ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

استخدام سپاه پاسداران ۱۴۰۳ + زمان، شرایط و مراحل گزینش | ایران تحصیل

استخدام سپاه
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبان علاقه مند به استخدام سپاه پاسداران سال ۱۴۰۳ می توانند در صورت برخورداری از شرایط تعیین شده از سوی این سازمان، در آزمون استخدامی شرکت کنند. متقاضیان می توانند از طریق فراخوان سپاه پاسداران یا ثبت نام در دانشگاه امام حسین، از زمان و نحوه اسم نویسی جهت استخدام در سپاه پاسداران مطلع شوند. زمان استخدام سپاه پاسداران، در یک بازه زمانی مشخصی نیست و این سازمان بر اساس نیاز به نیروی انسانی جدید، طی فراخوانی اقدام به برگزاری آزمون می کند.

آخرین و مهم ترین مرحله استخدام سپاه پاسداران مصاحبه ای است که اگر فرد در آن قبول نشود قبولی در مراحل قبلی برای وی بی فایده خواهد بود و نمی تواند به عنوان نیروی انسانی به این ارگان اضافه شود، قبولی در مصاحبه استخدامی این ارگان بدون اطلاع از نوع سوالات امری بسیار دشوار است، از همین جهت توصیه می کنیم تا قبل از شرکت در مصاحبه و درخواست استخدام سپاه پاسداران با برقراری تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ ضمن دریافت مشاوره اقدام به بررسی نمونه سوالات و شرایط نهایی گزینش کنید.

 

زمان استخدام سپاه در سال ۱۴۰۳

یک بازه زمانی مشخص ناست و ممکن است بسته به زمان نیاز سپاه پاسداران به نیروی انسانی، زمان استخدام متفاوت باشد. همچنین، با توجه به نیاز سپاه پاسداران به نیروی انسانی، ممکن است حتی در بعضی از سال‌ها، سپاه پاسداران نیروی انسانی استخدام ننماید. تمامی داوطلبان واجد شرایط ثبت نام در فراخوان‌های استخدامی سپاه پاسداران، می‌توانند در زمان استخدام در سپاه پاسداران به مراکز گزینش استانی خود مراجعه نموده و مراحل مربوط به استخدام خود در این ارگان انجام دهند.

زمان ثبت نام برای استخدام در سپاه پاسداران به محض اعلام در اینجا اعلام خواهد شد.

آخرین زمان انتشار فراخوان استخدامی سپاه پاسداران برای دانشگاه امام حسین (ع) مربوط به آذر ماه سال ۱۳۹۸ بوده و افراد واجد شرایط می‌توانستند در مدت زمان مشخصی در فراخوان دعوت به همکاری دانشگاه امام حسین (ع) سپاه پاسداران ثبت نام نمایند، اما به‌طور کلی زمان استخدام در سپاه پاسداران می‌تواند در سال‌های مختلف بسیار متفاوت باشد.

زمان استخدام سپاه

شرایط استخدام سپاه پاسداران ۱۴۰۳

پیرو قانون 190 اصل مقررات جذب سپاه پاسداران، استخدام افراد در سپاه پاسداران با گزینش افراد واجد شرایط صورت خواهد پذیرفت. در واقع، افراد برای پذیرش در سپاه باید برخی از شرایط عمومی و تخصصی را دارا باشند که آن ها را در ادامه بیان خواهیم کرد.

همچنین شما میتوانید برای آشنایی با نحوه استخدام دانشگاه افسری ارتش روی این لینک کلیک کنید.

شرایط عمومی استخدام سپاه پاسداران

برخی از مهمترین شرایط عمومی استخدام سپاه در سال جاری به شرح زیر است :

شرایط عمومی استخدام سپاه
عدم اعتیاد به هر گونه مواد مخدر، فرد متقاضی نباید هیچگونه اعتیاد به مواد مخدر و حتی سیگار داشته باشد.
سن متقاضیان بین شانزده تا چهل سال باشد. این مورد نیز بسیار مهم است و با سن شناسنامه ای افراد تطبیق داده خواهد شد.
داشتن شرایط جسمانی، تخصص و روحیات مرتبط با شاخه و زیرگروه مورد تقاضا. سپاه شاخه های متعددی دارد که بسته به فعالیت در هر شاخه افراد باید توانایی های لازم برای آن زمینه را داشته باشند.
داشتن عدم سو پیشینه کیفری و حسن شهرت. این مورد نیز بر نداشتن هیچگونه پرونده کیفری اشاره دارد که افراد باید بدون سابقه جزایی و کیفری باشند.
هیچ گونه وابستگی ذهنی و عملی به هر یک از گروه ها، احزاب معاند و غیره را نداشته باشد. این مورد هم شامل خود شخص و هم کلیه افراد نزدیک درجه 1 و درجه 2 می شود زیرا اگر در فرایند استخدام متوجه خلاف این موضوع شوند، استخدام منتفی خواهد شد.
تابعیت و اصلیت متقاضیان فقط باید ایرانی باشد. منظور از این مورد این است که فرد دارای شناسنامه ایرانی بوده و تابعیت کشورهای خارجی را نداشته باشد.
اعتقاد قلبی و التزام عملی به اصل ولایت فقیه. منظور از این مورد قبول داشتن ولایت فقیه و آگاهی از کلیه احکام دینی است که ممکن است در فرایند استخدام نیز سوالاتی را راجع به احکام از افراد بپرسند.
متقاضیان استخدام می بایست به دین اسلام اعتقاد و التزام کافی داشته باشند. اعتقاد به دین اسلام باید به صورت رسمی و قلبی باشد.

 

 

شرایط عمومی استخدام سپاه پاسداران

شرایط اختصاصی استخدام سپاه پاسداران

علاوه بر شرایط عمومی ذکر شده، افراد برای استخدام سپاه پاسداران باید شرایط اختصاصی نیز دارا باشند. برخی از مهم ترین این شرایط، شامل موارد زیر می باشند:

📌 افراد باید حداقل 18 و حداکثر 40 سال داشته باشند.

📌 تمامی متقاضیان باید در مقطع تحصیلی مورد تایید سازمان به کار گیرنده متقاضی، مدرک داشته باشند.

📌 افراد باید در رشته مرتبط با شغل مورد نظر سپاه پاسداران، مدرک معتبری داشته باشند.

 

 

📢 اطلاعیه 📢

خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده اند به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می گردد و در صورتی که قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا بر کنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

 

شرایط استخدام سپاه برای کارمندان

استخدام کارمندی در سپاه با شرایطی خاص و به دو صورت امکان پذیر است. یکی از مواردی که شما می توانید در سپاه استخدام شوید، مدرک تحصیلی تان بوده و مورد دوم، چنانچه شما مهارت بالایی در زمینه های مختلف داشته باشید، می توانید با استفاده از این مهارت ها و حداقل سواد به استخدام این ارگان درآیید. فراموش نکنید در این حالت ممکن است شرط معدل برای استخدام در سپاه نیز در نظر گرفته شود.

سپاه پاسداران می تواند برای تامین نیروی مورد نیاز خود، از بین افرادی که دارای مهارت های بسیاری هستند با حداقل سواد و با صرف 5 سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی، پس از اتمام دوره، داوطلبان و متقاضیان را پذیرش نمایند. افرادی که بدین صورت استخدام می شوند پیمانی خواهند بود و تمدید قرارداد و همچنین تجدید قرارداد برای این دسته از افراد، مجاز نخواهد بود.

چنانچه سپاه پاسداران به نیروهایی در رشته های مختلف نیاز داشته باشد، می تواند با استفاده از طول مدت قرارداد و همچنین از بین افرادی که به پذیرش سپاه در آمده و استخدام شده اند، نیروهای مدنظر خود را پذیرش نماید. تمامی مواردی که مربوط به آموزش، ترفیع رتبه و همچنین درجه آنها و تصمیماتی از این قبیل، با استفاده از قوانین و مقررات صورت خواهد پذیرفت.

 

برای اطلاع از شرط معدل برای استخدام سپاه بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط استخدام سپاه برای کارمندان

شرایط استخدام در دانشگاه امام حسین

همان طور که می دانید دانشگاه امام حسین یک دانشگاه وابسته به سپاه پاسداران است که از طریق کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری، دانشجو جذب می کند. افراد برای جذب در این دانشگاه و استخدام در آن، باید شرایطی را دارا باشند که در ادامه آن ها را به طور مفصل بیان خواهیم کرد.

شرایط عمومی استخدام در دانشگاه امام حسین

افرادی که می خواهند در دانشگاه امام حسین استخدام شوند، باید تعدادی از شرایط عمومی را دارا باشند. تعدادی از از مهم ترین این شرایط عمومی، شامل موارد زیر می باشند:

شرایط عمومی استخدامی در دانشگاه امام حسین
تابعیت جمهوری اسلامی یکی از شرایط استخدام در دانشگاه امام حسین است که باید در نظر گرفته شود. برای استخدام در دانشگاه امام حسین این مورد بسیار مهم می باشد.
برخورداری از سلامت جسمی و روحی نیز برای استخدام در دانشگاه امام حسین در نظر گرفته می شود. این توانایی ها بسته به سمتی که دریافت خواهید کرد، متفاوت می باشد.
داشتن مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم نیز از جمله موارد دیگری است که برای استخدام در این مرکز در نظر گرفته می شود.
موفقیت در گزینش سپاه نیز همان مرحله مصاحبه است که باید از آن سربلند بیرون بیایید.

متقاضیان از ابتدای تحصیل در این دانشگاه به عنوان پاسدار محصل شناخته شده و به مدت 1/5 سال دوره های آموزش عمومی پاسداری را در یکی از مراکز آموزشی سپاه می گذرانند. افرادی که در مقطع کاردانی تحصیل کرده اند درجه ستوان سوم را اخذ کرده و افرادی که در مقطع کارشناسی تحصیل کردند درجه ستوان دومی رو اخذ می کنند.

برای کسب اطلاع از شرایط استخدام سازمان کشتیرانی با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

شرایط اختصاصی استخدام در دانشگاه امام حسین

علاوه بر شرایط عمومی، افراد متقاضی باید شرایط اختصاصی را نیز دارا باشند تا بتوانند در دانشگاه امام حسین استخدام شوند. برخی از مهم ترین این شرایط اختصاصی، شامل موارد زیر می باشند:

شرایط اختصاصی در دانشگاه امام حسین
داشتن حداقل قد 170 و حداکثر 190 سانتی متر نیز از جمله شروط دیگر استخدام در دانشگاه امام حسین است. به صورت کلی برای استخدام در تمامی ارگان های نظامی شرط قد در نظر گرفته می شود.
برای افرادی که در رشته های ریاضی یا تجربی تحصیل کردند معدل شان از 14 کمتر نباشد و اشخاصی که در رشته های انسانی تحصیل کرده اند معدل آنها از 16 کمتر نباشد.
افراد متقاضی باید به سپاه تعهد داشته باشند.
مهم ترین شروط اختصاصی استخدام در دانشگاه امام حسین، مجرد بودن افراد است.

 

شرایط اختصاصی استخدام در دانشگاه امام حسین

✅ جهت مطالعه مقاله شرایط گزینش دانشگاه افسری امام حسین، بر روی کلیک مربوطه کنید.

 

شرایط استخدام با دیپلم در سپاه بانوان

شرایط استخدام با دیپلم در سپاه بانوان با مردان تا حدودی متفاوت می باشد. برای استخدام زنان در هر یک از مشاغل سپاه بر اساس شرایط همسران و خدمت آنان تعیین خواهد گردید. اما شرایط عمومی استخدام برای خانم ها و آقایان یکسان می باشد.

 

برای مشاهده و دانلود نمونه سوالات گزینش سپاه روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

شرایط عمومی استخدام بانوان در سپاه

شرایط عمومی استخدام شدن بانوان در سپاه، شامل موارد زیر می باشند:

شرایط عمومی استخدام بانوان در سپاه
نداشتن عضویت رسمی و غیررسمی در گروه‌ها و و احزاب سیاسی یا جانبداری از آن ها
ارتباط یا عضویت بیت در گروه ها، فرقه ها، سازمان ها و یا احزاب غیر اسلامی، غیرقانونی و الحادی نداشته باشد.
نداشتن سوء سابقه کیفری آیا محکومیت جزایی به تایید مراجع ذیصلاح
 محکومیت یا محرومیت از از خدمات دولتی و استخدام نداشته باشد.
حداقل معدل دیپلم برای خانم ها 14 می باشد که در صورت دار بودن این معدل خواهند توانست استخدام شود.
با توجه به برخی از تغییرات و یا افزوده شدن برخی از سنوات در ارتباط با استخدام سپاه پاسداران برای بانوان، برخی از نمونه هایی که برای این استخدام وجود خواهد داشت، شامل موارد متعددی می باشد.
داشتن سلامت جسمی و روحی جهت خدمت در مشاغل مربوطه به تشخیص و تائید پزشک وزارت اطلاعات
اعتقاد به دین مبین اسلام ، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران

شرایط عمومی استخدام بانوان در سپاه

شرایط اختصاصی استخدام با دیپلم در سپاه بانوان

بانوان نیز برای استخدام در سپاه باید علاوه بر شرایط عمومی، شرایط اختصاصی را نیز دارا باشند. در غیر این صورت، نمی توانند در سپاه بانوان استخدام شوند. برخی از مهم ترین شرایط اختصاصی استخدام در سپاه بانوان، شامل موارد زیر می باشند:

شرایط اختصاصی استخدام در سپاه بانوان
متقاضیان به لحاظ شرایط جسمانی، لازم است دارای حداقل قد 160 سانتی متر باشند. همچنین با توجه به تحقیقات محلی در رابطه با متقاضیان شرکت کننده برخورداری از شرایط مورد نظر سپاه در این زمینه نیز، از جمله الزامات خواهد بود.
جواب و نتیجه تحقیقات محلی که در مورد آن ها صورت می گیرد، بایستی مثبت بوده و مورد تائید مراجع ذی صلاح قرار گیرد.
کلیه بانوانی که مدرک آن ها دیپلم و یا بالاتر از دیپلم می باشد، چنانچه واجد شرایط سنی همانند دارا بودن حداقل سن 18 سال تمام و همچنین حداکثر سن 23 سال باشند، می توانند با استفاده از نیروهای مورد نیاز و التزام به قوانین جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، نسبت به استخدام در این ارگان اقدام نمایند.

 

مدارک و مستندات لازم برای استخدام در سپاه

قطعا متقاضیان به منظور استخدام در این مرجع باید همانند دیگران، نسبت به پر کردن فرم‌های مرتبط و تسلیم اسناد مورد نیاز اقدام ورزند. تفاصیل مربوط از طریق وبگاه معین اطلاع‌رسانی خواهد شد اما در ادامه می‌توانید داده‌های ضروری برای تکمیل فرم انتخاب را دریافت نمایید.

داده‌های ضروری برای تکمیل فرم استخدام در سپاه 1403 شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و کد ملی، مقطع و رشته تحصیلی، مکان و تاریخ تولد، سوابق کاری، وضعیت سلامت، وضعیت نظام وظیفه، اطلاعات ایثارگری، مکان سکونت است.

✅ جهت اطلاع از  استخدام بانوان در سپاه پاسداران، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سایت استخدام سپاه

برخی از داوطلبان استخدام شدن در سپاه از ما در رابطه با سایت مرتبط با استخدام در سپاه می پرسند که باید به این افراد بگوییم در حال حاضر و تا به امروز سایت به خصوص برای استخدام افراد در سپاه وجود نداشته است.

برای استخدام داوطلبان در سپاه لازم است هر یکی از داوطلبان به شعب سپاه در مناطق مسکونی خود مراجعه کرده و با پر کردن فرم های مورد نیاز آمادگی خود را اعلام نمایند.

در مراحل بعدی در صورتی که تایید صلاحیت شوند می توانند در این ارگان مشغول به کار شوند.

 

نحوه ثبت نام سپاه پاسداران

نحوه ثبت نام سپاه پاسداران 

استخدام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از طریق روش‌های مختلف انجام می‌پذیرد که افراد بسته به شرایط خود، می‌توانند یکی از روش‌های استخدامی در سپاه پاسداران را انتخاب و در این نهاد مشغول به کار شوند.

💢 ثبت‌نام در دانشگاه‌های افسری سپاه پاسداران برای استخدام سپاه

یکی از روش‌های استخدام در سپاه پاسداران این است که افراد در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری، دانشگاه خود را از دانشگاه‌های تحت نظارت سپاه پاسداران انتخاب نمایند. یکی از دانشگاه‌های معتبر تحت نظارت سپاه پاسداران، دانشگاه امام حسین (ع) است که افراد می‌توانند از طریق کنکور سراسری در این دانشگاه ثبت‌نام نمایند و در صورت داشتن شرایط استخدام در سپاه پس از فارغ‌التحصیلی، به استخدام سپاه پاسداران درآیند.

همچنین، متقاضیان می‌توانند در آموزشگاه‌های نظامی، هنرستان‌ها و یا دبیرستان‌های سپاه، دانشکده علوم و فنون نیروها، دانشکده علوم استراتژیک، دانشکده فرماندهی و ستاد و… ثبت‌نام نمایند و مدارک خود را تحت نظارت آموزشگاه‌های تایید‌شده‌توسط سپاه پاسداران دریافت نمایند.

💢 درخواست ثبت نام در اعلانات مختلف سپاه پاسداران

روش دوم برای استخدام سپاه این است که افراد در انتظار اعلان‌های استخدامی سپاه پاسداران قرار گیرند و به محض انتشار اعلان‌های استخدامی سپاه پاسداران، به محل‌های مربوط به گزینش سپاه پاسداران در استان مورد نظر خود مراجعه نمایند و با ارائه مدارک لازم مراحل مربوط به استخدام در سپاه پاسداران را انجام دهند.

ضروری است به ذکر نمود که استخدام در سپاه پاسداران به صورت دوره‌ای در طول سال انجام می‌پذیرد و همچنین، هر اعلان استخدامی شرایط خاص خود را دارد که متقاضیان باید حتما قبل از مراجعه به محل‌های گزینش، از شرایط استخدام در سپاه پاسداران در آن اعلان مطلع گردند.

مشاغل مورد نیاز سپاه پاسداران

مشاغل مورد نیاز برای استخدام سپاه شامل چند دسته می باشند که شامل موارد زیر می باشند:

مشاغل مورد نیاز برای استخدام سپاه

 

پرسنل پیمانی سپاه افرادی که به خدمات پیمانی را به صورت کارمندی و یا نظامی انجام می دهند می توانند برای استخدام سپاه اقدام نمایند.
پرسنل بسیجی سپاه افرادی که در سه دسته بسیجی عادی، بسیجی فعال و بسیجی ویژه تحت پوشش سپاه هستند جز افرادی می باشند که برای استخدام سپاه می توانند اقدام نمایند.
پرسنل كادر ثابت سپاه افرادی که به صورت مستمر در سپاه خدمت می کنند.
پرسنل وظيفه سپاه افرادی که به صورت موقت و طبق قانون نظام وظیفه در یکی از ارگان های زیر نظر سپاه، خدمت می کنند.

 

 

مشاغل مورد نیاز سپاه پاسداران 

دوره های آموزش استخدام سپاه

آموزش سپاه و استخدام سپاه به سه دسته عمومی پاسداری، تخصصی اولیه، تخصصی تکمیلی و دوره های آموزش علوم پایه نظامی تقسیم می شود که هر یک به شرح زیر می باشد:

دوره های آموزش استخدام سپاه
آموزش عمومی پاسداری این دوره برای پرسنل کادر ثابت  سپاه با مدرک مرتبط به صورت شش ماه و برای پرسنل با مدرک فوق دیپلم به بالا به مدت سه ماه در دانشگاه امام حسین می باشد.
دوره تخصصی اولیه این دوره بلافاصله بعد از دوره عمومی بوده و به مدت شش ماه در آموزشگاه های نظامی برگزار می گردد و پس از اتمام این دوره افراد می توانند مشاغل درجات رزم‌آور دومی و رزم‌آور یکمی داشته باشند.
دوره تخصصی تکمیلی پاسداری این دوره برای تکمیل تخصص پرسنل کادر ثابت نظامی می باشد.

برای اطلاع از امریه سربازی سپاه بر روی لینک کلیک کنید.

اطلاعیه فرم عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

داوطلبانی که علاقمند به پیوستن به مشاغل افسری و درجه‌داری در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند، می‌توانند از طریق اعلامیه‌های عمومی این نهاد و یا از طریق جذب دانشجو در دانشگاه امام حسین (ع)، پس از موفقیت در مراحل گزینشی مربوطه، به موقعیت‌های شغلی مد نظر دست یابند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، داوطلبانی که دارای شرایط سنی و تحصیلی مورد نیاز هستند را شناسایی کرده و پس از برگزاری دوره‌های آموزشی متناسب با هر مقطع تحصیلی و یا موقعیت شغلی، افراد مستعد را برگزیده و به کارگیری می‌نماید.

شایان ذکر است که فرایند استخدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل تمامی داوطلبان، از سطح تحصیلی زیر دیپلم تا مقاطع تحصیلی بالاتر، با توجه به نیازهای متفاوت شغلی صورت می‌پذیرد.

علاوه بر این، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بین فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی و بالاتر از دانشگاه افسری امام حسین (ع) نیز نیرو جذب می‌کند.

به این ترتیب که داوطلبان می‌توانند از طریق شرکت در آزمون و گزینش ورودی، در رشته‌های مختلف دانشگاه امام حسین (ع) در مقطع کارشناسی تحصیل نموده و پس از پایان تحصیل، در صورت موفقیت در مصاحبه و تایید هیئت گزینش، در مشاغل مد نظر مشغول به کار گردند.

البته، داوطلبانی که تصمیم به  استخدام سپاه از طریق دانشگاه امام حسین تحت نظارت سپاه پاسداران دارند، باید پس از قبولی در کنکور سراسری به یگان‌های ویژه و سپاه هر شهر مراجعه نموده و پس از بررسی شرایط و تکمیل فرم عضویت و تایید مدارک، اطلاعات آن‌ها برای ادامه مراحل پذیرش به واحد گزینش دانشگاه پاسداری افسری امام حسین ارسال شود.

برای تکمیل فرم عضویت سپاه پاسداران، متقاضیان استخدام باید اطلاعات خود را شامل مشخصات فردی از قبیل نام، نام خانوادگی، محل تولد، وضعیت جسمانی و… و همچنین مشخصات تحصیلی خود از قبیل مقطع تحصیلی دانشگاهی، تحصیلات حوزوی و… را وارد نمایند.

و در صورت داشتن سوابق ایثارگری باید داوطلبان نوع ایثارگری خود مانند رزمنده، جانباز، آزاده و نسبت خود با ایثارگر را مشخص نمایند. همچنین، متقاضیان مرد مشمول نظام وظیفه نیز باید وضعیت خود را در فرم عضویت مشخص نموده و در صورت معافیت از سربازی باید نوع معافیت سربازی خود را لحاظ نمایند.

بسیاری از افرادی که شرایط حضور در دانشگاه امام حسین را ندارند، می‌توانند از طریق فراخوان‌های استخدام سپاه پاسداران به واحدهای گزینش سپاه پاسداران در استان مورد نظر خود مراجعه نموده و با ارائه مدارک لازم نسبت به تکمیل فرم عضویت سپاه پاسداران و انجام مراحل لازم اقدام نمایند.

اطلاعیه فرم عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 

تاثیر معافیت پزشکی هنگام استخدام در سپاه

یکی از مواردی که می تواند مانع استخدام سپاه شود همین معافیت سربازی پزشکی است.  البته این مورد در رابطه با پذیرش و جذب در سایر ارگان های نظامی هم صدق می کند.

درست است که داشتن معافیت پزشکی استخدام شما در این ارگان را دچار مشکلاتی می کند؛ اما، این موضوع در رابطه با تمامی پست های محوله در این ارگان و سازمان نظامی صدق نمی کند.

در واقع، زمانی که سپاه آگهی استخدام خود را منتشر می کند نباید از ذکر شرایط و توانایی های مورد نیاز خود غافل شود و ذکر این مورد در آگهی استخدام سپاه الزامی است.

در صورتی که یکی از شرایط پذیرش در پست مورد نظر، داشتن شرایط جسمی و روحی کامل است این مورد باید در زمان برگزاری مصاحبه عملی از طریق معاینات پزشکی لازم بررسی شود و مورد ارزیابی قرار بگیرد.

البته سازمان ها و ارگان هایی همچون سپاه همواره نیاز به پذیرش افرادی دارند که در سلامت کامل به سر ببرند و از جهت معافیت پزشکی مشکلی نداشته باشند.

اما این موضوع مهم را نباید فراموش کرد که هیچ فردی ولو در صورت داشتن معافیت پزشکی استخدام سپاه پاسداران، نباید از داشتن شغلی مناسب محروم شود و این حق وی است که در حرفه ای مناسب و عالی مشغول به کار شود.

در صورتی که مشکل جسمی یا روحی فرد متقاضی به شغل وی و بنیان سازمان مشکل جدی وارد نکند استخدام وی بلامانع است و هیچ گونه مانعی از جهت معافیت پزشکی استخدام سپاه وجود ندارد.

پس توجه داشته باشید که بحث معافیت پزشکی استخدام سپاه در همه موارد و برای تمامی پست های کاری ارائه شده در این سازمان صدق نمی کند.

 

📢 اطلاعیه 📢

شما عزیزان می توانید جهت اطلاع بیشتر از مراحل ثبت نام استخدام سپاه با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

تاثیر معافیت پزشکی هنگام استخدام در سپاه

مشاوره استخدام سپاه

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یکی از نهادهای مهم و تاثیرگذار در ایران، به صورت دوره‌ای اقدام به جذب نیرو می‌کند. استخدام در سپاه فرصتی است برای کسانی که مایل به خدمت در این نهاد و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.

مراحل استخدام سپاه شامل ثبت نام اولیه، بررسی مدارک، مصاحبه، آزماینش گزینشی و طی دوره آموزشی است. متقاضیان باید در هر مرحله موفق به کسب امتیازات لازم شوند تا به مرحله بعدی راه پیدا کنند.

مهم است که قبل از ثبت نام استخدام سپاه، شرایط و نیازمندی‌های استخدامی به دقت مطالعه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از فراخوان‌های استخدامی جدید، به وب‌سایت رسمی سپاه پاسداران مراجعه کنید و یا با کارشناسان ایران تحصیل در خصوص استخدام سپاه در ارتباط باشید.

خلاصه مطلب استخدام سپاه

ما در این مقاله استخدام سپاه  سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با شرایط استخدام سپاه پاسداران آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای استخدام سپاه حتما باید تمامی شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شده را دارا باشید. در غیر این صورت نمی توانید در سپاه استخدام شوید.

علاوه بر این زمان مشخصی برای ثبت نام استخدام سپاه وجود ندارد و این سازمان با توجه به نیاز خود به نیروی انسانی جدید، تصمیم به برگزاری آزمون می نماید.

اگر در ارتباط با مطالب ارائه شده در این مقاله استخدام سپاه سوال و ابهامی داشته باشید، کافی است با شماره 9099075307 تماس بگیرید. همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات تکمیلی را به شما عزیزان ارائه خواهند داد.

 

 

🎧 پادکست صوتی مقاله استخدام سپاه🎧

 

 

📎 جهت دانلود فایل پی دی اف مقاله استخدام سپاه  کلیک کنید.

 

3.9/5 - (109 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هنگام تحصیل هم می‌توان جهت استخدام در سپاه اقدام کرد؟

بله. در صورتی که فرد متقاضی حدمت سربازی را انجام داده باشد می‌ تواند جهت استخدام در سپاه اقدام کند.

آیا امکان استخدام بانوان نیز در سپاه امکان پذیر است؟

بله. سپاه برای شغل هایی که نیاز به حضور بانوان دارد از بین افرادی که متقاضی این مشاغل هستند استخدام می کند.

استخدام در سپاه پاسداران از چه مقطع تحصیلی آغاز می گردد؟

کلیه واجدین شرایط که مایل به استخدام در این ارگان باشند، می توانند در هر یک از مقاطع راهنمایی، دبیرستان، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری اقدام به ثبت نام نمایند.

نظرات

2,827 دیدگاه دربارهٔ «استخدام سپاه پاسداران ۱۴۰۳ + زمان، شرایط و مراحل گزینش | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام ارادت خداقوت
  من دیپلم ردی هستم با تک ماده قبول شدم و دو سابقه هم دارم میخاستم ببینم با شرایط بالا میشه ماهم قبول میشیم دوره تکمیلی سپاه هم رفتم خدمت ارتش نیرو زمینی توپخانه بودم تیر اندازی هم نفر ۳ پادگان بودم از کارگری تا نقشه کشی ساختمان طراحی خودرو موتور سیکلت رانندگی در ضمن پایه ۲ هم دارم
  قد ۱۶۵ وزن ۷۴
  امکان داره ماهم قبول بشیم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام حداقل مدرک برای استخدام دیپلم میباشد

 2. Avatar photo رضا گفت:

  با سلام بنده طلبه هستم و سطح یکم را تمام کردم آیا می تونم در درجه داری سپاه ثبت نام کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید اقدام کنید

 3. Avatar photo zahra گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید متولد 1377 با مدرک کارشناسی میتونم در استخدامی سپاه پاسداران ثبت‌نام کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   در صورت پذیرش با رشته شما امکان ثبت نام وجود دارد.

 4. Avatar photo علی هستم گفت:

  سلام من قدم 166 هستش میخواستم بدونم میتونم
  وارد دانشگاه امام حسین بشم یا حتما باید 170 باشم

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. شرایط قدی دارد و بالای 165 مجاز میباشند.

 5. Avatar photo مهدی گفت:

  1_سلام با دیپلم کاردانش میشه وارد سپاه درجه داری شد
  2_با دیپلم وارد سپاه شد میشه درس بخوانی مدرک خود را بالا ببری و درجه بالا تر از درجه داری بگری

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله اگر فراخوانی وجود داشته باشد این امکان وجود دارد.

 6. Avatar photo مجید گفت:

  سلام وقت بخیر بنده معافیت پزشکی دارم ولی الان هیچ مشگلی ندارم خودم مکانیک و تعمیر کار خودرو های دیزلی و سواری هستم مدرک تحصیلم سوم راهنمایی هست می تونم استخدام بشم ممنون

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام اگر معرف داشته باشید میتونید به دفتر گزینش شهرتون مراجعه کنید

 7. Avatar photo رضا گفت:

  با سلام خسته نباشید با مدرک لیسانس دانشگاه علمی کاربردی رشته برق میتونم وارد افسری نیرو دریایی سپاه بشم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   پذیرش دانشکده های افسری از بین دیپلمه های نظری انجام می شود.اما برای استخدامی به اعلام نیاز بستگی دارد.

 8. Avatar photo حسن گفت:

  سلام خسته نباشید من کلاس یازدهم هستم رشته ام هم انسانی سوالم این که برای استخدام معدلی که فرمایش کردین که مثلا برای رشته انسانی باید معدل بیشتر ۱۷ باشه اگه من نمرات خرداد ماهم ۱۳ باشه وه اینکه مثلا چندین درسم افتاده باشم شهریور که برم اون چند درس رو امتحان بدم بعدش معدلم بشه ۱۷ برای استخدام اون معدل ۱۳ خرداد رو در نظر میگیرن یا اینکه این معدل ۱۷ شهریور؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   معیار معدل کل دیپلم شماست.

 9. Avatar photo نغمه فاتح گفت:

  سلام وقت بخیر.یه سئوال دارم
  پسر من دوس داره که اسم نویسی کنه.ولی یه مشکلی هست این است که تشنجی هست که با دارو کنترل شده.
  آیا میتونه اسم نویسی کنه.ممنون از شما

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. خیر متاسفانه شانسی ندارید.

 10. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام خسته نباشین . متولد ۱۳۷۸ دیپلم برق خودرو دارم و فرزنده ایثارگر هستم و کارت پایان خدمت در سپاه پاسداران و پسیجی فعال هم هستم میخواستم ببینم مورده استخدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستم ممنون میشم راهنمایی کنین .

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام بله

 11. Avatar photo نیما گفت:

  سلام وقت بخیر من متولد ۱۳۸۲ هستم میخواستم بدونم برای عضویت در نیروی دریایی آیا داشتن نمره چشم ۳و لرزش دست اشکالی تیجاد میکنه
  واینکه آزمون استخدامی چه زمانییه

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. دید چشم باید 7 از 10 باشد و زمان فراخوان نامشخص هست باید منتظر باشید و از طریق سایت پیگیری کنید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • حقوق سرباز امریه

  حقوق سرباز امریه ۱۴۰۳ + به تفکیک مدرک و ارگان

  عوامل متفاوتی در نحوه محاسبه حقوق سرباز امریه تاثیرگذار هستند که همین امر موحب شده تا به راحتی نتوان میزان مبلغ دریافتی توسط سربازارن امریه را محاسبه کرد. سربازان در حقیقت با توجه به درجه و تحصیلات خود دستمزد دریافت...
 • ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

  ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1403 + زمان، مدارک و شرایط

  زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1403 اعلام شد. ارتش جمهوری اسلامی ایران، هر ساله به منظور جذب دانشجو برای دانشگاه های افسری، یک آزمون کتبی را برگزار می کند. افرادی که در این آزمون شرکت می‌کنند، همگی باید یا...
 • استخدام نیروی انتظامی

  استخدام نیروی انتظامی 1403 + زمان، شرایط و مدارک | gozinesh

  استخدام نیروی انتظامی بسیار حساس بوده و متقاضیانی که در آزمون کتبی شرکت می کنند، می توانند با مطالعه نمونه سوالات آزمون نیروی انتظامی خودشان را برای گزینش آماده کنند. نیروی انتظامی، هر ساله بر اساس نیاز خود، افرادی که...
 • ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین

  ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین 1403 + شرایط، زمان و رشته ها

  ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین، هر ساله برگزار می شود تا در طی آن و برگزاری آزمون، داوطلبان واجد شرایط  پذیرش شوند. لذا، افراد پیش از ثبت نام در این آزمون، باید از شرایط ورود به دانشگاه افسری نیروی...
تماس با مشاور