اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98
اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98

جهت اطلاع از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 و انتشار کارنامه اولیه کنکورسراسری 98 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری98 از اخباری است که همه داوطلبان منتظر شنیدن آن می‌باشند. یک سال تلاش شبانه روی و زحمات بی‌دریغ داوطلبان برای پذیرش در کنکور سراسری، که حالا منتظر دریافت نتایج کنکور سراسری  خود می‌باشند. داوطلبانی که در مرحله کارنامه اولیه، مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، در مرحله بعد که زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته می‌باشد، می‌توانند رشته محل‌های موردنظر خود را انتخاب نمایند. انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری 98 همانند سال‌های گذشته به صورت الکترونیک و بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد. شاید شما نیز اصطلاح کارنامه اولیه و همچنین کارنامه نهایی را شنیده باشید. برخی از داوطلبان ممکن است از تفاوت این دو اصطلاح اطلاع دقیق نداشته باشند. کارنامه اولیه همان کارنامه‌ای است که مجاز و یا غیرمجاز بودن انتخاب رشته و همچنین تعداد درصد در دروس مختلف، رتبه در سهمیه و همچنین رتبه‌های کشوری و تراز علمی مشخص می‌شود. هنگام اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 می‌توانید از تأثیر یا عدم تأثیر مثبت معدل خود در کارنامه اطلاع یابید. همچنین رتبه شما در هر زیرگروه نیز در یک جدول جداگانه موجود می‌باشد. داوطلبانی که علاوه بر دانشگاه‌های سراسری در کنکور دانشگاه آزاد نیز شرکت نموده‌اند، در زمان انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری 98 می‌توانند هم‌زمان هر دو کارنامه دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری را ملاحظه نمایند. در این مقاله در سایت ایران تحصیل قصد داریم در رابطه با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 به صورت مفصل توضیحاتی را  خدمت شما ارائه دهیم.

نحوه دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 داوطلبان می‌توانند در سایت سازمان سنجش به آدرس  sanjesh.org می‌توانند نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایند. پس از دریافت نتایج و در صورت مجاز بودن داوطلبان با توجه به رشته دیپلم خود می‌توانند در رشته‌های مرتبط با آن اقدام رشته نمایند. دفترچه‌های انتخاب رشته در رشته‌های ریاضی، تجربی، علوم انسانی، هنر، زبان در کد رشته محل‌های موردعلاقه خود انتخاب رشته نمایند. برای دریافت کارنامه اولیه خود پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش بر روی سیستم اعلام نتایج کنکور سراسری 98 کلیک نمایید. سازمان سنجش راه‌های مختلفی برای دریافت نتایج داوطلبان در نظر گرفته است. این امکان به داوطلبان قدرت انتخاب دریافت کارنامه از طریق که راحت‌تر هستند و همچنین  با توجه به اطلاعات در دسترس خود، نتیجه را دریافت نمایند. قبل از اینکه در رابطه با نحوه دریافت کارنامه پس از نتایج نهایی کنکور سراسری 98 برای شما توضیحاتی ارائه دهیم، ابتدا باید خدمت شما این نکته را عرض ننماییم. سازمان سنجش به علت حفظ حریم شخصی داوطلبان، راه‌هایی که بریا دریافت کارنامه کنکور در نظر می‌گیرد، در هر نوعی، شما حتماً باید به یکی از اطلاعات ثبت نامی و یا جلسه کنکور خود، دسترسی داشته باشید.و چنانچه پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 به هیچ یک از این اطلاعات دسترسی ندارید، می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا راهنمایی لازم را در این زمینه دریافت نمایید و پس از آن نتیجه خود را دریافت نمایید. در ادامه هر کدام از روش‌ها را برای شما به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

 روش اول دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری

: دریافت کارنامه در روس اول با توجه به اطلاعات فردی به علاوه شماره داوطلبی می‌باشد. شماره داوطلبی هر داوطلب همان شماره داوطلبی است که در هنگام انتشار کارت ورود به جلسه به صورت پررنگ در بالای کارنامه قرار دارد و همچنین همان شماره‌ای است که بر روی شماره صندلی داوطلبان در جلسه کنکور چسبانده می‌شود. برگه‌ای که بر روی صندلی داوطلبان وجود دارد، پس از اتمام آزمون باید این برگه را از روی صندلی خود دربیاورند تا شماره داوطلبی خود را در دسترس داشته باشند.

روش دوم دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری

کد رهگیری در این مرحله به کار شما می‌آید. کد رهگیری همان کدی است که داوطلبان به هنگام ثبت نام در برگه ثبت نام مشاهده می‌نمایند. کد رهگیری به صورت 16 رقمی می‌باشد و همان کدی است که سازمان سنجش در اختیار داوطلبان پس از اتمام ثبت نام، قرا می‌دهد. در این روش می‌توانید با وارد کردن شماره شناسنامه و شماره پرونده کارنامه خود را دریافت نمایید. شماره پرونده را شما همانند کد رهگیری پس از اتمام ثبت نام در اطلاعات خود دریافت نموده‌اید.

روش سوم دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری

همانند روش دوم، با توجه به اطلاعات ثبت نامی و اطلاعات شخصی مانند شماره سریال شناسنامه و شماره شناسنامه و همچنین شماره پرونده، کارنامه خود را دریافت نمایید. تنها روشی که شما نیازمند به اطلاعات پس از زمان ثبت نام و در زمان جلسه کنکور می‌باشد، همان روش اول است. 

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 و دریافت کارنامه، داوطلبان با یکسری اصطلاحاتی ممکن است بر بخورند که خیلی برای آن‌ها نام آشنا نباشد و همچنین ابهاماتی در رابطه به معنای قطب، ناحیه، منطقه، و… داشته باشند. برای برخی از داوطلبان که پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 و مشاهده کارنامه خود، تفاوت رتبه کشوری و رتبه در سهمیه را نمی‌دانند، این عدم آگاهی در فرایند انتخاب رشته آن‌ها مؤثر خواهد بود و ممکن است موجب شود که داوطلبان انتخاب رشته درستی با توجه به رتبه‌ای که کسب نموده‌اند، نداشته باشند. همچنین رتبه‌ها در هر زیر گروه به چه منظوری می‌باشند، چه رشته‌هایی در کدام زیرگروه قرار دارند؟ این‌ها سوالاتی هستند که داوطلبان از مشاورین ایران تحصیل‌دارند.

با توجه به اینکه در کنکور 98 میزان تأثیر معدل و همچنین نحوه تأثیر آن با سال‌های گذشته متفاوت می‌باشد، داوطلبان حتماً باید در هنگام اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98  در رابطه با این نحوه تأثیر و همچنین نوع تأثیری که بر فرایند انتخاب رشته داوطلب خواهد داشت، اطلاعات لازم و کافی را دریافت نمایند. زیرا انتخاب رشته شما صرفاً بر اساس تمامی اطلاعاتی است که پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 در کارنامه شما درج شده است و چنانچه از معنای این اطلاعات به خوبی مطلع نباشید، نخواهید توانست انتخاب رشته درستی داشته باشید. زیرا برخی از رشته شرایطی را برای پذیرش دانشجو در نظر می‌گیرند که این شرایط را می‌توانید در کارنامه خود به هنگام اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 و همچنین انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری 98 دریافت نمایید. برای کسب اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 و برنامه ریزی کنکور 98 می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید و همچنین می توانید با عضویت در کانال سروش ما از زمان دقیق اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 اطلاع یابید. 

جهت اطلاع از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 و انتشار کارنامه اولیه کنکورسراسری 98 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال اطلاع رسانی اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98
کانال اطلاع رسانی اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98

مطالب مرتبط :

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

رتبه قبولی در رشته فیزیوتراپی پردیس بین الملل

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98

ویرایش اطلاعات کنکور 98

ثبت نام پرستاری بدون آزمون

رشته های بدون کنکور پزشکی

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی

دانشگاه های آزاد دارای رشته ی پزشکی

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98

انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری 98

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.