تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد 

اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد 1400

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

زمان اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد 1400 مشخص شد. داوطلبانی که در هر کدام از رشته های علوم پزشکی ثبت نام کرده و در جلسه حضور یافته بودند، می توانند برای مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت از طریق مراجعه به سایت سنجش آموزش سنجش پزشکی اقدام نموده و کارنامه کنکور خود را دریافت کنند. گفتنی است که کارنامه کنکور وزارت بهداشت در دو مرحله منتشر می شود. نتیجه نهایی و پذیرفته شدگان مرحله اول که اقدام به انتخاب رشته کرده اند، از طریق سامانه مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد. برای آگاهی از زمان دقیق انتشار جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد و کسب راهنمایی های لازم جهت انتخاب رشته و یا ثبت نام نهایی با مشاوران ایران تحصیل فرمایید. همکاران ما پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان خواهند بود. 

 

 

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد و نحوه انتخاب از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد

 

جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد

 

وزارت بهداشت هر ساله برای متقاضیانی که در جلسه کنکور ارشد گروه های پزشکی حضور یافته بودند، نتایج را در زمان های مقرر در سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی به اطلاع متقاضیان می رساند. جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد شامل دو مرحله می باشد.

در مرحله اول، تنها کارنامه اولیه کنکور وزارت بهداشت منتشر می شود که در آن وضعیت علمی متقاضی از نظر نمره و مجاز بودن یا نبودن ذکر می گردد. بر این اساس، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، در فرم مربوطه برای انتخاب رشته های مورد اقدام نمایند.

در مرحله دوم، نوبت اعلام کارنامه نهایی می رسد. بدین ترتیب، متقاضی از رشته و محل قبولی خود آگاه می شود. به طور کلی نتایج حدود یک ماه بعد از برگزاری آمون مشخص می شود، اما در مورد زمان اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد 1400 هنوز تاریخ دقیقی منتشر نشده است. با این وجود، به محض اعلام شدن، متقاضیان گرامی می توانند در این سایت یا کانال تلگرامی، از جدیدترین اطلاعیه ها مطلع شوند.

 

 

به منظور دریافت نمونه سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید

 

 

نحوه دریافت اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت به صورت اینترنتی بود و لازم است که برای دریافت کارنامه به سامانه سنجش آموزش پزشکی مراجعه شود. برای این منظور به صورت زیر عمل نمایید.

 

 • وارد کردن آدرس اینترنتی sanjeshp.ir در موتور جستجوگر ( بهتر است که فیلتر شکن را خاموش کنید). بر روی اطلاعیه کارنامه کنکور وزارت بهداشت کلیک کرده و یا به منوی ارشد که در سمت راست صفحه اصلی قرار دارد، وارد شوید.

 

 • انتخاب گزینه ” کارنامه علمی “

 

 • کد رهگیری را که در هنگام ثبت نام دریافت کرده بودید را وارد نمایید.

 

 • دریافت کارنامه و مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

 

به منظور دریافت لیست منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید

 

 

چند نکته مهم در مورد کارنامه اولیه کنکور وزارت بهداشت

 

 

مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

 

برای دریافت جواب اولیه کنکور وزارت بهداشت ارشد لازم است که متقاضیان عزیز چند نکته مهم را در نظر داشته باشند که در زیر آن ها قید می کنیم.

 • اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد تنها به صورت اینترنتی بوده و وارد کردن کد رهگیری الزامی می باشد.

 

 • اگر داوطلبی کد رهگیری خود را فراموش کرده باشد، با کلیک بر روی گزینه ” فراموشی کد رهگیری”، کد جدید به شماره موبایل یا ایمیل وی ارسال خواهد شد.

 

 • اگر فردی در دو گروه مختلف شرکت نموده باشد، دو پاسخنامه که حاوی شماره های داوطلبی متفاوت هستند، منتشر می شود.

 

 • کارنامه کنکور وزارت بهداشت شامل عباراتی همچون، مشخصات فردي، سهميه، نمره خام دروس امتحاني به درصد، نمره كل تراز به درصد، رتبه در سهميه، رتبه كل داوطلب در بين كليه داوطلبان همان رشته بدون اعمال سهميه (رتبه آزاد)، معدل (براساس اعلام داوطلب) می باشد.

 

 • اطلاعات فردی که در کارنامه قید شده است، مواردی هستند که توسط متقاضی در هنگام نام نویسی وارد و به ثبت رسیده اند. این به معنای تایید شرایط یا مدارک از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی نیست.

 

 • اعلام نتایج اولیه کنکور وزارت بهداشت ارشد به منزله قبولی قطعی داوطلب نیست و باید منتظر کارنامه نهایی ماند.

 

 • متقاضیانی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست در زمان های مقرر نسبت به انتخاب رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند، در غیر این صورت به منزله انصراف خواهد بود.

 

 • چنانچه در هر کدام از مراحل آزمون، مشخص شود که اطلاعات یا مدارک وارد شده هنگام نام نویسی مغایرتی با وقعیت دارد، فرد از ادامه مراحل دیگر محروم خواهد شد و حتی در صورت پذیرش، قبولی وی لغو می گردد.

 

 

جهت آشنایی با زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک فرمایید

 

 

روش گزینش بر اساس کارنامه کنکور وزارت بهداشت

ملاک پذیرش هر کدام از متقاضیانی که پس از اعلام نتایج  اولیه کنکور وزارت بهداشت ارشد مجاز به انتخاب رشته شده اند، بر اساس نمره کل تراز ( که با درصد در کارنامه نشان داده شده است)، سهمیه و اولویت انتخاب رشته وی در میان سایر داوطلبان آن رشته می باشد.

بنابراین، داوطلبان لازم است پس از مطالعه دقیق شرایط درج شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، با توجه به نمره تراز کسب شده و ظرفیت پذیرش دانشگاه ها، رشته یا رشته های مورد علاقه خود را الویت بندی کنند.

البته چنانچه در هنگام ثبت نام سهمیه ایی را در فرم نام نویسی علامت زده باشید نیز، مطابق با آن مشمول یکی از سهیمه های آزاد، رزمندگان و ایثارگران، و یا استعداد درخشان خواهید بود. برای هر کدام از این سهمیه ها ظرفیت خاصی در نظر گرفته شده است که برای اطلاع از آن می توانید مطلب دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت را مطالعه فرمایید.

 

 

چنانچه می خواهید از رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی وزارت بهداشت مطلع شوید، لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

راهنمای انتخاب رشته پس از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

پس از مشخص شدن جواب اولیه کنکور وزارت بهداشت ارشد ، داوطلبان باید با وارد کردن کد رهگیری خود در سامانه سنجش، انتخاب رشته محل تحصیلی خود را انجام دهند. برای این منظور، ابتدا توصیه می شود که رشته های مورد نظر خود را بر اساس علاقه در یک برگه به صورت دستی یادداشت نموده و سپس در فرم اصلی که به اینترنتی می باشد، وارد کنید. علاوه بر این، چند نکته مهم در اینجا قابل ذکر است که در ادامه آن ها را بیان می کنیم.

 

 • هیچ کدام از رشته و محل های تحصیل های پذیرفته شده قابل تغییر نمی باشد، بنابراین در انتخاب نهایت دقت را به کار ببرید.

 

 • هر کدام از داوطلبان که در دو گروه و یا مجموعه امتحانی یک گروه یا یک رشته از گروه دیگر را شرکت کرده اند، مجاز خواهند بود تا ترکیبی از رشته های مورد علاقه خود را هر دو گروه انتخاب نمایند.

 

 • تحصلی در برخی از دانشگاه ها اعم از دوره های شهریه پرداز دانشگاه ها علوم پزشکی، دانشگاه آزاد و … مستلزم پرداخت شهریه می باشد، بنابراین در وارد کردن این رشته محل ها نکته ذکر شده را مد نظر داشته باشید.

 

 • هر رشته ایی دارای تعداد اولویت انتخابی محدود مطابق با تعداد دانشگاه یا مراکز پذیرنده دارد.

 

 • در صورت بروز هر گونه اشتباه در فرم انتخاب رشته، مسئولیت های بعدی متوجه خود داوطلب می باشد و سازمان مربوطه هیج گونه مسئولیتی در این باره عهده دار نیست.

 

 • بعد از انجام تمامی مراحل و کلیک بر رروی دکمه ” ثبت نهایی ” دیگر اعمال تغییر یا ویرایش امکان پذیر نمی باشد.

 

 • از فرم انتخاب رشته خود پرینت گرفته تا در مراحل بعدی برای پیگیری های لازم دچار مشکل نشوید.

 

 

چنانچه می خواهید از رتبه لازم برای قبولی در رشته های پیراپزشکی مطلع شوید، بر روی لینک قرمز کلیک فرمایید

 

 

نحوه اعتراض به جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد

در برخی از اوقات، دیده می شود که متقاضی از نمره علمی یا رتبه خود در هنگام اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد ، راضی نیست و یا رشته محل قبول شده را به دلایل متفاوت قبول ندارد. گرچه سیستم بررسی آزمون ها و انتخاب رشته، دقت بالایی دارد، اما برای این دسته از افراد امکان اعتراض وجود دارد.

بدین ترتیب، می توان به سایت سنجش آموزش پزشکی مراجعه و درخواست اعتراض یا بازبینی خود را به ثبت رساند. برای این امر، می بایست پس از ورود به صفحه اصلی سایت sanjeshp.ir ، بر روی گزینه تماس با ما کلیک نموده و اطلاعات خواسته شده اعم از نام، نام خانوادگی، کدملی، تلفن همراه و درخواست خود را درج کنید.

توجه داشته باشید ک مهلت اعتراض کارنامه کنکور وزارت بهداشت محدود بوده و بعد از اتمام آن، دیگر امکان ارسال درخواست وجود نخواهد داشت. همچنین، حتما از آدرس ایمیل و شماره موبایلی استفاده کنید که فعال باشد، چرا که نتیجه پس از 24 الی 72 ساعت برای شما ارسال خواهد شد.

 

 

جهت دریافت لیست منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت روانشناسی به لینک مربوطه مراجعه فرمایید 

 

 

مراحل لازم پس از مشاهده نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت

مدتی پس از انتشار و مشاهده نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت ، داوطلبان قادر خواهند بود تا نتایج نهایی را دریافت کنند.

در این مرحله، بایستی با توجه به دانشگاه و محل پذیرفته شده در کارنامه کنکور وزارت بهداشت به صورت حضوری و با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه مربوطه مراجعه کرد.

البته، هر دانشگاهی بسته به برنامه و تقویم آموزشی خود، زمان خاصی را جهت نام نویسی پذیرفته شدگان اعلام می کند.  اما اگر در مهلت تعیین شدهف مدارک خواسته شده را ارائه نداده و فرایند ثبت نام را تکمیل نکنید، به منزله انصراف بوده و عواقب آن متوجه فرد پذیرفته شده می باشد.  

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا علاوه بر توضیح در مورد زمان مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ، اطلاعات دیگر همچون نحوه انتخاب رشته و اعتراض به نتایج را برای داوطلبان گرامی ارائه دهیم.

چنانچه شما نیز قصد دارید تا در هنگام  اعلام نتایج و جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد احساس رضایت داشته و رشته مورد نظر خود را پذیرش شوید، می توانید از مشاوره تخصصی ایران تحصیل برخوردار شوید. کارشناسسان ما در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 1 شب با متقاضیان عزیز در ارتباط خواهند بود.

 

 

به منظور آشنایی با زمان و نحوه اعتراض به اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد وزارت بهداشت

رشته های کنکور ارشد وزارت بهداشت

ارشد چه رشته ای بخونم؟

اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد 

دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت

به این پست امتیاز دهید

زمان اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد سال جاری چه تاریخی است؟

هنوز تاریخ معین جهت انتشار کارنامه کنکور وزارت بهداشت اعلام نشده است، اما بمحض مشخص شدن آن مقاله کنونی به روزرسانی خواهد شد.

برای مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت به کجا باید مراجعه کرد؟

متقاضیان بایستی برای این منظور به سامانه سنجش آموزش پزشکی مراجعه و کد رهگیری خود را وارد نمایند.

در صورت اعتراض به جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد چه باید کرد؟

در سامانه سنجش آموزش پزشکی، قسمتی برای این منظور در نظر گرفته شده است.

چگونه احتمال قبولی را در هنگام انتخاب رشته وزارت بهداشت بالا ببریم؟

داوطلبان گرامی می توانند از طریق تماس با کارشناسان ایران تحصیل، تخصصی ترین مشاوره انتخاب رشته وزارت بهداشت را دریافت نمایند.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور