ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت + پیگیری آنلاین

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت 
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

یکی از ساده ترین روش های استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت می باشد. افرادی که در 30 الی 40 روز پس از تاریخ قبولی در آزمون تئوری و عملی هنوز گواهینامه خود را دریافت نکرده اند، می توانند برای پیگیری و اطلاع از آخرین وضعیت ارسال آن به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی و اعداد کنترلی، اطلاعات لازم را دریافت نمایند. 

علاوه بر استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت ، روش های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. چنانچه شما نیز به دنبال آگاهی از دلیل تاخیر تحویل کارت گواهینامه، کارت سوخت، کارت خودرو و غیر می باشید یا در هنگام ثبت نام با مشکلاتی مواجه شده اید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و راهنمایی های لازم را کسب نمایید.

 

 

به منظور آشنایی با نحوه استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت و دریافت پاسخ سوالات خود از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت برای چه زمانی است؟

 

استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت برای چه زمانی است؟

 

علیرغم گذشته که افراد برای دریافت دریافت گواهینامه خود می بایست به صورت حضوری به سازمان های زیربط مراجعه می کردند، چندین سال است که اداره پست وظیفه تحویل این مدرک را دارندگان آن بر عهده دارد. اما گاهی دریافت گواهینامه بیشتر از مدت زمان معمول طول می کشد و آگاهی از علت آن نیاز به پیگیری دارد.

خوشبختانه برای استعلام شماره گواهینامه با کد ملی روش های گوناگونی برای چنین مواقعی در نظر گرفته شده است، که از جمله آن ها شیوه آنلاین می باشد. شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران سایتی را طراحی نموده است که در آن پیگیری مرسوله های مهمی همچون کارت سوخت، شناسنامه خودرو، کارت خودرو، گواهینامه، اسناد موتور سیکلت و … امکانپذیر می باشد.

البته توجه داشته باشید که ارسال تصدیق رانندگی معمولا حدود 30 الی 40 روز پس از قبولی صورت می گیرد. بنابراین، اگر قصد استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت را دارید، بهتر است پس از مدت اقدام نمایید.

 

 

نحوه استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت

انجام استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت بسیار ساده بوده و کافی است که به سامانه رهگیری مرسولات پستی مراجعه شود. این سایت اطلاعات لازم در مورد تمامی مرسولات پستی ناجا را در خود داشته و شما را از آخرین وضعیت ارسال مطلع می کند. بدین ترتیب در صورت وجود هر گونه نقص یا مشکل می توانید برای رفع آن اقدام کنید. مراحل زیر جهت استعلام در این سامانه لازم می باشد.

 

 • آدرس najatracking.post.ir را در موتور جستجوگر خود وارد نمایید.

 

نحوه استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت

 

 • در کادر جستجوی نوع سند، گزینه گواهینامه را انتخاب کنید.
 • شماره کارت ملی و اعداد کنترلی روبرو را درج، و کلمه جستجو را بزنید.
 • آخرین وضعیت ارسال گواهینامه برایتان به نمایش در خواهد آمد.

 

 

استعلام گواهی نامه از طریق پیامک

 

استعلام گواهی نامه از طریق پیامک

 

چنانچه شخصی  به هر دلیلی نتواند از روش استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت برای رهگیری کارت خود اقدام کند، می تواند از سامانه پیامکی استفاده نماید. پلیس + 10 این سامانه را طراحی کرده و کار با آن بسیار ساده می باشد. برای استعلام گواهینامه از طریق پیامک این منظور بایستی عدد 1 را بع شماره 1100 ارسال نمود.

سپس یک پیامک حاوی پیغام درست بودن شماره تلفن و کد ملی تان ارسال می گردد. چنانچه موارد مذکور نیز در نظر شما صحیح می باشد، باید عدد 0 را به همان شماره ارسال کنید. علاوه استعلام گواهی نامه پیامکی از طریق کد ملی، این سامانه خدمات دیگری همون پیگیری کارت ماشین، گواهی سوء پیشینه و … را نیز ارائه می دهد.

لازم به ذکر است که به ازای هر پیامک مبلغ کمی از حساب شارژ تلفن شما کاسته می شود.

 

 

استعلام گواهی نامه از طریق تلفن

با آنکه روش های ذکر شده برای استعلام گواهینامه برای عموم افراد قابل دسترسی می باشد، با این حال روش دیگری نیز برای آگاهی از علت نرسیدن مرسوله پستی وجود دارد. 

شماره تلفن های  ۸۱۲۵۳۵۷۳ و ۸۱۲۵۳۵۶۱ برای این منظور تدارک دیده شده است. همچنین، افرادی که به دنبال از اطلاع از شماره گواهینامه مفقودی خود هستند نیز می توانند از طریق ارتباط با شماره مذکور، اطلاعات لازم را دریافت نمایند.

 

 

مراجع حضوری برای استعلام گواهی نامه

چنانچه مایل به استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت یا دیگر روش ها نبودید، می توانید به صورت حضوری به دفاتر خدمات پلیس + 10مراجعه کرده و دلایل تاخیر دریافت کارت خود مطلع شوند. توجه داشته باشید که به همراه داشتن کارت ملی برای این امر ضروری است و اگر در مدارک نقصی وجود داشته باشد، متصدیان به شما اطلاع می دهند. 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم تا علاوه بر نحوه استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت ، شما دوستان گرامی را با دیگر شیوه های موجود جهت اطلاع از دلیل نرسیدن مرسوله خود مطلع نماییم.

با توجه به آنکه امروزه بسیاری از مدارک نظامی، رانندگی، اسناد، مدارک تحصیلی و غیره از طریق پست به دست افراد می رسد، امکان دارد که تعویق هایی صورت گیرد یا سوالاتی در این زمینه به وجود بیاید که نیازمند پاسخگویی از سوی افراد و مراجع ذی صلاح است. به همین دلیل، همکاران ما در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره درج شده در جدول زیر آماده ارائه راهنمایی خواهند بود. 

 

جهت اطلاع از مراحل استعلام گواهی نامه از طریق پیامک، تلفن و اینترنت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

راهنمای صدور گواهی اشتغال به تحصیل

چگونه شماره گواهی نامه مفقودی را پیدا کنیم؟

استعلام شماره سریال کارت ملی

استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت برای چه زمانی است؟

اگر شخصی با وجود گذشت 30 الی 40 روز بعد از تاریخ قبولی هنوز کارت گواهینامه خود را دریافت نکرده باشد، می تواند به صورت اینترنتی آن را پیگیری نماید.

سایت استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت چیست؟ 

سامانه رهگیری مرسولات سازمانی شرکت پست جمهوری اسلامی به نشانی najatracking.post.ir برای استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت در نظر گرفته شده است.

چه روش های دیگری به جز استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت وجود دارد؟

افراد می توانند علاوه بر این روش، از طریق اسال پیامک، تلفن گویا و به صورت حضوری جویای دلیل تاخیر دریافت کارت خود شوند.

اگر برای پیگیری کارت گواهینامه خود با سوالی مواجه شدیم، چه کنیم؟

دوستان گرامی می توانند تمامی سوالات خود در مورد استعلام گواهی نامه از طریق اینترنت، پیامک، تلفن و حضوری را از همکاران ما در سایت ایران تحصیل مطرح و پاسخ دریافت نمایند.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • نحوه گزینش آموزش و پرورش

  نحوه گزینش آموزش و پرورش ۱۴۰۳ + شرایط بخشنامه کد 19

  آیا از نحوه گزینش آموزش و پرورش آگاهی دارید؟ افرادی که قصد ورود و اشتغال در وزارت آموزش و پرورش را دارند، بایستی علاوه بر قبولی در آزمون کتبی، در مرحله مصاحبه و گزینش نیز با موفقیت عبور کنند و...
 • ثبت نام حوزه علمیه خواهران

  ثبت نام پذیرش حوزه علمیه خواهران 1403 – زمان، شرایط whc.ir

  افراد علاقه‌مند در رشته‌های معارف و حوزوی می‌توانند برای ثبت نام حوزه علمیه خواهران در سال جاری اقدام نمایند. حوزه علمیه خواهران برای سه مقطع عمومی (کارشناسی)، عالی (کارشناسی ارشد) و تخصصی (دکتری) دانشجو می‌پذیرد. بنابراین داوطلبان می‌توانند بعد از...
 • اعلام نتایج آزمون عملی فنی حرفه ای

  اعلام نتایج آزمون عملی فنی حرفه ای 1403 + جواب portaltvto

  اعلام نتایج آزمون عملی فنی حرفه ای حدود 20 الی 30 روز بعد از تاریخ آزمون است. داوطلبانی که در آزمون ادواری هر کدام از مهارت‌های فنی حرفه ای شرکت نموده‌اند، در زمان اعلام نتایج آزمون عملی فنی با مراجعه...
 • کارت ورود به جلسه آزمون ادواری فنی حرفه ای

  کارت ورود به جلسه آزمون ادواری فنی حرفه ای ۱۴۰۳

  زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ادواری فنی حرفه ای برای متقاضیان این آزمون اعلام شد، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون آنلاین فنی حرفه ای از طریق سامانه Portaltvto امکان پذیر است. متقاضیان از طریق این سامانه می‌توانند...
تماس با مشاور