نکات-مهم-انتخاب-رشته-دکتری-دانشگاه-آزاد

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

دانشگاه آزاد اسلامی در رشته ها و گرایش های مختلف اقدام به پذیرش داوطلبان و شرکت کنندگان در هر یک از رشته های با آزمون و بدون آزمون می نماید. انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد قوانین خاص خود را خواهد داشت. گاها برخی از داوطلبان بر اثر بعضی از اشتباهاتی که مرتکب می شوند نمی توانند در رشته های مورد علاقه خود پذیرفته شوند . مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد همان موردی است که می تواند به داوطلبان برای قبولی در رشته مورد علاقه خود کمک نماید.

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 همزمان با انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و همچنین دانشگاه های آزاد صورت می پذیرد. لازم به ذکر است که سامانه ای که برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است با سامانه در نظر گرفته شده دانشگاه های سراسری متفاوت می باشد. با استفاده از مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد می توانید احتمال قبولی خود را افزایش دهید و علاوه بر انتخاب رشته از سوالات مورد نظر در مصاحبه نیز اطلاع دقیق یابید.

 

 

چه مدت زمان برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 در نظر گرفته شده است؟

هزینه انتخاب رشته دکتری به چه میزان است؟

در صورت عدم قبولی در انتخاب رشته مرداد ماه ، آیا امکان ثبت نام در شهریور ماه وجود دارد؟

حداقل رتبه مجاز برای انتخاب رشته مرداد ماه چه رتبه ای می باشد؟

 

 

جهت اطلاع دقیق از نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 و استفاده از خدمات مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام ، تعطیل

 

 

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

همانطور که در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 ذکر شده است جهت انتخاب رشته، کلیه داوطلبان باید بر اساس تراز و نمره خود با توجه به نتایج اولیه آزمون دکتری اقدام نمایند. یکی از مواردی که در پذیرش و یا عدم پذیرش شما بسیار موثر خواهد بود؛ موضوع سهمیه ها و همچنین ظرفیت های تعیین شده برای هر یک از رشته ها می باشد. شاید دریافت و مشاوره کارنامه سال های قبل بتواند به شما برای اطلاع از حداقل نمره و تراز کمک نمایتد.

سوالی که برخی از داوطلبان در مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد دارند این است که با توجه به اینکه در دانشگاه های سراسری برای انتخاب رشته اقدام نکرده اند و همچنین اعلام علاقه مندی برای دانشگاه های آزاد را به ثبت نرسانده اند، آیا می توانند در انتخاب رشته این دانشگاه شرکت نمایند؟ بله. در کارنامه اعلام نتایج شناسه ای منبی بر امکان ورود به انتخاب رشته دکتری ایجاد شده است که از آن طریق می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

یکی از سوالاتی که در ادامه ممکن است برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به وجود آید این است که آیا این امکان وجود دارد که در هر دو دانشگاه پذیرفته شد و یا اینکه در صورت قبولی در هر ی از دانشگاه باید چه اقدامی انجام دهیم؟ پاسخ این سوالات را می توان با استفاده از مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد و برقراری ارتباط با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام ، تعطیل ایجاد نمایید.

 

 

 

 

 

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می پذیرد.

 

 

 

 

 

برای اطلاع از منابع آزمون لیسانس به پزشکی کلیک کنید.

 

نکات مهم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

نکات مهم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
نکات مهم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

همانند سایر مقاطع دیگر برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد  لازم است هر یک از داوطلبان هزینه ای را مبنی بر هزینه انتخاب رشته به مبلغ 53 هزار تومان به حساب سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی واریز نمایند. توجه داشته باشید که امکان باز پس گیری این هزینه پس از پرداخت وجود نخواهد داشت. بنابراین چنانچه نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته هنوز به نتیجه قطعی و اطمینان دست نیافته اید، بهتر است از پرداخت در حال حاضر صرف نظر نمایید.

با توجه به زمان مقرر برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 می توانید تنها در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید و در صورتی که این زمان را به تعویق بیندازید، و در زمان مقرر برای انتخاب رشته اقدام نمایید، به منزله انصراف از پذیرش می باشد و پس از انتقاضای مهلت تعیین شده نمی توانید برای انتخاب رشته اقدام نمایید. بنابراین در همین زمان و با توجه دفترچه راهنمای انتخاب رشته اقدامات لازم را به انجام برسانید.

اولین اولویت برای پذیرش در نتایج انتخاب رشته دکتری مروبط به موضوع حد نصاب و نمره مربوطه برای هر داوطلب می باشد و به همین دلیل در صورتی که بتوانید حداقل نمراه و تراز را کسل نمایید. برای مصاحبه دکتری دعوت خواهید شد. در واقع می توان گفت 80 درصد امتیاز به نمره و تراز هر داوطلب اختصاص خواهد گرفت. بنابراین توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

 

برای اطلاع از تکمیل ظرفیت دکتری سراسری کلیک کنید.

شرایط ثبت نام استعداد درخشان دکتری دانشگاه آزاد

از جمله شرایط در نظر گرفته برای کلیه داوطلبان در رابطه با نحوه پذیرش و همچنین ثبت نام برای کلیه داوطلبان این است که باید از شرایط معدلی لازم برخوردار باشند. به عنوان مثال برای آن دسته از داوطلبانی که مایل به انتخاب رشته دامپیزشکی می باشند، حداقل معدل لازم 17 می باشد. همچنین حداقل معدل لازم برای راه های علوم انسانی 18.5 می باشد و برای سایر رشته های دیگر 17.5 می باشد.

با توجه به شرایط دکتری بدون آزمون و تعداد ظرفیت های تعیین شده برای هر یک از رشته های تعیین شده ، انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 در این نوع تا حدودی متفاوت با سایر انتخاب رشته های با آزمون می باشد. به همین دلیل و با توجه به اینکه از جمله موارد لازم برای قبولی در این مقطع قبولی در مصاحبه می باشد . مصاحبه و شرایط تعیین شده برای هر یک از رشته ها متفاوت می باشد.

همچنین آنچه در مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد به داوطلبان عنوان می نماییم و متذکر می شویم؛ در رابطه با نمره پایان نامه داوطلب می باشد. حداقل معدل برای داوطلبان در رابطه با پایان نامه برای تمامی رشته ها 18.5 می باشد. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد از این طریق به دنبال جذب داوطلبان با استعداد می باشد به همین دلیل دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز را پذیرش می نماید.

 

 

برای برقراری ارتباط با مشاوره انتخاب رشته دکتری کلیک کنید.

 

رشته های مجاز برای فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی

 

رشته های مجاز برای فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی
رشته های مجاز برای فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی

 

بهداشت مواد غذاییدکتراي عمومی دامپزشکی، پزشـکی، داروسازي. کارشناســی ارشــد: تغذیــه، صــنایع غذایی، زیست شناسی ( غیر از گـرایش گیاهی) ،شــــیمی، میکروبیولــــوژي، بهداشت مواد غذایی، بهداشت آبزیان.
بهداشت خوراك دامدکتراي عمومی دامپزشکی کارشناسی ارشـد: تغذیـه دام، تغذیـه طیور، شیلات، بهداشت مواد غـذایی، بهداشت آبزیان.
انگل شناسیدکتراي عمومی دامپزشکی، پزشـکی، داروسازي. کارشناســی ارشــد: انگــل شناســی، بــاکتري شناســی، قــارچ شناســی، ویروس شناسی، ایمنی شناسی، علـوم آزمایشگاهی پزشکی، بهداشـت مـواد غذایی، بیوتکنولوژي پزشکی، زیسـت شناسی (به غیـر از گـرایش گیـاهی) ، بهداشت آبزیان.
باکتري شناسیدکتراي عمومی دامپزشکی، پزشـکی، داروسازي. کارشناســی ارشــد: انگــل شناســی، باکتري شناسی، قارچ شناسی، ویروس شناســی، ایمنــی شناســی، علــوم آزمایشگاهی پزشکی، بهداشـت مـواد غذایی، بیوتکنولوژي پزشکی، زیسـت شناسی(به غیـر از گـرایش گیـاهی) ، بهداشت آبزیان.
 ویروس شناسیدکتراي عمومی دامپزشکی،پزشـکی، داروسازي.کارشناســی ارشــد: انگــل شناســی، باکتري شناسی، قارچ شناسی، ویروس شناســی، ایمنــی شناســی، علــوم آزمایشگاهی پزشکی، بهداشـت مـواد غذایی، بیوتکنولوژي پزشکی، زیسـت شناسی(به غیـر از گـرایش گیـاهی)، بهداشت آبزیان.
قارچ شناسیدکتراي عمومی دامپزشکی، پزشـکی، داروسازي. کارشناســی ارشــد: میکروبیولــوژي، ایمونولوژي، انگـل شناسـی، بـاکتري شناســی، قــارچ شناســی، ویــروس شناسی، علوم آزمایشـگاهی پزشـکی، بهداشت مواد غـذایی، بیوتکنولـوژي پزشــکی، زیســت شناســی (به غیــر از گرایش گیاهی)، بهداشت آبزیان
فیزیولوژیدکتری عمومی دامپزشکی،پزشـکی، داروسازي.کارشناســـی ارشـــد: فیزیولـــوژي دامپزشـــکی و پزشـــکی، زیســـت شناسی (به غیـر از گـرایش گیـاهی)، بیوشیمی، علوم تشریحی، علوم دامی، بهداشت آبزیان.
آناتومی و جنین شناسی مقایسه ايدکتراي عمومی دامپزشکی،پزشکی.کارشناســی ارشــد: علــوم تشــریحی، جنــین شناســی، بافــت شناســی، فیزیولوژي، زیست شناسی( به غیـر از گرایش گیاهی)، بیوشیمی

داوطلبان عزیز قبل از انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد توجه داشته باشند که قبل از انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد  توجه داشته باشند که شهریه دکتری دانشگاه آزاد توجه داشته باشند که شهریه مورد نظر برای هر رشته متفاوت می باشد به همین دلیل قبل از ثبت نام از شرایط و همچنین جداول شهریه اطلاع یابید.  هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد در برخی از رشته ها و یا گرایش ها در این مقطع دانشجو می پذیرند لذا به هنگام دانلود دفترچه راهنما به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد.

 

 

برای برقراری ارتباط با مشاوره قبولی لیسانس به پزشکی کلیک کنید.

 

مصاحبه آزمون دکتری

هر یک از داوطلبانی که در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد پذیرفته می شوند، لازم است در زمان مقرر برای مصاحبه دکتری اقدام نمایند. مصاحبه دکتری در واقع به صورت مصاحبه علمی می باشد و از مواردی که از داوطلبان پذیرفته شده سوال می شود در رابطه با جدید ترین نظریه ها و همچنین تحقیقات در زمینه رشته داوطلب می باشد. در واقع با این کار مصاحبه کنندگان قصد دارند تا به میزان تحقیقات و همچنین مطالعه شما پی ببرند.

یکی دیگر از مسائلی که پس از انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد حائز اهمیت می باشد ، تسلط شما بر زبان انگیسی می باشد. در واقع حتما از شما خواسته می شود تا در رابطه با پایان ماه و همچنین معرفی خود جملاتی را به زبان انگلیسی بیان نمایید. با توجه به اینکه اطلاع از تحقیقات انجام شده در تمامی کشورهای دنیا و اطلاع دقیق از بروزترین تحقیقات صورت گرفته مستلزم تسلط بر زبان انگلیسی برای بسیاری از دانشجویان این مقطع الزامی می باشد.

یکی از شرایط دکتری بدون آزمون برای تمامی داوطلبان این است که از روزمه قوی تری نسبت به سایر داوطلبان رشته ای با آزمون برخوردار باشند. دارا بودن تعداد مقالات بیشتر برای هر یک از داوطلبان موجب دارا بودن رزومه قوی تر می باشد که به موجب آن در اولویت پذیرش قرار گیرند. تفاوتی که برای رشته های بدون آزمون با رشته های با آزمون وجود دارد، این است که انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد تعداد کدهای انتخابی و اولویت های انتخابی می باشد و برای داوطلبان بدون کنکور با استفاده از رزومه علمی می باشد.

 

برای دریافت راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری کلیک کنید.

 

 

مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد

مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد
مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد

ظرفیت پذیرش در رشته های مقاطع دکتری بسیار کمتر از سایر مقاطع تحصیلی می باشد. به همین دلیل تنها ارائه اطلاعات در رابطه با انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نمی تواند کافی باشد. یکی از محاسن مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد این است که به شما کمک می نماید تا در صورتی که از طریق فراخوان ثبت نام نموده اید بتوانید در مصاحبه آزمون دکتری موفقیت لازم را به دست آورید و همچنین بتوانید در کمترین زمان رزومه لازم را جمع آوری نمایید.

از دیگر محاسنی که برای مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد این است که شما می توانید با این مشورت دست به بهترین انتخاب بزنید و در بهترین رشته با توجه به تراز خود پذیرفته شوید. با توجه به اینکه مصاحبه برای هر یک از رشته ها متفاوت می باشد و همچنین این وضوع بسته به سطح علمی دانشگاه می تواند تاثیر گذار باشد، لذا مشاوران ما به شما کمک می نمایند تا بتوانید از تمامی این اطلاعات برحوردار شوید.

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد و همچنین انجام انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بدون هیچ گونه خطایی ، می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید . مشاوران ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما تمامی اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

 

 

تاثیر مصاحبه در قبولی داوطلبان به چه میزان است؟

میزان تاثیر نمره مصاحبه برای هر یک از رشته ها متفاوت می باشد. به عنوان مثال در برخی از رشته ها تاثیر میزان مصاحبه به صورت پنجاه ، پنجاه می باشد. در واقع شما با کسب رتبه مورد نیاز تنها توانسته اید برای مصاحبه مجاز شوید. اما در صورتی که از رزومه قوی برخوردار باشید و همچنین بتوانید در مصاحبه عملکرد مناسبی را داشته باشید، خواهید توانست به راحتی پذیرفته شوید. اما در برخی از رشته ها نیز نمره آزمون و مصاحبه به صورت 70 به 30 می باشد و عملکرد آزمون بسیار مهم تر می باشد.

نمراتی که در کارنامه منتشر می شود تنها نمره تراز است یا اینکه نمره مصاحبه نیز موثر می باشد؟

حداقل تعداد رزومه مورد نیاز و تعداد مقالات برای قبولی در رشته عمران مقطع دکتری چند مقاله می باشد؟

آیا می توان به صورت همزمان در مصاحبه دانشگاه های آزاد و سراسری شرکت نمود؟

نمره پایان نامه کارشناسی ارشد برای قبولی در مصاحبه دکتری چه نمره ای است؟

 

برای انجام انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرح شده با مشاوران ایران تحصیل به شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام ، تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط

آزمون لیسانس به دندانپزشکی

مشاوره قبولی در آزمون تافل

مشاوره تحصیلی تلفنی دکتری

شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی

مشاوره تحصیلی دبیرستان

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته صحیح دکتری آزاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.