ایران تحصیل
تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری

آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری

آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا قصد دارید در کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری شرکت کنید؟ توجه داشته باشید سازمان سنجش هر سال در فصل تابستان یک کنکور به صورت جداگانه برای متقاضیانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ناپیوسته تحصیل کنند برگزار می کند.  بعد از انتشار اطلاعیه توسط سازمان سنجش زمان آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری و مابقی موارد مربوط به آن مشخص خواهد شد و اطلاعات کاملی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. از این رو در این مقاله به بررسی نحوه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری خواهیم پرداخت و لیست رشته های کاردانی به کارشناسی با آزمون را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. در نتیجه پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید در کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۱ شرکت کنید تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

 

نحوه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری همانند سال‌ های گذشته به صورت الکترونیکی خواهد بود. به همین دلیل متقاضیان می‌ توانند با مراجعه به وب سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. توجه داشته باشید اطلاع از شرایط و همچنین ضوابط موجود در رابطه با ثبت نام و مدارک لازم امری ضروری برای ثبت نام می‌باشد. توصیه ما به کلیه داوطلبان عزیز مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام می‌ باشد. با توجه به دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی،ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری نا پیوسته در سال ۱۴۰۱ از 29 خرداد ماه آغاز شده و تا 5 تیر ماه ادامه داشته است. لازم به ذکر است بدانید ثبت نام در سامانه sanjesh.org تنها منحصر به آن دسته از داوطلبانی خواهد بود که مدرک کاردانی خود را دریافت نموده‌ اند و یا اینکه در پایان شهریور ماه، فارغ‌ التحصیل خواهند شد و موفق به اخذ مدرک خود می‌ گردند.

ثبت نام در تمامی مقاطع تحصیلی برای دانشگاه های دولتی و نیمه دولتی و همچنین غیر انتفاعی با استفاده از سامانه sanjesh.org امکان پذیر می باشد. بنابراین برای ثبت نام نیز، داوطلبان می توانند با استفاده از همین سامانه در زمان مقرر برای ثبت نام اقدام نمایند. دارا بودن شرایط و ضمیمه کردن مدارک برای تمامی داوطلبان الزامی می باشد. برای ثبت نام پس از دانلود دفترچه که تمامی جداول مربوط به ثبت نام در آن قرار داده شده است، لازم است نسبت به پر کردن فرم ثبت نام در سامانه sanjesh.org اقدام نمایید. در نهایت بهتر است به تمامی داوطلبان اعلام کنیم که پر کردن فرم انتهایی دفترچه ثبت نام قبل از فرم اینترنتی می باشد و پس از آن اقدام به ثبت در سامانه نمایید. زیرا در صورت هر گونه مغایرت با مدارک موجود، برابر با قوانین تخلف محسوب می گردد.

جدول زمانی کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری
عنوان تاریخ
زمان ثبت نام و انتخاب کد رشته محل های تحصیلی 1401/3/29 تا 1401/4/5
دریافت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای آزمون 1401/6/1 تا 1401/6/3
زمان برگزاری آزمون 1401/6/4
زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دهه سوم شهریور ماه 1401

 

 

برای مشاهده کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور کلیک کنید.

 

مراحل ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری

در این قسمت از کار تصمیم داریم مراحل ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری را با استفاده از متن و تصویر به شما آموزش بدهیم تا در صورت بروز اشکال، با مراجعه به راهنمای تصویری از صحت مراحلی که می بایست طی کنید مطمئن گردید. لازم به ذکر است بدانید در گام اول باید وارد وب سایت رسمی سازمان سنجش شوید تا بتوانید گام به گام مراحل را با ما پیش بروید.

در گام اول باید بر روی دکمه کاردانی به کارشناسی در سایت سازمان سنجش کلیک کنید. این دکمه در سمت راست تصویر زیر با یک فلش قرمز رنگ نشانه گذاری شده است.

مراحل ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری

در این بخش از کار باید بر روی گزینه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش مقطع کاردانی به کارشناسی نا پيوسته سال 1400 که در تصویر زیر با عدد شماره یک نمایش داده شده است کلیک کنید. در ادامه باید ثبت‌ نام و انتخاب رشته دوره‌ های کاردانی به کارشناسی نا پیوسته – سال 1400 را انتخاب نمایید.

انتخاب گزینه کاردانی به کارشناسی سازمان سنجش

 

 

اطلاعیه

هزینه ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1401 مبلغ 94500 تومان است.

 

این مرحله از کار برخی از اطلاعات آزمون را در اختیار شما قرار می‌ دهد و شما با کلیک بر روی گزینه تایید و ادامه می توانید وارد مرحله بعد شوید این نکته را هم در نظر داشته باشید که باید کارت اعتباری خریداری نمایید در ادامه با استفاده از شماره ثبت نام دوازده رقمی که خریداری کرده اید باید از مراحل ثبت نام بگذرید.

 

شرایط ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری

 

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در این قسمت از کار باید تصویر خود را در سایت سازمان سنجش بارگذاری کنید برای انجام این کار تنها کافی است بر روی گزینه ارسال عکس که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید و عکس را آپلود نمایید در ادامه باید به سراغ دکمه تایید و ادامه بروید و بر روی این دکمه کلیک کنید.

 

بارگذاری عکس داوطلب در سامانه سنجش

 

آخرین مرحله مربوط به تکمیل فرم زیر می باشد که دارای 36 بند می باشد. توجه داشته باشید تمام موارد باید به صورت دقیق تکمیل شود، در پایان حتما لیست را یک با چک کنید که در هنگام تکمیل آن قسمتی را به اشتباه وارد نکرده باشید.

 

تکمیل اطلاعات داوطلب ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری

برای دانلود دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری

تمامی متقاضیانی که قصد دارند در کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری شرکت کنند در گام اول باید شرایط ثبت نام رشته های بدون آزمون و با آزمون کارشناسی نا پیوسته که توسط سازمان سنجش آموزش کشور قید شده است را داشته باشند. زیرا تنها داوطلبانی که دارای شرایط درج شده توسط سازمان سنجش هستند می توانند در محلی که قبول شده‌ اند ثبت نام نهایی را انجام داده و به تحصیل بپردازند. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در ادامه مقاله شرایطی که سازمان سنجش برای داوطلبان در نظر گرفته است را ذکر کنیم. در این صورت شما متوجه خواهید شد که آیا شرایط مندرج را دارید یا خیر.

شرایط عمومی عبارتند از:

 • داشتن اعتقاد به دین اسلام 
 • اعتقاد داشتن به یکی از ادیان تصریح شده در نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن کینه، عناد و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی خود
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان ها و …
 • نداشتن شهرت در انجام کارهای غیراخلاقی و غیر قانونی
 • عدم سابقه عضویت در گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به احکام عملی اسلام، انجام واجبات و عدم انجام محرمات

 

شرایط اختصاصی عبارتند از:

 • ثبت نام  برای آن دسته از داوطلبانی که مدارک آن ها مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات می باشد، امکان پذیر خواهد بود.
 • آن دسته از داوطلبانی که دانشجوی مقطع کاردانی می باشند، در صورتی که در شهریور ماه فارغ التحصیل گردند، خواهند توانست نسبت به ثبت نام در سامانه sanjesh.org  شرکت نمایند.
 • شرکت کنندگان پسر که در این آزمون تصمیم به شرکت دارند، حتما باید وضعیت نظام وظیفه آنان حل شده باشد و یا اینکه از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.
 • دارندگان مدارک کاردانی پزشکی، در صورتی که 5 سال سابقه خدمت (پیمانی و یا قراردادی) در رشته تخصصی خود را داشته باشند، می توانند در آزمون کارشناسی ناپیوسته پزشکی شرکت نمایند.
 • فارغ التحصیلان رشته کاردانی که در رشته های پزشکی مدرک خود را اخذ نموده اند، مطابق با قوانین و آئین نامه های اجرایی، لازم است نسبت به خدمت پزشکی در محل خدمت اقدام نمایند و پس از گذراندن زمان لازم، می توانند در این آزمون شرکت نمایند.

شرایط مذکور برای کلیه داوطلبانی که در رشته های مختلف می باشند شامل می گردد. شایان ذکر است بدانید که این آزمون با استفاده از سایر شرایط نیز قابل بررسی خواهد بود که داوطلبان لازم است نسبت به این شرایط اطلاع یابند. از جمله این موارد می توان به شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی و نحوه ی انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری برای رشته های فنی و ریاضی اشاره نمود.

 

برای ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور کلیک کنید.

 

سامانه ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری

همان گونه که ذکر گردید، برای ثبت نام کلیه داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه sanjesh.org اقدامات لازم را جهت ثبت نام انجام دهند. سامانه ایران تحصیل سازمان سنجش، در اختیار تمامی داوطلبان عزیز می باشد که با استفاده از آن، می توانند به راحتی در این سامانه ثبت نام نمایند و به امور مختلف بپردازند.

برای اطلاع دقیق از شرایط ثبت نام در رشته های مختلف می توانید با استفاده از سامانه مذکور نسبت به کلیه شرایط اطلاعات لازم را کسب نمایید. کارشناسان ما تمامی اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار خواهند داد. همچنین با استفاده از این سامانه، می توانید از تمامی مفاد مذکور اطلاع دقیقی را کسب نمایید.

 

اطلاعیه 

برای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی باید کارت اعتباری خریداری کنید

 

میزان هزینه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری

میزان هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری برای بسیاری از افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم یک بخش از این مقاله را به میزان هزینه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری اختصاص دهیم. لازم به ذکر است بدانید که سازمان سنجش مجری ثبت نام و برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری می باشد. به همین دلیل هزینه ثبت نام کنکور هم توسط این سازمان تعیین می گردد. در نتیجه هر سال سازمان سنجش اطلاعیه را به داوطلبان ارائه می دهد که در آن هزینه ثبت نام مشخص شده است.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در سال 1401 به چه میزان است؟ در پاسخ به این سوال بهتر است ذکر کنیم میزان پرداخت به تصمیم دانشجو بستگی دارد. برای مثال هزینه ای که برای ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است 94500 تومان می باشد. البته داوطلبانی که تصمیم دارند در رشته های با آزمون ثبت نام کنند یا در دانشگاه های غیرانتفاعی به تحصیل بپردازند باید هزینه ای برابر با ۲۰ هزار تومان بیشتر از مابقی داوطلبان پرداخت نمایند.

راهنمای خرید کارت اعتباری

در این قسمت از مقاله تصمیم داریم مراحل خرید کارت اعتباری از سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور را به شما آموزش دهیم. این نکته را در نظر داشته باشید تمام مراحل با استفاده از متن و تصویر به شما توضیح داده خواهد شد در نتیجه پیشنهاد می کنیم برای خرید کارت اعتباری گام به گام با آموزش زیر پیش بروید.

 

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه بدون کنکور بر روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

اولین کاری که یک داوطلب برای خرید کارت اعتباری باید انجام دهد وارد شدن به وب سایت رسمی سازمان سنجش است. بعد از انجام این کار باید بر روی گزینه کاردانی به کارشناسی که در تصویر زیر مشخص شده است، کلیک کنید تا بتوانید برای خرید کارت اعتباری اقدام نمایید.

مراحل دریافت کارت اعتباری کنکور

 

در این قسمت از محتوا باید بر روی گزینه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۱۴۰۱ که در تصویر زیر در کادر نارنجی قرار دارد کلیک کنید.

 

انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

 

حال که به این قسمت از کار رسیده اید مطمئنا می دانید که باید بر روی گزینه خرید کارت که در تصویر زیر در کادر سبز رنگ قرار دارد کلیک کنید.

 

خرید کارت اعتباری برای آزمون کاردانی به کارشناسی

 

در انتها باید فرم مورد نظر که در تصویر زیر مشاهده می کنید را تکمیل کنید، درگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و برای پرداخت هزینه کارت اعتباری اقدام کنید.

 

تکمیل اطلاعات کارت اعتباری کاردانی به کارشناسی

 

اخبار پیرامون کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد: پیرو اطلاعیه‌ مورخ ۲۹ خرداد ماه در خصوص ثبت‌ نام و انتخاب رشته آزمون مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۱ و انتشار دفترچه راهنمای مذکور به اطلاع متقاضیان می‌ رساند برای فراهم کردن تسهیلات بیشتر و مساعدت برای آن دسته از متقاضیانی که تا روز پنجم تیرماه برای ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نکرده اند، ترتیبی اتخاذ شد تا متقاضیان بتوانند تا پایان روز پنجشنبه نهم تیرماه نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

این سازمان یادآور شد: متقاضیان، ضرورت دارد در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مربوط و مندرجات این اطلاعیه به درگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب کد رشته محل‌ های مورد علاقه خود در آزمون مذکور اقدام کنند.

طبق اعلام سازمان سنجش هزینه ثبت نام 1401 در کنکور کاردانی به کارشناسی 94500 تومان می باشد.

داوطلبان برای ثبت نام می‌ توانند از سایت سنجش کارت اعتباری خریداری کنند. 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله موارد بسیار مهمی در مورد آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری در اختیار شما قرار داده شده است و مطمئنا شما در حال حاضر تمام مراحل ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری را فرا گرفته اید زیرا تمامی مراحل با استفاده از متن و راهنمای تصویری به صورت گام به گام آموزش داده شده است. در ادامه مقاله شرایط ثبت نام، میزان هزینه برای ثبت نام و حتی سامانه ای که باید ثبت نام در آن صورت بگیرد را هم به شما معرفی کرده‌ایم. سپس یک راهنمای کامل برای خرید کارت اعتباری در اختیار شما قرار دادیم که این آموزش هم با استفاده از متن و راهنمای تصویری انجام شده است. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله توانسته باشد نیاز شما را برطرف کند و اطلاعات لازم را برای کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری به دست آورده باشید.

چنانچه پس از مطالعه این مقاله با سوال و یا اشکالی مواجه شدید می توانید با کارشناسان و مشاوران مجرب ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. کامنت شما در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی کارشناسان ما پاسخ داده خواهد شد.

 

 

برای دانلود فایل پی دی اف آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ثبت نام  کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری، به کدام سایت مراجعه کنیم؟

باید به سامانه سنجش که لینک آن در مقاله وجود دارد مراجعه کنید

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 چه زمانی است؟

لازم به ذکر است 29 خرداد ماه 1401 الی 5 تیر ماه 1401 زمانی است که سازمان سنجش برای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در نظر گرفته است.

آیا امکان تصحیح و ویرایش اطلاعات بعد از ثبت نام وجود دارد؟

بله؛ سازمان سنجش زمانی را برای ویرایش اطلاعات در نظر گرفته است و شما باید در زمان مشخص این کار را انجام دهید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  افسریان
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

  ذوق خوندن رشته روندارم بازارکارنداره رشتم

تماس با مشاور