ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد 1403 {آزاد و سراسری} | sanjesh.org

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مهلت انتخاب رشته ارشد از 12 خرداد آغاز شده و تا 21 خرداد سال 1403 ادامه خواهد داشت. داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد شرکت کرده‌اند، بعد از اعلام نتایج اولیه باید وارد سایت سنجش و آموزش کشور به نشانی الکترونیکی sanjesh.org شوند تا در صورت مجاز به انتخاب رشته شدن، فرم انتخاب رشته را بر اساس دفترچه راهنمای آن تکمیل کنند.

البته افرادی که از بازه زمانی انتخاب رشته جامانده‌اند، باید در آخرین روز انتخاب رشته ارشد که معمولا از سوی سازمان سنجش مشخص می‌شود، لیست اولویت‌بندی رشته‌ها را بر اساس کد ضریب؛ علاقه و توانایی خود بچینند و بعد در سامانه بارگذاری نمایند. در ضمن این تمدید مهلت برای داوطلبان، فرصت ویرایش اطلاعات انتخاب رشته را نیز فراهم آورده است.

مهلت انتخاب رشته ارشد 1403

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد بعد از انتشار کارنامه اولیه باید به سرعت وارد سایت سنجش و آموزش کشور شوند تا از مجاز به انتخاب رشته بودن یا مجاز به انتخاب رشته نبودن خود نیز مطلع گردند. در صورتی که متقاضیان بتوانند برای انتخاب رشته وارد سنجش شوند، باید زمان دقیق آن را از سایت sanjesh.org پیگیری کنند. طبق اطلاع‌رسانی‌های دقیق سنجش، زمان انتخاب رشته ارشد از 12 خرداد آغاز شده و تا 20 خرداد ماه سال 1403 ادامه خواهد داشت.

افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند برای اولویت‌بندی 100 کد رشته محل می‌توانند دفترچه راهنمای موجود در سایت سنجش را دانلود کنند و نسبت به توانایی، علاقه، بازار کار و عوامل دیگر لیست انتخاب رشته خود را در سامانه قرار بدهند. انتخاب رشته و دانشگاه‌هایی که دارای ظرفیت هستند، بعد از آخرین مهلت انتخاب رشته ارشد به عنوان نتایج نهایی آزمون نیز در سامانه منتشر می‌شود.

به این ترتیب داوطلبان بعد از اینکه دفترچه کنکور ارشد شماره 2 را دانلود کردند، باید برای اولویت‌بندی انتخاب رشته بر اساس تراز و رتبه قبولی نیز انتخابی آگاهانه و منطقی داشته باشند. در حال حاضر زمانی برای ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد از سوی سنجش مشخص نشده است و داوطلبان باید در این بازه زمانی، اقدامات لازم را انجام دهند.

مهلت انتخاب رشته ارشد از تاریخ 12 تا 21 خرداد سال 1403 در سایت سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org است.

مهلت انتخاب رشته ارشد آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد یکی از مراحل مهم پس از شرکت در کنکور سراسری یا کارشناسی ارشد است. در این فرآیند، داوطلبان می‌توانند از بین رشته محل‌های ارائه شده توسط دانشگاه آزاد، با توجه به رتبه و علاقه خود، رشته و محل تحصیل مورد نظر خود را انتخاب کنند؛ بنابراین اطلاع دقیق از مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد بسیار اهمیت دارد.

پس اگر به‌ عنوان داوطلب ارشد دانشگاه آزاد، به‌دنبال پاسخ انتخاب رشته ارشد آزاد تا کی وقت داره هستید، باید گفت مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۴۰۳ از تاریخ ۱۲ خرداد ماه آغاز شده و تا ۲۱ خرداد ماه تمدید شده است.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در این بازه زمانی می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد و با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته که در کارنامه سازمان سنجش قید شده بود، نسبت به انتخاب رشته محل‌های مورد نظر خود اقدام کنند.

تمدید مهلت انتخاب رشته ارشد 1403

زمان انتخاب رشته ارشد هر سال توسط مجری برگزارکننده آزمون‌های سراسری و آزاد مشخص می‌شود. سازمان سنجش بازه زمانی دقیقی را برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد تعیین کرده است تا شرکت‌کنندگانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، با مراجعه به دفترچه شماره 2 آزمون ارشد برای انتخاب رشته اولویت‌بندی کنند. این بازه زمانی از 12 تا 20 خرداد ماه سال 1403 است.

با این حال برخی افراد در این بین از انتخاب رشته جامانده‌اند و منتظر آخرین مهلت انتخاب رشته ارشد هستند. معمولا سازمان سنجش بعد از اتمام انتخاب رشته ارشد، زمانی را به منظور تمدید مهلت انتخاب رشته در نظر می‌گیرد تا داوطلبانی که نتوانستند به موقع برای بارگذاری فرم اولویت‌بندی 100 کد رشته محل اقدام کنند، وارد سایت سنجش شوند.

به علاوه برخی افراد به دنبال تغییر اطلاعات انتخاب رشته هستند و می‌خواهند کد رشته‌ها را جابه‌جا کنند و یا برخی دانشگاه‌های پذیرنده را حذف یا اضافه نمایند. به همین خاطر آخرین روز انتخاب رشته ارشد نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و گاهی سازمان سنجش دو الی سه بار تمدید مهلت برای داوطلبانی که هنوز انتخاب رشته نکرده‌اند نیز در نظر می‌گیرد.

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد نوبت اعلام نتایج نهایی است. افرادی که در رشته انتخابی خود پذیرفته شده باشند باید از مهر ماه وارد دانشگاه شوند؛ اما افرادی که در رشته انتخابی خود قبول نشده باشند می‌توانند مجدد در آزمون تکمیل ظرفیت ارشد شرکت کنند تا شانس خود را یکبار دیگر امتحان کنند. البته آزمون تکمیل ظرفیت تنها برای برخی رشته‌هایی است که هنوز ظرفیت خالی دارند.

نحوه انتخاب رشته ارشد در سایت سنجش 1403

متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند باید برای اولویت‌بندی 100 کد رشته محل بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد، مراحلی را به ترتیب انجام دهند. این مراحل عبارت است از:

وارد سایت سنجش sanjesh.org شوید و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک کنید.

صفحه اصلی سامانه سنجش و آموزش کشور

بر روی گزینه سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد(نتایج اولیه و انتخاب رشته) کلیک نمایید.

سامانه جامع آزمون ارشد انتخاب رشته

بعد از عبور از مرحله قبل بر روی گزینه انتخاب رشته کنید تا وارد سیستم سامانه شوید. سپس بر روی “انتخاب رشته” کلیک کنید.

ورود به بخش انتخاب رشته ارشد

مهلت انتخاب رشته ارشد آزاد

انتخاب رشته ارشد ازاد تا کی وقت داره؟ یکی از سوالات پرتکرار داوطلبان انتخاب رشته ارشد، مهلت شروع و اتمام این فرآیند است. افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند؛ اما نمی‌توانند وارد دانشگاه‌‌های سراسری مثل تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و یا صنعتی شریف شوند، باید در مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد اولویت‌بندی خود را مطابق با دانشگاه آزاد انجام دهند.

آخرین مهلت انتخاب رشته ارشد آزاد تا 20 خرداد سال 1403 بوده است؛ اما با این حال امکان تمدید آن همانند سال‌های گذشته نیز وجود دارد. متقاضیان می‌توانند برای ویرایش اطلاعات در آخرین روز انتخاب رشته ارشد نیز اقدام کنند. در ضمن هزینه ویرایش اطلاعات کنکور ارشد و انتخاب رشته 5 هزار تومان برآورد شده است.

مهلت انتخاب رشته ارشد سراسری

انتخاب رشته ارشد سراسری تا کی وقت داره؟ در حال حاضر مهلت انتخاب رشته ارشد از 12 تا 20 خرداد 1403 است. در صورت تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد، جاماندگان می‌توانند برای اولویت‌بندی گرایش‌ها بر اساس دفترچه راهنمای شماره 2 ارشد، اقدامات لازم را انجام دهند. معمولا بعد از اتمام این بازه زمانی در صورتی که تعداد جاماندگان بالا باشد، سازمان سنجش مجدد باید زمانی را برای تمدید مهلت انتخاب رشته ارشد در نظر بگیرد.

با این حال به دلیل مشخص نبودن تاریخ دقیق آن، بهتر است داوطلبان در همان مهلت اولیه انتخاب رشته ارشد سراسری، وارد سایت سنجش شوند و بر اساس میزان علاقه، توانایی، بازار کار و حتی بودجه برای رفت‌وآمد به دانشگاه دارای ظرفیت؛ فرم تکمیل شده انتخاب رشته کارشناسی ارشد را در سامانه قرار دهند.

برای دانلود فایل pdf آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه آخرین مهلت انتخاب رشته ارشد کدام است؟

داوطلبان برای انتخاب رشته باید وارد سایت سنجش و آموزش کشور sanjesh.org شوند.

 انتخاب رشته ارشد ازاد تا کی وقت داره؟

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد تا 20 خرداد 1403 مهلت دارد.

آخرین روز انتخاب رشته ارشد اعلام شده است؟

هنوز خبری مبنی بر آخرین روز انتخاب رشته ارشد در سایت سنجش منتشر نشده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • نتایج ارشد وزارت بهداشت

  زمان اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 + sanjeshp.ir

  نتایج ارشد وزارت بهداشت از دو مرحله اولیه و نهایی تشکیل شده‌ است؛ بنابراین زمان بارگذاری نتایج بر روی سایت سنجش پزشکی به صورت جداگانه اعلام می‌شود. داوطلبان فقط با وارد کردن اطلاعات لازم در sanjeshp.ir کارشناسی ارشد نتایج، به...
 • کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد

  کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد

  کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد درج شده است تا رشته‌ گرایش‌ها را به همراه هر مجموعه امتحانی از هم تفکیک کند. از این رو افراد برای مطالعه منابع امتحانی، تاثیر و ضریب هر درس و نحوه اولویت‌بندی...
 • انتخاب رشته مجازی ارشد

  انتخاب رشته مجازی ارشد 1403 + نرم افزار هوش مصنوعی ایران تحصیل

  انتخاب رشته مجازی ارشد یکی از مراحل مهم و حساس برای دانشجویان کارشناسی ارشد است که می‌تواند تاثیر زیادی بر آینده تحصیلی و حرفه‌ای آن‌ها داشته باشد. در این فرآیند، دانشجویان بر اساس علاقه‌ها، توانایی‌ها و شرایط خود، رشته‌های مختلف...
 • دفترچه ثبت نام بدون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد ۱۴۰۳ + دانلود PDF

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای متقاضیان و دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل ارشد بدون کنکور هستند منتشر شده است و تمام داوطلبان میتوانند با دانلود و مطالعه دقیق آن از ضوابط و شرایط ثبت...
تماس با مشاور