ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 + زمان برگزاری | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۲۳
 • تاریخ بروزرسانی: ۶ خرداد ۱۴۰۲
برگزاری آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که متقاضی پذیرش در رشته های کاردانی دانشگاه فنی حرفه ای در سال 1402 می ‌باشند، بایستی در تاریخ اعلام شده برگزاری آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای از سوی سازمان سنجش در جلسه آزمون حاضر شوند. بسیاری از داوطلبان به دنبال آگاهی از جزئیات ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای و کنکور کاردانی فنی حرفه ای هستند، بنابراین باید دفترچه راهنمای آزمون را به طور کامل مطالعه نمایند. 

لازم به ذکر است که آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 در تاریخ 3 شهریور ماه خواهد بود. از آنجا که بسیاری از داوطلبان آزمون کاردانی فنی حرفه ای به‌ دنبال پاسخ به این سوال‌ ها هستند که چگونه باید فرایند ثبت نام را انجام دهند، شرایط ثبت نام چگونه است و زمان برگزاری کنکور چه تاریخی می باشد، در این مقاله سعی بر این داریم که به همه این پرسش‌ها پاسخ دهیم. همچنین جهت مشاوره آزمون و اطلاع از جدیدترین اطلاعیه های سازمان سنجش می توانید با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرایط آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

در سال‌ های اخیر در کنکور فنی حرفه ای تغییراتی حاصل ‌شده که در برخی از رشته های فنی حرفه ای آزمون وجود نخواهد داشت و داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد دانشگاه می ‌شوند. اما برخی رشته ها نیز بر اساس رتبه کنکور داوطلبان و بر اساس نمره ‌های اکتسابی پذیرش خواهند داشت.

افرادی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کاردانی فنی حرفه ای می ‌باشند، باید کد رشته های محل آزمون را طبق زمان ‌بندی اعلام شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور جهت شرکت در آزمون کتبی وارد کنند.

تاریخ برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای غالباً از سوی سازمان سنجش کشور هم‌ زمان با شروع ثبت نام این آزمون یا تاریخ قبل از ثبت نام اعلام خواهد شد. به دلیل اهمیت کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای بسیاری از داوطلبان و جهت اطلاع‌ رسانی از تاریخ آزمون و آماده شدن داوطلبان برای حضور در جلسه امتحان، در ادامه شرایط و مدارک و نحوه ثبت نام و همچنین تاریخ برگزاری آزمون را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد.

 

📍 برای اطلاع از شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید بر روی لینک کلیک کنید.

بنر کال تو اکشن

زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای با کنکور و بدون کنکور هر سال توسط سازمان سنجش در صورت می ‌گیرد و فارغ التحصیلان مقطع دیپلم رشته های فنی حرفه ای، کاردانش، هنرستان و نظری که هنگام ثبت نام در فرم ‌های انتخاب رشته خود، کد رشته محل کنکور در مقطع کاردانی را انتخاب نموده ‌اند، باید در روزهای تعیین شده برای برگزاری آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 خود را آماده سازند و در جریان زمان برگزاری این آزمون مطابق با اعلامیه‌ ای که هر ساله از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد، قرار بگیرند. تاریخ برگزاری آزمون کاردانی فنی حرفه ای سال 1402 در تاریخ 3 شهریور ماه خواهد بود.

زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402

افراد علاقه مند به تحصیل در مقطع کاردانی فنی حرفه ای سال 1402 باید مدارک لازم برای ثبت نام در این آزمون را در سایت مربوطه بارگذاری کنند. علاوه‌ بر این در هنگام برگزاری آزمون نیز برخی از مدارک تعیین شده را همراه داشته باشند و در صورت ضرورت به مسئولین امتحان ارائه دهند. گفتنی است که داوطلبان حاضر در جلسه آزمون باید مدارک شناسایی از جمله کارت ملی، اصل شناسنامه عکس ‌دار خود را همراه داشته باشند و در صورت نیاز برای تطبیق با اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه به مراقبین حاضر در روز برگزاری امتحان ارائه کنند.

 همچنین چند روز قبل از برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 مطابق با جدول زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش، متقاضیان باید وارد سامانه آزمون شوند و برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام نمایند.

داوطلبان جهت ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه ای مجموعه ای از مدارک و اطلاعات جهت تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی را باید داشته باشند. مدارک ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای شامل فایل اسکن شده، عکس پرسنلی متقاضی و اطلاعات شخصی و تحصیلی مربوطه است که فایل عکس داوطلب می بایست بر اساس نکات تعیین شده در سامانه بارگذاری شود. سایر مدارک نیز به شرح زیر می باشد:

📌 فایل اسکن شده عکس داوطلب ( مشخصات عکس : 4*3، فرمت jpg، حجم 70 کیلوبایت، ابعاد 300×2000 الی 400×3000 ، واضح و بدون اثر مهر، لکه یا جای منگنه، پس زمینه سفید، حجاب کامل برای متقاضیان خانم، حتما در یک سال اخیر گرفته شده باشد.)

📌 سریال اعتباری ثبت نام

📌 کد پیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران

📌 کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیر ایرانی

📌 کد نظام وظیفه برای آقایان

📌 کد 4 رقمی رایانه ای دیپلم (ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1402با توجه به شرط تجانس رشته داوطلبان صورت می گیرد و این افراد مطابق با کد رایانه ای مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، مجاز به انتخاب رشته مرتبط با مدرک دیپلم خود هستند.)

 

برای اطلاع از منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای روی لینک کلیک کنید.

 

ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

مراحل ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی پیوسته و ناپیوسته فنی حرفه ای در رشته هایی که بر اساس سوابق تحصیلی بدون آزمون و یا با آزمون است، هر سال به صورت هم ‌زمان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت خواهد گرفت و افراد فارغ التحصیل در رشته های کاردانش، نظری، فنی حرفه ای و هنرستان که دارای شرایط شرکت در آزمون و ثبت نام هستند، این امکان را دارند که در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش کشور، جهت ثبت نام اینترنتی و وارد کردن اطلاعات هویتی و تحصیلی خود در سایت مذکور برای ثبت نام اقدام کنند.

همه ضوابط و مقررات و شرایط مربوط به اسم ‌نویسی و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای به صورت بدون کنکور و با کنکور از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون قابل دریافت و مطالعه است. داوطلبان باید برای کسب اطلاعات کافی چند روز قبل از شروع ثبت نام این دفترچه را مطالعه کنند و از محتویات آن در خصوص کد رشته ها و دانشگاه های ارائه ‌دهنده رشته های فنی حرفه ای آگاه شوند.

کال تو اکشن تماس

🔔 اطلاعیه 🔔

پروسه ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 از تاریخ 18 تیر ماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور شروع می شود.

ثبت نام کنکور کاردانی

 

برای اطلاع از اعلام نتیجه کنکور کاردانی فنی حرفه ای روی لینک کلیک کنید.

 

زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1402

فرآیند ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای به صورت با آزمون و بدون آزمون در یک تاریخ مشابه صورت خواهد گرفت و متقاضیان پس ‌از اعلام زمان تعیین شده برای ثبت نام در آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 این امکان را دارند که دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای را دریافت و مطالعه کنند و از جزئیات رشته ها و همچنین نحوه ثبت نام و شرایط ثبت نام آگاه شوند.

بعد از بررسی دفترجه داوطلبان می توانند فرآیند اسم ‌نویسی خود را آغاز کنند. زمان ثبت نام برای آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 معمولاً از تاریخ 18 تا 25 تیر ماه 1402 خواهد بود و افراد علاقه مند می توانند در این بازه زمانی اطلاعات تحصیلی و هویتی خود را وارد نموده و اگر اطلاعات وارد شده نیاز به ویرایش داشته باشد، می توانند در سایت سازمان سنجش برای ویرایش مشخصات خود اقدام نمایند.

 

تمدید مهلت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1402

داوطلبان اگر قصد ثبت نام در آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 را دارند، باید از تاریخ 18 تا 25 تیر ماه به صورت اینترنتی برای نام نویسی اقدام کنند. اما سازمان سنجش آموزش کشور غالباً زمان مجددی را برای ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای تعیین می ‌کند تا افرادی که در مهلت قانونی ثبت نام به هر دلیلی موفق به انجام این پروسه نشده ‌اند و یا افرادی که نسبت ‌به صحت اطلاعات وارد شده خود تردید دارند، بتوانند فرم ثبت نام اینترنتی خود را کامل کرده و یا اطلاعات وارد نموده در سایت را جهت آزمون کاردانی فنی حرفه ای ویرایش کنند. در خصوص تمدید فرایند مذکور تاکنون اطلاعاتی منتشر نشده ‌است.

 

🔔 اطلاعیه 🔔

چنانچه در خصوص تمدید مهلت ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 اخباری منتشر شود، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

 

راهنمای ثبت نام در آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

افراد متقاضی قبل از شروع فرآیند ثبت نام در آزمون، مهم‌ ترین کاری را که باید انجام دهند دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون می باشد. معمولاً در دفترچه‌ های راهنمای ثبت نام کنکور اطلاعات بسیاری در ارتباط با لیست رشته های آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402، کد رشته ها و دانشگاه ها، شرایط و مدارک لازم به چشم می‌خورد که داوطلبان می توانند با بررسی رشته های مورد نظر و تنظیم و اولویت ‌های خود، آینده تحصیلی خود را مشخص کنند. متقاضیان برای تکمیل ثبت نام، باید به سامانه ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای مراجعه نموده، ابتدا هزینه ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای را بپردازند و بعد از آن مشخصات خود را طبق مراحل زیر وارد نمایند. در ادامه به بررسی نحوه ثبت نام در آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 خواهیم پرداخت.

 • ابتدا وارد به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منو سمت راست صفحه گزینه “کاردانی فنی و حرفه ای” را انتخاب کنید.

کاردانی فنی حرفه ای

 • در این صفحه بر روی لینک “خرید سریال ثبت نام آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات غیر انتفاعی سال 1402” کلیک نمایید.
 • در این مرحله باید  یکی از دو نوع سریال ثبت نام موجود در صفحه (سریال نام نویسی با کنکور یا بدون کنکور) را انتخاب کنید. لازم به ذکر است متقاضیان شرکت در رشته های موسسات غیرانتفاعی باید علاوه بر مبلغ مذکور، 20 هزار تومان نیز برای اعلام علاقه مندی بپردازند.
 • در مرحله بعد باید اطلاعات شخصی خود (نام و نام خانوادگی به همراه شماره تلفن همراه) را وارد نموده و در پایان بر روی “تایید و ادامه” کلیک نمایید.
 • در صفحه پیش رو اطلاعات وارد شده شما نمایش داده می شود و چنانچه مورد تاییدتان واقع شود، می توانید بر روی گزینه “پرداخت و تایید نهایی” کلیک کنید.
 • در ادامه به صفحه درگاه پرداخت الکترونیکی سامانه منتقل می شوید که در این مرحله باید اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید.

برای تکمیل فرایند ثبت نام می توانید به صفحه ابتدایی بازگردید و بعد از مطالعه قوانین و مقررات عنوان شده، شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده در فیلد مربوطه وارد کنید. بارگذاری مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای و تکمیل فرم انتخاب رشته نیز در مراحل بعدی صورت خواهد گرفت. لازم به ذکر است که بعد از ثبت نام یک کد رهگیری به شما داده می شود که لازم است آن را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید. 

💢 هر فرد متقاضی مجاز به انتخاب حداکثر 50 کد رشته خواهد بود.

💢 قبل از واریز وجه ثبت نام مبلغ را به درستی وارد نمایید و در ارتباط با ضوابط پذیرش اطلاعات کافی کسب کنید، زیرا در صورت انصراف از ادامه فرایند ثبت نام، هزینه پرداخت شده به هیچ وجه قابل برگشت نیست.

 

📍 برای اطلاع از لیست رشته های کاردانی فنی و حرفه ای بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

دفترچه ثبت نام آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

همان گونه که اشاره ‌شد، افراد متقاضی برای ثبت نام در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1402 قبل از هر چیز باید دفترچه را دریافت و به طور مفصل آن را مطالعه کنند، چرا که هر گونه عدم آگاهی نسبت ‌به جزئیات برگزاری کنکور، شرایط ثبت نام، مدارک لازم می تواند سرنوشت داوطلبی که علاقه مند به تحصیل در این رشته  است را تغییر دهد و نتواند به‌ درستی اطلاعات خود را وارد نماید. بنابراین داوطلبان باید از جزئیات مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته که در دفترچه راهنمای ثبت نام ذکر شده آگاهی یابند.

دستورالعمل ‌های مندرج در دفترچه را می توان با مراجعه به سایت ثبت نام انتخاب رشته آزمون کاردانی فنی حرفه ای دریافت کرد. در فایل دفترچه ثبت نام لیست رشته ها، گرایش ‌های با آزمون بدون آزمون، منابع و ضرایب دروس، مجموعه امتحانی، نحوه پذیرش دانشجو در هر رشته محل و عنوان کد دیپلم‌ های مورد پذیرش در آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای ذکر شده ‌است. از آنجا ‌که هنوز دفترچه آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 انتشار نیافته ‌است، داوطلبان می توانند دفترچه راهنمای سال ‌های گذشته را مطالعه کنند. به ‌محض انتشار دفترچه سال 1402 این مقاله به ‌روز رسانی خواهد شد.

 

دفترچه ثبت نام آزمون کنکور کاردانی

 

برای اطلاع از کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

برای شرکت در کنکور فنی حرفه ای سال 1402 مطابق هر سال شرایط و ضوابط معینی وجود دارد که افراد علاقه مند برای شرکت در آزمون باید واجد شرایط ثبت نام باشند تا بتوانند مجوز ورود به فرآیند ثبت نام را دریافت کنند. شرایط عمومی و اختصاصی که برای ثبت نام بدون آزمون با آزمون وجود دارد به صورت یکسان می باشد که این شرایط در دفترچه راهنمای ثبت نام نیز درج شده‌ است. در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی برای ثبت نام را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای 

برخی از مهمترین شرایط عمومی به شرح زیر است:

❇️ معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول جمهوری اسلامی ایران

❇️ عدم وابستگی به گروه های معاند نظام

❇️ نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران

❇️ نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

❇️ عدم شهرت به فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

از جمله شرایط اختصاصی را می توان به موارد زیر اشاره نمود:

❇️ داوطلبان می بایست دارای مدرک فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید یا دیپلم فنی و حرفه ای نظام قدیم باشند. افرادی که فارغ التحصیل دیپلم رشته های هنرستان هستند نیز این امکان را دارند که فرایند ثبت نام را انجام دهند. 

❇️ داوطلبان دارای مدرک دیپلم متوسطه نظری می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود، در این آزمون شرکت کنند. این دسته از متقاضیان تنها می توانند رشته های مقطع تحصیلی کاردانی ناپیوسته را انتخاب کنند.

❇️ داوطلبانی که نمره حد نصاب قبولی در یکی از کد رشته های اعلام شده برای نیمسال اول تحصیلی را کسب نمایند اما به هر دلیلی نتوانند تا تاریخ 31 شهریور ماه سال 1402 دیپلم خود را دریافت کنند، از شرکت در آزمون محروم می شوند.

❇️ دواطلبان نیم سال دوم تحصیلی، در صورتی مجاز به ثبت نام خواهند بود که مدرک فارغ التحصیلی خود را تا پایان نیمسال اول تحصیلی دریافت نمایند.

❇️ افرادی که موفق به قبولی در دانشگاه های روزانه دوره کاردانی فنی و حرفه ای سال ۱۴۰۲ شده اند، در صورتی مجاز به ثبت نام کنکور 1402 می باشند که انصراف قطعی خود را اعلام نمایند.

❇️ آقایان دانشجو که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت مجدد در دوره های کاردانی فنی و حرفه ای، می بایست ابتدا از رشته قبلی خود انصراف دهند تا از نظر نظام وظیفه، مانعی جهت تحصیل نداشته باشند.

❇️ افراد پذیرفته شده در دوره های کاردانی دانشگاه های نوبت دوم و غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲، اگر متقاضی ثبت نام مجدد کاردانی فنی و حرفه ای در سال 1402 باشند، بدون انصراف از رشته قبلی خود می توانند در این آزمون شرکت کنند و بعد از پذیرش در یکی از کد رشته های انتخابی، از رشته قبلی خود انصراف دهند.

❇️ افراد فارغ التحصیل رشته های فنی حرفه ای، کاردانش و نظری سال 96 تا ۱۴۰۲،می بایست جهت ثبت نام کنکور کاردانی 1402 کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نموده و در فرم ثبت نام وارد کنند.

❇️ داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی

جهت اطلاع از جدیدترین شرایط عمومی و اختصاصی در کنکور سال جاری می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 

موارد ممنوعیت ثبت نام آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

افرادی که واجد شرایط ثبت نام در کنکور نیستند؛ در صورت پذیرش و قبولی مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود. در ادامه موارد ممنوعیت ثبت نام در این آزمون را ذکر کرده‌ایم.

✖️  افرادی که جزء پذیرفته‌ شدگان دوره روزانه دانشگاه های سراسری در کنکور فنی حرفه ای ۱۴۰۲ هستند، مجاز به ثبت نام در کاردانی فنی حرفه ای 1402 نخواهند بود.

✖️  افراد داوطلب در صورت قبولی و پذیرش در نیمسال اول تحصیلی کاردانی فنی حرفه ای اگر تا 31  شهریور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ مدرک دیپلم خود را اخذ نکنند، نمی توانند در فرآیند ثبت نام حضور یابند و از ادامه تحصیل محروم خواهند شد.

✖️ افرادی که در زمان انتخاب رشته کد رشته محل های نیمسال دوم انتخاب کرده اند و در ورودی بهمن ‌ماه ۱۴۰۲ قبول شده‌ اند، تا پایان نیمسال اول سال ۱۴۰۲ – 1402 مجاز هستند تا مدرک دیپلم خود را دریافت نمایند.

✖️ افراد متقاضی که در طول نظام‌ وظیفه دارای غیبت هستند و یا سنوات معافیت تحصیلی آن‌ ها پر شده ‌است، واجد شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 نیستند و نمی توانند تا مشخص شدن وضعیت نظام ‌وظیفه خود ادامه تحصیل دهد.

ثبت نام آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای

اعلام نتایج آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402

افراد متقاضی که توانسته اند ثبت نام خود را در رشته های بدون آزمون و با آزمون کاردانی فنی حرفه ای انجام دهند، می توانند پس ‌از برگزاری آزمون از نتایج پذیرش خود اطلاع کسب کنند. نتایج بدون کنکور و با کنکور کاردانی فنی حرفه ای معمولاً به ‌صورت هم ‌زمان اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

معمولاً هر سال حدود یک ماه بعد از برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای، نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. افراد پذیرفته شده در این آزمون باید در زمان تعیین ‌شده به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه محل قبولی را اطلاع کسب نمایند.

اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی حرفه ای در فاصله زمانی یک‌ ماهه پس ‌از آزمون و در اوایل مهرماه منتشر خواهد شد.

 

نحوه مشاهده نتایج کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

 داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی حرفه ای پس ‌از طی کردن مراحل زیر کارنامه خود را دریافت نمایند. در ادامه راهنمای مشاهده نتایج کنکور کاردانی فنی حرفه ای ارائه شده است.

ابتدا به سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org وارد شده و از منوی سمت راست گزینه  “کاردانی فنی و حرفه ای” را انتخاب کنید. 

کاردانی فنی حرفه ای

در مرحله بعد، بر روی لینک فعال”نتایج نهایی آزمون دوره های کاردانی نظام جدید آموزشکده های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی سال ۱۴۰۲” کلیک کنید.

برای مشاهده کارنامه خود در این مرحله، این امکان را دارید که از دو روش زیر اقدام کنید.

روش اول: وارد نمودن شماره پرونده، شماره شناسنامه و سال تولد

روش دوم: درج کردن شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد

ذکر این نکته حائز اهمیت است که چنانچه شماره پرونده خود را فراموش یا گم کرده اید، می توانید از طریق ثبت و ارسال درخواست در سازمان سنجش آن  را بازیابی کنید.

همچنین باید اشاره کرد افراد پذیرفته شده در کنکور کاردانی فنی حرفه ای می توانند برای اطلاع از جزئیات ثبت نام به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنند و با داشتن مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای در واحد دانشگاه پذیرفته حضور یافته، ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

هزینه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

برای ثبت نام در کنکور کاردانی فنی حرفه ای افراد فارغ ‌التحصیل رشته های فنی حرفه ای، کاردانش و همچنین افراد دارای مدرک رشته های نظری که رشته آن ها به‌ صورت ناپیوسته ارائه‌ شده باشد، این امکان را دارند که در کنکور شرکت نمایند.

در واقع افراد پذیرفته شده با مدرک دیپلم رشته های فنی حرفه ای و کاردانش جهت ادامه تحصیل در دانشگاه می توانند از طریق ثبت نام در این آزمون اقدام کنند. در حال حاضر پذیرش در برخی از رشته های امتحانی در مقطع کاردانی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود. اما در سایر رشته ها پذیرش دانشجو از طریق برگزاری آزمون ورودی صورت می‌گیرد. بنابراین افرادی که بر اساس سوابق تحصیلی قصد شرکت در آزمون دارند، باید هزینه لازم را در سایت اعلام ‌شده واریز نمایند و اقدامات لازم را جهت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی انجام دهند.

 

🔔 اطلاعیه 🔔

میزان هزینه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای اداره افزایش 45 درصدی بوده ‌است.

 

هزینه ‌ای که بابت ثبت نام برای آزمون دریافت می شود، در واقع ‌جهت ارائه تسهیلات به داوطلبان خواهد بود. لذا افراد متقاضی باید برای اطلاع از میزان هزینه و پرداخت آن به سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای مراجعه نمایند.

طبق اطلاع ‌رسانی ‌هایی که وجود دارد هزینه یک بابت دریافت خدمات پیامکی و همچنین هزینه ای بابت خرید سریال علاقه ‌مندی به رشته های غیر انتفاعی مقاطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای و مؤسسات غیر انتفاعی دریافت می شود. در واقع داوطلبان با پرداخت این مبلغ اجازه ثبت نام و ثبت اطلاعات و وارد نمودن انتخاب های خود در فرم مربوطه را پیدا می‌ کنند. در ادامه راهنمای پرداخت هزینه کنکور کاردانی فنی حرفه ای را ارائه خواهیم کرد.

ورود به صفحه اصلی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org

انتخاب عبارت “کاردانی فنی و حرفه ای” از منوی قرار داده شده در سمت راست سامانه

انتخاب لینک “خرید سریال ثبت نام دوره کاردانی فنی و حرفه ای”

پرداخت هزینه تعیین شده از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب

دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام

همچنین داوطلبان دانشگاه غیرانتفاعی باید با انتخاب لینک “خرید سریال علاقه مندی دانشگاه غیرانتفاعی” مبلغ مورد نظر را واریز نموده و شماره سریال علاقه مندی 10 رقمی آن را دریافت کنند.

همان گونه که اشاره شد برای شرکت در آزمون ها از جمله آزمون کاردانی فنی حرفه ای افراد باید هزینه خرید کارت اعتباری را پرداخت کنند، زیرا برای تکمیل فرم ثبت نام نیاز به درج شماره 12 رقمی ثبت نام خواهد بود و این وجه برای مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور الزامی است و مطابق با روش زیر صورت می‌گیرد.

هزینه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

نکات پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 

از آنجا که سازمان سنجش آموزش کشور برگزار کننده آزمون های متعدد خواهد بود و هر کدام از آزمون ها لینک خرید کارت جداگانه ‌ای خواهند داشت، لذا برای پرداخت هزینه در هنگام واریز هزینه توجه داشته باشید که حتما کارت اعتباری مربوط به ثبت نام مقطع کاردانی فنی حرفه ای خریداری شود، زیرا مبلغ به‌ هیچ‌ وجه قابل ‌برگشت نخواهد بود.

بعد از پرداخت هزینه لازم است که رسید پرداخت را دریافت نمایید و کارت خود را خریداری کنید. بعد از انجام فرایند ثبت نام اولیه، سازمان سنجش مهلت مجدد مهلت ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای را تمدید خواهد کرد تا افرادی که به هر دلیلی نتوانسته اند ثبت نام خود را کامل کنند، موفق به اسم‌ نویسی شوند.

همچنین دریافت دفترچه انتخاب رشته و ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک مورد نیاز، شرایط و همچنین چگونگی ثبت نام در آزمون ضروری است و پرداخت هزینه و تکمیل فرم انتخاب رشته در مراحل بعدی خواهند بود.

 

🔔 اطلاعیه 🔔

افرادی که به هیچ‌ یک از رشته های انتخابی خود را در هیچ کدام از رشته های انتخابی پذیرفته ‌نشده اند، می توانند با شرکت در تکمیل ظرفیت کاردانی فنی حرفه ای مجدداً شانس خود را امتحان نمایند.

 

لیست رشته های کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

افرادی که متقاضی ثبت نام در آزمون کاردانی فنی حرفه ای هستند، باید با مطالعه دفترچه علاوه ‌بر رشته های با کنکور، از رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای هم مطلع شوند تا هنگام انتخاب رشته بتواند بهترین و مناسب ‌ترین انتخاب را داشته باشند. افراد داوطلب برای شرکت در رشته های ذکر شده در جدول زیر، بعد از ثبت نام در کنکور کاردانی فنی حرفه ای شرکت می‌کنند که پذیرش در این رشته ها بر حسب نمره آزمون افراد داوطلب خواهد بود.

لیست رشته های کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

رشته الکتروتکنیک
رشته مکانیک خودرو
رشته تربیت بدنی
رشته حسابداری
رشته کامپیوتر

 

🔔 اطلاعیه 🔔

 افراد داوطلب برای انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای باید تجانس رشته را رعایت نمایند. همچنین داوطلبان علاوه ‌بر کنکور کاردانی می ‌توانند برای پذیرش در رشته های دیگر نیز اقدام کنند.

 

منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

همان گونه که اشاره شد متقاضیانی که می ‌خواهند در رشته های پر تقاضای فنی‌ و حرفه ‌ای مانند کامپیوتر، الکتروتکنیک، تربیت ‌بدنی و حسابداری ادامه تحصیل دهند، باید ابتدا در آزمون این مقطع شرکت کنند. اما چنانچه علاقه مند به تحصیل در سایر رشته های فنی حرفه ای باشید، می ‌توانید بدون شرکت در آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی خود دانشگاه‌ های مورد نظر خود را ثبت نموده و ادامه تحصیل دهید. برای شرکت در کنکور فنی حرفه ای باید منابع عمومی و اختصاصی مطالعه شوند. در ادامه منابع عمومی و اختصاصی کنکور کاردانی را بررسی خواهیم کرد.

 

منابع عمومی کنکور کاردانی فنی حرفه ای

دروس عمومی جزو درس‌ هایی هستند که برای تمامی رشته ها باید مطالعه شوند. بنابراین افرادی که کسب نمره درصد قبولی کنکور برایشان اهمیت دارد، باید بر در درس‌های عمومی تسلط کافی داشته باشند و بتوانند به سؤال‌ های مربوط به منابع عمومی پاسخ صحیح بدهند.

لازم به یادآوری است که دفترچه سوالات کنکور فنی حرفه ای مانند سایر آزمون ها دارای دو بخش سوالات عمومی و اختصاصی است و ضرایب تمام دروس عمومی و تعداد سؤالات این بخش برای تمامی رشته ها یکسان خواهد بود.

در واقع تمام افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های فنی حرفه ای را دارند باید به سوالات این قسمت پاسخ دهند. فراموش نکنید که تعداد سوالات بخش ‌های عمومی 40 مورد است که باید آن ها را در زمان تعیین ‌شده به ‌درستی پاسخ دهید. در ادامه منابع عمومی کنکور فنی حرفه ای در مقطع کاردانی ارائه شده ‌است.

دروس امتحانی

ضریب 

منابع

دروس عمومی  3

تعلیمات دینی 3 فارسی 3

زبان خارجی 1 و 2

عربی 3

 

منابع اختصاصی کنکور کاردانی فنی حرفه ای

همان گونه که گفته شد افراد علاوه ‌بر درس عمومی، دروس اختصاصی دارند که باید برای مطالعه آن ها برنامه ‌ریزی درستی داشته باشند و حتما آن ها را مطالعه کنند/ در واقع در این بخش فقط منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای باید مطالعه شوند که مرتبط با رشته‌ شما هستند و نیازی نیست که تمام منابع کنکور مطالعه شود. در ادامه به بررسی منابع اختصاصی فنی حرفه ای در مقطع کاردانی برای تمامی رشته های این مقطع خواهیم پرداخت.

منابع رشته الکتروتکنیک

دروس امتحانی تعداد سوالات ضرایب منابع
درس های شایستگی پایه 35

 

6

 

ریاضی 1 و 2 و 3

شیمی

فیزیک

درس های شایستگی فنی 65

 

12

 

دانش فنی تخصصی

دانش فنی پایه

نصب و تنظیم تابلوهای برق فشار ضعیف

طراحی و نصب تاسیسات جریان ضعیف

طراحی و نصب تاسیسات حفاظتی و ساختمان های هوشمند

طراحی و سیم کشی برق ساختمان های مسکونی

کابل کشی و سیم پیچی ماشین های الکتریکی

طراحی و اجرای رله های قابل برنامه ریزی

درس های شایستگی غیر فنی 20 3 کاربرد فناوری های نوین

الزامات محیط کار

اخلاق حرفه ای

کارگاه نوآوری و کارآفرینی

منابع رشته مکانیک خودرو

دروس امتحانی تعداد سوالات ضریب منابع
 

 

درس های شایستگی پایه

 

 

35 6 ریاضی 1 و 2 و 3

شیمی

فیزیک

 

درس های شایستگی غیر فنی  

20

 

3

الزامات محیط کار

مدیریت تولید

کارگاه نوآوری و کارآفرینی

اخلاق حرفه ای

درس های شایستگی فنی 65 12 دانش فنی پایه

دانش فنی تخصصی

تعمیرات گیربکس و دیفرانسیل

تعمیرات سیستم تعلیق

فرمان و ترمز خودرو

سرویس و نگهداری خودروهای سواری

تعمیرات مکانیکی موتور

تعمیرات سیستم سوخت و جرقه

تعمیرات سیستم های برقی خودرو

منابع رشته کامپیوتر

دروس امتحانی تعداد سوالات ضریب منابع
 

 

درس های شایستگی پایه

 

 

35 6 ریاضی 1 و 2 و 3

شیمی

فیزیک

 

درس های شایستگی غیر فنی  

20

 

3

الزامات محیط کار

کاربرد فناوری های نوین

کارگاه نو آوری و کار آفرینی

اخلاق حرفه ای

درس های شایستگی فنی 65 12 دانش فنی پایه

دانش فنی تخصصی

نصب و راه اندازی سیستم های رایانه ای

تولید محتوای الکترونیک و برنامه سازی

پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی و طراحی وب

 

نصب و نگه داری تجهیزات شبکه و سخت افزار

توسعه برنامه سازی و پایگاه داده

تجارت الکترونیک و امنیت شبکه

منابع رشته حسابداری

دروس امتحانی تعداد سوالات ضریب منابع
 

 

درس های شایستگی پایه

 

 

35 6 ریاضی 1 و 2 و 3

شیمی

فیزیک

 

درس های شایستگی غیر فنی  

20

 

3

الزامات محیط کار

مدیریت تولید

کارگاه نوآوری و کارآفرینی

اخلاق حرفه ای

درس های شایستگی فنی 65 12 دانش فنی پایه

دانش فنی تخصصی

حسابداری بهای تمام شده و مالیاتی

حسابداری اموال و انبار

حسابداری وجوه نقد و تحریر دفاتر قانونی

حسابداری خرید و فروش

حسابداری حقوق و دستمزد

حسابداری تهیه و تنظیم صورت

های مالی

منابع رشته تربیت بدنی

دروس امتحانی تعداد سوالات ضریب منابع
 

 

درس های شایستگی پایه

 

 

35 6 ریاضی 1 و 2 و 3

شیمی

فیزیک

 

درس های شایستگی غیر فنی  

20

 

3

الزامات محیط کار

کاربرد فناوری های نوین

کارگاه نوآوری و کارآفرینی

اخلاق حرفه ای

درس های شایستگی فنی 65 12 دانش فنی پایه

دانش فنی تخصصی

توسعه مهارت های حرکتی با توپ

توسعه مهارت های رزمی هدفی

توسعه سلامت و سبک زندگی با ورزش

پرورش مهارت های جسمانی حرکتی

توسعه مهارت های چابکی ذهنی

عملیات تکمیلی اصلاحی ورزش ها

منابع اختصاصی کنکور فنی

مشاوره ثبت نام آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

🕐 افرادی که متقاضی ثبت نام در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای هستند، باید در گام اول دفترچه راهنمای ثبت نام را به‌ درستی مطالعه کنند تا از نحوه ثبت نام، وارد کردن کد محل رشته ها، لیست رشته ها و همچنین ضرایب دروس و دانشگاه ها آگاهی یابند.

🕐 همچنین داوطلبانی که در فارغ التحصیل نظام جدید هنرستان‌، شاخه کاردانش و یا دوره چهار ساله نظام قدیم هنرستان هستند، این امکان را دارند که در مقطع کاردانی وارد دانشگاه فنی حرفه ای شود. افراد داوطلب دیگر هم می توانند با حضور در آزمون کاردانی فنی حرفه ای در رشته های با آزمون این رشته شرکت نمایند و کد رشته محل هایی که به صورت بدون آزمون ارائه می ‌گردد، بر اساس سوابق تحصیلی خود برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

🕐 ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 1402 مطابق با تاریخ اعلام شده توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور از تاریخ 18 تیر ماه آغاز می شود و تا 25 تیر ماه ادامه دارد. متقاضیان که شرایط ثبت نام آزمون را داشته باشند، می توانند در تاریخ ‌های مذکور به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و برای ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کنند.

🕐 سعی کنید نیم ساعت قبل از شروع آزمون در محل حاضر شوید تا از استرش شما کاسته شده و به راحتی بتوانید بر روی سوالات آزمون تمرکز نمایید.

🕐 شما همچنین می توانید جهت اطلاع تز زمان برگزاری آزمون وارد سامانه سنجش به نشانی sanjesh.org شوید.

🕐 به هیچ هنوان کارت ورود به جلسه و کارت ملی خوشمند خود را فراموش  نکیند که برای ورود به جلسه این دو مدرک الزامی می باشد.

🕐 قبل از آغاز آزمون می توانید با مشاورین خبره و افرادی که با موفقیت این مسیر را پیموده اند مشورت کرده تا بتوانید نکات مهم و کلیدی را دریابید و از استرس شما کاسته و کمک به قبولی شما نماید. جهت این امر کافی است با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید.

 

اخبار پیرامون آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای

🔊 تاریخ توزیع کارت آزمون کاردانی فنی‌ حرفه‌ ای و موسسات غیر انتفاعی اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور درباره آزمون مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی‌ حرفه‌ ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی اطلاعیه‌ ای منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، کارت ورود به جلسه این آزمون، روز سه‌شنبه اول شهریور روی پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش قرار می‌ گیرد. آزمون کاردانی فنی‌ حرفه‌ ای و موسسات غیر انتفاعی ۱۴۰۲ روز جمعه صبح ۴ شهریور در ۷۵ شهر برگزار می‌ شود.

🔊 آمار داوطلبان آزمون های کاردانی به کارشناسی و کاردانی فنی‌ حرفه‌ ای

معاون امور آزمون‌ های سازمان سنجش آموزش کشور آمار داوطلبان آزمون های «کاردانی به کارشناسی» و «کاردانی فنی‌ حرفه‌ ای» را اعلام کرد.به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسن مروتی با اعلام این خبر افزود: آزمون کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ ای و مؤسسات آموزش عالی غیر انتفاعی سال ۱۴۰۲ و آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته روز جمعه ۴ شهریور ماه برگزار می‌ شوند.

وی افزود: برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون متقاضیان رشته‌ های امتحانی با آزمون برای مشاهده و پرینت از روز سه‌ شنبه اول شهریور ماه بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار می‌ گیرد. معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در مورد متقاضیان پذیرش بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در این آزمون نیز گفت: برای متقاضیان در رشته‌ های اعلام شده بدون آزمون، کارت شرکت در آزمون صادر نخواهد شد.

 

برای اطلاع از جزئیات ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای بر روی لینک کلیک کنید. 

 

خلاصه مطالب

 در این مقاله به بررسی زمان و نحوه برگزاری آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 و شرایط ثبت نام پرداختیم. از آنجا که برای بسیاری از داوطلبان آگاهی از جزئیات برگزاری آزمون و همچنین رشته هایی که در برای مقطع کاردانی ارائه می شود، بسیار حائز اهمیت است، بنابراین دانلود و اطلاع از محتویات دفترچه راهنمای کنکور باید در اولویت باشد.

داوطلبان باید بدانند هر گونه اشتباه در هنگام وارد کردن کد محل رشته ‌ها و لیست انتخاب رشته می تواند باعث محرومیت آن ‌ها از تحصیل در این رشته شود و علاوه بر این اگر افراد متقاضی دارای شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده نباشند، نمی توانند فرآیند ثبت نام را به صورت کامل انجام دهند. چنانچه پس ‌از مطالعه این مقاله هنوز هم در خصوص نحوه ثبت نام و زمان برگزاری آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 نیاز به کسب اطلاعات بیشتر داشته باشید، می توانید با مشاوران مجرب ما در آکادمی ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس بگیرید و یا در زیر همین مقاله کامنت بگذارید.

 

📥 برای دانلود پی ‌دی ‌اف مقاله کلیک کنید. 📥

5/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون کاردانی فنی حرفه ای 1402 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

این آزمون در شهریور ماه سال 1402 برگزار می شود.

جهت ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1402 چه زمانی باید اقدام کرد؟

ثبت نام این آزمون در بازه زمانی 18 لغایت 25 تیر ماه انجام می شود.

سامانه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای کدام است؟

ثبت نام این آزمون، از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org انجام می شود.

نظرات

 1. جواد
  ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم الکتروتکنیک دارم . اگر در کنکور الکتروتکنیک ۱۴۰۲ قبول نشدم
  میتونم رشته الکترونیک که کنکور ندارد رو ثبت نام کنم؟

  • مشاور محمدی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام وقت به خیر
   پذیرش های با آزمون و بدون آزمون ارتباطی های باهم ندارند.

 2. Amir
  ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام وقتتون بخیر
  در مورد کنکور شهریور ۱۴۰۲ فنی رشته کامپیوتر
  درسای عمومی مثل دینی فارسی و اینگلیسی حذف شده؟؟
  چون در لیست منابع کنکور نبود!

  • rezai
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۹

   سلام وقت بخیر . پابرجا هستند

 3. غفوریان
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۸

  همیشه کنکور کاردانی فنی حرفه ای رو مجزا برکزار میکنن؟

  • مشاور اقازاده
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۱

   وقت بخیر
   از طریق سایت سازمان سنجش بررسی کنید

 4. همایون
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۳

  سلام خسته نباشید. کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای همه رشته ها یک روز برگزار میشه؟

  • مشاور اقازاده
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۴

   وقت بخیر
   با توجه به شرکت کننده ها بله اما باز نیاز به بررسی در زمان مشخص شده از طریق سایت سازمان سنجش رادارد

 5. رضا
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام
  امکانش هست با دیپلم تجربی در کنکور کاردانی فنی حرفه ای امسال شرکت کنم؟
  فقط اینکه من در کنکور ریاضی فیزیک و زبان هم شرکت کردم با این وجود محدودیتی برام نداره؟

  • مشاور صادقی
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام باید بررسی بشه

   • رضا
    ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۲۷

    خیلی خب لطفا اگه بررسی کردید پاسخ قطعی رو بهم اعلام کنید.
    ایمیلمم هست

    • مشاور صادقی
     ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۰

     تماس بگیرید

     • رضا
      ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۴

      سلام
      به تلفن ثابت دسترسی ندارم لطفا بگین چطوری تماس بگیرم

     • مشاور ذوالنورنیا
      ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۷

      سلام وقت بخیر
      از طریق بخش شارژینگ آنلاین اقدام کنید

 6. مهسا
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام
  برای کنکور کاردانی حسابداری معدل دیپلم چقدر تاثیر داره ؟ اصلا تاثیری در رتبه داره یا نه ؟

  • مشاور محمدی
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین قید شده در آخرین دفترچه منتشر شده معدل دیپلم تاثیری در کنکور فنی حرفه ای ندارد.

 7. محمد
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۴

  سلام من ورودی بهمن بدون ازمون دانشگاه ازاد در رشته مدیریت مالی کارشناسی پیوسته هستم.
  دیپلم حسابداری فنی دارم.
  پارسال دیپلمم گرفتم کنکور ندادم..
  می خواستم بدونم مانعی نداره امسال کنکور حسابداری شرکت کنم

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر
   خیر

 8. زهر
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۴

  سلام خسته نباشید من سال ۹۹_۱۴۰۰دیپلم کامپیوترم رو گرفتم و یه کتاب تست خریدم اون‌ موقع برا کنکور حالا الان می‌خوام کنکور بدم همون کتاب تست رو‌بخونم ممکنه‌تغییر کرده باشه یا نه میشه خواهشاً جوابمو بدین من رشته ام کار دانش بوده و اینکه فنی نخوندم نصف کتابای تخصصی رو نداشتم اومدم یه کتاب تست جامع همون سال دیپلمم که تالیفه سید سعید میرباقری بود رو تهیه کردم حالا الان یه دوسه سالی میگذره ممکنه تغییری چیزی باشه که تو کنکور سوالایی از این کتاب نیاد می‌خوام خیالم راحت باشه

  • مشاور اقازاده
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۰

   وقت بخیر
   بله نیاز به بررسی دارد امکان تغییر وجود دارد اما امکان این هست که تغییرات جزیی باشد که از جانب خود شما نیاز به بررسی دارد

 9. زهر
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۲

  من رشته ام کار دانش بوده و اینکه فنی نخوندم نصف کتابای تخصصی رو نداشتم اومدم یه کتاب تست جامع همون سال دیپلمم که تالیفه سید سعید میرباقری بود رو تهیه کردم حالا الان یه دوسه سالی میگذره ممکنه تغییری چیزی باشه که تو کنکور سوالایی از این کتاب نیاد می‌خوام خیالم راحت باشه

  • مشاور محمدی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت به خیر
   در تالیف کتاب های درسی و نحوه تست زنی امکان تغییر وجود دارد.اما در اکثر موارد کتاب های فنی حرفه ای مشابه دوره های گذشته است.برای اطمینان بیشتر بین کتاب های جدید و قدیم مقایسه انجام دهید.

 10. زهرا
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام خسته نباشید من سال ۹۹_۱۴۰۰دیپلم کامپیوترم رو گرفتم و یه کتاب تست خریدم اون‌ موقع برا کنکور حالا الان می‌خوام کنکور بدم همون کتاب تست رو‌بخونم ممکنه‌تغییر کرده باشه یا نه میشه خواهشاً جوابمو بدین

  • مشاور محمدی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت به خیر
   در تالیف کتاب های درسی و نحوه تست زنی امکان تغییر وجود دارد.اما در اکثر موارد کتاب های فنی حرفه ای مشابه دوره های گذشته است.برای اطمینان بیشتر بین کتاب های جدید و قدیم مقایسه انجام دهید.

 11. احمدی.
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۵

  سلام روز بخیر. خسته نباشید. آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای اگر ثبت نام کنم می تونم برای رشته های بدون کنکور فنی حرفه ای نیز اقدام کنم؟

  • مشاور صادقی
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام بله

 12. محمدی.
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام وقت بخیر برای آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای باید حتما کارت پایان خدمت داشته باشم؟

  • مشاور صادقی
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام اگر معافیت تحصیلی داشته باشید مشکلی پیش نمیاد

 13. امیرحسین
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام وقتتون بخیر
  من رشته عمران قبول شده بودم و دو ترم هم دانشگاه درس خونم و بعدش انصراف دادمو به خاطر مشکلاتی رفتم خدمت و دوباره دوست دارم بعد خدمت رشته نقشه برداری یا عمران رو ادامه بدم چون داتشگاه دولتی نزدیک محل زندگی خودمه بخوام رشته عمران دوباره برم باید چی کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام
   باید در کنکورشرکت کنید
   یا برای بدون کنکور درخواست دهید

 14. هانیه
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۴

  سلام من نزدیک یک ساله به کرج اومدم و اینجا زندگی میکنم اما متولد خرم آبادم میتونم کنکور حسابداری شرکت کنم و کد دانشگاه فنی و حرفه ای کرج بزنم؟شانس قبولی دارم؟ چون من بومی اینجا نیستم

  • مشاور ملکی
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام وقت بخیر
   باید منطقه بومی شما مورد بررسی قرار گیرد.
   ساکن منطقه چند هستید؟

   • هانیه
    ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۵

    در شهر خودم منطقه دوم بودیم ولی در البرز منطقه هفتم هستیم

 15. سینا
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام خسته نباشید.پایه دوازدهم رشتم حسابداری هست امکان رفتن به رشته معماری هستش؟چطوری؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور محمدی
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت به خیر
   داتش آموزان نظام جدید 6-3-3 محدودیتی از جهت انتخاب رشته و دانشگاه ندارند.

 16. عرفان
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۰

  سلام من دوره دبیرستان انسانی خوندم
  ولی امتحانات نهایی دوزادهمم انسانی و ندادم
  الان بعد یکی 2سال میخام کنکور حسابداری از رشته فنی حرفه ای و بدم
  و امتحانات نهایی اونو بدم
  میخاستم ببینم اگ کنکور هنر شرکت کنم و قبول شم برا کنکور حسابداری مشکل ساز میشه یا ن؟ چون هدفم کنکور و نهایی حسابداریه

  • مشاور حمامی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۵

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 17. الهام
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۱۴

  سلام ببخشید دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ از رشته کامپیوتر حذف میشن

  • مشاور ملکی
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۲

   سلام وقت بخیر
   دروس عمومی از رشته فنی حرفه ای حذف نشدند.فقط برای رشته های نظری و هم چنین کنکور هنر و زبان حذف شده اند.

  • rahdar
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام وقت به خیر
   بله حذف هستند.

   • یه نفر
    ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۹

    سلام ببخشید دروس عمومی فقط تعلیمات دینی 3 . فارسی 3. زبان خارجی 1,2 . عربی 3 میاد تو کنکور یا فارسی 1,2 عربی 1,2 . تعلیمات دینی 1,2 نیستن؟

    • مشاور حمامی
     ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۷

     سلام وقتتون بخیر بله

  • rahdar
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام وقت به خیر .
   بله حذف هستند.

 18. حصین
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۷

  سلام ببخشید من تو سال دهم یدونه واحد مانده دارم الان هم دوازدهم هستم امسال میخوام کنکور بدم
  ایا؟
  الان من میتونم کنکور بدم چون کنکور تو 6 شهریور ماه هست و من اون امتحان واحد مانده رو تو 10 شهریور میخوام بدم
  یعنی الن من نمیتونم کنکور بدم

  • tahmasebi
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۷

   سلام دوست عزیز شما محدودیتی برای کنکور ندارید اما در زمان ثبت نام در دانشگاه باید مدرک کامل دیپلم خودتون رو ارائه بدید.

 19. کنکوری
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام.من لیسانس مدیریت دارم میخواستم بدونم میتونم
  توی کنکور ۱۴۰۲ کاردانی کامپیوتر شرکت کنم؟؟
  مشکلی نداره؟

  • مشاور محمدی
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۰

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه و دارا بودن شرایط شرکت در کنکور فنی حرفه ای منعی از جهت ادامه تحصیل در این رشته و مقطع ندارد.

 20. ماه
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۵

  سلام وقت بخیر، داخل کنکور فقط دروس تخصصی(شایستگی فنی) میاد؟

  • مشاور محمدی
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام وقت به خیر
   هنوز تغییراتی مربوط به کنکور فنی حرفه ای اعلام نشده است.و با توجه به این شرایط مانند سنوات قبل برگزار می شود.

 21. amir
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۴

  سلام ، من کنکور ۱۴۰۱ قبول نشدم میتونم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟

  • مشاور ملکی
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۸

   سلام دوست گرامی
   بله اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید امکان شرکت در ازمون برای سال جدید هم امکان پذیر می باشد.

 22. حسینی
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام میخاستم بدونم شایستگی پایه و غیر فنی جز دروس عمومی هستند ینی از کنکور اونا هم حذف شده اند؟؟

  • مشاور ملکی
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر
   بله دروس عمومی در کنکور سراسری حذف شده اند.

   • الهام
    ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۰۷

    سلام ببخشید دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ از رشته کامپیوتر حذف میشن

    • مشاور ملکی
     ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۳

     سلام وقت بخیر
     دروس عمومی از رشته فنی حرفه ای حذف نشدند.فقط برای رشته های نظری و هم چنین کنکور هنر و زبان حذف شده اند.

 23. مریم
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۸

  سلام
  شایستگی پایه و غیر فنی جز عمومی ها هستن یعنی اوناهم حذف شده اند یا ن
  در ازمون میان؟

  • مشاور ملکی
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام وقت بخیر
   بله دروس عمومی در کنکور سراسری حذف شده اند.

 24. مریم
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۴

  سلام، میخواستن بدونم دروس عمومی از کنکور سراسری حسابداری ۱۴۰۲ حذف شده اند یا ن؟
  اخه بعضی ها میگن حذف شده بعضی ها میگن ن؟
  بعد زمان کنکور کی هستش؟

  • مشاور ملکی
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام وقت بخیر
   بله دروس عمومی در کنکور فنی حرفه ای حذف شدند.

 25. علی
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام از کجا میتونم بودجه بندی دروس شبکه و نرم افزار رو ببینم؟ توی گوگل نبودش و اینکه انتخاب اینکه پیوسته بخونیم یا نه یا کاردانی بخونیم یا کارشناسی با خودمونه؟ مثلا منکه هنرجوی هنرستان هستم میتونم کارشناسی بخونم؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام
   دیپلمتان را در نظام جدید گرفته اید؟

  • علی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام
   دروس عمومی برای کنکور فنی هم حذف شده؟

   • مشاور ملکی
    ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۷

    سلام وقت بخیر
    دروس عمومی کنکور برای رشته فنی حرفه ای هم وجود ندارد.

 26. arta
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام وقت بخیر،
  دروس عمومی برای کنکور فنی حرفه ای حذف شده؟
  و اینکه نمره دیپلم و نمره امتحان نهایی سال اخر مهمه؟

  • rahdar
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت بخیر .
   بله دروس عمومی حذف گردیده و دیگر در کنکور دروس عمومی نداریم و تاثیر ان در سوابق لحاظ میشود.

  • tahmasebi
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام دوست عزیز خیر برای کنکور فنی دروس عمومی حذف نشده است، بله معدل شما 26 درصد در کنکور شما موثر خواهد بود.

 27. حدیثه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

  سلام وقتتون بخیر
  من لیسانس حسابداری دارم
  طبق اطلاعیه جدید آموزش و پرورش در کنکور سراسری برای رشته حسابداری تربیت معلم قرار داده شده
  میخواستم بدونم صحت داره؟ و اینکه منابعش مثل قبله؟

  • مشاور محمدی
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت به خیر
   آخرین استخدامی آموزش و پرورش اصلاحیه ها و اطلاعیه های متعدد داشته است.برای بررسی شرایط با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • الهام
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۰۹

   سلام ببخشید دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ از رشته کامپیوتر حذف میشن

   • مشاور ملکی
    ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۳

    سلام وقت بخیر
    دروس عمومی از رشته فنی حرفه ای حذف نشدند.فقط برای رشته های نظری و هم چنین کنکور هنر و زبان حذف شده اند.

 28. Amin
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

  سلام امسال ۱۴۰۲رشته مقشه کسی معماری کنکور دارد.

  • tahmasebi
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام دوست عزیز بله طبق سالهای قبل برگزار خواهد شد.

 29. sHiVa
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

  واسه کنکور رشته کامپیوتر چه کتابی باید بخونیم؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   برای معرفی منابع نیازه با مرکز تماس بگیرید

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام
   برای معرفی و راهنمایی در ارتباط با منابع تماس بگیرید

 30. ماهی
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام وقت بخیر تو کنکور حسابداری درسای عمومی مثل فارسی دینی و عربی فقط سال دوازدهم رو باید بخونیم؟

  • tahmasebi
   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام دوست عزیز خیر برای کنکور شما باید کل دروس عموم و اختصاصی دهم تا دوازدهم رو مطالعه کنید.

 31. .......
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۹

  سلام وقت بخیر.در کنکور ۱۴۰۲ رشته حسابداری استفاده از ماشین حساب مجاز؟ باتشکر.

  • مشاور صادقی
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام
   طبق تجربه سال های گذشته ماشین حساب ساده ایرادی نداره

 32. محمد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام خسته نباشد
  میخاستم ببنم برا کنکور حسابداری کاردانی باید کتاب های دهم یازدهم ودوازدم بخونیم یا فقط دوازدهم

  • مشاور براتی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز با توجه به قوانین وضوابط جدید سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری شما باید دروس تخصصی هر سه پایه را مطالعه بفرمایید .لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر دررابطه با سوابق تحصیلی .نحوه ی تاثیر معدل . بررسی دفترچه کنکور سراسری و… با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • فاطمه
   ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

   من پارسال دوازدهم و تموم کردم
   آیا همون کتاب هارو برای کنکور بخونم یا کتاب های جدید باید بگیرم؟؟

   • مشاور ابراهیمی
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

    سلام
    بله همان کتا ها رو بخوانید
    به اضافه چندین کتاب کمک درسی با کیفیت
    برای راهنمایی جهت خرید کتاب های تست و کمک درسی با ما تماس بگیرید

 33. محمد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام خسته نباشید میخاستم ببینم نمره دیپلمم تو کنکور حسابداری تاثیری داره یا نه! اگه داره چن درصد?

  • مشاور محمدی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقت یه خیر
   شرایط کنکور فنی حرفه ای هنوز تغییری داده نشده است.

 34. محمد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

  سلام خسته نباشید میخاستم ببینم نمره دیپلمم تو کنکور حسابداری تاثیری داره یا نه اگه داره چن درصد

  • مشاور محمدی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت به خیر
   در رابطه با کنکور فنی حرفه ای تغییراتی اعلام نشده و به همان شیوه سال های قبل برگزار می شود.

 35. پریا
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام من در کنکور فنی ۱۴۰۱ شرکت کردم ودانشگاه روزانه قبول شدم ولی برای ثبت نام نرفتم و اقدامی نکردم ایا می تونم در کنکور فنی ۱۴۰۲ ثبت نام کنم؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام
   روزتون بخیر
   بله می تونیدشرکت کنید

 36. زهرا
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام آیا کنکور فنی عملی هم داره یا خیر؟

  • مشاور جوادی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بستگی به دفترچه انتخاب رشته و رشته انتخابی شما دارد.

 37. بای
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام وقت بخیر
  ایا در کنکور کار و دانش 1402 دروس عمومی هستند یا حذف شده اند ؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   سلام روزتون بخیر
   هنوز اطلاعیه در ارتباط با اینکه در کنکور کارودانش تغییری ایجاد شده باشد منتشر نشده است.

 38. Amin
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

  سلام خسته نباشید
  یک سوال اینکه کنکور ۱۴۰۲ آخر دی هم هست؟
  و اینکه چجوری میتونم کنکور های سال های قبل رو پیدا کنم
  هرچی سرچ میکنم مال کارشناسی ارشد رو میاره فقط(تربیت بدنی رو میخوام)

  • مشاور محمدی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت به خیر
   29 و 30 دی ماه کنکور سراسری در رشته های ریاضی،تجربی،انسانی،زبان و هنر برگزار می شود.کنکور فنی حرفه ای به صورت جداگانه برای ورود به دانشکده های فنی برگزار می شود.

 39. Amir
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

  سلام وقتتون بخیر
  عذر میخوام.‌.‌.کنکور کاردانی شبکه و نرم افزار سال ۱۴۰۲، درس انگلیسی و عربی و فارسی و دینی، حذف شده؟؟

  • tahmasebi
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام دوست عزیز برای کنکور کاردانی به کارشناسی اطلاعیه ای در خصوص حذف دروس عمومی اعلام نشده است.

 40. مهدی
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام کنکور فنی الکتروتکنیک دروس عمومی حذف شده یا خیر؟

  • مشاور ملکی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت بخیر
   خیر تغییراتی برای کنکور فنی حرفه ای مقطع کاردانی اعلام نشده است.

 41. علی
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

  سلام من دیپلم علوم تجربی دارم میخواستم کنکور الکتروتکنیک بدم میخواستم بدونم میتونم ناپیوسته کنکور بدم ؟

  • مشاور رضایی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام وقت بخیر شما می توانید در آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه در رشته های با آزمون و بدون آزمون ثبت نام نمایید

 42. Amirhossein
  ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام وقت بخیر
  مگه دروس عمومی کنکور فنی کامپیوتر حذف نشده ؟!

  • tahmasebi
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام برای داوطلبان فنی دروس عمومی حذف نشده است.

 43. Payiz
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام وقت بخیر
  من امسال دیپلم کاردانش کامپیوتر گرفتم و اینک سوالم اینه چجوری برا اساس سوابق تحصیلی میشه ثبت نام کرد؟ینی دانشگاه دولتی قبول میکنه؟؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین با تشکر.

  • مشاور جوادی
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شما برای مقطع کاردانی میتونید در تابستان سال 1402 انتخاب رشته کنید.
   برای کارشناسی آزاد غیر انتفاعی و پیام نور و برخی از دانشگاه های روزانه در طی چند روز بعد اعلام میشه.

 44. لیلی
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

  من دیپلم کامپیوتر نظام قدیم 1395رادارم نمیتونم توکنکور شهریور کامپیوترشرکت کنم؟

  • مشاور حمامی
   ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقتتون بخیر برای بررسی بیشتر با ما تماس بفرمایید

 45. ایدا
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

  برای کنکور فنی حرفه ای سال ۱۴۰۲ دروس عمومی باید خوانده بشه یا حذف شدن؟

  • مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

   سلام وقت به خیر
   تغییراتی برای کنکور فنی حرفه ای 1402 تا به الان اعلام نشده است.

 46. Sisi
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام کنکور فنی برای سال ۱۴۰۲ حذف میشود ؟
  و اگر حذف نشود با دیپلم حسابداری نظام قدیم میشه کنکور حسابداری شرکت کرد؟

  • maleki
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت بخیر
   خیر هیچ اطلاعیه ای درمورد حذف کنکور فنی ثبت نشده است.

   • Sisi
    ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

    با دیپلم حسابداری کاردانش نظام قدیم میشه کنکور حسابداری شرکت کرد?

    • مشاور کریمی
     ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 47. زهرا
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام دروس عمومی ینی فارسی عربی و… دروس غیر فنی حذف نشده
  اخه میگفتن فقط تخصصی مونده؟

  • JAVADI
   ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام وقت بخیر
   برای فنی ها هنوز ثبت نشده.

 48. مهدی
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام برای کنکور 1402 رشته برق خودرو درس های عمومی حذف شده ؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

   سلام وقت بخیر . خیر

 49. پوریا
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۹

  با سلام
  دروس عمومی نشده مگه؟

  • gholizadegan
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر ، شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود ، چه کنکوری و چه سالی ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرین .

  • A. R
   ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   مشخص نیست حدودا که دفترچه فنی حرفه ای چه تاریخی منتشر میشود؟

   • isaei
    ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

    سلام وقت بخیر
    زمان انتشار دفترچه متعاقبا توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

 50. Narges
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

  ببخشید تغییرات ایجاد شده در سال ۱۴۰۲ برا رشته های فنی هم هست یا خیر؟

  • haghipor
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام وقت بخیر
   تغییرات گفته شده فعلا برای آزمون سراسری است
   منتظر انتشار دفترچه فنی حرفه ایی باشید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور