ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

آزمون عملی پکیج فنی حرفه ای 1403 + راهنما قبولی | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
آزمون عملی پکیج فنی حرفه ای
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای چند روز بعد از اعلام نتایج آزمون کتبی و اعلام اسامی افراد پذیرفته برگزار می‌شود. آن دسته از افرادی که توانسته‌اند مرحله اول را به خوبی پشت سر بگذارند، باید در آزمون عملی شرکت کنند. مرحله آزمون کتبی به صورت آنلاین برگزار می‌شود و داوطلبانی که نمره حد نصاب را کسب کنند، می‌توانند وارد مرحله عملی شوند.

نحوه آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای به صورت حضوری در استان‌های مورد نظر برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند پس از کسب نمره قبولی وارد سایتadvari.irantvto.ir  شوند و اطلاعات لازم را در ارتباط با شرکت در آزمون عملی به دست آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با زمان برگزاری آزمون عملی فنی حرفه ‌ای می‌توانید با همکاران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید.

تاریخ برگزاری آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای 1403

آزمون‌های فنی حرفه ‌ای معمولاً به سه دسته تقسیم می شوند. این آزمون ها شامل آزمون کتبی هماهنگ، آزمون‌های عملی و آزمون‌های ادواری هستند. تاریخ برگزاری هر کدام از آزمون‌ها با توجه به تاریخ پایان کلاس‌های آموزشی تعیین می‌شود و افراد می‌توانند از طریق مراکز مهارت آموزی نیز اطلاعات لازم را کسب کنند.

آزمون‌های هماهنگ معمولاً چند مرحله دارند که در تاریخ مشخص از طریق سامانه سازمان فنی حرفه ‌ای اعلام خواهد شد. افرادی که مایلند برای آزمون پکیج فنی حرفه ‌ای امتحان دهند، باید بدانند که تاریخ برگزاری آزمون عملی چه تاریخی است.

آزمون‌های عملی پکیج فنی حرفه ‌ای به صورت حضوری برگزار می‌شود. چنانچه داوطلبان بتوانند آزمون کتبی را با موفقیت طی کنند، می‌توانند در این آزمون‌ها شرکت نمایند. ضریب وزنی آزمون‌های کتبی ۲۵ درصد و ضریب وزنی آزمون‌های عملی ۷۵ است و نمره نهایی به صورت تلفیقی در کارت مهارت فنی حرفه ‌ای افراد ذکر خواهد شد.

مهارت آموزان باید در این آزمون‌ها حداقل نمره ۷۰ را کسب کنند تا بتوانند مدرک خود را دریافت کنند. تاریخ آزمون عملی فنی حرفه ‌ای غالباً بعد از اعلام نتایج آزمون کتبی منتشر خواهد شد و اسامی پذیرفته شدگان این آزمون نیز همراه با روز و ساعت برگزاری آزمون عملی، از طریق مراجعه به مراکز آموزش و فنی حرفه ‌ای یا در سامانه محل آموزش داوطلبان درج می‌شود و افراد برای تکمیل فرایند آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای باید در موعد مقرر در آموزشگاه حضور داشته باشند.

داوطلبانی که بتوانند در این آزمون نمره لازم را کسب کنند، کارت مهارت دریافت خواهند کرد.

زمان برگزاری آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای 1403

متقاضیانی که برای آزمون پکیج فنی حرفه ‌ای ثبت نام کرده‌اند، برای شرکت در این مرحله باید کارت ورود به جلسه داشته باشند. برخی از افراد سؤال دارند که کارت ورود به جلسه آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای را چه تاریخی و از کجا باید تهیه نمایند. قابل ذکر است که برای آزمون‌های عملی فنی حرفه ‌ای کارت ورود جلسه صادر نخواهد شد. اما داوطلبان باید کارت ورود به جلسه آزمون کتبی خود را هنگام مراجعه به مراکز برگزار کننده آزمون عملی ارائه نمایند.

از سوی دیگر همراه داشتن کارت ملی برای حضور در مراکز معرفی شده از سوی سازمان فنی حرفه ‌ای الزامی است. مهارت آموزانی که رشته آنها پیش نیاز دارد، باید گواهینامه مربوطه را هنگام ورود به آموزشگاه حتماً تحویل دهند، در غیر این صورت اجازه شرکت در آزمون عملی را نخواهند داشت.

آشنایی با نحوه آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای 1403

افرادی که در آزمون کتبی در آزمون ادواری پکیج شوفاژ دیواری نمره لازم را کسب کرده‌اند، باید مدارکی را آماده کنند و به مرکز انتخابی ثبت نام خود مراجعه نمایند.

تاریخ ارائه مدارک لازم برای شرکت در آزمون عملی پکیج فنی و حرفه ‌ای یک هفته بعد از اعلام نتایج آزمون کتبی خواهد بود. چنانچه متقاضیان در این مهلت نسبت به تشکیل پرونده خود اقدام نکنند، قبولی آنها لغو می‌شود و امکان شرکت در آزمون عملی را ندارند. مدارکی داوطلبان باید برای آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای ارائه نمایند، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • داشتن اصل و کپی شناسنامه
 • داشتن اصل و کپی کارت ملی
 • داشتن اصل و کپی مدرک تحصیلی و یا ارائه کردن گواهی اشتغال به تحصیل
 • ارائه اصل و کپی معافيت پزشكي یا كارت پايان خدمت، يا گواهي اشتغال به خدمت وظيفه عمومي
 • ارائه اصل و کپی گواهينامه مهارت پيش نياز که از سوی فنی حرفه ای اعلام می شود.
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده مردودی متقاضی در دوره‌های قبل است. برای افرادی که قبلاً در یکی از استاندارهای آموزشی دارای علامت * شرکت کرده‌اند.
 • داشتن یک عدد پوشه

نحوه آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای

 تاریخ اعلام نتایج آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای

متقاضیان پس از شرکت در آزمون عملی فنی حرفه ‌ای بی‌صبرانه منتظر اعلام نتایج این آزمون هستند تا از نمره حد نصاب خود اطلاع یابند و در صورت قبولی کارت مهارت دریافت نمایند. به افرادی که سؤال دارند تاریخ اعلام نتایج آزمون عملی ادواری پکیج شوفاژ دیواری چه زمانی است؟ باید بگوییم نمرات هر کدام از آزمون‌های عملی ادواری حدود ۳ هفته پس از برگزاری آزمون در اختیار افراد متقاضی قرار می‌گیرد.

البته سازمان فنی حرفه ‌ای برای همه آزمون‌ها در مراحل مختلف زمان اعلام نتایج را اعلام می‌کند و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت advari.irantvto.ir  اطلاعات لازم را در ارتباط با زمان اعلام نتایج آزمون ادواری پکیج شوفاژ دیواری به دست آورند.

نمره قبولی لازم در آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای

نحوه آزمون عملی پکیج فنی حرفه ای به این شکل است که نمره قبولی در آزمون‌های ادواری فنی حرفه ‌ای به صورت ضریبی محاسبه می شود. نمره آزمون ادواری پکیج شوفاژ دیواری، بر اساس میانگین نمره‌های اکتسابی آزمون کتبی و عملی می‌باشد. هر کدام از مراحل به صورت جداگانه یک معیار و حد مشخص برای پذیرش دارند. سیستم نمره دهی این آزمون‌ها از صفر تا صد است.

قبولی در این آزمون به شرطی صورت می‌گیرد که فرد بتواند حداقل نمره ۷۰ را کسب کند. چنانچه فرد نتواند حداقل نمره قبولی را به دست آورد، به عنوان مردودی محسوب می‌شود. مجموع ضریب وزنی آزمون کتبی ۲۵ درصد و ضریب نمره عملی ۷۵ است و در مجموع افراد باید حداقل نمره مجموع ۷۰ را کسب کنند.

 در صورت مردود شدن در آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای چه باید کرد؟

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم حداقل نمره اکتسابی افراد در آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای باید ۷۰ باشد و اگر افراد نتوانند نمره لازم را کسب کنند، مردود محسوب خواهند شد. این افراد می‌توانند براساس زمانبندی آزمون عملی فنی حرفه ‌ای که در استان‌های محل مورد نظر فرد اعلام می‌شود، یک بار دیگر در آزمون شرکت کنند.

حضور مجدد در آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای شامل هزینه مجدد می‌باشد و افراد باید آن را بپردازند. چنانچه فرد دوباره در این آزمون مردود شود، باید در یک دوره مهارت آموزی مورد تأیید سازمان فنی حرفه ‌ای مجدداً شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کند.

نکات مهم در ارتباط با آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای

جهت شرکت در آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای حتماً باید موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

با توجه به آنکه عدم حضور در محل آزمون به منزله انصراف و متقاضی است و امکان تمدید زمان شرکت در آزمون وجود ندارد، توصیه می‌کنیم که ضمن اطلاع از زمانبندی آزمون عملی ادواری فنی حرفه ‌ای، حداقل نیم ساعت قبل از آغاز مرحله عملی در محل امتحان حاضر شوید.

از حوزه امتحان عملی را در روزهای قبل از مرکز آزمون مطلع شوید.

حتماً کارت شناسایی عکس‌دار یا کارت ملی خود را هنگام شرکت آزمون عملی همراه داشته باشید.

اگر در آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای نیاز دارید که ابزار خاصی همراه داشته باشید، در صورت اعلام سازمان فنی حرفه ‌ای و مسئولان مربوطه بهتر است چند روز قبل لوازم مورد نیاز را آماده و تهیه کنید.

نکات مهم در ارتباط با آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای

خلاصه مطالب

آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای ۱۴۰۳ پس از اتمام دوره آزمون کتبی برگزار می‌شود. داوطلبان باید هنگام برگزاری آزمون عملی کارت ملی و کارت ورود جلسه آزمون کتبی را به همراه داشته باشند. تاریخ برگزاری آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای معمولاً از سوی موسسه مربوطه یا سازمان فنی حرفه ‌ای اعلام می‌شود و افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه advari.irantvto.ir  از تاریخ دقیق برگزاری آزمون اطلاعات لازم را کسب کنند.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم را در ارتباط با نحوه آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای شما عزیزان ارائه کنیم. چنانچه نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، می‌توانید با همکاران ما در آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما عزیزان را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

برای دانلود pdf مقاله آزمون عملی پکیج فنی حرفه ای کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدارک لازم برای شرکت در آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای چیست؟

داوطلبان باید کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار و کارت ورود به جلسه آزمون کتبی را به همراه داشته باشند. در متن مقاله به طور کامل به لیست مدارک اشاره کردیم.

تاریخ آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای چه زمانی است؟

زمان برگزاری آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای از سوی سازمان فنی حرفه ‌ای اعلام خواهد شد.

سامانه اعلام نتایج آزمون عملی پکیج فنی حرفه ‌ای چیست؟

افراد باید برای مشاهده نتایج خود به آدرس advari.irantvto.ir  مراجعه کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • غیبت در امتحان ترمیم معدل

  گزینش غیبت در امتحان‌ ترمیم معدل + شرایط و قوانین 1403 | ایران تحصیل

  ممکن است این سوال برای شما پیش آید که غیبت در امتحان‌ ترمیم معدل چه عواقبی دارد؟  افرادی که مایلند در آزمون سراسری شرکت کنند و معدل آنها از حداقل معدلی که اعلام شده پایین‌تر است، می‌توانند مجدداً در امتحانات...
 • تغییر رشته در سال دهم متوسطه

  تغییر رشته در سال دهم متوسطه 1403 + شرایط و مراحل

  برخی از دانش آموزان با پس از ورود به مقطع دهم نسبت به رشته انتخابی خود دچار شک و تردید می‌شوند و نمی‌توانند دروس را به درستی فراگیرند. وزارت آموزش و پرورش برای این دسته از دانش آموزان امکان تغییر...
 • تغییر رشته از پرستاری به داروسازی

  تغییر رشته از پرستاری به داروسازی + بخشنامه 1403

  آیا تغییر رشته از پرستاری به داروسازی امکان‌پذیر است؟ چگونه می‌توان از رشته پرستاری به رشته‌های دیگر مانند داروسازی تغییر رشته داد؟ برای این تغییر رشته باید چه شرایطی داشت؟ آیا تغییر رشته در این زمینه تصمیم درستی است؟ در...
 • شرایط تغییر رشته دبیرستان

  شرایط تغییر رشته دبیرستان + بخشنامه جدید 1403 | ایران تحصیل

  اطلاع از شرایط تغییر رشته دبیرستان به دانش آموزان متوسطه مقطع دوم فرصت دوباره ای می دهد تا در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. گاهی پیش می آید برخی از دانش آموزان تصور خاصی از یک رشته تحصیلی داشته...
تماس با مشاور