ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه – ارتش – بسیج و ایثارگری | ایران تحصیل

از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه – ارتش – بسیج و ایثارگری

 

جهت استعلام کسری خدمت نظام وظیفه در موارد بسیج – سپاه – ارتش و ایثارگری پدر و مشاوره نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور – 9099075307 تماس از استان تهران

پاسخگویی همه روزه از ساعات 8 صبح الی 12 شب

 

سامانه استعلام کسری خدمت

براساس قوانین مصوبه ی کشور هر پسری موظف می باشد تا سن 30 سالگی ، 2 سال از خدمت خود را در خدمت دولت بگذراند . با توجه به شرایط فعلی جوانان ، گذراندن 2 سال در خدمت دولت بدون دریافت هیچ مبلغی واقعا سخت و کاری بیهوده تلقی می شود.به همین دلیل یکی از دغدغه های جوانان کشور ، گذراندن دوره ی سربازی و طول مدت آن می باشد . لذا اولین قدمی که باید بردارند ، ورود به سامانه استعلام کسری خدمت سربازی و اطلاع از کسری مربوط به پرونده خود می باشد.

کسری خدمت انواع مختلفی دارد مانند کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر – کسری خدمت از طریق بسیج – کسری خدمت از طریق پزشکی و……. که در ادامه درباره ی رایج ترین های آنها صحبت خواهیم کرد کلیه مشمولین گرامی می توانند جهت استعلام کسری خدمت بسیج – سپاه – ارتش و ایثارگری از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره 90990753072 تماس بگیرند.

به طور کلی هر پسری که پا به سن 18 سالگی می گذارد موظف می باشد تا دوره ی خدمت سربازی را بگذراند مگر این که معافیت موقت تحصیلی بگیرد و تا پایان تحصیل به سربازی نرود . معافیت تحصیلی هم مشگل گذراندن دوره ی سربازی را حل نمی کند و درواقع فقط آن را به عقب می اندازد . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه شرایطی را فراهم نموده که مشمولان با دارا بودن این شرایط می توانند اقدام به کسری یا معافیت دائم نمایند . لذا هر مشمولی که می خواهد کسری بگیرد ، باید نسبت به استعلام کسری خدمت سربازی اقدام کند.

 

 

دو روش رایج برای اخذ کسری خدمت سربازی

 

کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر

کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر

 

استعلام کسری خدمت سربازی از طریق ایثارگری پدر

به اشتباه بعضی ها تصور می کنند که کسری خدمت فقط به کسانی تعلق می گیرد که فرزند شهید ، آزاده یا جانباز باشند . ولی این تفکر غلط است . منظور از ایثارگر ، یعنی کسی که در جهه حضور داشته باشد (حتی کسانی که در جنگ اتفاقی برایشان نیافتاده است) . برای استعلام کسری خدمت از طریق ایثارگری پدر به طور دقیق می بایست ابتدا به سازمان نظام وظیفه رجوع کنید یا با کارشناسان با تجربه ی ما در این حوزه تماس بگیرید .

 

کسری خدمت از طریق بسیج

بسیج به غیر از مزایایی که در کسری خدمت دارد مزایایی از قبیل اولویت قرار گرفتن در استخدام شرکت های دولتی ، افزایش حقوق در شرکت های دولتی ، شرکت در اردوهای تفریحی و……. را نیز دارد . یعنی شما با گذراندن دوره های بسیج علاوه بر اینکه از خدمت سربازی خود کم می کنید می توانید از مزایای دیگر آن نیز برخوردار شوید .

شما پس از دریافت کارت فعال با ارائه ی آن به سازمان نظام وظیفه و اداره های مربوطه و اقدام از طریق پلیس +10 ، می توانید درخواست کسری خدمت خود را صادر کنید .

 

استعلام کسری خدمت سربازی بسیج

قوانین مربوط به کسری خدمت سربازی هر ساله توسط سازمان نظام وظیفه مطابق جدیدترین تغیرات خدمت سربازی بروزرسانی می شوند و ممکن است دستخوش تغییراتی شوند که روند کسری خدمت سربازی شما را تغییر می دهد . برای مثال مثال چند سال پیش میزان کسری حضور در جبهه توسط پدر به ازای هر ماه حضور درجبهه هجده روز بود . ولی سازمان نظام وظیفه با بروز رسانی جدیدش اعلام کرد که میزان آن به 12 روز کاهش یافته . یعنی به ازای هر ماه دوازده روز کسری تعلق می گیرد.

لذا کلیه مشمولان گرامی حتما قبل از اقدام به ارسال دفترچه اعزام به خدمت با سامانه استعلام کسری خدمت سربازی تماس گرفته و میزان کسری خود را استعلام بگیرید.

 

 

کسری خدمت ایثارگری به چهار دسته تقسیم می شوند:

 

کسری خدمت فرزند ایثارگر (حضور در جبهه)

بحث های زیادی در این رابطه شده مثلا یکی از بحث های مهم راجع به آن این بود که می گفتند باید به ازای هر یک ماه خدمت یک ایثارگر یک ماه از خدمت فرزند کاسته شود ولی با این حال با تفکرات سازمان نظام وظیفه مدت کاسته شدن خدمت سربازی به ازای هر ماه را به میزان دوازده روز اعلام کردند و این خبر را در سامانه ی استعلام کسری خدمت سربازی منتشر کردند .

 

کسری خدمت فرزند جانباز ( حضور در جهه و درصد جانبازی)

طبق قانون مصوبه ی سازمان نظام وظیفه و بیت رهبری ، فرزندان جانباز می توانند از تسهیلات کسری برخوردار شوند.

میزان کسری فرزندان جانباز ، به ازای هرماه حضور درجبهه 12 روز و به ازای هر درصد نیز 12 روز تصویب شده که در سامانه ی استعلام کسری خدمت سربازی منتشر شده و میتوانید برای دریافت اطلاعات دقیق تر وارد این سامانه شوید .

 

کسری خدمت فرزند آزادگان (اسیران جنگی و مدت اسارت)

فرزندان آزادگان یا اسیران جنگی نیز مانند مانند بقیه می توانند از این مزیت برخوردار شوند و میزان کسری برای آنها نیز به ازای هر ماه اسارت همان دوازده روز می باشد .

 

استعلام کسری خدمت سربازی فرزند شهدا و مفقودالاثر

با توجه به احترامی بالایی که شهدا و مفقودالثران دارند ، مقام معظم رهبری تصمیم خود را بر این گذاشته که فرزندان این آن ها از خدمت سربازی معاف شوند و فقط تنها کاری که لازم است بکنند این است که مدارک لازم را به سازمان نظام وظیفه بفرستد .

حتی اگر درحین خدمت پدران جانباز شهید شوند ، می توان از ادامه ی خدمت صرف نظر کرد و اقدام به دریافت کارت پایان خدمت نمود .

با وجود این این که بعضی از شرایط کسری در همه ی ارگان ها یکی می باشد ، بعضی از شرایط هم هستند که در هر ارگان فرق دارد . برای مثال در دوره های تکمیلی بسیج توسط ارتش جزئی از دوره ی آموزشی به حساب نمی آید . شما می توانید با ورود به سامانه استعلام کسری خدمت سربازی در سپاه ، استعلام کسری خدمت سربازی در ارتش ، بسیج و ایثارگری از آخرین تصمیماتی که راجع به این زمینه گرفته شده مطلع شوید .

 

 

استعلام کسری خدمت سربازی بسیج

همانطورکه می دانید کسری خدمت از طریق بسیج ، یکی از بهترین و آسان ترین راه ها برای کسری خدمت سربازی می باشد .

به همین دلیل ابتدا به شما توصیه می کنیم این مورد را اصلا دست کم نگیرید و هرچه زودتر برای دریافت کارت فعال و شرکت در دوره های تکمیلی ، اقدام نمایید .

به دلیل به روز رسانی قوانین مربوط به خدمت سربازی شما باید پس از شرکت در بسیج و اخذ کارت فعال و گذراندن دوره های مربوطه ، نسبت به استعلام کسری خدمت بسیج هرچه سریع تر اقدام نمایید .

درصورتی که شما سابقه حضور در بسیج را دارید می توانید از طریق سامانه استعلام کسری خدمت سربازی نسبت به تخمین میزان کسری تان در بسیج اقدام نمایید.

 

تفاوت کسری خدمت بسیج در سپاه – ارتش – نیروی انتظامی

سازمان بسیج مسضعفین ، همواره به منظور خدمت رسانی به مردمان ضعیف جامعه ابداع گردید . بنابراین مردم می توانند برای خدمت به جامعه و حکومت جمهوری اسلامی در بسیج به طور خود آگاه شرکت نمایند و وظایف شرعی خود را در مقابل دین اسلام انجام دهند .

ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی و…… همگی برای پیشبرد اهداف اسلام و نظام جمهوری اسلامی گرد هم آمده اند بنابراین از از نظر کسری خدمت بسیج تفاوت های زیادی بین ارتش و سپاه و نیروی انتظامی نیست.

تنها فرقی که بین کسری بسیج در سپاه و نیروی انتظامی و ارتش موجود است ، این است که ارتش دوره ی تکمیلی بسیج را به عنوان دوره ی آموزشی خدمت در نظر نمی گیرد .

شما به منظور استعلام کسری خدمت سربازی به طور کامل می توانید در سامانه ی آنلاین کسر خدمت ثبت نام نمایید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط :

خرید خدمت متاهلین

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

معافیت سربازی کفالت

معافیت سه برادری نظام وظیفه

استعلام اصالت کارت پایان خدمت

استعلام کسری خدمت سربازی

 

2.7/5 - (23 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای استعلام کسری خدمت ایثارگری پدر از کجا اقدام کنم؟

جهت استعلام کسری خدمت می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس حاصل نمایید تا کارشناس مربوطه میزان کسری شما را محاسبه کند

جهت استعلام کسری خدمت سربازی سپاه چه مدارکی لازم است؟

تمامی مدارک هویتی و همجنین کد 13 رقمی پرسنلی شخص

میزان کسری خدمت بسیج حداکثر چند ماه است؟

با توجه به شرایط شخص مشمول و سوابق وی در بسیج حداکثر تا 6 ماه بدون آموزشی محاسبه خواهد شد

نظرات

433 دیدگاه دربارهٔ «سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه – ارتش – بسیج و ایثارگری | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo Ali گفت:

  سلام وقت بخیر
  پدر من سال ۶۷ رفت خدمت زمان صلح ولی منطقه بوده
  ارتش تیپ ۵۵ هوابرد شیراز
  دوسال خدمت پدرم منطقه بوده
  بهم کسری تعلق میگیره

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله برای شما تعلق میگیرد

 2. Avatar photo ابوالفضل طالعمند گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید پدرم سال ۱۳۷۰ تو سنندج خدمت کرده تو زندان مرکزی آیا کسری تعلیق میگرد

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر هیر بعد قطعنامه فقط مناطق لرب و شمال غرب کسری تعلق میگیرد

 3. Avatar photo مرتضی برزگری گفت:

  سلام وقت بخیر ، ببخشید پدر من سال ۱۳۷۲ در کرمان در ارتش خدمت کرده من و هم امکانش هست کسر خدمت بگیره ممنون میشم اگه جواب بدید 🙏🙏🙏🙏

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر

 4. Avatar photo رضا گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود ۸ سال پیش بسیج نوشتم و تا زمان کرونا ادامه دادم به شرکت توی بسیج الان چجوری بدونم بسیجیم فعاله یا عادی باید کجا اقدام کنم و کسری خدمت شاملم میشه؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام باید از همون پایگاه مقاومت اقدام کنید ببینید براتون فعال صادر کردن یا خیر

   1. Avatar photo اکبرسیدعلیزاده گفت:

    سلام خسته نباشید من 2/5 ساله فعالم و در حین خدمتم اصلا هم اضافه خدمت و غیبت ندارم چند ماه کسری بهم تعلق میگیره

    1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

     سلام وقتتون بخیر به ازای هر یکسال بسیج فعال یک ماه به شما کسری میدهند

 5. Avatar photo Armin گفت:

  سلام پدرم ۲۸ ماه خدمت و ۲۴ ماه ایثارگری داره پیگیری کردیم نامه اشتعال به خدمت بردیم ارومیه گفتن بعد ۴۰ روز مشخص میشه الان ۴۳ روزه هنوز خبری نشده خدمتم ۱۵ ماهه ۶ ماهش گذشت چیکار کنم؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام مجدد مراجعه کنید تا پیگیری شود براتون

 6. Avatar photo علی گفت:

  سلام من ۲ سال بسیج فعال دارم چقدر کسری میگیرم

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   سالی 45 روز حداکثر 6 ماه کسری تعلق می گیرد

 7. Avatar photo *mmd* گفت:

  سلام وقت بخیر، پدر بندہ ۲۴ ماہ در جبھه بودہ و کارت ایثار ھم دارن
  ب ازای ھر ماہ ۱۲ روز کم میشه اما من شنیدم ک داشتن کارت ایثار ھم امتیاز محسوب میشه و بجز اون ۱۲ روز یه مقداری ھم برای دارا بودن کارت کم میشه، درسته این؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت فقط به ازای ماه های حضور در جبهه اعمال می شود.

 8. Avatar photo رضا مالکی گفت:

  سلام و عرض ادب
  کسری سربازی براساس مدت زمانی که در کارت پایان خدمت درج می شود لحاظ می شود یا براساس مدت زمانی که در کارت ایثارگری پدر؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر بر اساس روزهای درج شده در ایثارگری پدر

 9. Avatar photo علیرضا گفت:

  سلام من پدرم ۲۱ماه حضور درجبهه و۲۰درصد جانباز هست دوتا ازداداشام از سهمیش استفاده کردم میخوام بدونم چیزی از سهمیش مونده یانه چطور استعلام بگیرم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر باید نامه اشتغال به بنیاد ببرین ولی احتمال استفاده دیگه ندارید

 10. Avatar photo امید گفت:

  سلام بنده پدرم ۲۳ ماه ایثار گری زده تو کارتش الان برم خدمت چند ماه کسری بهم تعلق میگیره

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام به ازای هر ماه حضور پدر در جبهه در طول جنگ 12 روز کسری محاسبه خواهد شد

  2. Avatar photo مجید شبانی گفت:

   سلام خسته نباشید پدر من سال 69 تا 70 رو در طلاییه در لشکر زرهی خوزستان به عنوان سرباز گذرونده و چون بعد قرار داد هست و کارت پایان خدمتش هم صادره از همون خوزستان هست اول میخواستم بدونم آیا این 12 ماه برای من کسری سربازی داره یا نه؟ و دوم میخواستم بدونم باید برم همون خوزستان دنبال تایید یا اینکه کارت پایان خدمت پدرم رو ببرم مراکز استان و جاهایی که نظام وظیفه ارتش هست کافیه؟

   1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

    سلام وقتتون بخیر طیق طرح امام حسن مجتبی دررصورتی که پدر در مناطق غرب و شمال غرب خدمت کرده باشند ۸۰ درصد خدمت کسری برای شما لحاظ میشود و باید گواهی حضور ایشان را از ارگان خدمتی دریافت بفرمایید

 11. Avatar photo فرزاد گفت:

  سلام خسته نباشید من سربازم پدر من ۲۴ ماه در جنگ خدمت میکرده ۶ ماه هم ایثار داره میخاستم بدونم آیا معافم یا بهم کسری میدن خیلی ممنون

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. با توجه به مدت حضور پدرتون در جبهه و داشتن کارت ایثارگری شما مشمول دریافت کسری خدمت خواهید بود.

 12. Avatar photo مهدی تاری زاده گفت:

  سلام پدر من از ۶۶ تا سال ۶۸ در پادگان ارتش تبریز خدمت میکرده میخاستم بدونم کسری تعلق میره یا خیر ممنون میشم باسخ بدید

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   به بنیاد مراجعه کنید

 13. Avatar photo محمد تقی زاده گفت:

  سلام من فعالیت بسیجم 3سالو10ماه و 10روز میخوام بدونم چن ماه کسری بهم تعلق میگیره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   حدودا 4 تا 5 ماه

  2. Avatar photo مسلم هوشیاری گفت:

   سلام وقت بخیر
   من 7سال سابقه بسیج فعال دارم الان توی خدمت هستم و 23 سالمه میتونم کسری بگیرم تا 12 هم درس خوندم

   1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

    سلام وقت بخیر
    در صورت نداشتن غیبت می توانید اقدام کنید

 14. Avatar photo امیر گفت:

  باسلام
  پدر بنده بعد از قطعنامه جنگ در مناطق عملیاتی سردشت به مدت هشت سال از سال 80 تا 88 خدمت کرده است آیا کسری از خدمت شامل من میشه؟

  1. Avatar photo Adel گفت:

   سلام خسته نباشید پدرم سال ۷۵ تا ۷۷ منطقه عملیاتی خدمت سربازی بود مرز افغانستان ایا به من کسری تعلق میگیره پیگیری کنم ؟؟

   1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

    سلام وقت بخیر
    سربازانی که بعد از قطعنامه یعنی از سال 1367 به بعد خدمت کرده اند می توانند با مراجعه به ارگان مربوطه خود استعلام سوابق خود را بازیابی کرده در صورت تایید از کسری استفاده نمایند

  2. Avatar photo منجزی گفت:

   سلام من شش ماه کسری بسیجی گرفتم چقدر طول می‌کشه که داخل سیستم ارتش بشینه

   1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بعد از ارایه به یگان خدمتی بلافاصله در سامانه ثبت میگردد

 15. Avatar photo Mmmmmm گفت:

  سلام
  پدر من از دو سال خدمتش
  یک سالش مطابق با زمان جنگ بوده ینی همزمان با خدمتش جنگ ایران و عراق بوده
  آیا کسری ب من تعلق میگیرع؟

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام اگر خدمت سربازی شون مورد تایید یگان خدمتی شون باشه و عملیاتی یا امنیتی بوده باشند میتونید از کسری خدمت ایثارگری استفاده کنید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • پروژه کسری خدمت حین خدمت سربازی

  پروژه کسری خدمت حین خدمت سربازی + شرایط قانون 1402

  پروژه کسری خدمت حین خدمت سربازی یکی از بهترین پروژه‌ها برای محصلانی به شمار می‌رود که دارای مقاطع تحصیلی بالاتر هستند. یکی از مهمترین دغدغه‌های بسیاری از جوانان بعد از اتمام دانشگاه، پیدا کردن کار متناسب با رشته آنهاست. از...
 • تردد مشمولان خارج از کشور

  تردد مشمولان خارج از کشور + شرایط قانون 1402

  تردد مشمولان خارج از کشور به چه صورت است؟ ممکن است خیلی از مشمولان به خاطر دلایل مختلف از کشور خارج شده و در زمان تعیین شده به کشور برنگردند. در این شرایط، بر اساس چه قانونی با آنها برخورد...
 • کسری بسیج دانش آموزی چیست؟

  کسری بسیج دانش آموزی چیست؟ شرایط، میزان و مدارک

  آیا شما هم به دنبال راه‌هایی برای کم‌کردن مدت‌زمان خدمت مقدس سربازی خود هستید؟ یا شما هم برای کاهش خدمت سربازی هیچ سهمیه یا شرایط خاصی ندارید؟ یکی از راه‌های آسان برای کم‌کردن زمان خدمت سربازی گرفتن کسری خدمت است....
 • پروژه کسری خدمت بنیاد نخبگان نیروهای مسلح

  پروژه کسری خدمت بنیاد نخبگان نیروهای مسلح + ارگان ها | irantahsil

  پروژه کسری خدمت بنیاد نخبگان نیروهای مسلح مزایای بسیار زیادی دارد. از طرف دیگر، خیلی از جوانان و مشمولان خدمت سربازی به دنبال روشی هستند تا بتوانند مهارت‌هایی یاد بگیرند. این امر از طریق پروژه کسری خدمت امکان‌پذیر است، بنابراین...
تماس با مشاور