تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
نکات-مهم-انتخاب-رشته-دکتری-دانشگاه-آزاد

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

نکات-مهم-انتخاب-رشته-دکتری-دانشگاه-آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 پس از دریافت کارنامه انتخاب رشته دکتری آغاز شد. کلیه داوطلبان می توانند در زمان انتخاب رشته دکتری آزاد برای این امر اقدام کنند. البته اطلاع از نحوه و شرایط انتخاب رشته آزاد در این مقطع برای هر داوطلب ضروری است. نکته بسیار مهم این که استفاده از مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و دریافت راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در این زمان جهت داشتن بهترین و حرفه ای ترین انتخاب در این دوره اهمیت زیادی دارد.

 

البته این راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد باید با توجه به شرایط فرد داوطلب خدمت وی ارائه شود. در این نوشته، اطلاعاتی را در رابطه با انتخاب رشته دکترای آزاد در اختیار شما قرار می دهیم. بعلاوه، براساس نیاز شما داوطلبان عزیز به ذکر رشته های تحصیلی دکتری و همین طور دانشگاه های پذیرنده برای شما عزیزان می پردازیم.

 

 

برای اطلاع از نحوه شرکت در انتخاب رشته آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

 

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در چه زمانی انجام می گیرد؟

پس از اعلام نتایج اولیه دکتری دانشگاه آزاد و انتشار کارنامه انتخاب رشته دکتری آزاد نوبت به انجام فرآیند انتخاب رشته می رسد.

باید عرض کنیم که کارنامه انتخاب رشته دکتری آزاد در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همزمان با انتشار کارنامه اولیه انتخاب رشته دکتری در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

در رابطه با زمان انتخاب رشته دکتری آزاد باید خدمت شما عرض کنیم که این زمان بلافاصله پس از انتشار کارنامه اولیه انتخاب رشته دکتری شروع می شود و داوطلبان می توانند برای این امر اقدام کنند.

در سال گذشته، زمان انتخاب رشته دکتری آزاد با توجه به برگزاری آزمون دکتری در اسفند ماه در اردیبهشت ماه بود و داوطلبان در بازه زمانی تعیین شده توانستند دست به انتخاب رشته دکتری آزاد بزنند.

اما در سال جاری با توجه به عدم برگزاری کنکور دوره دکتری در سر موعد آن یعنی در اسفند ماه شاهد انتشار کارنامه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و انتخاب رشته دکتری آزاد در موعد مقرر در هر سال تحصیلی نبودیم.

در نتیجه، فعلاً نمی توانیم تاریخ خاصی را برای انتشار کارنامه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و به دنبال آن انتخاب رشته دکتری آزاد خدمت شما داوطلبان گرامی عرض کنیم.

تنها راه انتظار تا زمان اعلام سامانه مورد نظر برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه طی چند ماه آینده است.

مورد بسیار مهمی که باید در اینجا عرض کنیم این است که با توجه به اهمیت انتخاب رشته دکتری آزاد دقت زیاد داوطلبان در زمان انتخاب رشته دکتری آزاد بسیار ضروری است و باید چینش آن ها در برگه انتخاب رشته با رعایت اصول و قوانینی انجام شود.

در این زمان است که استفاده و بهره گیری از مشاوره انتخاب رشته دکتری آزاد و همین طور کمک گرفتن از راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بیش از هر چیزی اهمیت خود را نشان می دهد.

پس لطفاً‌ در زمان انتخاب رشته از استفاده از مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و دریافت راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از یک مشاور تحصیلی خبره و کاردان همچون مشاوران ایران تحصیل غافل نشوید.

مشاوران ایران تحصیل با توجه به تجربه بالای خود در زمینه انتخاب رشته دکترای آزاد می توانند راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد خوبی برای شما عزیزان داوطلب در زمان انتخاب رشته دکتری آزاد باشند. 

از جهت کیفیت راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از مشاوران ما اطمینان خاطر داشته باشید.

 

 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

فرم انتخاب رشته دکتری آزاد چگونه است؟

فرم انتخاب رشته دکتری آزاد برای تمامی داوطلبانی که در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد  شرکت می‌نمایند، شامل چندین قسمت می‌شود. دریافت اطلاعات هویتی و همچنین اطلاعات و مدارک هر یک از داوطلبان ، از جمله اطلاعاتی است که لازم است در فرم مربوطه وراد شود. همچنین استنباط هر یک از اطلاعات با استفاده از جداول مربوط به دفترچه امکان پذیر می‌باشد.

داوطلبانی که مایل به شرکت در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد می‌باشند، حتماً لازم است چنانچه مشمول خدمت سربازی می‌باشند، نسبت به ارائه مدارک معافیت تحصیلی اقدام نمایند. زیرا قبل از پر کردن فرم انتخاب رشته دکتری آزاد ، لازم است از واجد شرایط بودن خود جهت انتخاب رشته آگاه شوید. تمامی شرایط برای ثبت نام و پذیرش در دفترچه انتخاب رشته موجود می‌باشد.

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چگونه برای داوطلبان انجام می گیرد؟

در ابتدای بحث در رابطه با نحوه انتخاب رشته دکتری آزاد باید نکته بسیار مهم  کلیدی را خدمت شما داوطلبان عزیز عرض کنیم.

آن هم این که علی رغم ادغام کنکور ورودی دکتری دانشگاه آزاد و سراسری و انتشار کارنامه انتخاب رشته دکتری آزاد در همان سایت سازمان سنجش شاهد انجام انتخاب رشته این دو دانشگاه در سایت های جداگانه ای هستیم.

به بیان دیگر، در زمان انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد و سراسری راه این دو دانشگاه کاملاً از یکدیگر سوا می شود.

 یعنی انتخاب رشته دکتری آزاد بعد از انتشار کارنامه انتخاب رشته دکتری آزاد در سایت سازمان سنجش در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه‌ آزاد یعنی سایت دانشگاه آزاد انجام می شود.

سایتی به نشانی azmoon.org که هر فرد داوطلب در زمان انتخاب رشته باید به آن مراجعه کنند و با طی مراحل و فرآیندهای لازم دست به انتخاب رشته های مورد علاقه خود بزنند.

آیا می دانید برای انتخاب رشته دکترا در مقطع دکترا باید چه مراحلی را طی کنید؟

در صورت عدم اطلاع دقیق از مراحل و فرآیندهای ضروری برای انتخاب رشته در این دوره با مشاورانی زبده در حوزه تحصیلی و انتخاب رشته مشورت کنید.

 

شرایط شرکت در انتخاب رشته دکتری آزاد چیست؟

شرکت در انتخاب رشته دکترای دانشگاه‌ آزاد تحت شرایط و ضوابطی برای داوطلبان این دوره انجام می گیرد.

در واقع، داطلبان در صورت نداشتن این شرایط لازم امکان انجام انتخاب رشته را پس از انتشار کارنامه انتخاب رشته دکتری آزاد ندارند.

آیا از شرایط شرکت داوطلبان در زمان انتخاب رشته دکترای آزاد مطلع هستید؟

آیا می دانید تحت چه شرایطی امکان انتخاب رشته دکتری آزاد برای شما داوطلبان گرامی میسر است؟

از میان شرایط لازم برای شرکت در انتخاب رشته دکترای آزاد می توان به این مورد اشاره کرد که لزوماً فرد باید برای انتخاب رشته مجاز شده باشد و رتبه لازم را برای انتخاب رشته کسب کرده باشد.

در غیراینصورت، به هیچ وقت امکان انتخاب رشته دکتری آزاد برای وی وجود ندارد.

برای اطلاع دقیق از کلیه شرایط و ضوابط لازم برای انتخاب رشته در دوره دکتری آزاد با مشاوران خبره و کاردان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

لزوم دریافت مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در زمان انتخاب رشته چیست؟

بحث انتخاب رشته در دوره دکتری آزاد چیزی نیست که بشود ساده از کنار آن گذشت.

درست که داوطلبان این دوره با توجه به طی دوره ارشد و کارشناسی تجربه بیشتری در زمینه انتخاب رشته دارند اما باز هم دریافت مشاوره انتخاب رشته دکتری آزاد ضروری است و نباید از آن گذشت.

البته این مشاوره انتخاب رشته دکتری آزاد را نباید از هر فردی دریافت کرد. زیرا ممکن است وی تجربه کافی را در این زمینه نداشته باشد و متأسفانه آینده تحصیلی شما را به عنوان داوطلب خراب کند.

در نتیجه، در انتخاب مشاور جهت دریافت مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد دقت عمل و وسواس زیادی به خرج دهید تا خدایی ناکرده نتیجه ای نامطلوب نگیرید.

به نظر شما یک مشاور تحصیلی برای دادن مشاوره انتخاب رشته دکتری آزاد به داوطلبان چه خصوصیاتی باید داشته باشد و چه مواردی را باید در نظر بگیرد؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان عزیز داوطلب عرض کنیم که این شخص باید از خصوصیات مهم و کلیدی همچون داشتن اطلاعاتی به روز و دقیق، برخورداری از تجربه ای عالی در زمینه انتخاب رشته و همین طور برخوردی خوب و مؤدبانه برخوردار باشد.

از طرف دیگر، یک مشاور باید جلسات مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را با توجه به موارد مهم و کلیدی انجام دهد.

از میان این موارد می توان به مواردی همچون علاقه داوطلب به رشته های دانشگاهی، تمایل یا عدم تمایل وی به تحصیل در دانشگاهی در شهر دیگر و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

بدون در نظر گرفتن موارد ذکر شده در بالا انجام انتخاب رشته ای دقیق و مؤثق در زمان انتخاب رشته دکتری آزاد برای فرد داوطلب امکان پذیر نیست.

 

 

قبل از هر گونه اقدامی برای انتخاب رشته در کنکور دکتری از لیست رشته های تحصیلی دکتری اطلاع حاصل کنید

 

 

راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

 

آیا از لیست رشته های دکتری آزاد اطلاعی دارید؟

از جمله مواردی که هر داوطلب باید در زمان انتخاب رشته دکتری آزاد از آن ها مطلع باشد لیست رشته های دکتراست.

در واقع، بدون اطلاع از اسامی این رشته ها و شناخت دقیق آن ها نمی توان انتخاب رشته ای عالی را انجام دهد.

در ادامه، با ذکر اسامی شماری از رشته های دانشگاهی در مقطع دکتری در خدمت شما دوستان عزیز داوطلب هستیم.

 

 

لیست رشته های دانشگاه آزاد در دوره دکتری
زبان و ادبیات فارسیزبان و ادبیات عربی
زبان و ادبیات فارسی- ادبیات غناییجغرافیا و برنامه ریزی روستایی
زبان و ادبیات فارسی-ادبیات عرفانیمدیریت ورزشی
سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیاییعلوم اقتصادی- اقتصاد اسلامی
علوم اقتصادی- اقتصاد سنجیتاریخ- تاریخ اسلام
فیزیولوژی ورزشیجامعه شناسی-جامعه شناسی فرهنگی
مردم شناسیادیان و عرفان
             بیومکانیک ورزشی      تصوف و عرفان اسلامی
جامعه شناسی ورزشی           فلسفه اسلامی
             علوم قرآن و حدیث          فلسفه تطبیقی
برنامه ریزی درسیروان شناسی تربیتی
کلام-کلام اسلامیتصوف و عرفان اسلامی
فلسفه علمفلسفه تطبیقی
برنامه ریزی درسیحقوق عمومی

 

 

آیا لیست دانشگاه های پذیرنده دکتری آزاد را می دانید؟

اطلاع از لیست دانشگاه های پذیرنده رشته های دکتری آزاد در زمان انتخاب رشته دکترا برای هر فرد داوطلب ضروری است.

در این بخش، شماری از دانشگاه های پذیرنده دکتری آزاد را خدمت شما عزیزان ذکر می کنیم.

 برای اطلاع از لیست کامل دانشگاه های پذیرنده دکتری آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

لیست دانشگاه های پذیرنده دکتری آزاد
واحد تهران شمالواحد کرج
واحد تهران مرکزیواحد نجف آباد
واحد همدانواحد اهواز
واحد علوم تحقیقاتواحد تبریز
واحد فساواحد سنندج
واحد سمنانواحد سبزوار
واحد تهران جنوبواحد اراک
واحد ساریواحد مشهد
واحد اسلامشهرواحد بجنورد
واحد اصفهان-خوراسگانواحد مرودشت
واحد تنکابنواحد رودهن

 

 

در مورد ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در دوره دکتری چه می دانید؟

اطلاع و آگاهی نسبت به ظرفیت پذیرش دانشگاه های آزاد در دوره دکتری از جمله موارد ضروری است که قبل از انتخاب رشته باید اطلاعات دقیقی را در مورد آن از طریق دریافت مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بدست آوریم.

باید عرض کنیم که ظرفیت پذیرش دانشگاه های آزاد در دوره دکتری با توجه به دفترچه دکترای سال 98 پایین است.

اما در رابطه با این موضوع در سال جاری و برای کنکور دکترای پیش رو فعلاً‌ نمی توان نظر قطعی داد و باید تا زمان انتشار کارنامه انتخاب رشته دکترای آزاد و دفترچه راهنمای انتخاب رشته صبر کرد.

 

 

در مورد مصاحبه دکتری چه می دانید؟ 

مصاحبه دکتری چه برای دانشگاه آزاد و چه برای دانشگاه سراسری پای ثابت ورود به دانشگاه ها در دوره دکتری است.

یعنی شما هیچ راه در رویی برای فرار از شرکت در این مصاحبه ندارید. 

درست است که همه داوطلبان از مصاحبه دکتری فراری هستند و با شنیدن اسم آن دچار ترس و هراس می شوند. اما این گونه هم نیست که نتوان در آن قبول شد. 

به هر حال کلی از داوطلبان آزمون دکترا در طول سال های قبل از این مصاحبه سربلند و مؤفق بیرون آمده اند.

پس اگر دیگران توانسته اند شما هم می توانید. فقط کافیست با نکات و جزئیات شرکت در آن آشنا شوید و بدانید برای مؤفقیت در این مرحله چه کاری باید انجام دهید. 

به قول معروف باید فوت کوزه گری را یاد بگیرید تا بتوانید مرحله سخت مصاحبه را پشت سر بگذارید. 

مثلاً بدانید که در زمان مصاحبه ظاهرتان چگونه باید باشد، چه سؤالاتی در طول برگزاری جلسه مصاحبه از شما پرسیده می شود‌ و یا اطلاعات شما در رابطه با رشته تحصیلی تان تا چه اندازه باید باشد. 

حتماً‌ می پرسید این فوت کوزه گری را چگونه باید یاد بگیرم؟

در جواب باید خدمت شما عزیزان داوطلب عرض کنیم که یک مشاور تحصیلی خبره می تواند تمام فوت کوزه قبولی در مصاحبه دکتری را تمام و کمال و بی هیچ کم و کاستی به شما یاد بدهد. 

مشاوری که تجربه زیادی در این زمینه دارد و حتی خودش سابق بر این در مصاحبه دکتری شرکت کرده است.

برای دریافت بهترین مشاوره قبولی و پذیرش در مصاحبه دکترای دانشگاه آزاد با مشاوران مجموعه ایران تحصیل به عنوان یکی از بهترین مراکز مشاوره در ایران تماس حاصل فرمایید. 

قبولی شما در مصاحبه دکتری در کنار مشاوران مجموعه ما تضمینی است.

به مشاوران ما اعتماد کامل داشته باشید و بدون هیچ نگرانی از سرانجام کار از کمک مشاوران ما استفاده کنید. 

 

 

جهت آشنایی با نحوه ثبت نام در مصاحبه دکترا از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

آزمون لیسانس به دندانپزشکی

مشاوره قبولی در آزمون تافل

مشاوره تحصیلی تلفنی دکتری

شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی

مشاوره تحصیلی دبیرستان

دفترچه دکتری 1400 

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

در کدام سایت میتوان به انتخاب رشته دکتر در دانشگاه آزاد اقدام کرد؟

با استفاده از سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ایران تحصیل

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سال جاری چه زمانی است؟ 

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سال جاری هنوز مشخص نیست. جهت اطلاع از زمان انتخاب رشته دکتری در سال جاری با مشاوران ما در تماس باشید.

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه کاری انجام دهم؟

برای دریافت مشاوره و راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

کارنامه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه زمانی منتشر می شود؟

زمان انتشار کارنامه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سال جاری هنوز مشخص نیست.

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ایران تحصیل
تماس با مشاور