خوبی مطلع شوند و بر اساس آن تصمیم گیری نمایند. از آنجایی که بسیاری از متقاضیان و افراد شرکت کننده در کنکور از نحوه کار این نرم فزار و نحوه انتخاب رشته مجازی کنکور اطلاعی ندارند از این رو استفاده از کمک های مشاوری خبره در این رابطه می تواند بسیار مؤثر باشد.

 

 

جهت اطلاع در مورد نحوه استفاده از انتخاب رشته مجازی کنکور دانشگاه سراسری با مشاورانایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

برای استفاده ازانتخاب رشته مجازی کنکور به اطلاعاتی نظیر رتبه در سهمیه و گروه ازمایشی خود نیازمندید

 

 

در مورد انتخاب رشته مجازی کنکور چه می دانید؟

 

 

در مورد انتخاب رشته مجازی کنکور چه می دانید

 

 

همه ما می دانیم که یکی از سرنوشت سازترین مراحل زندگی تحصیلی هر فردی، شرکت در کنکور وانتخاب رشته ایی است که قرار است در آن وارد دنیای کار و اشتغال شود.

در گذشته بسیاری از افراد در این مرحله استرس زیادی را متحمل می شدند، چرا که نمی دانستند چه رشته ایی را انتخاب کنند و یا احتمالی قبولی در آن چقدر است.

نگرانی های این عزیزان نیز تا حد زیادی درست بود. چرا که با یک اشتباه همه تلاش های آنان به هدر می رفت و حتی شانس قبولی در رشته های محبوب خود را از دست می دادند.

اما خوشبختانه اخیراً با ایجاد نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور دغدغه های بسیاری از داوطلبان کاهش پیدا کرد و حال آن ها با فراغ بال و دید بازتری برای آینده خود تصمیم گیری می کنند.

البته حسن بزرگ این نرم افزار، رایگان بودن آن است که به نوعی باعث ایجاد عدالت در میان همه داوطلبان شد. همین امر باعث استقبال زیاد از آن شد.

 

 

انتخاب رشته مجازی کنکور بر چه اساسی است؟

برای بسیاری از متقاضیان این سؤال مطرح است که نرم افزار انتخاب رشته چگونه عمل می کنند و بر چه اساسی نتایج را ارائه می دهد؟

باید بگوییم که این نرم افزار کارنامه های سال های قبل را به طور خودکار مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و بر اساس تمامی اطلاعات حاصله از رتبه های قبول پذیرفته شده یا نشده در همه کدررشته محل های رشته های دانشگاهی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان مشخص می کند که تا چه حد امکان قبولی فرد مورد نظر در رشته یا رشته های مربوطه وجود دارد.

همچنین، داوطلبان می توانند از طریق این نرم افزار در همه دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و خودگردان انتخاب رشته کنند.

البته ذکر این نکته ضروری است که روند کار انتخاب رشته مجازی تنها بر اساس احتمال است و نمی توان به قطعیت گفت که نتیجه پیشنهاد شده حتمی است. اما تا حد زیادی می توان به آن اعتماد کرد.

 

 

راهنمای ورود به سامانه انتخاب رشته کنکور مجازی

 

 

راهنمای ورود به سامانه انتخاب رشته کنکور مجازی

 

 

ورود و استفاده از سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور به سادگی قابل انجام است و هر داوطلبی می تواند در طی چند گام به راحتی از این نرم افزار استفاده کند. برای این کار مراحل زیر به ترتیب باید انجام شود:

 • ورود به سامانه ایران تحصیل به نشانی irantahsil.org
 • انتخاب گزینه سامانه انتخاب رشته مجازی
 • جستجو و وارد کردن اطلاعات به چند طریق. در روش اول داوطلب باید رتبه در سهمیه خود را وارد کند. در روش دوم، به شماره پرونده و کد رهگیری نیاز است. و در روش سوم، شماره شناسنامه و شماره داوطلبی و شماره پرونده باید ثبت گردد.
 • ورود به بخش اصلی و انتخاب با یکی از طریق های وارد کردن رتبه، رشته، دانشگاه و نهایتاً چینش انتخاب ها.

 

 

نحوه عملکرد انتخاب رشته مجازی در سامانه ایران تحصیل

برایانتخاب رشته رایگان کنکور مجازی، متقاضیان از سه طریق رتبه قبولی داوطلب در کارنامه، وارد کردن دانشگاه و رشته مورد نظر، و انتخاب رشته در سال های گذشته می توانند بهره ببرند.

 • تخمین بر اساس رتبه: در این بخش متقاضی رتبه خود (رتبه در سهمیه) را در قسمت خواسته شده وارد کرده و نرم افزار بر اساس آن به شخص لیستی از دانشگاه ها، رشته ها و کارنامه هایی که کنکوری های سال های قبل با همان رتبه در آن قبول شده اند را ارائه می دهد.
 • تخمین بر اساس دانشگاه و رشته: در این روش نیز داوطلب رشته یا دانشگاه مورد علاقه خود را ثبت کرده و سپس نرم افزار رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته یا دانشگاه مورد علاقه فرد را به وی می گوید.
 • انتخاب رشته مجازی: در این بخش نیز که بسیار هم بخش مهمی است داوطلب می تواند همه اولویت های خود برای انتخاب رشته کنکور را ثبت کرده و فرم را در این سامانه تکمیل کند.

 

 

چرا انتخاب رشته مجازی کنکور ؟

برای اینکه متقاضی بتواند بر این نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایران تحصیل اعتماد داشته باشد، خوب است که از ویژگی های آن آگاه باشیم و بدانیم که وجه تمایز آن با سایر نرم افزارها چیست.

 • دارای تحلیل و آنالیز قوی برای هر رتبه
 • معرفی جدیدترین کد رشته محل ها بر اساس دفترچه انتخاب رشته کنکور معرفی شده از سوی سازمان سنجش
 • در بر گرفتن تمامی دوره های تحصیلی روزانه، شبانه، پیام نور و خود گردان و غیره
 • ارائه نتیجه بر اساس سه احتمال قوی، ضعیف و بعید
 • انتخاب کردن محتمل ترین ها از میان 150 رشته انتخاب شده
 • امکان انجام ویرایش و یا تغییر انتخاب های صورت گرفته توسط متقاضی
 • در نظر گرفتن سهمیه 5 و 25 درصد ایثارگران
 • ارائه فرم نهایی به داوطلب

 

 

دقت نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور ایران تحصیل چقدر است؟

یک سؤال مهم که همه متقاضیان درسامانه انتخاب رشته کنکور سراسری برایشان مطرح می شود، این است که آیا خطایی در انتخاب رشته مجازی وجود دارد و یا دقت آن تا چه حد بالا است؟

این سؤال بسیار درست و بجاست. چرا که فرد باید یکی از مهم ترین تصمیم های زندگی خود را اتخاذ کند و با اعتمادی که به این نرم افزار دارد انتخاب رشته خود را به دست آن می سپارد.

در جواب باید بگوییم نتایجی که نرم افزار انتخاب رشته به داوطلب تحویل می دهد به طور اتوماتیک بر اساس آنالیز نتایج سال های گذشته بوده و به شکل دستی نیست.

البته نمی توان گفت که این پیش بینی ها قطع به یقین درست است و هیچ گونه شکی در آن نیست.

اما می توان گفت که خوشبختانه دقت این سامانه به دلایل گفته شده بسیار بالا است و داوطلبان می توانند با اطمینان خاطر به آن مراجعه و مراحل را انجام دهند.

 

 

مقایسه انتخاب رشته حضور و مجازی

احتمالاً شما هم در انتخاب رشته به صورت مجازی و حضوری مردد هستید و نمیدانید که کدام مناسب تر هستند.

مسلماً هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند. برای مثال، در انتخاب رشته حضوری این امکان برای فرد وجود دارد که با مشاور در مورد علایق، خواسته ها، نیازها و دغدغه هایش برای انتخاب رشته و دانشگاه صحبت کند.

در این روش احساسات و هوش انسانی وجود دارد و انتخاب به صورت دستی است. با این وجود، ممکن است به دلیل شناخت کم در مورد شرایط و ظرفیت های پذیرش و همچنین عوامل دیگر، قبولی در برخی از رشته هایی که محتمل تر هستند از دست برود.

اما در انتخاب رشته مجازی، شاید هوش و یاعاطفه انسانی در میان نباشد، اما به دلیل ماشینی بودن آن و برنامه هایی که بر اساس تحلیل عمل می کنند، پیشنهادها مطمئن تر بوده و داوطلب می تواند تصمیم بهتری برای انتخاب رشته بگیرد.

 

 

نکات مهم انتخاب رشته کنکور

حال که به بررسی جوانب مختلف انتخاب رشته مجازی کنکور پرداختیم، بد نیست از معیارها و نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور نیز آگاه شویم.

چرا که ما با جنبه های بسیاری روبرو هستیم که اگر آن ها را در نظر نگیریم ممکن است بعدها پشیمان شویم.

 

 

رشته ها را بشناسید سپس انتخاب کنید

بسیار پیش می آید که داوطلب رشته خود را صرفاً بر اساس شهرت یا محبوبیتی که در جامعه دارد و یا حتی در مواردی از روی ناچاری انتخاب می کند.

این بشدت اشتباه است. چرا که ممکن است مواد درسی و یا شغل آتی که در انتظار شماست با روحیه و توانایی هایی تان سازگاری نداشته باشد.

از سوی دیگر داوطلب نمی تواند در مورد همه 150 رشته ایی قصد انتخاب آن ها را دارد به طور دقیق تحقیق کند و آن ها را به خوبی بشناسد.

در چنین مواقعی باید به قول معروف کار را به کاردان سپرد. مشاوران تحصیلی که هر روزه با مسائل تحصیلی سر و کار دارند، مطمئناً با شناختی که از تمام گروه ها دارند می توانند در مشاوره انتخاب رشته ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان یاری گر داوطلب باشند.

 

 

از خودتان شناخت داشته باشید

بعد از شناخت رشته های دانشگاهی نوبت به ارزیابی آن با هماهنگی با استعدادها، علایق و خواسته های شخصیتان می رسد.

در واقع، شما باید ببینید که آیا رشته انتخابی با اهداف و توانایی های شما سنخیت لازم را دارد یا خیر.

البته یک نکته مهم در این بین وجود دارد، و آن هم این که تا وقتی که کاری را شخصاً تجربه نکرده باشیم، نمی توانیم به طور دقیق در مورد سازگاری با آن نظر دهیم. حال باید چه کرد؟

راه حل این مسئله، استفاده از آزمون های تیپ شخصیتی و انتخاب رشته است. آزمون های بسیاری وجود دارد که از طریق آن مناسب ترین رشته ها و شغل ها برای افراد شناسایی می شوند که از جمله آن ها می توان به آزمون استرانگ، MBTI و آزمون رغبت سنجی هالند اشاره کرد.

در مشاوره انتخاب رشته ایران تحصیل برای هر داوطلب این تست ها گرفته می شود تا متقاضی با اطمینان خاطر دست به انتخاب بزند.

 

 

شتاب زده انتخاب نکنید

خوشبختانه سازمان سنجش وقت کافی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا بتوانند با حوصله و تحقیق کافی انتخاب های خود را انجام دهند.

بنابراین، در مورد تصمیم تان به خوبی فکر کنید و همه جوانب را بسنجید. البته این بدان معنا نیست که انتخاب رشته مجازی کنکور و یا مشاوره حضوری را به دقیقه نود واگذار کنید.

بلکه باید از انتخاب شتاب زده خودداری کرد، چرا که خطر دخیل کردن احساسات و یا صرفاً رفع تکلیف وجود دارد و همین می تواند عواقب بدی را برایتان به همراه داشته باشد.

 

 

مشاوره و راهنمایی انتخاب رشته کنکور

علاوه بر همه نکاتی که تاکنون ذکر شد توصیه ما این است که داوطلبان در زمان انتخاب رشته به چند نکته مهم دیگر نیز توجه لازم را داشته باشند.

برای مثال، داوطلبانی که قصد ورود و انتخاب رشته های بدون کنکور و یا به طور کلی شهریه دار را دارند، حتماً در هنگام انتخاب رشته مجازی کنکور در رابطه با هزینه ها و شهریه های به روز دانشگاه مورد نظر اطلاعات لازم را بدست آورند.

مورد دیگر، شرایط خوابگاه است. برخی از دانشگاه ها از محل سکونت فرد دور بوده و طبیعتاً دانشجو نیاز به اسکان در خوابگاه دارد.

سعی در تحقیق و بررسی در مورد شرایط اقامت در خوابگاه ارائه شده توسط دانشگاه مورد نظرتان را داشته باشید و ببینید که آیا به شما تعلق می گیرد یا خیر.

مسافت و فاصله محل تحصیل نیز از دیگر مسائل مهم است. ممکن است برای فردی دوری از خانه و خانواده مشکل باشد و باید به این موضوع نیز توجه ویژه ای داشت.

با همه این ها، ممکن است تصمیم داشته باشید که برای سال بعد هم مجدداً در کنکور شرکت کنید. بنابراین، در انتخاب رشته ها، بویژه رشته های روزانه باید حساسیت بیشتری به خرج دهید.

زیرا بر طبق قوانین سازمان سنجش، چنانچه شخص در یکی از دوره های روزانه قبول شود و از رفتن به آن منصرف شود، تا یکسال بعد حق شرکت در رشته های روزانه را ندارد.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم به معرفی نحوه برخورداری و ورود به سامانه انتخاب رشته کنکور مجازی ایران تحصیل و همچنین ویژگی های آن بپردازیم.

چنانچه شما نیز قصد دارید یک انتخاب رشته استاندارد و اصولی داشته باشید و احتمال قبولی خود را افزایش دهید، توصیه می کنیم که این نرم افزار را امتحان کرده و از امکانات خوب آن بهره ببرید.

در صورت بروز هر گونه سوال می توانید از طریق شماره های موجود در سامانه با مشاوران ما تماس بگیرید و ابهامات ذهنی خود را با پاسخ های جامع آن ها برطرف کنید.

 

 

برای آگاهی از میزان دقت سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور و ویژگی های آن با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

آگاهی از نکات مربوط به دفترچه انتخاب رشته هنر

تست هوش برای انتخاب رشته چگونه است؟

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعلام شد

انتخاب رشته مجازی کنکور

آیا می توان به انتخاب رشته مجازی کنکور ایران تحصیل اعتماد کرد؟

از آنجا که این انتخاب رشته بر اساس تحلیل کارنامه ها و قبولی های سال های گذشته، دقت آن بسیار بالا بوده و قابل اعتماد است.

برای ورود به سامانه انتخاب رشته کنکور مجازی به چه اطلاعاتی نیاز است؟

داوطلبان عزیز بایستی رتبه خود در سهمیه، گروه آزمایشی و در صورت داشتن سهمیه ایثارگران، اطلاعات لازم را وارد نمایند.

تفاوت انتخاب رشته مجازی با انتخاب رشته حضوری چیست؟

در انتخاب رشته مجازی، همه چیز توسط آنالیز نرم افزار صورت گرفته و دقت بالاتری دارد.

چگونه می توان با نحوه استفاده از سامانه انتخاب رشته ایران تحصیل آشنا شد؟

توضیحات لازم در این مقاه ذکر شده است. اما برای دریافت اطلاعات کامل می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.