تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
استخدام شهرداری زمان و شرایط گزینش

استخدام شهرداری 1401 + زمان و شرایط گزینش

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
استخدام شهرداری زمان و شرایط گزینش
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط استخدام شهرداری 1401 + زمان و شرایط گزینش تعیین شد. تمامی آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط استخدام شهرداری و همچنین شرایط سنی استخدام شهرداری می باشند، در صورتی که در زمان استخدام شهرداری متناسب با فراخوان های مورد نظر ثبت نام نمایند، می توانند در آزمون استخدامی شهرداری شرکت نمایند. در صورتی که شرایط گزینش شهرداری را داشته باشند، می توانند برای استخدام شهرداری موفق شوند.

با توجه به اینکه استخدام شهرداری در رشته های مختلفی صورت می پذیرد، فراخوان های مختلفی، از سوی استان های متفاوت، جهت ثبت نام داوطلبان ارائه خواهد گردید. بنابراین تمامی آن دسته از متقاضیانی که به دنبال استخدام می باشند، می توانند، جهت انجام ثبت نام، پس از انتشار فراخوان ، نسبت به دریافت دفترچه راهنما اقدام نموده و همچنین نسبت به انجام ثبت نام اینترنتی اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام ثبت نام نیز با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

 

 

برای ثبت نام در استخدام شهرداری – اطلاع از زمان دقیق ثبت نام، بهترین منابع اختصاصی برای تمامی دروس از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

ظرفیت استخدام شهرداری در رشته های مختلف و همچنین با توجه به هر استان می تواند متفاوت باشد.

نحوه استخدام شهرداری 1401

 

نحوه استخدام شهرداری

نحوه استخدام شهرداری

 

جهت استخدام شهرداری کلیه داوطلبان لازم است در زمان انتشار آگهی، مبنی بر استخدام و پذیرش تحصیلات در رشته های مختلف جهت شرکت در آزمون و یا مصاحبه آمادگی خود را اعلام نمایند. برای پذیرش و استخدام شهرداری کلیه متقاضیان لازم است واجد شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده برای آن باشند که در ادامه به تمام این موارد اشاره خواهیم بود

بر اساس شورای اسلامی شهر تهران و مصوبه قوانین استخدامی کشور متناسب با پیگیری های به عمل آمده از سوی شهرداری تهران سازمان اداری و استخدامی کشور مطابق برنامه‌ای که در سال جاری اعلام شده است، مجوز استخدام تعداد ۲ هزار نفر برای تهران سال صادر گردید و متناسب با آن مصوب شد که کلیه امور برای جذب پرسنل آغاز شود.

متناسب با هماهنگی های به عمل آمده جهت جذب نفرات جهت استخدام کلیه فارغ التحصیلان بر اساس فراخوان به وجود آمده مطابق با شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده و ظرفیت های در نظر گرفته برای هر یک از استان ها و همچنین شهرداری های در استان های مختلف تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

برای اطلاع از زمان و نحوه استخدام مدرس دانشگاه فرهنگیان کلیک کنید.

 

زمان استخدام شهرداری

با توجه به اینکه استان‌های مختلف، فراخوان متفاوت خود را جهت جذب کارمندان و کارکنان شهرداری منتشر می نمایند؛ بنابراین کلیه شهرداری های مختلف متناسب با فراخوان های ایجاد شده می‌توانند نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند. همچنین پس از کسب مجوز های لازم جهت استخدام کارکنان شهرداری فراخوان و اطلاعیه هایی منتشر خواهد شد.

در سال جاری، در شهریور ماه امکان جذب متقاضیان چندین استان در سطح کشور دارای سهمیه و بدون سهمیه فراهم گردیده است. با توجه به اینکه استان های مختلف، متناسب با سن و شرایط تعیین شده نسبت به جذب متقاضیان اقدام می نمایند، بنابراین نمی‌توان زمان ثابتی را جهت استخدام و کلیه استان ها اعلام نمود.

کلیه داوطلبان و علاقه مندان به شرکت در استخدام شهرداری می‌توانند جهت اطلاع دقیق از جزئیات و زمان اعلام استخدامی در استان خود و همچنین اطلاع از ظرفیت های تعیین شده جهت پذیرش با شماره های کارشناسان استخدام شهرداری ما که در جداول موجود است تماس حاصل نمایند و یا در کانال تلگرامی ما برای اطلاع از آخرین جزئیات عضو شوند.

 

برای مشاهده لیست رشته های استخدامی آموزش و پرورش کلیک کنید.

شرایط استخدام شهرداری

 

شرایط استخدام شهرداری

 

همانطور که ذکر شد، جهت استخدام کلیه داوطلبان لازم است از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشد که در ادامه به شرح کامل آن خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که امکان ثبت نام پس از مشاهده لیست کامل رشته های استخدامی شهرداری وجود خواهد داشت.

 

شرایط عمومی استخدام در شهرداری

 • معتقد بودن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور که در قانون اساسی مطرح شده و به تصویب رسیده است.
 •   داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 •  معتقد بودن به مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین اعتقاد عملی راسخ به انجام آن
 •  برای داوطلبان پسر، داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم از خدمت بدون داشتن غیبت سربازی برای مشمولین  ضروری می باشد.
 •   متقاضیان نباید به مواد مخدر و دخانیات اعتیاد داشته باشند و یا اینکه هیچگونه موادمخدری را مصرف نمایند.
 •  نداشتن سابقه محکومیت جزایی و همچنین نداشتن عدم سوء پیشینه برای کلیه داوطلبان ضروری می باشد.
 •  متقاضیان باید از شرایط روانی و جسمانی مطلوب و توانایی لازم جهت استخدام در شهرداری برخوردار باشند.
 •  داوطلبان باید از نظر قانون جمهوری اسلامی ایران و آنچه که در قوانین تعیین شده است معتقد به آن باشند.
 •  متقاضیان باید به هیچگونه ارگان دولتی یا خصوصی تعهد و یا قرارداد رسمی پیمانی به ارگانی نداشته باشند.
 •  از نظر شرایط استخدام، متقاضیان نباید هیچ گونه ممنوعیتی جهت استخدام داشته باشند.

 

برای دریافت راهنمای گام به گام ثبت نام آزمون استخدامی ایران خودرو کلیک کن.

 

شرایط استخدام شهرداری برای شغل آتشنشانی

همانطور که ذکر شد، در رشته های مختلفی امکان استخدام و پذیرش در شهرداری وجود دارد. به همین دلیل شرایط اختصاصی متناسب با هر یک از رشته های مختلف می تواند متفاوت باشد. در ادامه به شرح شرایط استخدام شهرداری که به صورت اختصاصی برای داوطلبان استخدام آتش نشانی تعیین شده است، اشاره خواهیم نمود.

 • دارا بودن گواهینامه پایه یک برای آن دسته از متقاضیان رشته شغلی راننده وسایل نقلیه تندرو سنگین
 •  دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه دو یا پایه سه برای کلیه متقاضیان رشته آتش نشان و کاردان آتش نشان به هنگام ثبت نام الزامی می باشد.
 •   از جمله شرایط سنی در نظر گرفته شده برای داوطلبان، دارا بودن حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۳۰ سال سن با مدرک تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم
 •  دارا بودن حداقل ۱۸ سال سن حداکثر ۳۵ سال با مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر
  •  آن دسته از جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان که یک سال اسارت و یا بالاتر از آن را دارند از شرط حداکثر سن معاف می باشد.
  •  مشمولین سهمیه ۲۵ درصد و ۵ درصد خانواده محترم ایثارگران در صورت ثبت نام در آزمون مطابق با تبصره ۲ مکلف به رعایت حداکثر سن های اعلام شده در این دفترچه خواهد بود. در غیر اینصورت از سایر فرآیندهای استخدام حذف خواهند شد.
  •  در صورتی که داوطلبی از خانواده محترم شهدا که پدر، مادر، همسر، برادر و یا خواهر شهید باشند، پنج سال به حداکثر سن آنها اضافه خواهد شد.
  •  داوطلبانی که در جبهه ها به صورت داوطلبانه خدمت نموده اند، به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت ، به سن آن ها اضافه خواهد گردید.
  •  برای آن دسته از داوطلبان پسری که خدمت سربازی خود را گذرانده اند، مدت زمان خدمت به شرایط سنی آنها افزوده خواهد شد.
  • آن دسته از داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی بانک‌ها و شرکت‌های تحت پوشش آنها شرکت های بیمه های دولتی، شهرداری و موسسات و شرکت های دولتی و ارگان هایی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‌کنند، از اشتغال به خدمت و میزان مدت بیمه و غیره به خدمت غیررسمی آنها اضافه خواهد شد.

 

جهت مشاهده نمونه سوالات آزمون استخدامی ایران خودرو بر روی لینک کلیک کنید.

 

آزمون استخدامی شهرداری

 

آزمون استخدامی شهرداری

 

برای شرکت در آزمون های استخدام شهرداری با توجه به رشته تحصیلی یکی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و یا نوع شغلی که متناسب با آن، قرار است برای آن در آزمون استخدامی شرکت نمایند، منابع آزمون و شرایط آن متفاوت خواهد بود. برای آشنایی شما متقاضیان عزیز ما به برخی از مواد آزمون عمومی و همچنین معرفی بهترین منبابع قبولی خواهیم پرداخت.

 

مواد آزمون عمومی

دروس عمومی برای کلیه رشته های آزمون استخدامی شهرداری یکسان می باشد و معمولاً می‌توان گفت رفرنس های یکسانی نیز برای مطالعه هر یک از مواد درسی در رشته های مختلف وجود خواهد داشت. بنابراین پس از مطالعه دقیق می توانید درصد بالایی را در درس مورد نظر تست زنی کنید. به طور کلی مواد آزمون به شرح زیر می باشد :

 • فناوری اطلاعات مهارت های هفتگانه icdl
 •  ریاضی و آمار مقدماتی
 •  زبان و ادبیات فارسی
 •  معارف اسلامی
 •  زبان انگلیسی عمومی
 •  اطلاعات عمومی دانش اجتماعی وحقوق اساسی
 •  مش و توانمندی عمومی

نکته مهم :  آن دسته از متقاضیان عزیزی که از جمله اقلیت‌های دینی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می باشند، از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف می‌باشند و در این صورت نمره مکتسبه به این داوطلبان بر اساس مجموعه تراز شده سایر آزمون عمومی در استخدام شهرداری محاسبه خواهد شد.

 

جهت اطلاع از شرایط استخدام دانشگاه امام صادق سپاه کلیک کن.

 

بهترین منابع عمومی قبولی در آزمون شهرداری

اولین سوالی که متقاضیان و داوطلبان از مشاوران ما در رابطه با منابع عمومی دارند این است که چه درصدهایی می تواند ما را به موفق شدن و کسب نمره علمی کافی برای آزمون استخدامی کمک نماید؟ در پاسخ باید بگوییم این موضوع بستگی زیادی به رقبای شما و همچنین عملکرد شما برای پاسخگویی به سوالات داشته باشد و نمی‌توان همیشه درصد یکسانی را برای قبولی و پذیرش نام برد.

اما به طور معمول با میانگین ۴۰ درصد در صورت دارا بودن استخدام شهرداری 1401 امکان شرکت و قبولی در آزمون استخدامی شما بسیار بالا خواهد بود.

برای درس کامپیوتر یکی از بهترین منابع که می توانید مطالعه نمایید، تست های آنلاین ICDL که در سایت های مختلفی وجود دارند، در آزمون های آنلاین آن ها شرکت نمایید و یا برای خرید تست های مختلف جهت آمادگی در این آزمون تلاش نمایید.

کتاب سبزعلی گلی یکی دیگر از از منابع برای آن دسته از افرادی است که مهارت های کامپیوتری بالایی ندارند و تمایل به مطالعه این درس دارند، می تواند منبع بسیاری خوبی باشد. اما دقت داشته باشید که این منبع در صورتی می‌تواند کمک کند که ویندوز ۸ را شامل شده باشد.

برای درس ریاضی و آمار مقدماتی بهترین منبع، در واقع درس ریاضی و آمار علوم انسانی قدیم می باشد که در صورت مطالعه دقیق می توانید به میزان ۸۰ درصد در این درس به سوالات پاسخ مناسب و درستی بدهید. اگر بتوانید درس ریاضی را به خوبی مطالعه نمایید، احتمال پیشی گرفتن شما از سایر رقبا بسیار بالا خواهد بود.

معارف اسلامی از دیگر دروسی است که در آزمون استخدامی شهرداری باید به سوالات آن پاسخ دهید که در این صورت سوالات مربوط به دین و زندگی دوره دبیرستان به علاوه اندیشه ۱ سبحانی از بهترین منابع خواهند بود و به زدن درصد بالا بسیار کمک خواهد نمود. همچنین تست های گاج برای آمادگی بیشتر می تواند کمک کننده باشد.

برای درس زبان و ادبیات فارسی یکی از بهترین جزوات، جزوه علی کنکوری و همچنین کتابهای ادبیات دوره دبیرستان می باشد که می تواند کمک زیادی به شما برای آمادگی در آزمون استخدامی داشته باشد. اما دقت داشته کنید که مطالعه منابع کنکور می تواند کمک بسیار زیادی به شما جهت پذیرش داشته باشد.

زبان انگلیسی عمومی در واقع همان زبان دوره دبیرستان و همچنین کتاب ۵۰۴ در کنار مطالعه دقیق گرامر و سایر موارد لازم انجام تست زنی می تواند کمک زیادی به تست زنی بالا در این درس داشته باشد. بنابراین یکی از منابع کمک آموزشی بسیار مهم کتاب کنکور اناری خواهد بود .

برای تست هوش و توانمندی های عمومی نمی توان منبع خاصی را اعلام نمود چرا که مهمترین اصلی که شما باید آن را رعایت نمایید، در واقع تست زنی زیاد می باشد. به طور اتوماتیک زمانی که شما تست زنی زیادی برای تست های هوش داشته باشید و بتوانید تحلیل درستی از پاسخ ها داشته باشید به صورت خودکار آمادگی ذهنی بیشتری را برای پاسخگویی به این تست هوش ها خواهید داشت.

 

 

برای اطلاع از شرایط استخدام آموزش و پرورش کلیک کن.

شرایط سنی استخدام شهرداری

 

شرایط سنی استخدام شهرداری

 

برای استخدام در شهرداری در استان های مختلف، داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط عمومی لازم است از شرایط اختصاصی جهت شرکت در استخدام برخوردار باشند. با توجه به اینکه استخدام در شهرداری در شرایط مختلفی و در رشته های متفاوت امکان پذیر است لذا شرایط اختصاصی جهت پذیرش می‌تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی شرایط سنی استخدام شهرداری داوطلبان جهت شرکت در آزمون استخدامی به شرح زیر می باشد.

 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک فوق لیسانس می باشند، با احتساب دوران سربازی حداکثر سن آنها جهت استخدام و مشغول شدن به کار در شهرداری ۳۲ سال تمام خواهد بود.
 •  آن دسته از داوطلبان که دارای مدرک دکترا می باشند، با سن بالاتری امکان ثبت نام و پذیرش در استخدام شهرداری را خواهند داشت.

تذکرات مهم در رابطه با شرایط سنی

  • ملاک عمل در محاسبه، تاریخ فارغ التحصیلی و تاریخ مندرج در گواهینامه موقت و یا دانشنامه تحصیلی برای شرایط سنی استخدام شهرداری خواهد بود.
  •  ملاک عمل جهت زمان دریافت کارت پایان خدمت و گواهینامه رانندگی آخرین روز ثبت نام می باشد.
  •  ملاک عمل برای محاسبه سن افراد روز شروع ثبت نام آزمون خواهد بود.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با نحوه استخدام شهرداری 1401 + زمان و شرایط گزینش به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که مایل به اطلاع از زمان استخدام شهرداری و  شرایط استخدام شهرداری می باشید، می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. اطلاع از بهترین منابع آزمون استخدامی شهرداری و همچنین شرایط سنی استخدام شهرداری برای هر یک از رشته ها و مشاغل شهرداری، پس از برقراری تماس با مشاوران ما امکان پذیر خواهد بود.

 

برای برنامه ریزی قبولی استخدام شهرداری – اطلاع از بهترین منابع قبولی در رشته های مختلف، دریافت کارنامه پذیرفته شدگان سال های گذشته از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

شرایط استخدام دانشگاه امام صادق سپاه

نمونه سوالات آزمون استخدامی ایران خودرو

منابع آزمون استخدامی ایران خودرو

لیست کامل رشته های استخدامی شهرداری

استخدام شهرداری

 

1/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط استخدام شهرداری چیست؟

کلیه داوطلبان علاقه مند به استخدام شهرداری لازم است از شرایط عمومی و اختصاصی جهت انجام ثبت نام و پذیرش در این سازمان برخوردار باشند.

منابع آزمون استخدامی شهرداری برای دروس عمومی چیست؟

برای استخدام شهرداری در کلیه رشته ها، تمامی دروس عمومی همانند : ریاضی، کامپیوتر، زبان، معارف، هوش و استعداد ، ادبیات فارسی و .... یکسان می باشد.

شرایط گزینش شهرداری چیست؟

در صورتی که داوطلبان از شرایط سنی استخدام شهرداری برخوردار باشند و همچنین موفق به کسب نمره قبولی در آزمون شوند، جهت مراحل بعدی همانند مصاحبه و همچنین گزینش عقیدتی و سیاسی باید شرکت نمایند.

استخدام شهرداری در چه رشته هایی امکان پذیر است؟

در رابطه با نوع رشته های مختلف، این موضوع بستگی زیادی به فراخوان منتشر شده خواهد داشت. بنابراین با توجه به فراخوان شهرداری می توانید در رشته های مختلف ثبت نام نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور