ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

امریه سربازی چیست؟ + شرایط، مراحل، ارگان ها و حقوق 1403

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۰۹
 • تاریخ بروزرسانی: ۸ خرداد ۱۴۰۳
امریه سربازی چیست؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاوران حوزه امریه سربازی

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط  امریه سربازی برای تمامی مشمولان خدمت نظام وظیفه در آیین نامه جدید ابلاغ شد. در صورتی که مایل به دانستن شرایط و ثبت نام امریه سربازی هستید و می‌خواهید دوران سربازی آسان‌تر و بهتری در مقایسه با دیگر سربازان بگذرانید، می‌توانید از امریه نظام وظیفه استفاده کنید.

امریه نظام وظیفه در بسیاری از ارگان‌های دولتی و وزارت خانه‌ها جا افتاده است. از آن جایی که کسب اطلاعاتی همچون لیست ارگان‌های پذیرنده، مراحل، شرایط عمومی، مدارک لازم و مهلت درخواست برای متقاضیان بسیار اهمیت دارد، تصمیم گرفته‌ایم تا در ادامه راهنمای اخذ امریه را به صورت جامع توضیح دهیم.

همچنین اگر می‌خواهید بدانید که زمان دقیق اطلاعیه فراخوان امریه و شرایط اختصاصی هر سازمان برای جذب نیرو چه زمانی منتشر می‌شود، اکنون می‌توانید از مشاورین متخصص و حرفه‌ای ایران تحصیل در حوزه نظام وظیفه و خدمت سربازی  با شماره 9099075307 تماس گرفته و پاسخ همه سوالات خود را دریافت نمایید.

 

شرایط دریافت امریه سربازی 1403

دوران خدمت سربازی با همه ضرورت‌ها و خاطرات خوبی که برای سربازان دارد، چالش‌ها و سختی‌های آن را نمی‌توان انکار کرد. به همین دلیل فرصت‌های خاصی همچون امریه، می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای گذراندن این دوره باشد.

افرادی که موفق به اخذ امریه سربازی می‌شوند، می‌توانند به جای سپری کردن مدت خدمت خود در پادگان‌های نظامی؛ در سازمان‌ها، ادارات و ارگان‌ها مشغول به کار شوند. به عنوان مثال متقاضیان با امریه قوه قضاییه می‌توانند در یکی از مهم‌ترین سازمان‌های دولتی مشغول به خدمت شوند.

گرچه ممکن است که هر سازمان و ارگانی قوانین و معیارهای خاص خود را جهت اخذ امریه خدمت سربازی برای متقاضیان در نظر گرفته باشد، اما ستاد کل نیروهای مسلح یک سری شروط عمومی و اختصاصی را بدین منظور تعیین کرده است.

هر ارگان ظرفیت محدود و بسیار کمی برای جذب نیرو تحت عنوان امریه دارد، به همین خاطر هر سال شرایط اختصاصی خود را تحت عنوان فراخوان امریه به صورت اینترنتی یا در روزانه و مجلات، منتشر می‌کند.

بنابراین هر موسسه دولتی و یا دانش بنیان به غیر از اینکه فرد باید یکی از شرایط عمومی را دارا باشد، می‌بایست جز مشمولین شرایط اختصاصی قرار بگیرد و از رزومه قوی برخوردار باشد.

از این رو باید بگوییم که در شرایط عمومی امریه نظام وظیفه، منظور داشتن تمامی این موارد به طور همزمان نیست، بلکه متقاضی بایستی حداقل یکی از آن‌ها را دارا باشد. البته این موارد در امریه سربازی سپاه متفاوت از سایر ارگان‌ها است.

👈 برخورداری از وضعیت تاهل

👈 عضو خانواده شهید، جانباز و ایثارگر باشد.

👈 تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی باشد.

👈 سرپرست خانواده محسوب شود.

👈 جزء افراد معاف از رزم باشد.

👈 معتقد بودن به دین مبین اسلام و التزام عملی به ولایت فقیه و جمهوری اسلامی

👈 عدم هر گونه سوء پیشینه اخلاقی

👈 عدم اعتیاد به مواد مخدر

👈 عضو نبودن در هیچ کدام از گروهک های ضد انقلابی یا غیر قانونی

 

هزار و یک راه معافیت سربازی

مدارک لازم جهت ثبت نام امریه سربازی 1403

اطلاع از مدارک امریه نظام وظیفه جز ضروری‌ترین مواردی است که می‌بایست درباره آن اطلاعات لازم را داشته باشید. البته توجه به این مورد در صورتی است که فرد شرایط اخذ معافیت موقت را نداشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام امریه به شرح زیر است:

📁 تصویر عکس پرسنلی ۴*۳ (فرمتpng).

📁 تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه

📁 تصویر کارت ملی پشت و رو

📁 تصویر برگ اعزام به خدمت (بدون مهر غیبت)

📁 تصویر گواهی مدرک تحصیلی یا فراغت از تحصیل با قید معدل

📁 تصویر مدارک عائله تحت تکفل در صورت وجود (تصاویر کارت ملی و صفحات کامل شناسنامه، صفحه اول و دوم)

📁 تصویر مدرک مرتبط با شرایط امریه در ماده 1

📁 آدرس، محل سکونت و شماره تماس

📁 تصویر رزومه و مدارک تحقیقاتی مرتبط (برای متقاضیان امریه پژوهشی)

📁 تعهد محضری و سفته

📁 تکمیل فرم مربوط به عدم ارائه کسری خدمت در طول دوره سربازی

📁 تصویر برگه آماده به خدمت

📁 ارائه معرفی نامه و گواهی از سازمان بنیاد شهدا (ویژه خانواده شاهد و جانبازان)

📁 ارائه معرفی نامه و گواهی از سازمان بهزیستی کل کشور (برای مشمولان مربوط به سازمان بهزیستی)

📁 ارائه معرفی نامه و گواهی از سازمان کمیته امداد امام خمینی (برای مشمولان زیر نظر پوشش کمیته امداد)

📁 ارائه فرم تعهد عدم ارتباطات نسبی و سببی با اعضای سازمان

مدارک لازم برای ثبت نام امریه سربازی

برای آشنایی با سامانه ایثار کلیک کنید.

زمان ثبت نام امریه سربازی 1403

زمان ثبت نام امریه سربازی 1403 در هر ارگان متفاوت است. حتی اعلام نتایج آن حدود 2 الی 3 ماه طول کشیده و به همین خاطر گاهی برای مشمولین استرس زا می‌باشد. افراد باید پیش از اعزام درخواست خود را در سامانه ارگان مورد نظر خود ارسال کنند و سپس منتظر نتایج آن باشند.

اطلاع از زمان ثبت نام امریه خدمت سربازی برای افرادی که می‌خواهند زودتر به نتیجه برسند، ضروری و مهم است. بنابراین مشمولین باید از زمان طلایی فراخوان امریه، به موقع مطلع شوند تا برای اسم نویسی در ارگان مورد نطر خود اقدامات لازم را انجام دهند.

بیشتر ارگان‌ها برای اعلام نتایج تاریخی دقیقی را اعلام نمی‌کنند، به همین خاطر افراد باید قبل از اعزام درخواست و مدارکشان را ارسال کرده و محدود بودن ظرفیت سازمان‌ها را فراموش نکنند.

برای آشنایی با معافیت سربازی کلیک کنید.

سایت امریه سربازی

سامانه امریه نظام وظیفه برای هر ارگان و سازمان دولتی متفاوت است. پس از شیوع ویروس کرونا سازمان‌های امریه‌گیر برای کاهش رفت و آمد افراد، همانند سایر ادارات، بیشتر امور را به صورت اینترنتی درآوردند تا بتوانند کارهای ثبت نام و جذب امریه را به راحتی و بدون صرف وقت و هزینه اضافی انجام دهند.

از این رو هر ارگان سایت امریه ثبت نام سربازی را با توجه به اهداف و عملکرد خود راه اندازی کرده است تا واجدین شرایط برای بارگذاری مدارک تحصیلی، شناسنامه و کارت ملی، آدرس منزل و کد پستی، عکس پرسنلی و… به سامانه مورد نظر مراجعه کنند و مراحل اسم نویسی و مشاهده و پیگیری ثبت نام خود را در سامانه آن ارگان، انجام دهند.

داوطلبانی که می‌خواهند در امریه سربازی وزارت نفت ثبت نام کنند، لازم است وارد سامانه اختصتصی این سازمان شده و مدارک هویتی، تحصیلیة، محل سکونت و غیره را به همراه رزومه کاری خود در بخش مربوطه بارگذاری کنند و تا اعلام نتایج شکیبا باشند.

برای اطلاع از حقوق سرباز امریه کلیک کنید.

سایت امریه سربازی

برای ثبت نام در امریه خاتم الانبیا روی لینک کلیک کنید.

نحوه ثبت نام امریه سربازی 1403

همانطور که گفتیم، ارگان‌های دولتی متعددی برای جذب نیرو فراخوان امریه داده و شرایط و رزومه و مدارک افراد را با دقت بررسی می‌کنند. سایت امریه‌گیر هر سازمان متفاوت از سازمان‌های دیگر است و به طبع مشمول نظام وظیفه باید با توجه مهارت و توانایی که دارد، یکی از ارگان‎‌ها را برای ثبت نام انتخاب کند.

👈 لازم به ذکر است که مشمول نمی‌تواند هم‌زمان در چند سازمان ثبت نام کرده و منتظر نتیجه بماند. یکی از مهم‌ترین شرایط پذیرش در امریه سربازی، رعایت همین مورد است. اکنون افراد برای ثبت نام باید به سایت ارگانی که می‌خواهند در آن‌جا خدمت کنند، مراجعه کرده و لیست مدارک و شرایط آن را مطالعه نمایند.

👈 البته تا چند سال گذشته روند اسم نویسی به صورت حضوری قابل انجام بود، اما در حال حاضر این فرآیند در بیشتر سازمان‌ها غیرحضوری و اینترنتی است تا از اتلاف وقت و صرف هزینه نیروی اضافی جلوگیری شود. یکی از نکات مهمی که مشمولین باید به آن توجه داشته باشند، آماده کردن یک رزومه قوی است.

👈 رزومه افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد و از بین آن‌ها تنها کسانی که لایق و شایستگی کافی دارند را انتخاب می‌کنند. نکته بعدی در مورد دقت در انتخاب مدارک و وارد کردن اطلاعات صحیح است. در صورت درج اطلاعات غلط و یا جعلی علاوه بر عدم پذیرش مشمول، فرد از لحاظ قانونی دچار مشکلات متعددی می‌شود.

👈 بعد از ثبت نام می‌بایست نتیجه را از طریق همان سامانه پیگیری کنید. معمولا پاسخ امریه خدمت سربازی چیزی حدود 1 الی 2 ماه طول می‌کشد و تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج وجود ندارد. بنابراین بهتر است در این مورد شکیبا باشید و در صورت نیاز با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

امریه سربازی پسادکتری چیست؟ برای اطلاع از شرایط و مزایا بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

ثبت نام امریه سربازی

برای دریافت مشاوره سربازی کلیک کنید.

انواع امریه سربازی

بدون شک، امریه سربازی چیست؟ یکی از پرتکرارترین سوالات بین مشمولین نظام وظیفه است. بنابراین اکنون می‌خواهیم درباره انواع آن توضیحاتی ارائه دهیم تا با کلیت ارگان‌ها و سازمان‌ها به خوبی آششنا شوید.

به طور کلی امریه سربازی به دو دسته تقسیم می‌شود:

امریه سربازی برای شرکت‌های دانش بنیان
امریه سربازی برای موسسه‌های دولتی، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها

مدت زمان خدمت در هر دو نوع امریه سربازی 22 ماه تمام بوده و تنها شرایط و قوانین هرکدام متفاوت است که در ادامه به تمامی ضوابط و اصول اصلی موسسات دولتی و دانش بنیان و وزارتخانه‌های مختلف، خواهیم پرداخت.

کسری خدمت امریه سربازی 1403

کسری خدمت برای امریه سربازی وجود ندارد. مشمولین خدمت سربازی که برای امریه طبق لیست ارگان‌ها، ثبت نام کرده‌اند، نمی‌توانند از کسری سربازی استفاده کنند. به جز افرادی که جز بسیج فعال هستند و فقط در صورتی که بتوانند امریه قرارگاه خاتم را دریافت کنند نیز می‌توانند از کسری خدمت بسیج نیز بهره‌مند شوند.

به غیر از قرارگاه خاتم هیچ یک از ارگان‌های دولتی کسری خدمت افرادی که برای دریافت امریه ثبت نام کرده‌اند را نیز قبول نمی‌کنند. بنابراین مشمولین نظام وظیفه بهتر است قبل از ثبت نام امریه و یا اعزام به خدمت سربازی، با متخصصین کاربلد ایران تحصیل تماس بگیرند.

برای امریه سازمان نقشه برداری وارد لینک شوید.

حقوق امریه سربازی

حقوق امریه سربازی باتوجه به مدرک تحصیلی می‌تواند متفاوت باشد، اما در کل کسانی که در ارگان‌های امریه گیر مشغول به خدمت می‌شوند با سربازان دیگر فرقی از این بابت ندارند. بنابراین حقوق سربازی برای تمامی سربازان یکسان بوده و هر سال توسط نیروهای مسلح تعیین و توزیع می‌شود.

البته روند شرکت دانش بنیان کمی با ارگان‌‌های دیگر متفاوت است. به این صورت که مدیر عامل می‌تواند براساس شایستگی و لیاقت مشمول، حقوقی مازاد و جداگانه از حقوق سربازی در نظر بگیرد. بنابراین در حال حاضر مبلغ حقوق سربازان امریه گیر و سربازان نظامی در یک رده می‌باشد.

برای مشاهده همه چیز درباره امریه پرستاری وارد لینک شوید.

کسری خدمت امریه سربازی

مراحل اخذ امریه نظام وظیفه 1403

افرادی که می‌خواهند جذب یکی از ارگان‌های دولتی و یا دانش بنیان شوند، می‌بایست مراحل اخذ امریه که مشابه مراحل گرفتن امریه قرارگاه خاتم الانبیا است را انجام دهند:

🔵 ابتدا در دانشگاه خود تسویه حساب کرده و مدارک تحصیلی خود را دریافت نمایید.

🔵 سپس باید از میان ارگان‌هایی که سرباز برای امریه استخدام می‌کنند با توجه به شرایط و مدرک تحصیلی خود یکی را انتخاب کرده و مدارک خود را برای آن ارگان ارسال نمایید.

🔵 اگر قصد دریافت امریه دارید، باید به موقع برگه اعزارم را برای سازمان ارسال کنید. این برگه باید 3 ماه زودتر از موعد اعزام شما ارسال شود.

🔵 توجه بفرمایید که تاریخ اعزام مشخص باشد. همانطور که می‌دانید، این تاریخ معمولا حدود 6 ماه پس از فارغ التحصیلی است.

🔵 زمان ثبت نام امریه نظام وظیفه سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف را باید بدانید. هر نهادی به طور معمول به صورت جداگانه و در زمان‌های خاص اطلاعیه امریه سربازی را به این منظور در سایت‎‌ها یا روزنامه‌های کثیر الانتشار منتشر می‌کند.

🔵 معمولا مهلت ارائه مدارک محدود است. بنابراین حتما در زمان‌های مقرر مدارک لازم را ارائه و تکمیل کنید.

🔵 نتایج غالبا چند روز پیش از اعزام مشخص می‌شوند.

اگر در انجام مراحل ثبت نام فراخوان امریه دچار مشکل و یا سوالی شدید، می‌توانید از مشاورین ایران تحصیل کمک بگیرید.

راهنمای دریافت اخذ امریه شرکت های دانش بنیان

شرکت‌های دانش بنیان نیز یکی از نهادهای جذب کننده امریه سربازی می‌باشند. طبق قوانین مربوطه، هر شرکت دانش بنیان می‌تواند تا سقف 3 نفر در هر سال برای امریه نظام وظیفه اختصاص دهد.

این سهمیه صرفا برای همان سال است و معرفی داوطلبان به ستاد کل نیروهای مسلح بر اساس اولویت زمانی ثبت نام و امتیازهای کسب شده می‌باشد. راهنمای اخذ امریه سربازی شرکت‌های دانش بنیان بر اساس جدیدترین تغییرات اعمال شده به صورت زیر است:

🔶 مدرک تحصیلی متقاضی کارشناسی یا بالاتر از آن باشد.

🔶 امتیاز متقاضی می‌بایست حداقل 80 امتیاز از جدول امتیاز فناورانه که در پیوست بهره‌مندی دانش آموختگان برترِ فناور از تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی آمده است را دارا باشد.

🔶 فرد متقاضی لازم است در 3 ماه اخیر، سابقه بیمه تمام وقت در شرکت مورد نظر را داشته باشد.

🔶 مشمولین تنها در حوزه خدمات و کالای شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند فعالیت داشته باشند.

🔶 دارندگان مدرک تحصیلی پزشکی، مجاز به برخورداری تسهیلات امریه شرکت دانش بنیان نیستند.

به منظور دریافت راهنمای ثبت نام امریه سرباز معلم لینک مربوطه را کلیک نمایید.

شرایط اخذ امریه وزارت علوم

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر ساله با انتشار یک فراخوان در زمان‌های مشخص از میان مشمولان دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری، دعوت به همکاری می‌کند.

این سازمان با توجه به ظرفیت‌های موجود، شرایط خاصی را برای امریه تعیین و اعلام خواهد کرد. بر اساس راهنمای اخذ امریه وزارت علوم، داوطلبین واجد شرایط می‌توانند دوره خدمت را در مراکز تابع استان‌ها و یا تهران مطابق با رشته تحصیلی خود سپری نمایند.

شرایط اخذ امریه وزارت علوم مشابه شرایط و مراحل اخذ امریه وزارت دفاع است. با این تفاوت که هر کدام از این سازمان‌ها روند متفاوتی برای پذیرش افراد دارند. بنابراین افراد بایسنی مطابق با خواسته ارگان امریه گیر عمل کرده و قوانین و ضوابط آن را بپذیرند.

زمان ثبت نام این اطلاعیه در سال جاری اعلام شده و متقاضیان می‌بایست در مهلت مشخص شده، مدارک خود را تحویل دهند. اما اگر بخواهیم بدانیم که شرایط ویژه وزارت علوم جهت جذب امریه سربازی چیست؟ باید گفت که برخورداری از موارد ضروری زیر است:

🔶 اعضای خانواده ایثارگران اعم از فرزند یا برادر شهدا، جاویدالاثرها، جانبازان، آزادگان، و فرزند رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه جبهه

🔶 جزء ایتام محسوب شود

🔶 دارای وضعیت تاهل باشد

🔶 از معافین رزم به شمار آید

🔶 برگزیدگان و استعدادهای برتر علمی، نخبگان، حافظان قرآن و حافظان و قاریان برتر قرآن

🔶 حداقل 6 ماه سابقه بسیج فعال داشته باشد

🔶 جزء اعزامی های تیرماه ۱۴۰۳ باشد

شرایط اخذ امریه وزارت علوم

لیست ارگان های امریه سربازی

لیست ارگان‌ های امریه سربازی به طور کلی به صورت جداولی برای شما آماده شده است. اما این نکته را فراموش نکنید که هر یک از این ارگان‌ها تنها در زمان‌های خاصی اقدام به جذب امریه سربازی می‌نمایند. بنابراین برای هرگونه اقدام، می‌بایست به سایت آن سازمان مراجعه کرده و در صورت فعال بودن لینک ثبت نام، مدارک و رزومه خود را بارگذاری نمایید.

لیست ارگان‌ها به شرح زیر است:

لیست ارگان وزارت نیرو برای  امریه سربازی شرکت توزیع برق نیروی استان

شرکت آب منطقه‌ای

شرکت آب و فاضلاب شهری

شرکت سهامی سازمان آب منطقه‌ای

شرکت سهامی برق منطقه‌ای

شرکت آب و فاضلاب روستایی استان

لیست ارگان وزارت دفاع برای  امریه سربازی صنایع اپتیک اصفهان

شرکت‌ها و مراکز جذب سرباز امریه

صنایع الکترونیک شیراز

صنایع هواپیماسازی ایران در شاهین شهر اصفهان

لیست ارگان وزارت نفت برای  امریه سربازی شرکت سهامی پتروشیمی رازی

شرکت سهامی نفت فلات قاره

شرکت پتروشیمی شانگهای

شرکت سهامی نفت مناطق مرکزی ایران

شرکت سهامی پتروشیمی بیستون

شرکت های پالایش نفت

شرکت گاز هر استان

شرکت های سهامی بهره برداری نفت و گاز

شرکت های سهامی پتروشیمی

شرکت های پالایش گاز

شرکت سهامی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

شرکت سهامی عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی

لیست ارگان وزارت راه و شهرسازی و وزارت میراث فرهنگی برای  امریه سربازی شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی

صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی

معاونت صنایع دستی

پژوهشگاه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

شرکت سهامی عمران شهر

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی

لیست ارگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای  امریه سربازی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران

شرکت های سهامی مخابرات استان

لیست ارگان وزارت جهاد کشاورزی شرکت های سهام کشت و صنعت

شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی

شرکت سهامی بهره برداری و صنایع

شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران

شرکت سهامی تکاچوب

شرکت سهامی کشاورزی و دامپروری

شرکت مادر تخصصی تولید محصولات کشاورزی ، دامی و منابع

لیست ارگان وزارت صنعت، معدن و تجارت شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان

شرکت سهامی خدمات بازرگانی فولاد ایران

شرکت سهامی البرز شرقی

شرکت سهامی فولاد مبارکه

شرکت سهامی زغال سنگ کرمان

شرکت سهامی فولاد خوزستان

شرکت سهامی سنگ آهن مرکزی

شرکت سهامی دیزل سنگین ایران

شرکت ملی صنایع مس ایران

شرکت سهامی کشت و صنعت هفت تپه

موسسه تحقیقات و کاربرد مواد معدنی ایران

لیست مراکز دولتی برای امریه سربازی سازمان آتش نشانی

سازمان گسترش و نوسازی صنایع

سازمان بهزیستی

فنی و حرفه‌ای

بازرسی کل کشور

بنیاد مسکن

نهاد ریاست جمهوری

سازمان آموزش  کشور

گمرک‌

دانشگاه

دادگستری

دارایی

فرمانداری

شهرداری

شهرک صنعتی

اداره تعاون

استانداری

بنیاد شهید و بنیاد مسکن

اداره برق

اداره صنایع

نوسازی مدارس

انرژی اتمی

بازرگانی

اداره اوقاف

و …

ما در این بخش به برخی از ارگان‌های امریه سربازی پرداختیم. اما شما عزیزان می‌توانید برای دریافت لیست کامل این ارگان‌ها و نحوه ورود به سامانه استعلام اینترنتی خدمات الکترونیک سخا سربازی با مشاورین امریه سربازی ایران تحصیل تماس گرفته و در خصوص ارگان مد نظر خود مشاوره گرفته و یا لیست کامل ارگان‌های که امریه قبول می‌نمایند را دریافت نمایید. برای این کار کافی است با شماره 9099075307 از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

نحوه اخذ امریه آموزش و پرورش

سیاست اداره آموزش و پرورش در جذب امریه سربازی همانند بسیاری از سازمان‌های دیگر، تامین نیروی انسانی به خصوص در مناطق محروم می‌باشد. البته امریه نظام وظیفه آموزش و پرورش به دو صورت سرباز معلم و نیروی اجرایی است.

شرایط این سازمان با شرایط و نحوه استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران متفاوت است و افرادی که می‌خواهند برای امریه ثبت نام کنند، می‌بایست به مهارت و توانایی‌ها خود اعتماد بالایی داشته باشند.

داوطلبینی که از شرایط لازم برخوردار هستند، بعد از اینکه دوره دو ماهه را گذراندند و گزینش شدند، باید یک دوره دو هفته‌‎ای را در آموزش و پرورش شرکت کنند. اما به طور کلی اگر به دنبال راهنمای اخذ امریه این نهاد می‌باشید، به موارد زیر دقت نمایید.

🔶 داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد ( دارندگان مدرک ارشد در اولویت قرار دارند)

🔶 برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام بر وی آن مشخص شده باشد

🔶 رشته تحصیلی داوطلب از شاخه ها پزشکی یا پیراپزشکی نباشد

🔶 دارای سلامت روحی و جسمی متناسب با شغل معلمی

🔶 در یکی از ماه‌های تیر، مرداد و یا شهریور همان سال تاریخ اعزام خورده باشد

🔶 مشمولانی که امریه خود را در آموزش و پرورش می گذرانند، شامل کسری خدمت نمی شوند

🔶 ادامه امریه سربازی پس از اتمام دوران خدمت امکانپذیر نمی باشد

🔶 اگر مشمول درخواست معافیت پزشکی یا تحصیلی نمایند، قادر به استفاده از امریه آموزش و پرورش نخواهد بود

نحوه اخذ امریه آموزش و پرورش

نحوه اخذ امریه سربازی وزارت نیرو

روش جذب امریه نظام وظیفه وزارت نیرو، بدین نحو است که این سازمان هر ساله در مواقع خاصی، فراخوان خود را در یکی از روزنامه‌های کثیر الانتشار و سایت وزارت نیرو منتشر می‌کند.

متقاضیان مشمولی که قصد اخذ امریه سربازی از این سازمان را دارند نیز بایستی در مدت مقرر با مراجعه به سامانه این وزارت خانه نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام نمایند.

اداره کل امور اداری و پشتیبانی وزارت نیرو، مدارک ارسال شده را بررسی و در صورت کامل بودن، اسامی را به کارگروه مرکزی هیئت گزینش تحویل می‌دهد. اما در مورد اینکه ضوابط اجرایی این امریه سربازی چیست؟ باید بگوییم به صورت زیر است:

🔶 داوطلب دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری در یکی از رشته های تحصیلی مرتبط با وظایف وزارت نیرو باشد. برای اطلاع از این رشته ها می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

🔶 حداقل معدل کارشناسی دانشگاه‌های سطح یک 14، کارشناسی ارشد 15، و دکترا 16 باید باشد

حداقل معدل سایر دانشگاه های دولتی، غیر انتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی 15، کارشناسی ارشد 16 و دکترا 17 باشد

🔶 متقاضیان پذیرفته شده امریه نباید از بستگان درجه 1 و 2 ( اعم از سببی و نسبی) شاغلین مجموعه وزارت نیرو و واحدهای تابع آن باشند

🔶 مشمولانی که به دنبال معافیت یا تحصیل در دوره سربازی هستند، مجاز به استفاده از امریه این وزارت خانه نیستند

🔶 کارکنان خدمت وظیفه، دوره خود را به صورت امریه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته سپری می‌کنند

🔶 هیچ کدام از مشمولین امریه وزارت نیرو حق عقد قرارداد پیمانکاری یا مالی با هیچ کدام از شرکت‌ها را ندارند

🔶 اگر در زمان صلح، کارمند امریه سربازی بیش از 15 روز غیبت داشته باشد، به منزله فرار است و این مورد باید سریعا به اداره کل امور اداری و پشتیبانی نیرو منعکس گردد.

آیا می‌دانید چگونه غیبت سربازی را پاک کنیم؟ برای کسب اطلاعات بیشتر لینک قرمز را انتخاب نمایید.

راهنمای دریافت امریه قوه قضاییه

قوه قضاییه این امکان را فراهم آورده است تا همه مشمولین واجد شرایط در تمامی استان‌ها، امکان ثبت نام در امریه این نهاد مهم را داشته باشند.

این ارگان از میان رشته‌های تحصیلی علوم قضایی و حقوق، حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی، الهیات و معارف اسلامی، مدیریت (دولت، اجرا، فرهنگی وهنری، اطلاعات وارتباطات)، حسابداری و کامپیوتر نیرو می‌گیرد.

شرایط اعلام شده جهت دریافت امریه سربازی قوه قضاییه، تقریبا مشابه با مواردی است که در راهنمای اخذ امریه سازمان‌های دیگر ذکر گردید. اما ذکر چند نکته در اینجا ضروری است.

👈 قوه قضاییه سهمیه محدودی برای اختصاص امریه به متقاضیان دارد و تنها تعداد معدودی از ثبت نام کنندگان پذیرفته می‌شوند.

👈 مدت دوره امریه این نهاد، 24 ماه است. از این رو کسر خدمت به امریه های قوه قضاییه تعلق نمی‎‌گیرد.

👈 قوه قضاییه در ماه‌های زوج هر سال اعزام خواهد داشت.

👈 مناطق محروم که نیازمند محاکم هستند، در اولویت خواهند بود.

👈 تنها سربازان بومی گزینش و پذیرفته خواهند شد.

👈 داوطلبان و ثبت نام کنندگان می توانند نتایج را از طریق تماس تلفنی دریافت کنند.

راهنمای دریافت امریه قوه قضاییه

جهت اطلاع از شرایط و مراحل اخذ امریه سازمان صدا و سیما کلیک کنید.

نکات مهم در مورد امریه سربازی

برای اطلاع از نکات مهم امریه سربازی به موارد گفته شده زیر توجه نمایید:

⏪ اگر قصد دارید امریه نظام وظیفه بگیرید، حتما 2 تا 3 ماه قبل از اعزام، درخواست خود را به ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه ارسال نمایید.

⏪ اکیدا در دو سازمان مختلف به صورت همزمان درخواست امریه ندهید، چرا که هر دو مورد درخواست شما را لغو خواهند کرد.

⏪ در اکثر مواقع، سطح علمی دانشگاهی که در آن تحصیل کرده‌اید تفاوتی در اعطای امریه ایجاد نمی‌کند. این مورد را تنها می‌توان در قوانین جذب برخی از وزارتخانه‌ها مشاهده نمود.

⏪ اغلب ارگان‌های دولتی و غیر دولتی با کسری خدمت موافقت نمی‌کنند.

⏪ سازمان‌های مربوطه محل کار و خدمت سرباز را تعیین کرده و اخذ انتقالی به محل‌های دیگر روندی بسیار دشوار دارد. بنابراین، حتما ابتدا در این مورد به خوبی تحقیق کنید.

⏪ دوره امریه جزء سابقه استخدامی فرد محسوب خواهد شد.

⏪ چنانچه به هر دلیلی مایل باشید، می‌توانید در طول دوران امریه انصراف دهید.

⏪ اغلب سازمان‌ها تعهدی در قبال استخدام فرد پذیرفته شده ندارند.

⏪ کارمندان وظیفه همچون سایر کارمندان و در همان ساعات کاری، خدمت خواهند کرد.

 

🎧 پادکست صوتی مقاله 🎧

 


خلاصه مقاله امریه سربازی

امریه سربازی برای کسانی که می‌خواهند در شرایطی بهتر و با سختی‌های فیزیکی کمتر خدمت خود را تمام کنند، مناسب است. البته مشمولین باید این نکته مهم را در نظر داشته باشند که ظرفیت هر ارگان دولتی، مانند وزراتخانه‌ها و دانش بنیان محدود است.

به همین خاطر لیست ارگان و شریط اختصاصی چند سازمان و اداره مهم را به همراه راهنمای اخذ امریه نظام وظیفه را ذکر نمودیم تا در این مورد اطلاعات بیشتری داشته باشید. با این وجود، مطمئنا به دلیل تنوع بالای رشته‌های تحصیلی و نهادهای مختلفی که جذب نیروی امریه را در دستور کار خود دارند، بسیاری از متقاضیان اطلاع چندانی از مراحل و زمان ثبت نام آگاهی ندارند.

استفاده از مشاوره‌های حرفه‌ای و مطلع از جدیدترین قوانین فراخوان امریه، می‌تواند به عنوان یک مزیت مهم به شمار آید. اگر می‌خواهید بدانید راز اخذ امریه خدمت سربازی چیست؟ می‌توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 برای دانلود PDF کلیک کنید.

4.7/5 - (15 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاوران حوزه امریه سربازی

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

امریه خدمت سربازی چیست؟

امریه سربازی به این معناست که فرد دوران خدمت سربازی خود را در ارگانی دولتی مثل وزارتخانه‌ها بگذراند.

شرایط عمومی دریافت امریه نظام وظیفه چیست؟

از میان شرایط عمومی دریافت امریه نظام وظیفه می‌توان از متأهل بودن فرد، سرپرست خانوار بودن و تحت نظر سازمان بهزیستی بودن نام برد.

سایت ثیت نام امریه سربازی کدام است؟

سایت امریه خدمت سربازی هر ارگان با توجه به اهدافی که دارد، متفاوت است.

نظرات

109 دیدگاه دربارهٔ «امریه سربازی چیست؟ + شرایط، مراحل، ارگان ها و حقوق 1403»

 1. Avatar photo محمد گفت:

  سلام. وقت بخیر. من امریه به عنوان پیام آور قبول شدم.. اما حدود ۲۰۰ کیلومتر با شهر خودم فاصله داره.. خواستم ببینم خونه یا جایی برای اسکان میدن یا نه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بستگی به ارگانی که شما خدمت میکنید خواهد داشت

 2. Avatar photo Behrad گفت:

  سلام، اگر شخصی چهار ماه سابقه خدمت در نیروی انتظامی داشته باشه و برای مقطع ارشد ایست سربازی زده باشد، و همزمان با تحصیل در شرکت دانش بنیان مشغول کار باشد، امکان این وجود دارد که بعد از اتمام تحصیل در همان شرکت خدمت سربازی خود را ادامه دهد؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر باید امتیاز مورد نیاز را در این شرکت کسب کنید

 3. Avatar photo آرمین گفت:

  سلام‌وقت بخیر آیا واقعیت داره که طرحی وجود داره که 6ماهه آخر خدمت سربازی رو میشه در ورزش و‌جوانان امریه گرفت
  ممنونم بابت پاسخگوییتون

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   امریه سربازی با توجه به مدرک تحصیلی و نیاز مراکز است و باید تمامی موارد را مورد بررسی قرار دهید.

 4. Avatar photo نوید گفت:

  سلام وقتتون به خیر . میخواستم بدونم اگر سرباز امریه باشیم و پذیرش برای ادامه تحصیل بیاد برامون از خارج از کشور، آیا امکان لغو امریه و گرفتن معافیت تحصیلی امکان پذیره؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   سلام وقت بخیر بستگی دارد برای چه مقطعی اقدام کمیکنید

 5. Avatar photo علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من آموزشی رودرپادگان محمد رسول‌الله بیرجندافتادم تعمیرکاری هم بلدم آزمون دادم قبول شدم الان ده روز دیگه موقع تقسیم هست آیاهمون جامیتونم بمونم ؟
  مدرکم فوق دیپلم هست متاهل هم هستم ولی شش ماه غیبت داشتم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   نحوه تقسیم بندی و پادگان محل خدمت بعد از آموزشی مشخص نیست.

 6. Avatar photo سینا. گفت:

  سلام امریه سربازی جهاد دانشگاهی چه زمانی هست و شرایط چه می باشد؟ اگر میشه راهنمایی نمایید
  با تشکر

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت اطلاعات جامع از نحوه ی امریه گرفتن و شرایط ان با ما تماس بفرمایید

 7. Avatar photo علی. گفت:

  سلام روزتون بخیر
  امریه سربازی برای افرادی که دارای غیبت هستند هم صدق می کنه؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما درصورتی که وارد مرحله غیبت شده باشید نمیتوانید برای این مورد اقدامی انجام دهید

 8. Avatar photo زکریا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده کارشناس ارشد برنامه ریزی گردشگری هستم و خواستار جذب امریه در سازمان میراث فرهنگی؛
  در خصوص ارسال درخواست باید دقیقا چیکار کنم ایا سایت خاصی داره یا باید نامه به ارگان مربوطه ارسال بشه؟ ممنون میشم اگه راهنمایط بفرمایین

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر شما باید به صورت مستقیم با سازمان امریه پذیر ارتباط برقرار کنید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • امریه وزارت نفت

  امریه وزارت نفت 1403 + شرایط، رشته ها و حقوق | فرم ثبت نام

  ثبت نام امریه وزارت نفت به صورت آنلاین، براساس رشته تحصیلی و معدل داوطلبان انجام می‌شود. در حال حاضر مشمولان زیادی در پی دریافت این امریه و گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه خود در این ارگان دولتی شناخته شده هستند....
 • نحوه درخواست پروپوزال امریه دانش بنیان

  نمونه پروپوزال امریه دانش بنیان 1402 + راهنما جامع | ایران تحصیل

  درخواست پروپوزال امریه دانش بنیان فرآیندی است که از طریق آن سازمان‌ها و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند برای دریافت حمایت‌های مالی و فنی از دولت و سایر نهادهای حمایتی اقدام نمایند. نحوه درخواست پروپوزال امریه دانش بنیان به این صورت...
 • ثبت نام امریه دانش بنیان

  ثبت نام امریه دانش بنیان 1403 + شرایط، رشته ها و حقوق مزایا

  مشمولانی که قصد ثبت نام امریه دانش بنیان را دارند، باید مدارک خود را در زمان مقرر برای تحویل آماده کنند. متقاضیان با کار در شرکت دانش بنیان به جای سربازی می‌توانند از این تسهیلات ویژه استفاده کنند. البته شرایط...
 • حقوق سرباز امریه

  حقوق سرباز امریه ۱۴۰۳ + به تفکیک مدرک و ارگان

  عوامل متفاوتی در نحوه محاسبه حقوق سرباز امریه تاثیرگذار هستند که همین امر موحب شده تا به راحتی نتوان میزان مبلغ دریافتی توسط سربازارن امریه را محاسبه کرد. سربازان در حقیقت با توجه به درجه و تحصیلات خود دستمزد دریافت...
تماس با مشاور