تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
اعلام نتایج آزمون دکتری 

اعلام نتایج آزمون دکتری 1401+ زمان بندی دقیق

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
اعلام نتایج آزمون دکتری 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 1401 مشخص شد. داوطلبانی که در کنکور دکتری تخصصی وزارت علوم شرکت نموده اند، می توانند نتایج خود را در سه مرحله دریافت نمایند. بدین مفهوم که کارنامه اولیه، نتایج انتخاب رشته و نتایج نهایی در بازه های زمانی مشخصی در اختیار این دوستان قرار خواهد گرفت. گفتنی است که متقاضیان کنکورهای دکتری سراسری و آزاد جهت دریافت نتایج خود می توانند به سایت های سازمن سنجش  مراجعه فرمایند.

در این مقاله به ترتیب زمان بندی دقیق اعلام نتایج آزمون دکتری سال سال جاری را به ترتیب ذکر خواهیم کرد و راهنمای تصویری را ارائه می دهیم. همچنین، چنانچه در این مورد نیازمند کسب راهنمایی یا اطلاع از جدیدترین قوانین و ظرفیت های پذیرش در هر کد رشته محل می باشید، می توانید با کارشناسان مجرب ایران تحصیل در تماس باشید.

 

 

به منظور آگاهی از زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی آزمون دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

 

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

 

داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت نموده اند، در طی سه مرحله بایستی نتایج خود را دریافت نمایند. این مراحل عبارتند اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ، نتایج انتخاب رشته و نتیجه نهایی که بعد از انجام مصاحبه می باشد.

در گام نخست پس از برگزاری آزمون و در یک بازه مشخص، کارنامه های اولیه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. در این کارنامه رتبه و تراز هر داوطلب مشخص شده و فرد می تواند با توجه به آن، از میان کد رشته محل های قید شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری، اولویت های خود را با ورود به سامانه سنجش آموزش کشور به ثبت برساند.

در مورد زمان انتشار و اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1401 هنوز تاریخ دقیقی در دست نیست و بایستی منتظر اطلاعیه سازمان سنجش ماند. اما از آنجا که در سال گذشته کارنامه اولیه دکتری در اواخر فروردین ما در اختیار متقاضیان قرار گرفت، این انتظار می رود که برای آزمون سال جاری نیز در همین حوالی بتوان کارنامه را دریافت نمود.

اما داوطلبان برای کسب جدیدترین اخبار در این مورد، می توانند در کانال تلگرام ایران تحصیل عضو شوند. همچنینف مقاله کنونی نیز به محض اعلام زمان انتشار کارنامه ها، به روز رسانی خواهد شد.

 

 

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

آن دسته از متقاضیانی که در زمان انتخاب رشته دکتری ، کد رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب و به ثبت نموده اند، می بایست نتایج آن را دریافت نمایند تا در صورت کسب نمره حد نصاب، خود را برای مصاحبه آماده نمایند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری معمولا یک ماه پس از اتمام زمان انتخاب رشته می باشد. بنحوی که در آزمون سال گذشته شاهد بودیم این کارنامه حدود یک ماه بعد، یعنی در هفته آخر اردیبهشت بر روی سایت قرار گرفت. به همین دلیل، می توان گفت که در سال جاری نیز روندی مشابه خواهیم داشت.

 

 

زمان انتشار نتایج نهایی آزمون دکتری

برای اغلب متقاضیان، شرکت در زمان مصاحبه دکتری و قبولی در آن یکی از نفس گیرترین مراحل در این آزمون به شمار می رود.. افرادی که بتوانند در این گام با توجه به نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری، موفق به کسب نمره قبولی شوند، در واقع پذیرفته شده نهایی محسوب می گردند.

توجه داشته باشید که دعوت شدگان به مصاحبه به صورت چند برابر ظرفیت می باشند و تنها داوطلبانی می توانند قبول شوند که در آن قویتری عمل نمایند. پذیرش نهایی نیز بر اساس ظرفیت های اختصاص داده شده به هر کد رشته محل و تائید صلاحیت عمومی خواهد بود.

مجددا اگر بخواهیم برای تعیین تقریبی زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری به سال گذشته رجوع کنیم، خواهیم دید که این کارنامه ها در 30 مرداد منتشر گردید.

 

 

راهنمای تصویری دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری

همانطور که قبلا نیز ذکر شد، اعلام نتایج آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش صورت می گیرد. از این رو، متقاضیان می بایست برای دریافت آن به سایت مذکور مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات خود کارنامه را اخذ می گیرند. در ادامه مراحل انجام این کار را به صورت تصویری قید خواهیم کرد. البته باید ذکر نماییم که روش دریافت کارنامه اولیه و نهایی تفاوت چندانی نداشته و مطابق روش های ذکر می باشد.

 

  • وارد کردن آدرس اینترنتی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه ” دکتری تخصصی ” که در منوی سمت راست واقع شده است.

 

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

 

  • کلیک بر روی لینک فعال ” نتایج نهایی آزمون دکتری سال 1401″

 

زمان انتشار نتایج نهایی آزمون دکتری

 

  • در صفحه بعدی می توانید به سه روش برای اخذ نتیجه خود اقدام کنید. در روش اول لازم است که شماره داوطلبی و شماره شناسنامه ذکرشود. در روش دوم، شماره پرونده و شماره شناسنامه، و در روش سوم شماره پرونده و شماره داوطلبی را باید درج نمود. بسته به اطلاعات و ترجیخ خود می توانید از هر کدام از شیوه ها استفاده نمایید.

 

راهنمای تصویری دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری

 

راهنمای تصویری دریافت نتایج دکتری دانشگاه آزاد

به دلیل ادغام کنکور دکتری دانشگاه آزاد و سراسری ، شرکت کنندگان دانشگاه آزاد می توانند از دو طریق سایت سازمان سنجش و سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد برای دریافت نتیجه نهایی خود اقدام کنند. البته باید گفت که پس از اعلام نتایج اولیه دانشگاه آزاد، انتخاب رشته بایستی توسط سایت این دانشگاه انجام گیرد. اما به طور کلی، جهت آشنایی کامل در ادامه شیوه اعلام و دریافت نتایج آزمون دکتری آزاد را نیز شرح می دهیم.

 

  • مراجعه به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org. در صفحه اصلی بر روی گزینه ” دکتری تخصصی ” کلیک نماید. همچنین، می توانید لینک فعال ” اعلام نتایج نهایی دکتری تخصصی ” را نیز لمس کنید.

 

 

راهنمای تصویری دریافت و اعلام آزمون دکتری دانشگاه آزاد

 

 

 

  • مطابق تصویر، اطلاعات خواسته شده اعم از کد ملی و کد دسترسی را وارد کرده و در نهایت کلیئ ” ورود” را بفشارید. توجه داشته باشید که کد دسترسی در در انتهای کارنامه ذکر شده است.

 

 

نحوه اعتراض به نتیجه آزمون دکتری

 

 

  • کارنامه شما در پنجره بعدی قابل مشاهده می باشد.

 

 

نحوه اعتراض به نتیجه آزمون دکتری

امکان دارد که برخی از داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری احساس رضایت نداشته و نسبت به آن معترض باشند. البته به طور معمول، این کارنامه ها بر اساس بررسی های دقیق و احتساب همه جوانب منتشر می شوند. اما به هر ترتیب، شرایطی فراهم شده است تا متقاضیان معترض به نتیجه، بتوانند درخواست بازینی خود را به ثبت برسانند.

برای این منظور، به طور معمول زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری اعلام می شود، و حدود دو هفته مهلت در نظر گرفته می شود و اگر داوطلب در این بازه زمانی اعتراض خود را ارسال نکند، ترتیب اثر داده نخواهد شد. محل مراجعه برای اعتراض نیز سایت سازمان سنجش می باشد. بدین ترتیب، لازم است که به قسمت ” ارسال درخواست” که در سمت چپ صفحه واقع شده، مراجعه نموده و ابتدا گزینه عضویت را لمس نمایید.

پس از آنکه عضو شدید، مجددا به صفحه قبل برگردید و با کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را درج کنید. در بخش درخواست جدید، در منوی کشویی بر روی عنوان دکتر کلیک و گزینه اعتراض به نتیجه قبولی را بفشارید.  

 

 

مراحل بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری و لیست اسامی پذیرفته شدگان، نوبت به ثبت نام در دانشگاه های محل پذیرش می رشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما بموقع نتیجه خود را دریافت تا زمان کافی جهت جمع آوری مدارک لازم را داشته باشید.

از سوی دیگر، بر اساس قوانین برخی از دانشگاه ها، لازم است که پذیرفته شدگان قبل از مراجعه حضوری، حتما به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نموده و مدارک لازم را بارگذاری نمایند. بعلاوه، تاریخ دقیق نام نویسی نیز در این سایت ها قابل مشاهده می شود. توجه داشته باشید که عدم مراجعه بموقع برای ثبت نام آزمون دکتری در دانشگاه، به منزله انصراف بوده و هیچ حقی برای اعتراض داوطلب نیست.

اگر می خواهید که از آدرس دقیق هر کدام از سایت های دانشگاه های کشور و همچنین شرایط پذیرش و نحوه ثبت نام مطلع شوید، توصیه می شود که از همکاران ما راهنمایی های لازم را کسب نموده تا بعد دچار مشکل نشوید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا زمانبندی دقیق اعلام نتایج آزمون دکتری را در تمامی مراحل بیان کنیم و مواردی را برای ثبت اعتراض به این نتیجه نیز ذکر نمودیم.

چنانچه شما نیز از داوطلبان آزمون دکتری می باشید، علاوه بر امکان مطرح کردن پرسش های خود در زمینه اعلام نتایج، می توانید جهت دریافت مشاوره قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه با همکاران ما در ارتباط باشید. شماره تماس های درج شده در جدول در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی همه دوستان گرامی است. 

 

 

جهت کسب اطلاعات لازم در خصوص اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه ثبت نام دکتری

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری

اعلام نتایج آزمون دکتری 

 

اعلام نتایج آزمون دکتری چه زمانی است؟

در این مقاله می توانید از زمانبندی دقیق اعلام نتایج اولیه و نهایی آزمون دکتری مطلع شوید.

جهت دریافت کارنامه ازمون دکتری به چه سایتی باید مراجعه نمود؟

متقاضیان می بایست برای دریافت نتایج ازمون دکتری به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات خود کارنامه را اخذ می گیرند.

آیا می توان به نتایج آزمون دکتری اعتراض کرد؟

بله. به طور معمول زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری اعلام می شود، و حدود دو هفته مهلت در نظر گرفته می شود.

چگونه جزء اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکتری باشیم؟

داوطلبان گرامی می توانند جهت کسب راهنمایی و مشاوره قبولی در ازمون دکتری با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل نماید. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور