تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
اعلام نتایج کنکور 99

اعلام نتایج کنکور 1400 + مشاهده مستقیم نتایج اولیه

اعلام نتایج کنکور 99
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اعلام نتایج کنکور 1400 پس از چند ماه انتظار داوطلبان امروز روی سامانه سنجش قرارگرفت به اطلاع کلیه داوطلبان محترم می رسانیم جهت مشاهده نتایج و جواب کنکور سراسری به شماره داوطلبی – شماره ملی – سریال شناسنامه نیاز خواهید داشت.

 

داوطلبان محترم جهت مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری – وجود هر گونه مشکل در سامانه سنجش یا فراموشی شماره داوطلبی خود می توانید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با مرکز مشاوره سنجش به شماره 9099072952 تماس حاصل نمایید.

 

پس از اعلام نتایج کنکور 99 حتما برای انتخاب رشته که دفترچه آن حدودا 2 یا 3 روز بعد از انتشار کارنامه بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. توصیه می نماییم که برای انتخاب رشته عجله به خرج ندهید و پس از مشورت های لازم نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید همچنین پس از مشاهده نتایج کنکور سراسری انتخاب رشته خود را به روزهای پایانی مهلت در نظر گرفته شده موکول نمایید.

 

جهت اطلاع دقیق از زمان اعلام نتایج کنکور – مشاهده نتایج کنکور سراسری – دریافت کارنامه و مشاوره انتخاب رشته بر اساس بازار کار و استعدادیابی شغلی و تحصیلی از سراسر کشور با مرکز مشاوره سنجش تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

زمان اعلام نتایج کنکور 1400

نتایج کنکور سراسری را می توان به سه قسمت تقسیم نمود. یکی از زمان اعلام نتایج کنکور را می توان نتایج اولیه کنکور سراسری دانست. در این کارنامه داوطلبان می توانند رتبه و تراز کسب شده را ملاحظه نمایند. همچنین از وضعیت مجاز و غیر مجاز شدن خود نیز آگاه شوند. در واقع در همین کارنامه است که داوطلبان می توانند از تمامی درصدهای خود در هر درس اطلاع یابند. که به طور میانگین یک ماه و چند روز پس از برگزاری آزمون منتشر می شود.

 

نوع دوم اعلام نتایج کنکور را می توان در رابطه با نتایج نهایی کنکور دانست. نتایج نهایی کنکور همان نتایج انتخاب رشته هر یک از داوطلبان می باشد. که البته این کارنامه برای داوطلبانی که در رشته های با آزمون و بدون آزمون شرکت نموده باشند یکسان خواهد بود و هر یک از پذیرفته شدگان می توانند در اقدام بعدی نسبت به ثبت نام در دانشگاه محل پذیرش اقدام نمایند.

 

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که نتایج نهایی داوطلبان دانشگاه های آزاد و دانشگاه های روزانه به صورت جداگانه و در زمان های متفاوتی اعلام می گردد. بنابراین زمان اعلام نتایج کنکور برای انتخاب رشته هر دو گروه متقاضی شهریور ماه می باشد. اما این زمان برای دانشگاه آزاد اندکی دیرتر از دانشگاه های روزانه خواهد بود. به طور میانگین سازمان سنجش در نیمه دوم شهریور ماه نتایج را اعلام می نماید.

 

نوع سوم مشاهده نتایج کنکور سراسری برای آن دسته از داوطلبانی است که در مهر ماه منتظر تغییر رشته و مشاهده رشته هایی که احتمال قبولی آن را داشته اند می باشند. در واقع کارنامه سبز کنکور سراسری می تواند نوع دیگر این مورد باشد. با استفاده از کارنامه مذکور می توانید نسبت به تغییر رشته و دانشگاه محل پذیرش خود بدون نیاز به انصراف از دانشگاه اقدام نمایید. این کارنامه حدودا در نیمه دوم مهر ماه منتشر می گردد.

 

 

 

 

 

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام نتایج کنکور 1400 به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه سنجش و آموزش کشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

 

 

 

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور

داوطلبان برای اعلام نتایج کنکور سراسری دو روش پیش رو دارند. در هر یک از این روش‌ها، متقاضیان لازم است اطلاعات هویتی و همچنین اطلاعات کارنامه خود را وارد نمایند.

بنابراین چنانچه به این اطلاعات دسترسی ندارید، حتماً باید با کارشناسان مربوطه صحبت نموده تا راه‌های پیشنهادی را به شما ارائه نمایند و از این طریق بتوانید نتایج نهایی کنکور سراسری را دریافت نمایید.

 

 

 

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور 98

 

 

روش اول : با استفاده از شماره پرونده و شماره شناسنامه است. شماره پرونده همان کدی است که پس از اتمام ثبت نام این شماره در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اگر به کارت ورود به جلسه خود دسترسی داشته باشید، می‌توانید این شماره را در بالای کارت خود ملاحظه نمایید.

پس از وارد نمودن شماره پرونده خود، می‌توانید نتایج را دریافت نمایید.

روش دوم : در ابن روش مشاهده نتایج نهایی کنکور بر اساس شماره داوطلبی و شماره شناسنامه است. شماره داوطلبی هر فرد، همان شماره‌ای است که به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه در اختیار او قرار داده می‌شود.

همچنین این شماره، بر روی دسته صندلی داوطلب به هنگام آزمون نصب شده است که باید پس از اتمام آزمون این کد را به همراه داشته باشد.

برای اطلاع دقیق از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور کلیک کنید.

 

 

نحوه دریافت کارنامه کنکور

 

نحوه دریافت کارنامه کنکور

نحوه دریافت کارنامه کنکور

 

با توجه به اینکه ثبت نام کنکور دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت همزمان و ادغام شد صورت می پذیرد. لذا در مرحله اعلام نتایج کنکور 99 نیز ، این کارنامه به صورت همزمان و برای هر دو دانشگاه در قالب یک کارنامه قابل دریافت و مشاهده می باشد. در واقع برای داوطلبان دانشگاه های آزاد نیز با توجه به کدی که در انتهای کارنامه خود مشاهده می نمایند، می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 

پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور مبنی بر امکان مشاهده نتایج کنکور سراسری می توانید به سامانه سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایید و کارنامه کنکور سراسری را دریافت نمایند. اطلاعات مورد نیاز برای مشاهده نتایج شامل اطلاعات داوطلبی و همچنین اطلاعات ثبت نام می باشد. روش های مختلفی برای دریافت کارنامه وجود دارد که هر یک از متقاضیان به صلاحدید خود می توانند آن را انتخاب نمایند.

 

چنانچه به اطلاعات ثبت نامی و یا داوطلبی خود دسترسی ندارید، راه های جایگزین برای شما داوطلبان عزیز قرار داده شده است که با استفاده از ـن می توانید نسبت به دریافت کارنامه اقدام نماید. کافی است با شماره های پشتیبانی 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

بری اطلاع دقیق از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری کلیک کنید.

 

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

برای انتخاب رشته ابتدا شما دو نوع انتخاب خواهید داشت : رشته های با آزمون و رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری . رشته های با آزمون همان رشته هایی هستند که روزانه و یا نوبت دوم شبانه می باشند و بر  اساس رتبه کسب شده و همچنین تراز شما نتایج نهایی را اعلام خواهند نمود که شما می توانید و یا اینکه نمی توانید در این رشته ها شرکت نمایید.

 

چنانچه مایل به انتخاب رشته های بدون کنکور می باشید و در کنکور سراسری شرکت ننموده اید، می توانید در همان زمان اعلام نتایج کنکور 99 نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته کنکور اقدام نمایید. کافی است هزینه را به صورت اینترنتی پرداخت نمایید تا پس از آن بتوانید نسبت به انتخاب رشته کنکور اقدام کنید. همچنین برای انتخاب رشته های با آزمون توجه به نوع گزینش آن بسیار ضروری می باشد.

 

نوع اولویت بندی و همچنین نحوه وارد نمودن کد رشته محل های انتخابی در پذیرش شما نقس بسیار پررنگ و بسزایی خواهد داشت. به همین دلیل توصیه ما به کلیه داوطلبان قبل از انتخاب رشته ، مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای اطلاع از تمامی مصوبات و همچنین شرایط انتخاب رشته می باشد. استفاده از راهنمایی های مشاورین نیز در اینزمینه یاری بخش شما خواهد بود.

 

 

برای اطلاع دقیق از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری کیلک کیند.

 

مشاهده نتیجه کنکور

مشاهده نتیجه کنکور

 

پس از مشاهده نتایج آزمون سراسری می توانید جهت انتخاب رشته تضمینی و حرفه ای توسط اساتید دانشگاهی کشور با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید

 

نحوه مشاهده جواب کنکور سراسری

 

جهت مشاهده نتایج کنکور سراسری  همانطور که ذکر گردید در مرحله اولیه برای دانشگاه های آزاد و سراسری می توانید با مراجعه به پایگاه سنجش و آموزش کشور و کلیک بر روی دریافت نتایج در بخش کنکور سراسری ، وارد صفحه مشاهده کارنامه خود شوید. برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می توانید با مراجعه به پایگاه سنجش و آموزش دانشگاه آزاد نتایج خود را ملاحظه نماید.

 

داوطلبان عزیزی که در انتخاب رشته خود کد رشته محل های نیمه متمرکز را انتخاب نموده اند نیز، در مهر ماه می توانند از وضعیت پذیرش و یا عدم پذیرش خود اطلاع یابند. همچنین پس از مشاهده این نتایج، در آزمون عملی که در زمان مقرر برگزار می شود، شرکت نموده و در صورت موفقیت در این آزمون در بهمن ماه می تواند نسبت به مشاهده نتایج کنکور سراسری  اقدام نمایند.

 

داوطلبان و متقاضیان عزیزی که مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با مشاهده نتایج کنکور سراسری  می باشند می توانند با برقراری ارتباط با مشاوران ایران تحصیل از تمامی اطلاعات لازم بهره مند شوند. همچنین جهت اطلاع دقیق از زمان اعلام نتایج کنکور 99  برای رشته های مختلف نیز، می تاونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. مشاورین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

 

اعتراض به نتایج نهایی آزمون سراسری 

در زمان اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری افراد  زیادی از نتیجه کنکور خود رضایت چندانی ندارند و به نظرشان اشتباهی صورت گرفته است. 

اینجاست که این سؤال به ذهنشان رسیده است که آیا می توان به نتیجه نهای اعتراضی کرد یا این که راهی برای اعتراض نیست؟ 

در جواب باید عرض کنیم که بله در صورت نیاز می توانید برای ثبت اعتراض به نتیجه نهایی کنکور سراسری اقدام فرمایید. 

اما موردی که در اینجا باید مطرح کرد این است که قبل از هر اقدامی برای اعتراض به نتیجه باید از نحوه اعتراض به نتایج اطلاعاتی را بدست آورید و بدانید که چه مراحلی را باید برای ثبت اعتراض انجام دهید که مشاوران ما  در این مورد راهنمای شما هستند جهت ثبت هر گونه اعتراض به نتایج می توانید از سراسر کشور با مشاوران ما در ارتباط باشید

 

در مورد کارنامه سبز کنکور سراسری چه می دانید؟ 

آیا تا به حال چیزی در رابطه با کارنامه سبز کنکور به گوشتان خورده است؟ آیا می دانید کارنانه سبز چیست؟ 

باید عرض کنیم که کارنامه سبز کارنامه ای است که پس از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. 

در واقع، هدف از انتشار این کارنامه این است که داوطلب از امکان پذیرش خود در سایر رشته ها و دانشگاه های کشور اطلاع پیدا کند.

 

 

سوالات متداول در مورد اعلام نتایج کنکور سراسری 

آیا اعلام نتایج کنکور برای تمامی گروه های آزمایشی در یک زمان صورت خواهد پذیرفت؟

نتایج اولیه برای تمامی گروه های آزمایشی و همچنین دانشگاه های سراسری و آزاد یک زمان و به صورت یک کارنامه مشترک ارائه خواهد گردید. اما آن دسته از داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می نمایند، نتایج و زمان انتشار کارنامه نهایی در زمان متفاوتی نسبت به دانشگاه های سراسری منتشر خواهد گردید. همچنین اعلام نتایچ انتخاب رشته بدون کنکور مهر نیز در زمان شهریور ماه همزمان با رشته های با آزمون خواهد بود.

من به هنگام کنکور در جلسه آزمون برگ شماره داوطلبی خود را به همراه نیاورده ام آیا راهی برای دریافت کارنامه وجود خواهد داشت؟

راه هایی که سازمان سنجش و آموزش کشور برای ارائه یا مشاهده نتایج داوطلبان در نظر دارد، شامل موارد مختلفی می باشد. شماره داوطلبی یکی از راه هایی است که شما می توانید به واسطه آن ، نسبت به دریافت کارنامه به همراه سامانه اطلاعات دیگر اقدام نمایید. اما راه های دیگری نیز وجود خواهد داشت که با استفاده از اطلاعات ثبت نامی خود برای دریافت کارنامه اقدام نمایید.

آیا می توان قبل از اعلام نتایج کنکور از تخمین رتبه کنکور استفاده نمود؟

مدارک لازم برای دریافت کارنامه اولیه چیست؟

آیا به هنگام اعلام نتایج رتبه دانشگاه های سراسری و همچنین دانشگاه آزاد در کارنامه قید شده است؟

من تمامی اطلاعات خود را به صورت دقیق به هنگام مشاهده نتایج کنکور سراسری انجام داده ام. اما نمی توانم نتیجه خود را مشاهده نمایم علت چیست؟

حداقل رتبه برای قبولی در دانشگاه های سراسری چه رتبه ای است؟

 

 

برای کسب اطلاعات دقیق تر و همچنین برقراری ارتباط با مشاوران ایران تحصیل برای دریافت پاسخ سوالات مطرح شده با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

ثبت نام ترمیم معدل کنکور

زمان دقیق اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 چه زمانی است؟

نتایج نهایی کنکور سراسری معمولاًَ در اواخر شهریور و یا اوایل مهر ماه خدمت داوطلبان اعلام می شود.

برای مشاهده نتایج کنکور به چه سایتی مراجعه کنم؟

به منظور مشاهده نتایج کنکور می توانید وارد سامانه سنجش آموزش کشور شوید یا از طریق ایران تحصیل اقدام نمایید.

به منظور مشاهده نتایج کنکور چه مدارکی را لازم داریم؟

جهت دستیابی به نتایج کنکور از سامانه سنجش شماره پرونده ، شماره داوطلبی و کد ملی را نیاز دارید

آیا امکان اعتراض به نتایج کنکور سراسری برای داوطلبان وجود دارد؟ 

بله. داوطلبان می توانند از طریق مراجعه به سایت سنجش برای ثبت اعتراض به نتیجه کنکور اقدام کنند.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

  1. غلامعلی پورچنگیز
    2 مهر 1399 ساعت 20:46

    نتایج کنکور99

ایران تحصیل
تماس با مشاور