تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
اعلام نتایج آزمون دکتری

اعلام نتایج آزمون دکتری 1401 + زمان بندی دقیق

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۴
اعلام نتایج آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اعلام نتایج آزمون دکتری بعد از آزمون به صورت یکپارچه صورت می پذیرد و بر روی سایت سنجش قرار داده می‌شود. در نتیجه متقاضیان می‌توانند اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری،اعلام نتایج دکتری سراسری و اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد را با ورود به سایت سنجش مشاهده کنند. این نکته را در نظر داشته باشید هر داوطلب با مشاهده کارنامه منتشر شده می تواند متوجه شود که در چه وضعیت علمی قرار دارد و بر اساس آن برای انتخاب رشته دکتری اقدام کند. شایان ذکر است بدانید در مرحله دوم سازمان سنجش فرم انتخاب رشته داوطلبان را بررسی کرده و آنها را برای مصاحبه دکتری دوره های شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، روزانه، پردیس خودگردان و غیره دعوت می کند.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات دقیق نسبت به اعلام نتایج آزمون دکتری در اختیار شما قرار دهیم. در واقع شما بعد از مطالعه این مقاله با زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری، تاریخ اعلام نتایج کنکور دکتری دانشگاه آزاد، اعلام نتایج دکتری سراسری، زمان انتشار نتایج نهایی مطلع و بسیاری از موارد دیگر آشنا خواهید شد. اگر نمی دانید که چگونه برای دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری اقدام کنید اصلا نگران نباشید زیرا در این مبحث به صورت تصویری به شما آموزش داده خواهد شد. در نهایت برای این که در مورد این موارد اطلاعات کامل به دست بیاورید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

 

برای دریافت نتایج دکتری دانشگاه آزاد باید به وب سایت azmoon.org مراجعه کنید.

 

تاریخ اعلام نتایج آزمون دکتری

تمامی  داوطلبان که در زمان انتخاب رشته دکتری، کد رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب و ثبت نموده اند، می بایست نتایج آن را دریافت نمایند تا در صورت کسب نمره حد نصاب، خود را برای مصاحبه آماده کنند. زمان اعلام نتایج آزمون دکتری معمولا یک ماه پس از اتمام زمان انتخاب رشته می باشد. به نحوی که در آزمون سال گذشته شاهد بودیم این کارنامه حدود یک ماه بعد، یعنی در هفته آخر اردیبهشت بر روی سایت قرار گرفت. به همین دلیل، می توان گفت که در سال جاری نیز روندی مشابه را برای اعلام نتیجه آزمون دکتری و اعلام نتایج دکتری سراسری خواهیم داشت.

 

جهت کسب اطلاعات نسبت به نتایج انتخاب رشته دکتری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

در این بخش از مقاله تصمیم داریم اطلاعات کاملی نسبت به زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در اختیار شما قرار دهیم. شایان ذکر است بدانید داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت نموده اند، در طی سه مرحله بایستی نتایج خود را پس از اعلام نتیجه آزمون دکتری دریافت نمایند. این مراحل عبارتند از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ، نتایج انتخاب رشته و نتیجه نهایی که بعد از انجام مصاحبه می باشد. در گام نخست پس از برگزاری آزمون و در یک بازه مشخص، کارنامه های اولیه در اختیار داوطلبان قرار داده می شود. در این زمان تاریخ اعلام نتایج آزمون دکتری جهت دریافت کارنامه مشخص خواهد شد. در این کارنامه رتبه و تراز هر داوطلب مشخص شده است در نتیجه هر فرد می تواند با توجه به آن، از میان کد رشته محل های قید شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری، اولویت های خود را با ورود به سامانه سنجش آموزش کشور به ثبت برساند. برای اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون دکتری و اعلام نتایج دکتری سراسری می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

 

زمان انتشار نتایج نهایی آزمون دکتری

مطمئنا شرکت در مصاحبه دکتری و قبولی در آن یکی از نفس گیرترین مراحل در این آزمون به شمار می رود. افرادی که بتوانند در این راستا با توجه به نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری، موفق به کسب نمره قبولی شوند، در واقع پذیرفته شده نهایی محسوب می گردند. توجه داشته باشید که دعوت شدگان به مصاحبه به صورت چند برابر ظرفیت می باشند و تنها داوطلبانی می توانند قبول شوند که در آن قویتر عمل نمایند. پذیرش نهایی نیز بر اساس ظرفیت های اختصاص داده شده به هر کد رشته محل و تایید صلاحیت عمومی خواهد بود. مجددا اگر بخواهیم برای تعیین تقریبی زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری به سال گذشته رجوع کنیم، خواهیم دید که این کارنامه ها در 30 مرداد منتشر گردید.

 

 

راهنمای تصویری دریافت و اعلام نتیجه آزمون دکتری

همانطور که میدانید پس از انتشار و اعلام نتایج آزمون دکتری باید وارد سایت سازمان سنجش شوید. سپس با وارد کردن اطلاعات خود کارنامه را اخذ کنند. در ادامه مراحل انجام این کار را به صورت تصویری به شما خواهیم داد. البته باید ذکر نماییم که روش دریافت کارنامه اولیه و نهایی تفاوت چندانی نداشته و مطابق روش های زیر می باشد.

در گام اول باید عبارت سازمان سنجش دو آموزش کشور را در گوگل جستجو کنید یا این که با وارد کردن آدرس اینترنتی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org وارد این سایت شوید. در ادامه باید بر روی  گزینه دکتری تخصصی که در منوی سمت راست واقع شده است کلیک کنید.

راهنمای تصویری دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری

در این قسمت از محتوا باید بر روی گزینه نتایج نهایی آزمون دکتری کلیک کنید. 

 روش دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری

حال وارد این صفحه شده اید می توانید به سه روش برای اخذ نتیجه خود اقدام کنید. در روش اول لازم است که شماره داوطلبی و شماره شناسنامه ذکر شود. در روش دوم، شماره پرونده و شماره شناسنامه و در روش سوم شماره پرونده و شماره داوطلبی را باید درج کنید. بسته به اطلاعات و تشخیص خود می توانید از هر کدام از شیوه ها استفاده نمایید.

چگونگی نتایج آزمون دکتری سراسری

راهنمای تصویری دریافت نتایج دکتری دانشگاه آزاد

همانطور که میدانید کنکور دکتری دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده است به همین دلیل شرکت کنندگان دانشگاه آزاد می توانند از دو طریق سایت سازمان سنجش و سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد برای دریافت نتیجه نهایی خود اقدام کنند. البته باید گفت که پس از اعلام نتایج اولیه دانشگاه آزاد، انتخاب رشته بایستی توسط سایت این دانشگاه انجام گیرد. اما به طور کلی، جهت آشنایی کامل در ادامه شیوه مشاهده اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد را نیز شرح می دهیم.

در گام اول باید به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کنید. در صفحه اصلی بر روی گزینه ” دکتری تخصصی ” کلیک نماید. همچنین، می توانید لینک فعال ” اعلام نتایج نهایی دکتری تخصصی ” را نیز انتخاب کنید.

راهنمای تصویری دریافت نتایج دکتری دانشگاه آزاد

در قسمت زیر یک تصویر قرار داده ایم که شما را برای ورود به سامانه نتیجه نهایی آزمون دکتری تخصصی کمک می کند، اطلاعات خواسته شده اعم از کد ملی و کد دسترسی را وارد کرده و در نهایت بر روی دکمه ورود کلیک کنید. توجه داشته باشید که کد دسترسی در انتهای کارنامه ذکر شده است.

تاریخ اعلام نتایج آزمون دکتری

در انتها این بخش از مقاله باید به اطلاع شما برسانیم که کارنامه شما در پنجره بعدی قابل مشاهده می باشد.

 

نحوه اعتراض به نتیجه آزمون دکتری

ایا به نتیجه آزمون دکتری معترض هستید؟ این نکته را در نظر داشته باشید به طور معمول، این کارنامه ها بر اساس بررسی های دقیق و احتساب همه جوانب منتشر می شوند. اما به هر ترتیب، شرایطی فراهم شده است تا متقاضیان معترض به نتیجه، بتوانند درخواست بازینی خود را به ثبت برسانند. برای این منظور، به طور معمول زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری اعلام می شود، و برای این کار حدود دو هفته مهلت در نظر گرفته شده است. اگر داوطلب در این بازه زمانی اعتراض خود را ارسال نکند، دیگر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

شاید از محل مراجعه برای اعتراض اطلاعی نداشته باشید در نتیجه بهتر است ذکر کنیم محل ثبت اعتراض به نتیجه آزمون دکتری سایت سازمان سنجش می باشد. طبیعی است که ثبت اعتراض پس از اعلام نتیجه آزمون دکتری انجام می شود.  پس از اعلام نتایج آزمون دکتری و اعلام نتایج دکتری آزاد لازم است که به قسمت ” ارسال درخواست” که در سمت چپ صفحه واقع شده است بروید. ابتدا بر روی گزینه عضویت کلیک کنید. پس از آنکه عضو شدید، مجددا به صفحه قبل برگردید و با کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را درج نمایید. در بخش درخواست جدید، در منوی کشویی بر روی عنوان دکتری کلیک و گزینه اعتراض به نتیجه قبولی را بفشارید.  

 

 

برای دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری باید به وب سایت sanjesh.org مراجعه کنید.

 

 

مراحل بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

در این بخش از مقاله تصمیم داریم به مراحل بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری بپردازیم. پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری و لیست اسامی پذیرفته شدگان، نوبت به ثبت نام در دانشگاه های محل پذیرش می رسد. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما به موقع نتیجه خود را دریافت کنید تا زمان کافی جهت جمع آوری مدارک لازم را داشته باشید.

از سوی دیگر، بر اساس قوانین برخی از دانشگاه ها، لازم است که پذیرفته شدگان قبل از مراجعه حضوری، حتما به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نموده و مدارک لازم را بارگذاری نمایند. البته باید به این نکته اشاره کرد که این سایت تنها برای بارگزاری مدارک مورد استفاده قرار نمی گیرد و تاریخ دقیق نام نویسی نیز در این سایت ها قابل مشاهده می باشد. توجه داشته باشید که عدم مراجعه به موقع برای ثبت نام آزمون دکتری در دانشگاه، به منزله انصراف بوده و هیچ حقی برای اعتراض داوطلب نیست.

اگر می خواهید که از آدرس دقیق هر کدام از سایت های دانشگاه های کشور و همچنین شرایط پذیرش و نحوه ثبت نام پس از اعلام نتیجه آزمون دکتری و اعلام نتایج دکتری آزاد مطلع شوید، با استفاده از شماره موجود در سایت از مشاوران مجرب ایران تحصیل کمک بگیرید.

 

جهت کسب اطلاعات نسبت به ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

 

زمان اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری

یکی از مراحل مهم در اعلام نتیجه آزمون دکتری، اعلام نتایج دعوت به مصاحبه است. همانطور که در موارد فوق نتایج اولیه در اعلام نتایج ازمون دکتری را بررسی کردیم در این قسمت قصد داریم به بررسی زمان اعلام نتایج نهایی و نتایج مصاحبه بپردازیم.

پس از انجام انتخاب رشته دکتری، اعلام نتایج کنکور دکتری و اعلام نتایج دکتری آزاد برای دانشگاه های سراسری و آزاد در دو تاریخ متفاوت و به صورت جدا از هم می باشد.

اعلام نتایج آزمون دکتری از طریق سایت سازمان سنجش می باشد. در زمان اعلام نتایج کنکور دکتری چندین برابر ظرفیت پذیرش دکتری در هر رشته‌محل برای مصاحبه دعوت خواهند شد تا پس از طی کردن مراحل مصاحبه، پذیرفته‌شدگان نهایی مشخص شود.

دعوت به مصاحبه پس از اعلام نتیجه آزمون دکتری نیز به این شکل است که ابتدا بیشتر از ظرفیت داوطلبان دعوت شده و در نهایت به تعداد ظرفیت پذیرفته خواهند شد. سپس نام افراد پذیرفته شده در زمان اعلام نتایج کنکور دکتری اعلام خواهد شد.

اعلام نتیجه آزمون دکتری برای مصاحبه از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه در سایت azmoon.org صورت می‌گیرد.

اعلام نتایج این آزمون به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) در دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.

 

 

اخبار پیرامون نتایج آزمون دکتری

نتایج اولیه دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران منتشر شد

‌نتیجه بررسی اولیه ثبت نام الکترونیکی داوطلبان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دکتری تخصصی دانشگاه تهران اعلام شد.

آغاز مصاحبه پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران

با اعلام نتایج بررسی اولیه ثبت نام الکترونیکی داوطلبان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دکتری تخصصی دانشگاه تهران، مصاحبه داوطلبانی که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شده اولیه منتشر شده است.

خلاصه مطالب

مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به اعلام نتایج آزمون دکتری در اختیار نداشته‌اید. اما در حال حاضر از تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری، زمان اعلام نتیجه آزمون دکتری دانشگاه آزاد و زمان انتشار نتیجه نهایی مطلع هستید. از سوی دیگر بهتر است ذکر کنیم که در این مقاله آموزش تصویری برای دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری و دریافت نتایج دکتری دانشگاه آزاد قرار داده ایم تا هر داوطلب بتواند با استفاده از آن نتایج دکتری را دریافت نماید. از سوی دیگر شما در حال حاضر میدانید که بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری چه مراحلی را باید طی کنید. در نهایت امیدواریم مطالب موجود در این مقاله برای شما مفید بوده باشد و در هنگام دریافت نتایج آزمون دکتری به شما کمک شایانی کند.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله اعلام نتایج کنکور دکتری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

4/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

جهت دریافت کارنامه ازمون دکتری به چه سایتی باید مراجعه نمود؟

متقاضیان می بایست برای دریافت نتایج ازمون دکتری به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات خود کارنامه را اخذ می گیرند.

آیا می توان به نتایج آزمون دکتری اعتراض کرد؟

بله. به طور معمول زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری اعلام می شود، و حدود دو هفته مهلت در نظر گرفته می شود.

چگونه جزء اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکتری باشیم؟

داوطلبان گرامی می توانند جهت کسب راهنمایی و مشاوره قبولی در ازمون دکتری با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل نماید. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. هوشنگ عباسی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

  آیا می توان به نتایج آزمون دکتری اعتراض کرد؟

  • محبوب
   ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۲

   چرا این نتایج اینجور. با این همه امادگی مصاحبه خوب و کتاب ومقاله و غیره مردود زده و بدون ازمون هم مصاحبه معلوم نشد چیشد

   برگزار شد نشد.؟؟

   • karimi
    ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

ایران تحصیل
تماس با مشاور